Gebeliğe Hazırlık Anne Olmak İsteyenler 👩‍👧‍👦🙏

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

Erken hamilelik belirtileriniz ne zaman başladı?

• Ankete Katılan
    492
  • KAÇ YAŞINDASIN? ➔ 25
  • KAÇ AYDIR/SENEDİR İSTİYORSUN? ➔6 Ay
  • İLK GEBELİĞİN Mİ? ➔ Evet
  • KAÇINCI ÇOCUĞUN OLACAK İlk çocuğum
  • KAYBIN VAR MI? ➔ Hayır
  • REGLİN DÜZENLİ MİYDİ? ➔ Evet, 28günde bir. Senede nadiren bir iki kez gecikirdi.
  • EŞİNDE YA DA SENDE BİR SAĞLIK PROBLEMİ VAR MIYDI? VARSA NEYDİ➔ Bildiğimiz kadarıyla yoktu.
  • KÜR YA DA İLAÇ KULLANDINIZ MI?➔ Takvime göre yumurtlama gününden üç dört gün önce sabahları, unutursam da öğlenleri bal,propolis,arı sütü,polen karışımı yedim bir çay kaşığı. Hem kışın bağışıklık olur diye, hemde yumurta kalitesini artırdığını okumuştum.
  • HAMİLE KALMAK İÇİN KLOMEN/AŞILAMA/TÜP BEBEK GİBİ BİR TEDAVİ ALDIN MI?➔ Hayır.
  • OVÜLASYON TAKİBİ YAPTIN MI?➔Test yapmadım, sadece mobil uygulamadan takip ettim.
  • HANGİ GÜNLERİ DEĞERLENDİRDİN?➔ Adetten sonra sanırım her günü değerlendirdik. Arada birkaç boş olabilir. Yumurtlamadan 2 gün öncesi, yumurtlama günü ve bir gün sonrasını hiç boş geçmedik. Ondan sonra da aklımıza geldikçe.
  • BELİRTİLERİN VAR MIYDI, NE ZAMAN BAŞLADI?➔ Yumurtlama gününden 3-4 gün sonra kasık ağrılarım başladı. Sanki yumurtalıklarımdan rahmime doğru birşeyler akıyor, yuvarlanıyor gibi hissettim. Yumurtlamadan 5-6 gün sonra da beraberlik sırasında aşırı ıslanma, sıvı hissettim. Normal olmadığını anlamıştım çünkü daha önce hiç bu kadar sıvı oluşturmadı vücudum. Bata yaklaşık 4-5 gün kala sanırım bel ağrısı, yorgunluk, uykusuzluk başladı. Hiçbir şey yapmasam da aşırı yoruluyordum. Bazı geceler de sıcak basması yaşadım. Bata 3-4 gün kala yine göğüslerde hassasiyet ve halkalarda büyüme, renginde koyulaşma oldu.
  • ÇİFT ÇİZGİYİ BATA KAÇ GÜN KALA GÖRDÜN?➔ 4 gün önce hayalet çizgi, 3 gün önce de erken gebelik testinde silik çizgi gördüm.
  • BU SÜRECİ YAŞAYAN ARKADAŞLARA TAVSİYELERİN NELERDİR?➔ Biz ilk bir kaç ay eşimin işi sebebiyle doğru düzgün günleri değerlendirememiştik. O aylarda kendimde hep belirti aradım durdum. Hatta bir seferinde hamile olduğuma çok emindim, o kadar belirti vermişti vücudum. Kendimi istemeden yıpratmaya başladığımı farkettiğim de bu düşünceyi kafamdan silemesem de en azından birazcık olsun çıkarmam gerektiğini anladım. Gerekli günleri değerlendirdik. Onun haricinde kendimi çok yormadan ev işleriyle oyalandım, örgü yaptım, filmler izledim. Hep hayırlı zamanda ve hayırlı, sağlıklı bir bebek için dua ettim. Bebek düşüncesi hep kafamın bir kenarındaydı ama tüm zamanımı onunla harcayıp moralimi düşürmemeye çalıştım. Bir yandan beslenmeme olduğunca dikkat ettim. Burda yaptığım en iyi şeyin oyalanmak, biraz olsun bebek fikrinden uzaklaşmak olduğunu düşünüyorum hanımlar. Hiç birinize stres yapmayın, kafanızdan bu fikri çıkarın diyemem çünkü mümkün değil biliyorum. Sadece bebek fikrini odağınızdan biraz olsun çıkarıp moralinizi yükseltmeye, mutlu olmaya bakmayı öneriyorum. Çünkü bazen ne kadar çok uğraşıp üstüne düşersek o şey bizden kaçmış oluyor. Mümkün olduğunca güzel beslenin, her ihtimale karşı kendinizi çok yormayın, bol bol dua edin ve kafanızı güzel düşüncelerle doldurun. Her gün hepinize yatmadan önce çok dualar ettim, yine edeceğim. Allah isteyen herkese sağlıklı, hayırlı evlatlar nasip etsin inşallah. Kucaklarımız boş kalmasın.
minseo canım soru cevabı yaptım.

Düzenli regl oluyorum evet ovulasyon testi için söylüyorum henüz bir doktor kontrolüne gitmedim sadece 1 yil önce rutin kontrole gitmiştim o zaman çocuk düşüncemiz yoktu henüz
ovülasyona bakarak bu kanıya varmak biraz zor yumurtlama olduğu halde testte pik göremeyen çok arkadaş oldu. ama reglinizin 21. günü progesteron testi vererek yumurtlayıp yumurtlamadığınızı teyit edebilirsin

ovülasyona bakarak bu kanıya varmak biraz zor yumurtlama olduğu halde testte pik göremeyen çok arkadaş oldu. ama reglinizin 21. günü progesteron testi vererek yumurtlayıp yumurtlamadığınızı teyit edebilirsin
Çok teşekkür ederim 1-2 ay daha deneyelim diyorum sonra bir doktor kontrolüne gidelim eşimle birlikte. Rabbim hepimize nasip etsin inşallah bebeklerimizi.

Çok teşekkür ederim 1-2 ay daha deneyelim diyorum sonra bir doktor kontrolüne gidelim eşimle birlikte. Rabbim hepimize nasip etsin inşallah bebeklerimizi.
Aynen ilk aylardan bence ovülasyon ile kendini strese sokma akışına bırak kafan rahat olunca her şey daha kolay oluyor :)

Canim 3^4 gune pik olmasi gerek ovulasyon kullaniyor musun ??
Pko var mi sende ??

Canim 3^4 gune pik olmasi gerek ovulasyon kullaniyor musun ??
Pko var mi sende ??
Evet kullanıyorum, pko yok diye biliyorum genel yıllık kontrollerimi aksatmam hiç doktorum varlığından söz etmedi. Çocuk düşünmeye yeni başlayınca bende yeni yeni haberdar oluyorum bunlardan

Evet kullanıyorum, pko yok diye biliyorum genel yıllık kontrollerimi aksatmam hiç doktorum varlığından söz etmedi. Çocuk düşünmeye yeni başlayınca bende yeni yeni haberdar oluyorum bunlardan
O halde ovulasyon testlerini iyo kontrol et bat 14 subat ise normal sartlarda her vucut her kadin bir olmamakla beraber yaklasik 3^4 gune pik yakalaman gerek
hakkinda hayirlisi olsn insallah bu ay yakalarsin

O halde ovulasyon testlerini iyo kontrol et bat 14 subat ise normal sartlarda her vucut her kadin bir olmamakla beraber yaklasik 3^4 gune pik yakalaman gerek
hakkinda hayirlisi olsn insallah bu ay yakalarsin
İnşallah canım çok teşekkür ederim seninde bebişin hayırlı olsun darısı isteyen hepimize inşallah

Ay kuzum hiç hisli bi insan değilimdir ayda yıldı bi geliyorlar öyle bana dur bakim belki seninle ilgili de gelir biraz kendimi dinliyim
ahahahah hadiii ilovemeeee hommmm bi konsantre ollll
ben hamile kalmadan vardı bi tahminim ama şimdi hiç bir şey hissetmiyorum bazen geliyorlar ama emin olamıyorum

kocacım cinsiyetini öğrenmeyelim diyor
arkadaşlarım cinsiyet partisi yapalım diyor

daha bir ay var herkesin bi hayali var üzerimde

bu telaşları tez vakitte sizde yaşayın inşallahhhh

pardooonnn ben kaçıyorummmm midemmm başladı yineee
Allahım yardımcınız olsun inşallah sağlıkla doğsun bebeğiniz Allah gönlünüze göre nasip etsin herşeyi
aminnn canım. inşallah sizlerinde gönlünüzce olsun her istediğiniz her duanız

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…