Gebeliğe Hazırlık Anne Olmak İsteyenler 👩‍👧‍👦🙏

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

Erken hamilelik belirtileriniz ne zaman başladı?

• Ankete Katılan
    492
Ya ben senin adına çok sevindim, eminim ki bu sefer seninle kalacaktır bebiş, kimseye söylememekle en güzelini yapıyorsun hayırlı olsun rabbim sağlıkla kucağına almayı nasip etsin, bir şey sorabilir miyim Canım senin ya da eşinin bilinen bir rahatsızlığı var mıydı, kimyasalların sebebi belli mi yani,
Amin canım inşallah.
Yok canım. Yaşım ve menapoz öncesi dönemde vücudum adaptasyon sağlayamamış.
Şimdi o zamana dek durursa 12.haftada ikili teste bakılacak.

Amin canım inşallah.
Yok canım. Yaşım ve menapoz öncesi dönemde vücudum adaptasyon sağlayamamış.
Şimdi o zamana dek durursa 12.haftada ikili teste bakılacak.
Ya inşallah durur sen güç birisin burda tanıdığım kadarıyla, güzel düşün, eşinin yaşı kaç acaba merak ettim benim eşimin yaşı da 37 bazen diyorum acaba yaşı yüzünden mi olmuyor bizim bebek

sgara alkol bol stres var bizde ☹️
Ürolog hepsini azaltmasını ya da bırakmasını söyleyecek muhtemelen. Bizim dört ay oldu denemeye başlayalı ama ben 33'ü bitirmek üzereyim eşim 34'ü. Fazla beklemeden bir sorun varsa çıksın istedik. İyi ki gitmişiz. Bilsem daha önce giderdim

Canım eşin sigara kullanıyorsa bırakmaya çabalasın eşimin gittiği ürolog sperm morfolojisini en kötü etkileyen şeyin sigara olduğunu söylemişti
Bırakalı 1,5 yıl kadar oldu. Tek tük içiyordu. Uzun zamandır o da yok. Gittiğimiz doktor da aynısını demişti. Çok uzun süre içmiş eşim de maalesef.
Benim kullanmiyor canim ama 34 yasinda ve orta okuldan beri sigara içiyor düşün yani çok uzun bir sure sigara bozmuş olabilir
Belki de etkiliyordu bu. Eşim bırakalı biraz oluyor ama 14 yıl kadar içmiş bol bol

MERHABALAR GEÇMİŞ OLSUN EŞİMİN MOTİLİTE %45 SPERM SAYISI 62 MİLYON MORFOLOJİ %6 ÇIKTI keçi boynuzu pekmezi içiyor soğuk sıkım fındık ve ceviz tüketiyoruz hergün düzenli olarak havuç kahvaltılarda hergün yiyor 3 ay sonra gelin teste dedi doktor fakat kullananlar 1,5 ayda düzelme olduğunu söylemiş inşallah öyle olur bizimde tabiki paylaşırım ayrıca keçi boynuzunu bende içiyorum birde kuzenim saraç oğlunun keçi boynuzu kürünü denememizi önerdi
canım çok nomal değilmi eşinin sonuçları.. benim eşimde ileri hızlı sperm sayısı %0 çıktı..:))) 15 milyonun altı kısırlık gibi sayılıyormuş zaten.. 30 milyon ve üzeri çıkması gerekiyormuş 60 milyon ve üzeri iyi değermiş ,sizin 62 milyon çok iyi morfolojisi %4 ve üzeri iyiymiş.. bizim %1 çıktı.. benimde amh 0,86 falan çıktı.. bende testere dişli aslan pençesi içiyorum.. öbür aya da arı sütü+polen+bal ve birde çörek otu tarçın bal karışımı yapıcam...bir sürü karışım var. bakalım...nasip..

Bende 14 ocakta çekildim ama bir fikrim yok bu konuyla ilgili 🙄
Bizde de aç tok nasıl denk gelirse artık ,biz günde iki kez kullanıyoruz. Çok nazlandigi için çok üstüne gidemiyorum, ben zehir olsa içicem içerim de yeter ki şifa olsun 🙏
Bende de pco var
Allah yardım etsin canım.. pco olup hamile kalanlar var sürekli burdan duyuyoruz. inşallah hayırlısıyla eşlerimizinde spermlerine sağlık olsunda hamilelik olur:)) bizede iki kere dediler ama başka şeylerde yiyo içiyo fazla yükleenmek istemiyorum.. bide bu sperm morfolojisi ve sperm yokluğu enfeksiyonla da alakalı olabiliyormuş.. bide eşime antibiyotik aldıracağım.. idrar yollarında hafif yanma vs vardı önemsemedik belki ondan dolayıda bişey olabilir..

Şubat Ayı İçin Totem Yapıyoruz :dua:
Cuma Akşamı 21.00 da niyetimiz ve listedeki arkadaşlarımız için 1 Adet Meryem Suresi okuyacağız. :dua:

Regl olan arkadaşlar bitince okuyabilir. :KK24:

Sure bittikten sonra tilavet secdesinin nasıl yapıldığını aşağıya ekliyorum.

1111.jpeg

minseo minseo
Jane Jetgil Jane Jetgil
fiona13 fiona13
niw niw
GeminiWoman GeminiWoman
Zeymuss0103 Zeymuss0103
X xnobodyx
G gocmenkizi_35
@venushatun28
MEMUR54 MEMUR54
Ankara1986 Ankara1986
Ayseee1987 Ayseee1987
R Random3
sweetgirlcandy sweetgirlcandy
Evva Evva
Regen_ Regen_
U Uzaygemisi35
M -Murphy
merakligzm merakligzm
S Seven003
Caglunal Caglunal
S spooke
pcoscuk pcoscuk
D Duhanin annesi
hus3545 hus3545

Eklentiler

• 2222.png
    2222.png
    50,5 KB · Görüntüleme: 66
Son düzenleme:
Canım bir de okuduktan sonra tilavet secdesi yapılması gerekiyor bilginiz olsun 🤗

Vesile olsun inşallah hepimize 🤲

• KAÇ YAŞINDASIN? ➔ 26
  • KAÇ AYDIR/SENEDİR istiyoruz İSTİYORSUN? ➔13 aydır istşyoruz
  • İLK GEBELİĞİN Mİ? ➔evet
  • KAÇINCI ÇOCUĞUN OLACAK 1.
  • KAYBIN VAR MI? ➔yok
  • REGLİN DÜZENLİ MİYDİ? ➔ 3 ay, düzenli 3 ay, düzensiz oluyordu
  • EŞİNDE YA DA SENDE BİR SAĞLIK PROBLEMİ VAR MIYDI? VARSA NEYDİ➔ daha, doktora gitmemişti varsada haberimiz olmadı
  • KÜR YA DA İLAÇ KULLANDINIZ MI?➔ hayır
  • HAMİLE KALMAK İÇİN KLOMEN/AŞILAMA/TÜP BEBEK GİBİ BİR TEDAVİ ALDIN MI?➔hayır
  • OVÜLASYON TAKİBİ YAPTIN MI?➔ Hayır sadece adet takviminde tahmini ovülasyon takip ediyordum
  • HANGİ GÜNLERİ DEĞERLENDİRDİN?➔ yumurtlama akıntım İn oldugu günü değerlendirdim ve bu ay adetimin 7. Günü yani adetimin bittiği gün yumurtladıgımı düşünüyorum
  • BELİRTİLERİN VAR MIYDI, NE ZAMAN BAŞLADI?➔ tam bat gününden 1 hafta önce sebepsiz ve şiddetli mide yanması yaşadım sanki cok acı yemişim de nefes boruma kadar yanıyormusum gibi. Bat gününden 3 gün sonra bünyem zayıf düştü çok şiddetli baş agrısı ve sonrası göze vuran şiddetli zonklama dilde dudakta uçuk yaşadım yüzümde kocaman sivilceler cıktı ve ve adet gecikmesinden 5 gün sonra bir anda sağ kasıgımdan bıcak sokmuslarda sola dogru kesmişler gibi şiddetli dayanılmaz 10 saniyelik 2 kere acı yasadım bacak aralarıma kadar agrı yayıldı ancak bir anda da kesildi. Adet gecikmesinin 6. Günü gögüslerimin önce ucundan sonra tamamına yayılan hassaslaşma ve agrı oluştu hala devam ediyor gögüs uclarım neredeyse 2 katına kadar büyümüş yeni farkettim ve kızlar kesinlikle kirpikler karışıyormuş eşim gecen gün farketmişti bende sacmalama falan dedim dün baktım ki rimel bile sürülmiycek duruma gelmiş. Bulantı yasamiyorum ama yemek yemeye calısınca da içim bulanıyor. Sanki şey gibi açsın canın birsey istiyormuş ama asla evde olan birsey değilmiş gibi. Ve inanılmaz acı biber tursusu suyu istedi canım hatta bat tan 1 hafta öncesi basladı bu. Ayrıca hareket ettiğimde kasıma hafif agrı giriyordu ve dinlenen kadar devam ediyordu 5 dk dinlenince geçiyordu ve bu adetim geciktikten sonra olmaya başlamıştı.
  • ÇİFT ÇİZGİYİ BATA KAÇ GÜN KALA GÖRDÜN?➔regl döngüm 21-22 günde olduğu için bat den 6 gün sonra gördüm.
  • BU SÜRECİ YAŞAYAN ARKADAŞLARA TAVSİYELERİN NELERDİR?➔
  • Allah isterse her şekilde oluyor. Ben onca aydır hep birsürü belirti görmüştüm kendimde ve sürekli bir ilişki yaşamak için zorlamıştım. Oysaki bu ay olması cok düşük bir ihtimaldi. Ve ilk defa kendime hayır dedim. Hayır gördüğün bu belirtilerin hepsi kuruntu 1 hafta daha bekle belki gecikmeli, regl olursun, dedim ancak öyle değilmiş. Ben, aylarca yumurtlamamı regl den 14 gün sonra hesaplamıstım bu ay anladım ki benim yumurta gelişimimben regl iken tamamlanıyor ve son gün catlıyormuş. Benim anladığım kadarıyla adet gecikmesi öncesi cok ta göze batar bir belirti olmuyormuş. Çünkü adet sonrası abest bir şekilde belirtiler oluyor. Lütfen kendinizi dinlememeye calısın ben aylarca, kendimi, dinledim ve suan kinden bile daha cok belirti yasadım. Dedikleri gibi cogu belirti adet belirtileriyle ayrı ancak 1 veya 2 belirti oluyor ki bir gariplik oldugunu anlıyorsun

Son düzenleme:
Sağol canım. Ben 40 eşim 44.
Canım hikayeni okudum da senin için dua ediyorum. İnşallah sağlıklı bir şekilde ilerler.. Beklenmedik, umdun kesildiği bir zamanda ne güzel olmuş gelmesi.. Ben de 20 aydır çocuk çok istiyorum. 40 yaşındayım, eşimle aynı yaştayız.. Benim yaş grubumdan böyle güzel haberler geldikçe hem de doğal yoldan, çok seviniyorum, bana da umut oluyor..

Bat günü bugün. Gelen giden yok hala, bi belirtide yok olcakmışım gibi. Normalde ovü testi iki gün pik kalır üçuncu gun çatlar 14.gun adet olurdum, buay bir gun pik kaldı. Eğer test beni yanılttıysa ucuncu gün catladıysa yarın gelir adet ama testi buraya atmıştım çatlamış gibi druyodu muhtemel bugün günüm. Bakalm yarın sabaha kadar olmazsam belki sabah test yaparım yarın.
moral bozmak yok... iyi düşün iyiolur enerjini iyi kullan :)))

Canım hikayeni okudum da senin için dua ediyorum. İnşallah sağlıklı bir şekilde ilerler.. Beklenmedik, umdun kesildiği bir zamanda ne güzel olmuş gelmesi.. Ben de 20 aydır çocuk çok istiyorum. 40 yaşındayım, eşimle aynı yaştayız.. Benim yaş grubumdan böyle güzel haberler geldikçe hem de doğal yoldan, çok seviniyorum, bana da umut oluyor..
benim kuzenim 40 yaşında hamile kaldı ve doktor yumurtalıklarında sıkıntı olduğunu hamile kalma sansının düşük olduğunu söylemişti .ama biran da oldu doktor bile şaşırmış rabbim herşeyin hayırlısını nasip etsin rabbim gönlünüze göre versin .umut her zaman var.

moral bozmak yok... iyi düşün iyiolur enerjini iyi kullan :)))
valla öyle yapıyorum ama hafiftten ağrılar var gibi bakalm akşama kadar sökülür diye düşünüyoeum. eğer oyle olursa ufak bir yıkılır sonra toparlanırız doğruu doktora ucuncu gunu.

X