Gebeliğe Hazırlık Anne Olmak İsteyenler 👩‍👧‍👦🙏

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

Erken hamilelik belirtileriniz ne zaman başladı?

• Ankete Katılan
    492
Hadi insallah

Evettt klomen taş gibi yumurtalar yapacak ıkız bile olabilir hatta ben öyle inanıyorum ilk defa ıcıyorum ve bekledıgm şifa buymuş korkuları kenara atıyorumm işe yaramıcak diyen kafamdakı sesleri de atıyorummm

Kizlar bir gün nasip olurda gebe kalirsam cok büyük korkuları yaşayacağımı düşünüyorum ben de .. ilkinde de hersey cok güzeldi hic bi sıkıntı yoktu ikili tarama testi temizdi ultrasonda kıpır kıpırdi riskli dönem geçmişti ama bi anda kalbi durdu ya yani şeyi yaşarsam diye cok korkuyorum

Sen başladın mı klomene kuzum
Bugün ikinci günüm canım, korkuları mı işe yaramazsa üzülcem düşüncemi kenara atmaya çalışıyorum Şuan klomen içerde löp löp yumurta yapıyor ve spermm onunla kavuşacak ikiz bile olabilir inan benimde okdr uzulcek seylerım varki kendi ailem konusunda cocugum kendi ailemden kmsyı tanımıcak belkide. Ama hıcbıseee benden onemli degıll benden kocamdan onemlii değil ben kendi çekirdek ailemi oluşturucam. Sende hıcbıseyı düşünmee mutluluk kapında oyle hisset aç kalbini hayata bebişler de bize gelsin bende hep hersey cok guzel ya bebegım olmazsa bununla sınanırsam diye korkuyordum hersey guzelken hep bi terslik olur ya. Attım kenaraa gitti ama artık bu dusunceyi

Canım aslında bu olacak olana hiçbir şeyin engel olamayacağını gösteriyor... Bir arkadaşım var ilk gününden bu yana kanamaları oluyor iğneler haplar düşük riski her hafta hastane, düştü düşecek dedik dedik doğumuna 2 hafta falan kaldı.. Bebek tutunduysa doğacaksa doğar. Önlemlerimizi aldıktan sonra korkusuz ilerlemek gerekiyor..

Ben de kalp atışını duyamadım henüz kese boyutu 1 haftada 3 mm büyüdü sadece.. Çok üzülüyordum ama kendi kendime karar aldım olacak olan olur bitkiselhayat sen doğaçlama sal gitsin, dedim. Senin durumun daha zor ama inşallah rabbim evlatla birlikte içini de serinlik ve ferahlık getirsin.

Evet ve bence benim sorunum da o ilk bebeği uğurlayamamak hala doğsaydı şimdi şu kadar olacaktı acaba kız mı olacaktı erkek mi olacaktı diye düşünürken buluyorum kendimi
Ne zor şeyler yaşamışsın canım insan böyle kötü acılar ile sınanınca sanki bi daha hiç bişey yolunda gitmeyecekmiş gibi hissediyor ama umut ve mucizeler hep var

Allah razı olsun canım düşse tutunamadi derdim ama kalbi durunxa korkuyor insan ama haklısın nasibi varsa olur

Canım sen klomene adetin 3.günü mü başladın?

Hmm bende diyorum batımızın arası açılmıştı nasıl klomende 2.günü acaba dedim benim de 3.günüm ben adetin 5.günü başladım
Cuma kontrole gidicem işte, tahmini bat 27 Şubat ama yumurtlama nasıl olcak bu ay bilmiyorum

Hmm bende diyorum batımızın arası açılmıştı nasıl klomende 2.günü acaba dedim benim de 3.günüm ben adetin 5.günü başladım
Yazamamışım galba ben., Adetin ıkıncı gunu gittim üçuncu gun basla dedı başladm bugün adetın 4.günü .

Cuma kontrole gidicem işte, tahmini bat 27 Şubat ama yumurtlama nasıl olcak bu ay bilmiyorum
Ben de çarşamba gideceğim bakalım büyücekler mi... Merak ediyorum..

Doktor başka ilaç verdi mi sana Rahim duvarı için progestan falan veya konuştunuz mu çatlama günü veriliyormuş genelde bu ilaç. Doktora sordum ben gebe kalırsan veririm dedi. Beni çok oyalıyor gibime geliyor bu doktor tek seçeneğim oluğu için gidiyorum ama Rahim duvarını da desteklemek için klomenle birlikte veriliyormuş bu tarz ilaçlar ne bilim olmazsa bu ay bu sebepten olmaz diye düşünüyorum ayar olduğum için doktora

Kızlar bu yerleşme kanaması dediğiniz şey tam olarak nasıl birşey, az önce iç çamaşırımda leke gördüm fotoğrafını da çektim ama buraya yüklemem uygun olur mu bilemedim, böyle sanki birşeyin boyası geçmiş gibi bir leke. Ne diyorsunuz?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…