Gebeliğe Hazırlık Anne Olmak İsteyenler 👩‍👧‍👦🙏

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

Erken hamilelik belirtileriniz ne zaman başladı?

• Ankete Katılan
    492
sağol canım inşallah morfoloji de bozuk biraz ondan umutsuzum açıkcası.
bugün yoğındu çok benim inşallah sen de sağlıkla alırsın bebeni kucağına.
zaten bennim en son gittğim doktorlar hormon testleryile kesin sundan olmuyor diyemeyiz eş tahili ve hsg kesin gerekli diynce biraz da açıkcası içime doğmuştu.
napalım inşallah hayırlısıysa olur.
Canim yuzde kac normal? Ve hangi normalara gore yapilmis krugermi david mi?

Değerim 345 çıktı 😍 çok güzel dedi doktorum kendi ayarlama yaptı bı tarihlere göre salı günü gideceğim kesemizi görmeye ❤️:nazar::halay:
tebrik ederim canım, BAT dan ne kadar süre önce veya sonra belli oldu? belirtilerin nelerdi? hangi ilaçları kullandın, herhangi bir hastalığın var mıydı? bizleri aydınlatır mısın?

Prolaktin lh falan yüksek iste ondan adet olamıyorum pko olunca ama seker yüklemesi nasıldır bilemem bir de kolesterol yüksek çıkmış ama niye anlamadım genelde yediğime dikkat ederim
genelde kırmızı et çok tüketilincede yükseliyo kolestrol birde spor yaparsanız eminim yardımcı olur inmesine .bende miyom amelytı olmuştum haziranda birde yaş 35 olcağı için doktorum baktırmıştı hormona.rabbim yardımcımız olsun.

genelde kırmızı et çok tüketilincede yükseliyo kolestrol birde spor yaparsanız eminim yardımcı olur inmesine .bende miyom amelytı olmuştum haziranda birde yaş 35 olcağı için doktorum baktırmıştı hormona.rabbim yardımcımız olsun.
Cok hareketsiz bir yaşantim var ondan olabilir haklısınız

Kızlar ayın 21inde adete 2 gün kala 33 çıkmış betam, bu gün adetten 4gün geçti 27si 549 çıktı. Artış az mı çok mu ben betadan anlamıyorum pek. Bana az gibi geldi. 6 günde ne kadar artmalıydı? :KK43:

Aile hekimi 500 üzerindeyse sıkıntı yok direk kadın doğuma randevu alıp gidebilirsin demişti
Canim diger tarafa da yazdim artis onemli kac oldugu degil.
Senin 2kattan fazla artmis görünüyor. .sali gnunden itibaren kadin doguma gdersen keseyi gorursun bence yani kesin gormen gerek 😊 suan ki degerlerine gore salo gunu 4000 uzerine cikmasi gerek nasipse 😊

Canim diger tarafa da yazdim artis onemli kac oldugu degil.
Senin 2kattan fazla artmis görünüyor. .sali gnunden itibaren kadin doguma gdersen keseyi gorursun bence yani kesin gormen gerek 😊 suan ki degerlerine gore salo gunu 4000 uzerine cikmasi gerek nasipse 😊
Ben bu artıştan pek anlamıyorum da kuzum, içim rahatladı ya şükür. Sanki 6 günde daha çok artması gerekmiş gibi hissettim ama sıkıntı yokmuş şükürler olsun. 15 gün sonra gidebileceğim doktora, gitmişken kese kalp hepsi görünür inşallah balım. :KK200:

Ben bu artıştan pek anlamıyorum da kuzum, içim rahatladı ya şükür. Sanki 6 günde daha çok artması gerekmiş gibi hissettim ama sıkıntı yokmuş şükürler olsun. 15 gün sonra gidebileceğim doktora, gitmişken kese kalp hepsi görünür inşallah balım. :KK200:
Benim de adetten 4 gun once 18 falandi sonra hep 2 kat arta arta gitti hic sikma.canini tadini cikar😊
%60 artmasi yeterli .. 15 gun sonra gidersen kalbinide duyarsin daha iyi😇
Bu surecte dikkat et kendine çok agir is yapma, agir kaldirma..
Ve ben doktora gidene kdar esimle iliskiye girmedim. . Esin yanında degil sanirim ama yanindaysa da doktora kadar bekleyin 😊 Allah korusun kanama alani vs bsey vardir tetiklemis olursunuz.
Zaten sorun yoksa doktor izin veriyor biz doktora gdene kdar hic yanasmadik onun haricinde hoc yasaklanmadi sen olabildgnce dikkat et 💚

Kızlar geçen ay yumurtlama görmedim ilk denememizdi. Bu ay 2 olacak henüz yumurtlama görmedim bat 14 Şubat sizce bu ay da olmazsa bir doktora gitmeli miyiz 27 yaşındayım kafama takılıyor, 2 sene önce sadece Amh bakılmıştı doktor bir sorun yok rezervde demişti

Kızlar geçen ay yumurtlama görmedim ilk denememizdi. Bu ay 2 olacak henüz yumurtlama görmedim bat 14 Şubat sizce bu ay da olmazsa bir doktora gitmeli miyiz 27 yaşındayım kafama takılıyor, 2 sene önce sadece Amh bakılmıştı doktor bir sorun yok rezervde demişti
düzenli regl oluyor musun ? ovülasyon testine istinaden mi yumurtlama görmedim diyorsun yoksa doktor takibinde miydin ?

tebrik ederim canım, BAT dan ne kadar süre önce veya sonra belli oldu? belirtilerin nelerdi? hangi ilaçları kullandın, herhangi bir hastalığın var mıydı? bizleri aydınlatır mısın?
Canım teşekkür ederim ben tüp bebek tedavisi gördüm

Soru cevap bekliyoruz canım :)

düzenli regl oluyor musun ? ovülasyon testine istinaden mi yumurtlama görmedim diyorsun yoksa doktor takibinde miydin ?
Düzenli regl oluyorum evet ovulasyon testi için söylüyorum henüz bir doktor kontrolüne gitmedim sadece 1 yil önce rutin kontrole gitmiştim o zaman çocuk düşüncemiz yoktu henüz

X