Gebeliğe Hazırlık Anne Olmak İsteyenler 👩‍👧‍👦🙏

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

Erken hamilelik belirtileriniz ne zaman başladı?

• Ankete Katılan
    492

Canım çok sevindim ya sıkıntısız geçmesine. Tüpler açık rahimde de bir sorun yok değil mi? Senin polip vardı sanırım o gözüktü mü? E2 kaç çıktı da yüksek dedi ? Bu da çok oynayan bir hormon mu acaba benim iki tahlil arasında baya fark var

Bu ay kendi halinizde deneyecek misiniz öyle mi dedi? Bu arada şu tüp bebek merkezlerinin sperm sonuçlarında oynama yapma olasılığı benim de aklıma çok yattı süreçte insanların duyguları sömürülerek gözleri korkutularak öyle çok tüp bebek yapmaya çalışan merkez var ki. İnsan ister istemez bunları düşünüyor. Doktorlar özellikle buranın sonucuna güveniyorum ben diyerek bir yere yönlendiriyor. Mesela iki farklı doktor aynı şehirde iki farklı yeri önermişti bize. İnsan acaba gerçekten güvendiği için mi öyle diyor yoksa tam tersi manipüle edeceği için mi orayı öneriyor diye şüpheye düşüyor sanırım farklı bir yerde kısa bir süre sonra tekrar yaptırıp check etmek lazım

Ben de 2 ay aynı tedaviyi gördüm her şey çok iyiydi ama olmadı 3. Ay doktor tedaviyi kesti şuan normal denicez ilaç vermicem dedi. Nasibimizde yokmuş demek ki

Malesef bu tedavilerle kesin olacak diye bir şey yok her şey yolunda olsa bile olmayabilir hemen. Doktorun şaşırtması da ilginç yani bunu onlar daha iyi biliyor aslında. Peki eşiniz tahlil verdi mi? Siz rahim filmi çektirdiniz mi? Tüplerde bir tıkanıklık vs varsa da olmayabilir. Ama tabi hiçbir sebep olmasa da hemen gelmiyor bu bebişler malesef

Hayırlısı olsun inşallah tutunur bebişin sana sağlıcakla kucağına alırsın

Bazı doktorlar çok umut vaad ediyor insanı olacakmış gibi inandırıyor halbuki tüp bebeğin bile başarı oranı yüzde 50 iken bu tarz haplar ile hemen hamile kalabilme ihtimaline çok kaptırmamak lazım dediğin gibi bazen hiç bi sorun görünmese de olmuyor

Evet canım aynen öyle. Hele benim gibi endometriozis olanlarda tüp bebekle sağlıklı doğum oranı da çok yüksek değil o kadar malesef. Tabi ki umut her zaman var ama bence umut tacirliği yapmak da hiç etik değil. Belki de pozitif düşündürtüp rahatlayacağını düşünüp daha kolay hamile kalacağını düşünğyor olabilir doktorlar ama yaşadığı hayal kırıklığı daha fazla oluyor insanın o zaman

Kesinlikle canım, doktorun yaklaşımı çok önemli

nm88326 canım var mı gelişme bende gelen giden yok hala test te yapmadım bekliyorum
canım test yapmadım ben de 5 gün geçti, beklicem pzt dru arıcam kan vermeye giderim herşey yolunda giderse. Akıntım çok, hafif kasıklarımda batmalar oluyor sol ve sağ kısımdan, bel ağrım da geçmedi az da olsa var :))

canım çok sağol tüpler açık rahim anomalisi yok. poliple ilgili bişi demedi canım doktor ben de o an tam ayılamadım sormadım. ama sanırım görseler raporda zaten söyle söyle polip izlendi diye rapora düşüyolarmış. sorarım zaten ama o bana esas histeroskopide gözükür demişti.

benim e2 eylülde 74 çıkmıştı bu ay 110 çıktı. onu düzene sokmamız lazım dedi doktorum. ben de zaten bu ay reglin üçüncü günü tekrar gidedeğim. şimdilk ilaçlaru kullanıyyoruz.eşimin de ilaçlar bitince başka bir hastane yada labda versin testi istiyorum. benim doktorum bağımsız ordan ama tabi orayı kullanıyor lab olarak. ve ben bu işe bu kadar girmeye başlayana kadar bunun bir sektör olabiliceğini hiç düşünmedim. sonuçta bence çok hassas bi konu umut tacirlği yapılcak bişiy değil. ama belki de işte kime güveneceğimizi sapıttık iite herşeyi irdeliyoruz.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…