Anne olmak hayal mi

çok sağol canım iyi oldu söylediğin bir dahaki gidişimde bunuda yaptırayım.
amiiiiiiiin!

teşekkür ederim,sen nasılsın?Google dan kaanaydos yazdığında kendi sitesi çıkıyor.kaanaydos.com. galiba.ordan soru-cevap linkini tıklayıp sorabilirsin.doktorsitesinden de üye olup sorabilirsin.
çok güzel hadi kolay gelsin 👍sonu bol bebişli olsun💖

ne yaptıın yemek bakalımmmm:KK56::KK56::KK56:

amiiiiiiiin!

teşekkür ederim,sen nasılsın?Google dan kaanaydos yazdığında kendi sitesi çıkıyor.kaanaydos.com. galiba.ordan soru-cevap linkini tıklayıp sorabilirsin.doktorsitesinden de üye olup sorabilirsin.
ne yaptıın yemek bakalımmmm:KK56::KK56::KK56:

tavuk kızarttım,dünden çorba bide o patlıcanlı yemek var.sende yapmış mıydın o patlıcanlı şeyi?

amiiiiiiiin!

tavuk kızarttım,dünden çorba bide o patlıcanlı yemek var.sende yapmış mıydın o patlıcanlı şeyi?

yaptım senin tarife bakarak güzel oldu bitti hatta bende tavuk yaptımm çorba var yeter bugünde böyle olsunnn

yaptım senin tarife bakarak güzel oldu bitti hatta bende tavuk yaptımm çorba var yeter bugünde böyle olsunnn

benimki hiç güzel olmadı,eşim beğendi ama ben hiç beğenmedim patlıcanlar Bi garipti ıslanmış hamsi gibiydi

canım bende dün akşam tartıştım.. önceden daha çok tartışıyorduk artık alıştım galiba tartıştığımı bile unutuyorum..
erkekler tüp bebek süreçlerinde yaşadıklarımızdan tamamen bi haberler bence..
kaç tane transferimden sonra test gününü beklerken beni ağlattı saçma sebeplerden..

onlar da gerılıyor ıster ıstemez ama onlar o ıgnelerın verdıgı dengesızlıgı bılemıyolar malesef yavas otur yavas dön cok dönme yatakta vs vs ıste

canım üzme kendini erkekler herşeyden bi haber davranıyorrr biz tedavi sürecinde daha çok tartışırız eşimle
hatta en sonnn opu ya giderken beni görseydin gözlerimm nasıl şişti
o halde gittim mecburrrrr
bu yolda bizim güçlü olmamız lazımmmm

evet canım öyle bugun kuaföre gıttım saçlarımı kestırdım bırde fön ohh bırde kaşş yarında antepe gezmeye gıdyomm tedavı öncesii:21::21::21::21::21::21::21::KK1::KK1::KK1::KK1:

Allah razi olsunn güzelimm Rabbim Annali babali büyütsün isallah . Ben umudumu kaybetmek üzereyim 5 kez Tüp bebek denicez ve artik yoruldugumu hissediyorum olmicak diye cok korkuyorumm...... Sizin kacinci denemeydi ve sorun neydi acaba ? Bugün örendim ki büyük eltim hamile 2 sene öncesi evlendi ve ben tam 13 sene evliyim 8 seneden beri bir mücizeninin pesindeyiz Rabbim yardim et güc ver diyorum.... Allahim her isteyene versin ama insan kendini eksik hissedermi bu kadar :KK43:

3. Denemeydi,dedim ya hıssettıklerınızı hıssettım yasadıklarınızı yasadım benimde kendimi eksik hıssettığim zamanlar oldu ama yanlış tabiki bu düşünce hemen at kafandan moralini yüksek tut olacagına inan,Allah büyük

çok sevindim senin adına canım.. bebeşini sağlıklık sıhhatli bir şekilde büyütmeni dilerim..:nazar::nazar:
doktorun kimdi cnm.. doktorlar konusunda yaşadığımız stresler hiç bitmiyor nereye gitsek bir terslik bir yoğunluk ve kötü protokoller bitmek bilmiyor..

Doktorum Mustafa Acet idi ben tedavideyken şişli memorialdaydı limdi medicana'da gözüm kapalı tavsiye ediyorum :)

mrhb arkadaşlar 2.tüp bebek denemem de olmadı cok üzgünüm hayattan bıktım ne yapacagımı bilmiyorum cok ilgi olmasına rağmen ailemin bile beni anlamadığını düşünüyorum ALLAHIM diyorum niye ben bu kadar anne olmak isterken sürekli ağlıyorum elimden gelen hiç yok kabus olsa diyoruum ama değil....:KK14::KK14::KK14::KK14:

Anne Olamamak

Anne olmak isteyen bir kadın için, anne olamamak demek; baktığın her bebekte yüreğinin kalması demek…

Geceleri uyanıp sabaha kadar senden sonra evlenip, senden önce çocuk sahibi olanları saymak demek…

Hiç sebep yokken iki de bir ‘belki hamileyimdir’ deyip gidip test yaptırmak demek…

Her test için gittiğinde seni gören sağlık personelinin sana acıyarak bakması demek…

Gördüğün hamile kadınlara gözlerinin takılıp kalması, nazarının değeceğinden korkup bir sürü dua etmek demek…

Çocuk tedavisi görürken ‘ben kısır mıyım, neden ben burada tedavi görüyorum’ diye gözyaşı dökmek demek…

Etrafındaki yakınlarının, komşularının, büyüklerinin durmadan ‘çocuk yok mu?’ diye sorup, yaranı kanatması demek…

Türbelere gidip “Rabbim burada yatanın yüzü suyu hürmetine hayırlı, sağlıklı bir evlat nasip et” diye gözyaşlarıyla dua etmek demek…

Doğmamış çocuğun için her gün mektuplar yazmak, ‘hadi gel artık tükeniyorum’ diye yalvarmak demek…

Anne olmak isteyip de anne olamamak demek; kendini yarım kalmış, eksik bırakılmış, unutulmuş hissetmek demek…

Yıllarca bekleyip anne olabilmek demekse; gülümseyerek ölmek ve yavrunla yeniden doğabilmek demek…

Anne olamamak demek hiç bir zaman çekirdek aile fotoğrafında 3 kişi olamamak demek

hiç bir zaman tam bir aile gibi olamamak,eksik hissetmek demek...

bebek mağazalarının önünden bazen hızlıca geçmek,bazende eşinden gizli gizli minik eşyalara bakıp,ağlamamaya çalışmak demek...

arkadaş toplantılarında çocuğuyla ilgilenmeyen tek aile olmak demek...

anne olamamak demek anne olamamanın acısını yaşayanların sözleriyle yazılarıyla avunmak demek...

bir yerlerde benim gibi acı ceken var rabbim onlarada banada ver demek...

anne olamamak demek artık hayal kurmak istememek,hayal kurunca olamayacağını düşünerek kafadan silmesi zor olsada sadece bir iki saniyeliğine kafadan atabilmek demek...

anne olamamak demek hayata tutunma dalının olmaması demek..

anne olamamak demek yanlız öleceğini düşünmek demek...

anne olamamak demek çok sevdiğin eşinle önceden onu hissetmek için sevişmek yerine sadece bebek sahibi olabilmek için sevişmek demek..

anne olamamak demek rüyanda bebeğini gördüğün zaman seni uyandıranlara gıcık olmak demek...

anne olamamak anne şarkılarında herhangi bir duygusal ortamda durduk yere ağlamak demek...

anne olamamak her duyduğu karışımları yapmak demek...

anne olamamak her ne olursa olsun umudunu kaybetmemek demek...

ayni seyleri tam alti yil yasadim tup bebek negatifleri acinin dibini dinmeyen gozyaslari ve ic kirikligi.o kor gibi yanan yuregim hayir cigerim.
bu acinin tarifi yok yok yok tesellisi yok yok kelimeler anlamsiz hayat bombos hayir cnm hayir asla umudunu yitirme allah okadar buyukki sende anne olacaksin bak ben hamileyim simdi demekki vakti zamani gelince oluyomus.sakin aksini dusunme yola devam et seni.temin ederim allah halini goruyor ve o bebek senin de karninda buyuyecek hayalin gerceklescek duayla yola devam..
sakin ola yilmak yok.yok. yok...

evet canım öyle bugun kuaföre gıttım saçlarımı kestırdım bırde fön ohh bırde kaşş yarında antepe gezmeye gıdyomm tedavı öncesii:21::21::21::21::21::21::21::KK1::KK1::KK1::KK1:

ne güzel iyi yapmışsın canım arkadaşım tedavi öncesi gez dolaşşşş :KK4::KK4::KK4::KK4::KK4:
hamile kalınca gezemeyeceksinnnn bu kadarrr:KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9:

ayni seyleri tam alti yil yasadim tup bebek negatifleri acinin dibini dinmeyen gozyaslari ve ic kirikligi.o kor gibi yanan yuregim hayir cigerim.
bu acinin tarifi yok yok yok tesellisi yok yok kelimeler anlamsiz hayat bombos hayir cnm hayir asla umudunu yitirme allah okadar buyukki sende anne olacaksin bak ben hamileyim simdi demekki vakti zamani gelince oluyomus.sakin aksini dusunme yola devam et seni.temin ederim allah halini goruyor ve o bebek senin de karninda buyuyecek hayalin gerceklescek duayla yola devam..
sakin ola yilmak yok.yok. yok...

çok üzülüyorummm bu durum çoğu zaman beni hayattan soğutuyorrrr:KK14::KK14::KK14::KK14:
sizin gibi arkadaşlarınn destekleri sayesinde umudum artyorrr
bende 5 yıllık evliyim
RABBİM bebeğini sağlıkla kucağına almayı nasip etsin:nazar::nazar::emir_bebek::emir_bebek:
dualarını eksik etme bizlere
hamilelerin duası kabul olurmuşşş:KK16::KK16::KK16::KK16:
tedavi ilemi hamile kaldın sorun neydi canım

3. Denemeydi,dedim ya hıssettıklerınızı hıssettım yasadıklarınızı yasadım benimde kendimi eksik hıssettığim zamanlar oldu ama yanlış tabiki bu düşünce hemen at kafandan moralini yüksek tut olacagına inan,Allah büyük

yavrunuzu Rabbim kuçagınıza almayı nasip etsin
inşallah bizlere nasip ederrrr:KK16::KK16:

çok üzülüyorummm bu durum çoğu zaman beni hayattan soğutuyorrrr:KK14::KK14::KK14::KK14:
sizin gibi arkadaşlarınn destekleri sayesinde umudum artyorrr
bende 5 yıllık evliyim
RABBİM bebeğini sağlıkla kucağına almayı nasip etsin:nazar::nazar::emir_bebek::emir_bebek:
dualarını eksik etme bizlere
hamilelerin duası kabul olurmuşşş:KK16::KK16::KK16::KK16:
tedavi ilemi hamile kaldın sorun neydi canım

cnm benim esimde problem yoktu am benim tuplerim tikali cikti histeroskopi laproskopi genetik test rahim filmi okadar ugrastikki esimle agladik esimle gogus gerdim. bi tek insana derdimi.acmadim anlamazlar cunku kk da anlattim kk da agladim. ama umut denen sey okadar enerji veriyoki insana hep tek basinaydim esim isten izin alip geliyodu tup bebek iki kere bi donmus bi taze iki asilama o cift cizgiyi gormek hayal olmayacak dedim allah halimi goruyor dualarimi duyuyor allahin merhameti sonsuz asla isyan etmedim ama cok cok zor dayanmak giclu olmak.rabbim bana sabir ver dedim bebegime kavusana kadar sabir la yola devam gucu istedim.
cevre kv hatta annem kimse anlamiyor anlayamaz lutfen hicbir insani n lafini takmayin ben ucyildir kalabalik ortamlara girmiyorum cocuklu arkasaslarla gorusmuyorum kotu niyetten degil tabi dayanamiyosun konular ayni sohbet boguyor sanki herkes sana kufur ediyor gibi hissediyosun.kusen kussun dedim kendimi strese sokmadim hep esimle gezdim tozdum beraber dertlestik agladik ama hayati zehir etmedik birbirimize bu alti yilda doya doya gezdik yedik ictik tabi yirmibin tl yi kaybettik bebegimiz icin ama lafinu dahi etmedik.esim cok vefali bankada ki paramiz dugun bileziklerim in bi kismi gitti ama biz kenetlendik yikulmadik yikilmak yok dedim esime.dusmanlarimiz catlasin sevindirmicektim onlari sizde sevindirmeyin esinize sarilin bebekli ginlerin hayalini kurun. duadan vazgecmeyin tedavinizden vazgecmeyin bi kurus paraniz varsa onu biriktirp tedaviye devam edin.
bu bir imtihan allah siniyor ama eminim asla kucaginizi bos birakmucak okadar buyukki allahim cok buyuk.
canim bana ozelden ismini ver sana tesbih cekicem bi dua vardi onu yaptum alti.ay sonra hamistim sanada okiyim her namazda zaten kk daki tup ebek.bolumundeki butun anne olmak icin cabalayan lara dua ediyorum yemun ederim gercekten sizleri en iyi ben anlarim. stres li ortama girmeyin kulaginizi disariya tikayin asla eksik hissetmeyin allah ol demeden olmaz ol drse onu kim engeller.bu yil insallah bebeginize kavusacaksiniz durmak yok yola devam uzun oldu ksra bakmayin yazacak okadar cok sey varki bundan boyle dualarimdasiniz. yasadiklarimu asla unutmadim unutmayacagim hep sizlerin yaninizdayim...allah guc kuvvet versin hepimize...

cnm benim esimde problem yoktu am benim tuplerim tikali cikti histeroskopi laproskopi genetik test rahim filmi okadar ugrastikki esimle agladik esimle gogus gerdim. bi tek insana derdimi.acmadim anlamazlar cunku kk da anlattim kk da agladim. ama umut denen sey okadar enerji veriyoki insana hep tek basinaydim esim isten izin alip geliyodu tup bebek iki kere bi donmus bi taze iki asilama o cift cizgiyi gormek hayal olmayacak dedim allah halimi goruyor dualarimi duyuyor allahin merhameti sonsuz asla isyan etmedim ama cok cok zor dayanmak giclu olmak.rabbim bana sabir ver dedim bebegime kavusana kadar sabir la yola devam gucu istedim.
cevre kv hatta annem kimse anlamiyor anlayamaz lutfen hicbir insani n lafini takmayin ben ucyildir kalabalik ortamlara girmiyorum cocuklu arkasaslarla gorusmuyorum kotu niyetten degil tabi dayanamiyosun konular ayni sohbet boguyor sanki herkes sana kufur ediyor gibi hissediyosun.kusen kussun dedim kendimi strese sokmadim hep esimle gezdim tozdum beraber dertlestik agladik ama hayati zehir etmedik birbirimize bu alti yilda doya doya gezdik yedik ictik tabi yirmibin tl yi kaybettik bebegimiz icin ama lafinu dahi etmedik.esim cok vefali bankada ki paramiz dugun bileziklerim in bi kismi gitti ama biz kenetlendik yikulmadik yikilmak yok dedim esime.dusmanlarimiz catlasin sevindirmicektim onlari sizde sevindirmeyin esinize sarilin bebekli ginlerin hayalini kurun. duadan vazgecmeyin tedavinizden vazgecmeyin bi kurus paraniz varsa onu biriktirp tedaviye devam edin.
bu bir imtihan allah siniyor ama eminim asla kucaginizi bos birakmucak okadar buyukki allahim cok buyuk.
canim bana ozelden ismini ver sana tesbih cekicem bi dua vardi onu yaptum alti.ay sonra hamistim sanada okiyim her namazda zaten kk daki tup ebek.bolumundeki butun anne olmak icin cabalayan lara dua ediyorum yemun ederim gercekten sizleri en iyi ben anlarim. stres li ortama girmeyin kulaginizi disariya tikayin asla eksik hissetmeyin allah ol demeden olmaz ol drse onu kim engeller.bu yil insallah bebeginize kavusacaksiniz durmak yok yola devam uzun oldu ksra bakmayin yazacak okadar cok sey varki bundan boyle dualarimdasiniz. yasadiklarimu asla unutmadim unutmayacagim hep sizlerin yaninizdayim...allah guc kuvvet versin hepimize...

nasıl başlasam bilemedim öncelikle bu kadar detaylı anlattığın için teşekkür ederim:KK16::KK16::KK16: bu arada adım şifa
duana beni eklemek istemene çok sevindim
söylediklerini çoğunu yapmaya çalışıyorum ailem düşkündür bana ama dediğin gibi kimsenin beni anlamadığını düşünüyorum
kv destek olmuyorlar hatta moral bozarlarr oğlumun paraları gidiyor diye üzülüyor halbuki 2sene bebek baktım eşime destek oldumm
sürekli her şeyi erteliyoruz ve para biriktirmeye çalışıyoruz şimdi tek hedefimiz3.tüp bebek
ailede herkes durumumuz biliyor zaten mecburr a sosyal oldukk insanların acımalrı yada acımazsız sözleri
ne deyim kimseye vermesin RABBİM bu derdiii
eşin sana çok destek olmuş ne güzel bizim sorun bende polikistik over var ondan olmuyo
eşim destek bazen ama sanki bazen bekledğimi göremiyorummm
zaman geçtikçe pisikolojim ve gücüm tükeniyor gibi bazen diyorum acaba bu uğraş boşa mııı
bugün üzülmemek için bi nedenim var ssennn
hayelleri gerçek olan biri bu beni mutlu ediyorrrrr
Rabbim seni gibi yüreği güzel insanları eksik etmesinn etrafımızdan
canım benimde dualrım seninle hep mutlu bi yuvan olsunn
ALLAH SENDEN RAZI OLSUNNNN

Allah razi olsunn güzelimm Rabbim Annali babali büyütsün isallah . Ben umudumu kaybetmek üzereyim 5 kez Tüp bebek denicez ve artik yoruldugumu hissediyorum olmicak diye cok korkuyorumm...... Sizin kacinci denemeydi ve sorun neydi acaba ? Bugün örendim ki büyük eltim hamile 2 sene öncesi evlendi ve ben tam 13 sene evliyim 8 seneden beri bir mücizeninin pesindeyiz Rabbim yardim et güc ver diyorum.... Allahim her isteyene versin ama insan kendini eksik hissedermi bu kadar :KK43:

merhaba cnm ben sana tesbih cekmek istiyorum tup tedavin ne zaman yetistiririm heralde eger sende istersen tabi. ozelden ismini yaz hemen basliyim cekmeye. duanin acamayacagi kapi yok ben alti yillik evliyim ve iki aylik hamisim iki tup iki asilama ameliyat birsuru sey yasadim. anlatmakla bitmez hamile kaldimmi unutmucan dedim yasadiklarimi bebek isteyen tup bebek yapanlara tesbih cekiyorum. bi dua verdiler bana gonulden inanarak yaptim ve alti ay icinde hamileydim insallah sizlerede vesile olur. besinci denemen galiba yuce allah bu defa nasip eder insallah.o ic acisini bilirim hic uzulme olacak sende buralari inleteceksin hamisim diye istersen ozelden adini bekliyorum cnm. rabbim sen herseye kadirsin bu arkadasimizin bu son denemesi olsun ol de rabbim olsun. buradaki tum arkadaslarimizin tedavileri pozitif olsun yeniden dogsunlar onlarada o sonsuz tarifsiz mutlulugu tattir rabbim amiiiinnnn

nasıl başlasam bilemedim öncelikle bu kadar detaylı anlattığın için teşekkür ederim:KK16::KK16::KK16: bu arada adım şifa
duana beni eklemek istemene çok sevindim
söylediklerini çoğunu yapmaya çalışıyorum ailem düşkündür bana ama dediğin gibi kimsenin beni anlamadığını düşünüyorum
kv destek olmuyorlar hatta moral bozarlarr oğlumun paraları gidiyor diye üzülüyor halbuki 2sene bebek baktım eşime destek oldumm
sürekli her şeyi erteliyoruz ve para biriktirmeye çalışıyoruz şimdi tek hedefimiz3.tüp bebek
ailede herkes durumumuz biliyor zaten mecburr a sosyal oldukk insanların acımalrı yada acımazsız sözleri
ne deyim kimseye vermesin RABBİM bu derdiii
eşin sana çok destek olmuş ne güzel bizim sorun bende polikistik over var ondan olmuyo
eşim destek bazen ama sanki bazen bekledğimi göremiyorummm
zaman geçtikçe pisikolojim ve gücüm tükeniyor gibi bazen diyorum acaba bu uğraş boşa mııı
bugün üzülmemek için bi nedenim var ssennn
hayelleri gerçek olan biri bu beni mutlu ediyorrrrr
Rabbim seni gibi yüreği güzel insanları eksik etmesinn etrafımızdan
canım benimde dualrım seninle hep mutlu bi yuvan olsunn
ALLAH SENDEN RAZI OLSUNNNN
tamam cnm ben sana bu ogle namazunda basliyorum allahim kabul eder insallah. sana bisey diyimmi ne esini ne baskasini umursama bu senin savasin sen kendine acima sakin birak cevre istedigini yapsin gorme duyma inadina guclu ol inadina ayakta ol. kv den ya oglunun basina bisey gelse allah korusun ozamanda paralara uzulcekmiydi dert etme allahtan geldi nu dert asla takma senin elindemi mum kun oldugunca kv dene bahsetme tedaviden kimseye soyleme stres en kotu faktor.serbest birak kendini bahar geldi gez toz tek basina goren gozunun duyan kulaginin yuruyen ayaginin tadini cikar unutma beterin cok daha beteri var su an ezan okunuyor bu ezanlarin yuzu suyu hurmetine insallah kavusursun bebisine bu denemende. senin icin tum kalbimle tesbihi cekmeye basliyorum bitince ozelden yazarim cnm vallahi isteyerek dua edince allahim kabul ediyor olmaz diye bisey yok.
tedavi olacagin merkez i ve dru cok iyi sec ince ele herseyi sor butun testleri eksiksiz yap famera diye bi ilac kullandim sende kullan cnm cok iyi yumurta buyutuyor ceviz findik bal ye her sabah az miktarda.polikistik over zor bir sey degil muhakkak olur allahim bu defa kucagini doldursun tum isteyen brkleyen herkesin amiiinnn

tamam cnm ben sana bu ogle namazunda basliyorum allahim kabul eder insallah. sana bisey diyimmi ne esini ne baskasini umursama bu senin savasin sen kendine acima sakin birak cevre istedigini yapsin gorme duyma inadina guclu ol inadina ayakta ol. kv den ya oglunun basina bisey gelse allah korusun ozamanda paralara uzulcekmiydi dert etme allahtan geldi nu dert asla takma senin elindemi mum kun oldugunca kv dene bahsetme tedaviden kimseye soyleme stres en kotu faktor.serbest birak kendini bahar geldi gez toz tek basina goren gozunun duyan kulaginin yuruyen ayaginin tadini cikar unutma beterin cok daha beteri var su an ezan okunuyor bu ezanlarin yuzu suyu hurmetine insallah kavusursun bebisine bu denemende. senin icin tum kalbimle tesbihi cekmeye basliyorum bitince ozelden yazarim cnm vallahi isteyerek dua edince allahim kabul ediyor olmaz diye bisey yok.
tedavi olacagin merkez i ve dru cok iyi sec ince ele herseyi sor butun testleri eksiksiz yap famera diye bi ilac kullandim sende kullan cnm cok iyi yumurta buyutuyor ceviz findik bal ye her sabah az miktarda.polikistik over zor bir sey degil muhakkak olur allahim bu defa kucagini doldursun tum isteyen brkleyen herkesin amiiinnn

çok asol canım benimm inşallah olurrr haklısın artk kendimi düşünüp anne olmak için daha fazla çaba sarfetmem lazımmmdaha çok dua etmem lazımm desteğin için saol güçlendirdin beniiii inşallah bu sefer olur bende sana güzel haberleri veririmmm Rabbim isteyen herkese nasip etsinnnn

X