Gebeliğe Hazırlık Anne Olmak İsteyenler 👩‍👧‍👦🙏

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

Erken hamilelik belirtileriniz ne zaman başladı?

• Ankete Katılan
    492
Ben de çarşamba gideceğim bakalım büyücekler mi... Merak ediyorum..

Doktor başka ilaç verdi mi sana Rahim duvarı için progestan falan veya konuştunuz mu çatlama günü veriliyormuş genelde bu ilaç. Doktora sordum ben gebe kalırsan veririm dedi. Beni çok oyalıyor gibime geliyor bu doktor tek seçeneğim oluğu için gidiyorum ama Rahim duvarını da desteklemek için klomenle birlikte veriliyormuş bu tarz ilaçlar ne bilim olmazsa bu ay bu sebepten olmaz diye düşünüyorum ayar olduğum için doktora 🙄
Benim doktor senın test iyi eşinin iyi olcak er geç dedi. Ovü testi kullandım dedim yumurtlamyı gormus olman lazım dedi evet dedim. Yani bir sıkıntın var demiyor hiç . Cuma gittigimde konuscam bende. Hanı duygu su su sıkıntın var demedi. Sanırım süreci hızlandırmak için klomen verdi . Bende cuma anlıcam bakalım baska hıcbı ılac vermedı bakalım cuma ne durumda olcak yumurtalar belki ona göre verir doktorum cok konuskan değil ama guvenıyorum tedaviye başlamak ıcın bı engel yok dedi ultrasonla baktı

Kizlar bir gün nasip olurda gebe kalirsam cok büyük korkuları yaşayacağımı düşünüyorum ben de .. ilkinde de hersey cok güzeldi hic bi sıkıntı yoktu ikili tarama testi temizdi ultrasonda kıpır kıpırdi riskli dönem geçmişti ama bi anda kalbi durdu ya yani şeyi yaşarsam diye cok korkuyorum
Canım kolay degil ,insallah hepsini unutturacak bir minnoş annesinin kucagina biran once gelir 🙏🙏🙏🙏

mell_in_shell mell_in_shell @fiona13 Zeymuss0103 Zeymuss0103

Herkes dökülmüş ben de anlatmadan duramadım:)) .. Aslında bilincin ne kadar önemli olduğunu biliyordum ama bu kadar olduğunu tahmin etmiyordum.

Ben neyi istesem hep sonu kötü bitti, mesela ev sahibi olmak için delice çabalayıp ev sahibi olduktan sonra, depremde yıkılıp altında sevdiklerimin ölmesi gibi her isteğimin sonunda hep kötü olay yaşadım. . 3 yıldır bebek sahibi olmayı istiyordum aslında son 2 yıldır da hep çabaladım ama olursa kötü olcak, sonu kötü bitecek şeklindeki düşüncelerden kurtulamadım...

Aslında her adet ile bir yandan deli üzülürken bir yandan küçük bir rahatlama oluyordu. Şimdi düşünüyorum da bu sonu kötü bitecek korkum hep baskılamış olabilir. Korkumdan uzaklaştığım ay hamile olduğumu öğrendim...hamileliği aklımdan çıkarmamıştım, sadece 'ya hamile kalır da sonum kötü olursa' düşüncesinden uzaklaşmıştım...

Olumsuz davranışlarımız, düşüncelerimiz gerçekten etkin bir baskılama oluşturuyor. Düşük amh imiş sperm morfolojisiymiş insülin hormon değerleri kötüymüş bilmem ne... imkansız denilen kadının 2 ayda hamile kaldığını gördüm ki burada neler duyduk... İnşallah kızlar en doğru en hayırlı en hızlı zamanda rabbim kucaklarımızı doldursun. 💙
İşte canım sonu kötü olacak diye olmasın daha iyi olur diyomuşsun bak. Uzaklaşınca herşey ne güzel yoluna girmiş. Benim de ilk dr kontrolüm yarın, her gece rüyamda ya kanamam oluyor, ya endişeli rüyalar görüyorum bebekle ilgili. Ben de şimdi bu kötü senaryolarla şavaşıyorum 😔 ama kötü düşünceleri uzaklaştırıp teslimiyete sığınıyorum ancak o şekilde baş edebiliyorum bu duygularla. Hani sporculara derler ya önce başardığını, o madalyayı aldığını hayal et, beynini gerçekleştireceğine inandır önce diye. Şimdi öyle yapmaya çalışıyorum. Herşey hepimiz için çok güzel olacak inşallah inanıyorum buna 🥰❤️

Benim doktor senın test iyi eşinin iyi olcak er geç dedi. Ovü testi kullandım dedim yumurtlamyı gormus olman lazım dedi evet dedim. Yani bir sıkıntın var demiyor hiç . Cuma gittigimde konuscam bende. Hanı duygu su su sıkıntın var demedi. Sanırım süreci hızlandırmak için klomen verdi . Bende cuma anlıcam bakalım baska hıcbı ılac vermedı bakalım cuma ne durumda olcak yumurtalar belki ona göre verir doktorum cok konuskan değil ama guvenıyorum tedaviye başlamak ıcın bı engel yok dedi ultrasonla baktı
Hadi hakkında hayırlısı olsun inşallah🌸🌸🌸

İşte canım sonu kötü olacak diye olmasın daha iyi olur diyomuşsun bak. Uzaklaşınca herşey ne güzel yoluna girmiş. Benim de ilk dr kontrolüm yarın, her gece rüyamda ya kanamam oluyor, ya endişeli rüyalar görüyorum bebekle ilgili. Ben de şimdi bu kötü senaryolarla şavaşıyorum 😔 ama kötü düşünceleri uzaklaştırıp teslimiyete sığınıyorum ancak o şekilde baş edebiliyorum bu duygularla. Hani sporculara derler ya önce başardığını, o madalyayı aldığını hayal et, beynini gerçekleştireceğine inandır önce diye. Şimdi öyle yapmaya çalışıyorum. Herşey hepimiz için çok güzel olacak inşallah inanıyorum buna 🥰❤️
Güzel haberlerini bekliyorun 😍🙏

mell_in_shell mell_in_shell @fiona13 Zeymuss0103 Zeymuss0103

Herkes dökülmüş ben de anlatmadan duramadım:)) .. Aslında bilincin ne kadar önemli olduğunu biliyordum ama bu kadar olduğunu tahmin etmiyordum.

Ben neyi istesem hep sonu kötü bitti, mesela ev sahibi olmak için delice çabalayıp ev sahibi olduktan sonra, depremde yıkılıp altında sevdiklerimin ölmesi gibi her isteğimin sonunda hep kötü olay yaşadım. . 3 yıldır bebek sahibi olmayı istiyordum aslında son 2 yıldır da hep çabaladım ama olursa kötü olcak, sonu kötü bitecek şeklindeki düşüncelerden kurtulamadım...

Aslında her adet ile bir yandan deli üzülürken bir yandan küçük bir rahatlama oluyordu. Şimdi düşünüyorum da bu sonu kötü bitecek korkum hep baskılamış olabilir. Korkumdan uzaklaştığım ay hamile olduğumu öğrendim...hamileliği aklımdan çıkarmamıştım, sadece 'ya hamile kalır da sonum kötü olursa' düşüncesinden uzaklaşmıştım...

Olumsuz davranışlarımız, düşüncelerimiz gerçekten etkin bir baskılama oluşturuyor. Düşük amh imiş sperm morfolojisiymiş insülin hormon değerleri kötüymüş bilmem ne... imkansız denilen kadının 2 ayda hamile kaldığını gördüm ki burada neler duyduk... İnşallah kızlar en doğru en hayırlı en hızlı zamanda rabbim kucaklarımızı doldursun. 💙
Düşünce gününü acı da olsa tecrübe etmişsin Allah bir daha acı yaşatmasın sana bebeğini sağlıkla al kucağına 🙏🏻❤️Sizde sperm sorunu varmıydı yanlış mı hatırlıyorum.?

mell_in_shell mell_in_shell Zeymuss0103 Zeymuss0103 @fiona13 kızlar şu blokajlarımız cidden çoğu şeyin önünü kesiyor bence de, ama nasıl yapacağız tıkanıklık ları nasıl açacağız bilmiyorum. Meditasyon da yaptım başka şeyler de denedim yok beynim beni ele geçiriyor her defasında. Ben aslında biliyo musunuz ilk evlendiğimde "ben çok kolay hamile kalırım iyi korunmalıyız" kafasındaydım hep. Çünkü reglim düzenliydi, bilinen bir sağlık sorunum yoktu, annem de 2 çocuğuna çok kolay gebe kalmıştı hep hemen kalırım diyordum ve denediğimiz ilk ay kaldım. Ama kimyasal bende tokat etkisi yarattı. Dizi filmlerde izlediğim tarzda bişey ilk kez benim başıma geldi ve başa çıkmak cidden zordu insan hep bi "neden" arıyor. Sonra bu soruyu sormanın da manasız olduğunu anladım zamanla, bazı şeylerin nedeni olmuyor yaşamamız gerekiyor ve yaşıyoruz. O olaydan ne ders çıkardığımız önemli oluyor bu noktada. Ben vücuduma çok küstüm bu olaydan sonra sürekli kendimde sorun aradım bende ins direnci var yumurtalıklarım doğru çalışmıyor dedim, ben yumurtlamıyorum dedim, rahimde bi sorun var kesin var dedim hep kendimi suçladım. Ve durumumu bilen bi kişi bana dedi ki sen bi bebeği beklemiyosun bi bebek seni bekliyor önce senin hazır olman lazım bebeğinin büyüyeceği yeri karnını sürekli sev, konuş onunla dedi. O kadar haklı ki aslında ben çeşitli sebeplerle hep önüme blokajlar koydum bugüne dek klomen içerken bile olmucak ama içeyim kafasında içtim. Bu ay ilk kez tam tersi hissetmeye çalışıyorum çok güzel yumurtlucam, rahim filmine de gerek kalmıcak bi sorun yok diye kendimi telkin ediyorum sürekli. İnşallah hakkımızda hayırlısı olsun hepimiz için, cidden bu süreç psikolojik bir savaş insanı ruhen yaşlandıran. Bakalım hikayelerimiz nasıl devam edecek, neler görüp daha ne dersler çıkarmak zorunda kalacağız. Rabbim hepimizin yardımcısı olsun 🙏
Ya bende ilk başlarda öyleydim hemen hamile kalacağımı zannediyordum sıkı sıkı da korunuyorduk. Kpss ye hazırlanıyordum hamile kalmak istemiyordum o yüzden bir kere kondom yırtıldı eyvahlar olsun bizde bir telaş😂 Ay hesaplıyorum falan sınavda 8 aylık olurum ben nasıl oturcam sırada sığmam ki falan diyordum 😂😂 Sonra korunmayı bıraktık ama olmadı. İşler öyle değilmiş meğer dediğin gibi bebekte hala benim hazır olmadığımı düşündüğü için gelmiyordu belki de ☺️Şimdi hazırız yavrucum istediğin zaman gel diye geziyorum 2,3 gündür bide karnımı sevmeyi deneyeyim🤗😂

Son düzenleme:
Düşünce gününü acı da olsa tecrübe etmişsin Allah bir daha acı yaşatmasın sana bebeğini sağlıkla al kucağına 🙏🏻❤️Sizde sperm sorunu varmıydı yanlış mı hatırlıyorum.?
Eşim hiç sperm vermedi canım ama ben de amh düşüklüğü vardı. Eşimle ayrı şehirlerde olduğumuz için birlikte bir tedavi yoluna giremedik.

Bugün ikinci günüm canım, korkuları mı işe yaramazsa üzülcem düşüncemi kenara atmaya çalışıyorum Şuan klomen içerde löp löp yumurta yapıyor ve spermm onunla kavuşacak ikiz bile olabilir 😂 inan benimde okdr uzulcek seylerım varki kendi ailem konusunda cocugum kendi ailemden kmsyı tanımıcak belkide. Ama hıcbıseee benden onemli degıll benden kocamdan onemlii değil ben kendi çekirdek ailemi oluşturucam. Sende hıcbıseyı düşünmee mutluluk kapında oyle hisset aç kalbini hayata bebişler de bize gelsin bende hep hersey cok guzel ya bebegım olmazsa bununla sınanırsam diye korkuyordum hersey guzelken hep bi terslik olur ya. Attım kenaraa gitti ama artık bu dusunceyi
Ohh ne güzel düşünceler bunlar canım ya ne güzel pozitifsin ❤️ Nazar değmesin 🧿 ikiz ikiz gelsinler hadi İnşaAllah 😊

Uc arkadaşım bir akrabam in hamile haberini aldım bugün bünyeme ağır geldi bir günde dört gebelik haberi..
Ben de bu aralar çok hamile haberi aldım 2 kuzen 3 yakın arkadaş, daha liseden üniversiteden tanıyıp pek görüşmediğimiz ama instagramdan falan gördüklerim var 😂 allah herkese sağlıklı hamilelik doğum nasip etsin inşallah bize de 🙏🏻 Güzel gözle bakıp güzel niyet geçiriyorum içimden 🙏🏻🙏🏻

X