Gebeliğe Hazırlık Anne Olmak İsteyenler 👩‍👧‍👦🙏

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

Erken hamilelik belirtileriniz ne zaman başladı?

• Ankete Katılan
    492
Kızlar laptopun klavyesini kullanmıyorum böyle bişe yaptım gözümün önünde olsun hep diye😂😂😂😂

Eklentiler

• IMG_20210204_143426_6.jpg
    IMG_20210204_143426_6.jpg
    127,6 KB · Görüntüleme: 56
Süper canım ben hap içerken bile gizli saklı içiyorum fabrikada tek kadın benim hepsi simsar gibi meraktan ölecek 🙄
Ya bizde bir kadın var satısta hani başka çalısanda görse zaten anlamazlar olumlama felan😂. Ama müziği bugün kendi katıma dinlettim hep😂😂 patron arabesk açıyor malesef ben arkadan cik cik kuş sesi😂😂

Kizlar prolaktin 45 ve doktor ilac vermedi bu gebeliğe engel mi sizce?
Bana vermişti canım bitti ılac bu ay gittim bıdaha kontrol etmedi ama. Kimi vermıyormus kimi vermıyormus değişik. Benim içtigim ay dusmustur ama bu ay tekrar yukselırmı bilmiyorum ama ıns yukselmez

Bana vermişti canım bitti ılac bu ay gittim bıdaha kontrol etmedi ama. Kimi vermıyormus kimi vermıyormus değişik. Benim içtigim ay dusmustur ama bu ay tekrar yukselırmı bilmiyorum ama ıns yukselmez
Ya bana vermedi ama nerede okusam 20 den üstü gebeliğe engel diyor bu doktor da kesinlikle ilaca gerek yok dedi iki kere belirtmeye rağmen ne bileyim anlamadım sut hormonu yüksek biri nasıl gebe kalir ya da regl olur ki böyle olunca

Canım çok çok iyi anlıyorum seni ben de öyle hırs yapardım olsun olacak neden olmuyor diye insan zaman geçtikçe kendini her türlü senaryoya hazırlıyor başına iyi kötü şeylerin gelebileceğini farkediyor bu da beynen bizi rahatlatıyor, ve bizim üstümüzde bi ilahi güç var biz ne kadar uğraşsakta o gücü yönetemiyoruz. Akışta kalmak günü yaşamak en güzeli o yüzden. Yani heyecansız olmanı anlıyorum mesela şuan test yapsam çift çizgi çıksa benim için o bile çok bişey ifade etmeyecek kalp atışını duyana kadar biliyorum. Vazgeçmek değil bu aslında olduğun durumu kabullenmek😇
Aynen cok guzel ifade etmissin kuzu
Cift cizgi gorsem heycanlanabilirim ama 🙈

Kizlar prolaktin 45 ve doktor ilac vermedi bu gebeliğe engel mi sizce?
Ya bana vermedi ama nerede okusam 20 den üstü gebeliğe engel diyor bu doktor da kesinlikle ilaca gerek yok dedi iki kere belirtmeye rağmen ne bileyim anlamadım sut hormonu yüksek biri nasıl gebe kalir ya da regl olur ki böyle olunca
Canım sen profesöre gitmiyor musun? O adam bizim burda forumlarda okuduğumuzun yüz katı kitap okuyup eğitim almış hasta görmüştür. Bu forumda insanlar prl hormonunu aşırı abartıyorlar insanları panik yaptırıyorlar. Benim de 38 çıktı doktor vermedi diğer testte 13 e düştü kendiliğinden. Doktora ben de dedim neden ilaç vermiyorsunuz diye. Prolaktin tek başına gebeliğe engel bir hormon asla değildir, senin önce insülin direncini düzeltmem lazım asıl önemli olan yumurtlamanı bozan o Prolaktin hormonu bi düşer bi yükselir sabit değildir biz 50 üzeri değerleri ciddiye alırız dedi. Yani bunu kafaya takıp kendini strese sokma sana tavsiyem doktoruna güven derim.

kızlar herkese selam 🌸

Canikox Canikox inşallah göreceksin bebeğini geç döllenme olmuştur , umudunu sakın kaybetme 🥲

kızlar ben bugün rahim filmini anestezili çekildim. sorun çıkmadı. ama 3. gün testimde e2 yüksek çıktığı için estrofem verdi doktor. şimdilik böyle ilerliyoruz bir sonraki muayeneye kadar

benım yüksek cıktı ama reglim düzenliydi göğsümdem süt felanda gelmiyordu bilmiyorum ki canım yaa ama minseo minseo ddemişti hormon heemen düşebilen bir hormonmuş. testere dişli aslan pençesi kullanmıstım iyi geliyor diye

benım yüksek cıktı ama reglim düzenliydi göğsümdem süt felanda gelmiyordu bilmiyorum ki canım yaa ama minseo minseo ddemişti hormon heemen düşebilen bir hormonmuş. testere dişli aslan pençesi kullanmıstım iyi geliyor diye
Abartılacak bi hormon değil, altta yatan tek sorunumuz bu olsa keşke de :KK51: benim gibi stresli bi insanın ilaçsız düştüyse herkesin düşer

Bilimsel gerçeklerin de hepsini en ince ayrıntısına kadar bilmemiz gerekmiyor bence ya. Bana Türkçe yetmedi gittim İngilizce makaleleri de okudum. Çok pişmanım şimdi. İlaç prospektüslerini okuduğumda neredeyse bütün yan etkilerini hissederdim. Şimdi okumuyorum. Eşime diyorum ki sen oku, sadece bilmem gereken önemli bir uyarı falan varsa söyle. Bol suyla alıyorum. Yan etki falan yok. Okudukça kafaya da bedene de set çekiyoruz biz. Etrafıma bakıyorum çatır çatır hamile kalanların hepsi, doktorların hiçbir dediğini sorgulamayan, hiçbir şeyi oturup araştırmayan tipler. Bilmeyince daha kolay hamile kalınıyor bence. Biz ilişkiye girerken laboratuvar deneyi yapar gibi iş yapıyoruz. Bütün süreci embriyolog gözüyle görmeye çalışıyoruz. "Şimdi bu spermler 12,5 dakikada şuraya ulaşsaaaa, benim yumurta bugün öğleden sonra çatlasaaaaa...." Ben de bebek olsam böyle gitmem. Hiç akıllı işi değil 🤣
O kadar haklısın ki:kahve:

Kızlar ben iki ay klomen ve çatlatma iğnesi vuruldum sonra 21. Günde tahlil verdim çatladımı çatlamadımı diye çatlamış gayet iyi 38 çıkmıştı progrsteron ama yine olmadı bebiş Dr bile nasıl olmaz dedi 😔 şaşırdı olmama gibi bir neden yok dedi bu ay femera verdi kullanan varmı kullanıp olumlu sonuç alan varmı

X