Gebeliğe Hazırlık Anne Olmak İsteyenler 👩‍👧‍👦🙏

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

Erken hamilelik belirtileriniz ne zaman başladı?

• Ankete Katılan
    492
strict tygerberg kriterlerine göre yapılmıştır yazıyor bizde kızlar ,eğer morfoloji kötü çıkarsa ayrıntılı değerler yazmak zorunda mı değil mi raporda ?

Kendi doktorunls ve eşinin doktoruyla görüş öyle netleştir. Sizin kriter de Kruger diyor ama ref aralığınız farklı. Sizde alt sınır %14'müş o yüzden 6 düşük demişler. Bilmediğim bir aralık yanlış yorumlamayayım. Eşime de takviye verildi ama yanında başka ilaçlar da kullanıyor hormonlarda da sıkıntı çıktığı için.

strict tygerberg kriterlerine göre yapılmıştır yazıyor bizde kızlar ,eğer morfoloji kötü çıkarsa ayrıntılı değerler yazmak zorunda mı değil mi raporda ?
Ben de aynı soruyu sordum yukarıda biri dedi ki sayı azsa ayrıntı yazmamış olabilir. Bizde de sadece tek bir morfoloji değeri yazıyor. Baş, boyun, kuyruk anomalisi ayrı ayrı bakılmamış. Ben de sonradan araştırınca fark ettim. Nelerle uğraşıyoruz ya üf

bizde sayı 294 milyon ama , sayı azlığından bakılmamış olamaz bu durumda

Bat günü bugün. Gelen giden yok hala, bi belirtide yok olcakmışım gibi. Normalde ovü testi iki gün pik kalır üçuncu gun çatlar 14.gun adet olurdum, buay bir gun pik kaldı. Eğer test beni yanılttıysa ucuncu gün catladıysa yarın gelir adet ama testi buraya atmıştım çatlamış gibi druyodu muhtemel bugün günüm. Bakalm yarın sabaha kadar olmazsam belki sabah test yaparım yarın.

bizde sayı 294 milyon ama , sayı azlığından bakılmamış olamaz bu durumda
Oo sizin sayı bayağı iyi evet. Bu tez de çürümüş oldu o zaman. Ya ben de bu testi yaptırdığımız yerden şüphelenmeye başladım açıkçası. Resmen Richie Rich çizgi filmindeki gibi bu merkezler bizi yürüyen para olarak görüyor. Çok can sıkıcı. Biz mi söyleyeceğiz bu anomali ayrıntılarına da bakın diye ben anlamadım gitti

ben de kendimi bazen öyle hissediyorum suan. yani anlayamadım. bizim doktor sayıdan dolayı ileri hız ve morf takılmıyorum dedi ama . siz ne kadar oldu vereli bir daha vericek misiniz semen ?

ben de kendimi bazen öyle hissediyorum suan. yani anlayamadım. bizim doktor sayıdan dolayı ileri hız ve morf takılmıyorum dedi ama . siz ne kadar oldu vereli bir daha vericek misiniz semen ?
3 hafta oldu. 2 aylık tedavi verdi. Mart başında tekrar test. Nereye yaptıralım şaşırdım

Hayırlısı diyorum. 12.haftaya dek sahiplenme dedi. Yaştan dolayı sıkıntı çıkma ihtimali yüksek tabii.
Canım benim çok haklısın. Malesef aslında nerdeyse her gebelik için öyle, ilk 3 ay çok riskli ama işte insan ne yapacağını şaşırıyor o kadar bekledikten sonra sevinci mi yaşasın kabul etsin mi etmesin mi. Belirsizlik çok fena. Sen içini ferah tut inşallah bundan sonrası öyle güzel gitsin ki diyorum ya sana yaşadığın bütün sıkıntıları unuttursun inşallah. Gerçekten senin haberine çok sevindim ve bir yandan da tedirgin oldum bir daha üzülme diye. Pazartesiden beri aklımdaydın hatta minseo ye sordum ben mi kaçırdım yazdı mı mesaj diye.

Umarım bundan sonrası senin için çok güzel olur. Sağlıkla neşeyle mutlulukla gelsin inşallah. Hiç yorma kendini strese de sokma, hayatına da devam et doktorun farklı bir şey demediyse zaten biz ne yaparsak yapalım bebişler kendi kaderini belirliyor. Bunca sıkıntı sonrası o güzel günleri fazlasıyla hak ediyorsunuz. Dualarım seninle.

Sağol canım benim. Dikkat ediyorum olabildiğince ama bir yandan da yokmuş gibi davranıyorum. Eşim harici kimseye söylemedim bile. Dr tamam kurtardık derse ancak o zaman paylaşırım çevremle sanırım. Ne seviniyorum ne de üzülüyorum şu an. Alnımızda ne yazılıysa o olacak sonuçta.

Bizde testin altına not düşmüşlerdi sayı yeterli olmadığı için morfoloji bakılamadı diye eşimin ml de 3 milyondu.Acıbadem yaptırdığımız yer.

En doğrusunu yapıyorsun bence de. Hadi inşallah güzel ilerleyecek. Arada bilgilendir bizi de

İnşallah kuzu. Tabii yazarım
Ya ben senin adına çok sevindim, eminim ki bu sefer seninle kalacaktır bebiş, kimseye söylememekle en güzelini yapıyorsun hayırlı olsun rabbim sağlıkla kucağına almayı nasip etsin, bir şey sorabilir miyim Canım senin ya da eşinin bilinen bir rahatsızlığı var mıydı, kimyasalların sebebi belli mi yani,

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…