anne babanız erkek kardeşinizi sizden daha fazla önemsedi mi?

bu yaşıma kadar böyle bişeyi ailemde hiç görmedim..
olsaydıda çok üzülürdüm herhalde...
anne ve babam bizleri aynı eşitlikte seviyo...
senin durumuna üzüldüm canım yaaa...

Ah canım be kanayan yarama parmak bastın annemle babamın varsa yoksa oğulları önemli gelir.
kız kardeşimle aramızda 1 yaş var erkek kardeşimle 8 yaş var aramızda.
erkek kardeşimin bir dediği iki olmadı ne istediyse alındı.
hep ona ilgi yoğundu şımarık büyüdü, biz disiplinli ve yok kavramını çok iyi bilinsin şeklinde yetiştirildik o ise her istediği şey hemen alınmalı bilincinde yetiştirildi.
tam düğünüm olacağı zaman eşya alınırken küçük ev aletlerini almaya durumlarının olmadığını belirtmişlerdi bende taksitle aldım eşyalarımı, düğünüme 1 ay kala 3.700YTL lik motor alınmıştı kardeşime düğün arefesinde el iğne iplik bile almıyor el içine çıkılacak diye felan bizimkiler ele laf verecek kadar düşüncesiz bir davranışla kardeşime hemde ehliyeti yok ve 16 yaşında olduğu halde motor aldılar.
üzülmedim, kırılmadım değil babama karşı çok sevgim kalmadı bu davranışlarından dolayı bu şekilde yaptıkları kayınpederimi daha çok sevmeme neden oldu olsun çok iyi kayınpederimi Allah başımızdan eksik etmesin.
Oğlunu hep bu şekilde kayırdıkları için bi baltaya sap olamadı. ve hala pişman değiller bu aldıkları motor masrafı tamirat, ehliyetsizlik cezaları felan filan neredeyse 10.000 a patladı 2 yıl içinde. artı bir ara 500 ytl telefon parası ödetti ben nişanlı iken yani anlayacağınız bir düğün yapmış kadar para harcattı. :çok üzgünüm: Allah'ın izniyle çocuklarım olduğunda asla bu şekilde çifte standart politikasını uygulamayacağım.
her birine eşit masraf yapacağım.....

canım cunku yasıyorum ve olup bıtenlerı goruyorum..cok sukurkı ıdrak edemılecekte aklım var aılemın bana ve ogullarına karsı tutumunu...
ve gercekten uzuluyorum..ogullarının hataları sılınıp hıc yasanmamıs gıbı oluyorda neden benım hatalarınım uzerınden yıllar gecsede unutulmuyor yada neden onların ıstek ve beklentılerı hemen olurken ben BEKLEMEYE alınıyorum..
madem evlat bende 9 AYLIGIM benım kız olmam neden bu kadar ayrım gerektırıyor anlamıyorum
oysa ben erkek kardeslerımden daha aıleme duskunum ve aıleyle ılgılı ozel durumları onceden planlar ve herkesı ayarların annemın yada babamın hep zor anlarında hasta yada baska durumlarda hep yanlarında benvarken neden butun ılgıyı ve sevgı ogulları alır anlamam
ogullarının bır telefon acmaları bıle olay olurken benım gunde bırkac kez aramam aılemı hıc mutlu etmez anlamam..
ınan arkadasım cok dertlıyım
o yuzdende cocuklar arasında ayrımcılık asla olmamalı dedıgım gıbı seneler gecse yaslarımız buyuse evlenıp cocugumuz olsada ıcımızde o ılgısızlık hep kalıyor...

Duyguçıkmazı bende nezaman aile ile ilgili kardeşlerle ilgili bir dizi seyretsem deli gibi ağlarım çok dertliyim inan şu hayatta tek istediğim doyasıya sarılabileceğim bir aile

canım benim ağzımı açtırma ben kız olduğum için üniversiteye bile yollanmadım kaldıki abimin zamanında eve özel hocalar gelirdi.ve sonuç gelin geldi herşey bitti.

Son düzenleme:
bende 2 kardeşim benden büyük bi abim var

benim ailem hic bizmn ayrım yapmadı ikimizide el üstünde tuttalar

yalnızca her konuda abimi herzmn daha cok övdüler bazen sinirlenir kızarım ama
o daha fazla övgü laflarini hakediyo ben bunu biliyorum o yüzden alıştım bu konuya mirmirmirmir

Duyguçıkmazı bende nezaman aile ile ilgili kardeşlerle ilgili bir dizi seyretsem deli gibi ağlarım çok dertliyim inan şu hayatta tek istediğim doyasıya sarılabileceğim bir aile

ama yanlıs yapıyorlar aıleler ayrım yaparken hem kızlarda yıllar gecmesıne ragmen hep ıcımızde o ayrım ızlerı kalırken erkek kardeslere bır tavrımız oluyor ıster ıstemez..
ha sevıyoruz canımız feda olsun ama bu durumuda anne babalarımız yaratıyor..
tabıkı ınsan eksık olan herseye daha ozlem duyuyor

bunca zarar ve ziyana rağmen hala hala hala erkek çocukları... anlamıyorum yaa... anlamayacağmda zaten...

resmen sorunlu bir nesil olduk... yazık bize.... ama kimin umrunda....:çok üzgünüm:

canım benim ağzımı açtırma ben kız olduğum için üniversiteye bile yollanmadım kaldıki abimin zamanında eve özel hocalar gelirdi.ve sonuç gelin geldi herşey bitti.

ahhh ahh dur bakalım biz daha o günleri görmedik... birde evlensin neler olacak..
gerçi bir kere nişanlanıp ayrıldı... o zaman babam rengini belli etmişti... bir meseleden dolayı kardeşimle tartıştık....
babam ne dese beğenirsiniz" siz daha şimdiden böyle yapıyorsunuz.. ben evimde kavga gürültü istemem, x bizim evdeyken sen gelmeyiver" daha ailemize katılmamış, ve katılamadı da ayrıldılar... gelin adayı için bana sınır koydu babam....

biz 3 kardesiz 2 abim var ben en kucukleriyim hic ayrimcilik gormedim sen kizsin denmedi onlar nasil yetistiyse bende ayni sekilde yetistim hepimize ayni sekilde davranildi

Ailem abime hep daha çok ilgi göstermiştir sadece ailem değil tüm sülale neden olsa ilk ve tek erkek torun.... Babam bana çok düşkündü hala da öyle ama abime olan ilgisi abim öğretmen oldukdan sonra arttı :) (aramızda 10 yaş var gözü gibi bakmışlar bana burası ayrı)kaydirigubbakcemile2
Birgün çok hastaydım hiçde sevmem ama canım nasılda kek çekiyor böyle yattığım yerden kek kokuları geliyor burnumacokacimcoook annemden istedim mırın kırın etti yaparım dedi bende yardım edeyim dedim zaten yapmaya zor ikna etmişim vazgeçmesinbenneyaptımki birtane tarif buldum annem kapıda komşuyla konuşurken malzemleri hazıladım sonrada hepsini karıştırma gafletinde bulundum unu biraz fazla kaçmış ne bileyim ben zaten hastayım zor ayakda duruyorumsenağlama sonra annem mutfağa geldi kıaymet koptu 2 dk. sabredememişim,sanki aç ölüyormuşum sesimi çıkarmadan bakıp kalmıştım yapmıyorum dedi çekildi hamuru yoğurmaya başladım sonra beceremedim bıraktım içeri girip küstüm kızdım oturdum tam bunun üzerine babam geldi noluyor yine diye sorunca annem başlaı ağlamaya senağlama hayatımda ilk kez böyle bişey gördüm yaa babama beni şikayet etti bire bin katarak (annem dünyalar iyisidir hala da öyle ama o gün neden böyle oldu bilmem)bende ağlıyor diye tamam istemiyorum yaa yapma zaten yapsanda yiyemem artık dedim sonra babam beni dövmekle tehdit etti gittim odama yattım... (abim isteseydi 30 kez 30 çeşidi yapılırdı o kekin anında bırak yalvarmayı ağzından çıkması yeter..)Annem hamuru kurabiye ye çevirmiş pişincede haber verdi elimden geldiğince toplamaya çalıştım hamuru git ye artıksenağlama yedim mi boğazıma dizilsede lokmalar yedim çocuk aklı işte çok canım çekmişti....o gündür bugündür ne zaman kek yapacak olsam aklıma gelir eşimde çok sever keki çok sık yaparım ona çeşit çeşit peki ben yermiyim belki 10 yapışımda bir lokma bu nedenle keki sevmem de... Ama yinede hiçbirisi o boğazımı delip geçen ama tadı hala aklımda kekden bozma kurabiye gibi olmaz

Sevgili Deryacık bu kek olayı bana çok dokundu banada annem benzer birşey yapmıştı ve şuan nasılım biliyormusun işte olmasam çok kötü ağlarım neden bu ayırım bizde onların çocukları değilmiyiz hasta olunca beni arıyor ilaç bitince beni arıyor ama oğlu birgün olsun sormaz oda söylemez allah eksik etmesin ama anneme çok kızgınım ben.

hani bir yazı vardı.. çocuk ne yaşarsa onu öğrenir diye...

- Sürekli eleştirilmişse, kınama ve ayıplamayı öğrenir.
- Kin ortamında büyümüşse, kavga etmeyi öğrenir.
- Alay edilip aşağılanmışsa, sıkılıp utanmayı öğrenir.
- Utanç duygusuyla eğitilmişse, kendini suçlamayı öğrenir.
- Hoşgörüyle yetiştirilmişse, sabırlı olmayı öğrenir.
- Desteklenip yüreklendirilmiş se, kendine güven duymayı öğrenir.
- Övülmüş ve beğenilmişse, takdir etmeyi öğrenir.
- Hakkına saygı gösterilerek büyütülmüşse, adil olmayı öğrenir.
- Güven ortamı içinde yetişmişse, inançlı olmayı öğrenir.
- Kabul ve onay görmüşse, kendini sevmeyi öğrenir.
- Aile içinde dostluk ve arkadaşlık görmüşse, bu dünyada mutlu olmayı öğrenir.

kardeşimle kendimi kıyaslıyorumda bazen, kendine müthiş bir güveni var... ben sanki ona nazaran biraz daha çekingenim ... ve sorumlusu uzakta değil...
:çok üzgünüm:

16 ya$ındayım ve annem biLdiqim kaDın taRfaından bi keRe güleR yüz göRmedim haqsızda olsa kardeşim el üstünde aynen şimdi olduğu gibi defol git demeleri bende öyle yabıcam ve gidicem:'çok üzgünüm:

çok acele etme istersen selma... biraz daha sakin düşün, bak bizler kaç yaşındayız hala iyi kötü ailelerimizle yaşıyoruz....tamam durum pek parlak değil ama, kendin için iyi olanı da düşünmek zorundasın...

yapma canım sonradan pişman olacağın şeyler yapma, yaşın daha küçük etrafında evden kaçanları bi düşün. İide olsa kötüde olsa onlar senin ailen başa gelmiş bi kere çekmek zorundası yoksa hayat içinden çıkılmaz bir hal alır. Ben şuan 22 yaşındayım ve evlenerek bi şekilde bu kötü oyunu bozacağımı düşünüyorum ama doğru bir kararmı değilmi bilemiyorum

güzelim benim
bunu şimdi kızgınlıkla söylediğini düşünmek istiyorum
ailen sorumsuz kişilerse senin yapman gereken derslerine sıkıca bağlanmak ve okuyup başının çaresine bakmak
şimdi öyle şeyler için çok küçüksün
düşünürsen haklı olduğumuzu anlarsın ablacım

bizim aileye gelince abim sülalede tek değil ama ilk erkek torun
annemin ise tek erkek evladı
ama bu güne kadar abim gurbette olduğu için doğal olarak çok özlense de annem hep der kızlarımdan kıymetli değil
onların yeri ayrı kız evlat sadık evlat demek erkek evlat kız evlat gibi olmaz der

burdaki yazıları okudum da

meğer çok şanslıymışım

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…