Anksiyete yaşayanlar hadi gelin dertleşelim...

Canım bildiğim pek dua yok ben daha bugün öğrendim böyle bir rahatsızlığın varlığını :26:

Ama herşey gibi bu da insanın beyninde bitiyor insanın kendine güveniyle alakalı ben bu rahatsızlığı yeneceğime inanıyorum daha önce çok ağır bir depresyonu atlattım bunu da atlatırım Allahın izniyle. Hem hastayım deyip kenara çekilmekle olmazki sürekli kafada kurmak falan hoş değil günlük hayatını olumsuz etkiler annende sana destek olacağına seni üzmüş. Sen neden kendini yıpratıyorsun ki nişanlım duymasın bilmesin diyorsun evlenince orda da huzursuzluk yaratırsam diyorsun önemli olan sensin hiçkimse senin sağlığından önemli değil canım. Hem bu gelip geçici bir rahatsızlık ömür boyu seninle olmaz ki. Bu çok düşünmekten ve herşeyi içine atmaktan oluyor olabilir hastalık hakkında net bilgim yok henüz araştıramadım fazla ama ruhsal tüm sıkıntılar insanın kendi elinde.

Kimseye psikiyatra gittiğini söylemek zorunda değilsin ki bence mutlaka gitmelisin tamam duanı da et ama bu durumdayken destek almak en mantıklısı. İlaçlarını kullandıkça çok çok daha iyi olacaksın ve bir süre sonra bakacaksın ki rahatsızlığından eser yok zaten evlilik falan olunca o mutlulukla ve o kalabalıkta kendine ayıracak pek vaktin olmaz kendinle yalnız kalmamaya çalış kendini dinleme sürekli birşeylerle ilgilen kitap oku çık dolaş elinden geldiğince kendini dinleme Allah şifa bekleyen herkeslere şifalar versin inşallah. Ama unutmaki herşey Allahın izniyle senin elinde sen ne kadar güçlü olursan o kadar çabuk kurtulursun bu hastalıktan hastalıkta demeyelim bu ruh halinden diyelim

canım ilk günler normaldir Toparlanacaksın zamanla merak etme..kendini başka şeylere ver kafan dağılır belki..Nişanlınla görüşebildin mi iyimiymiş yeri..ondan haber alınca daha iyi olursun...ilaçlarını ne kadar kullanacaksın..bende son çırpınışlarımı yaşıyorum doktor konusunda :) gidicem galiba ama ilaç verirse bağımlısı olmaktan korkuyorum..o yüzden çaylara falan taktım bu ara:) çıkıyorum canım bugünlerde havalar güzel fırsatı değerlendiriyorum arada.. o şahıstan haber yok canım kesin olarak bitti..artık geçmişi silmeyede çalışıyorum bi taraftan.hem anksiyete hem o zor oluyor ama Allah büyük herşeyin bi çaresi vardır:)

Merhaba canım hangi ilacı kullanıyorsun ne zamandır kullanıyorsun çokmu kilo aldın :26:

canım çok güzel yazmışsın yaa inanki güç geldi bana biliyomusun
demişsin yaa o kalabalıkta kendini dinleyemeyeceksin unutacaksın diye sahi öle olurmu

ewet canım alışıcaz inşallah zaman lazım biraz. aradı çok şükür sesini duyunca moral oluyor gerçekten. yeri şimdi iyi samsunda jandarma sıhhıye. dağıtımdan sonrada inşallah iyi olur. rabbim tüm askerlerimizi korusun sabır versin çok zormuş.
canım ben ilacımı en az 6 ay kullanıcam. 1 aydır kullanıyorum şimdi. pazartesi sölicem değiştirmesini çünkü bu tam olarak yardım etmiyor bana. ben 21 yada 22 yaşındayken aşırı hassastım herşeye alınırdım çabuk sinirlenirdim ama fiziksel hiç bi belirti yoktu. o zaman bile 1 seneden fazla kullanmıştım ilacı. çok iyiydim kg aldırdı diye stres yaptım bıraktım. 6 ay geçti böle felaket bi şekilde geri döndü. şimdi ki ilacı askerden gelene kadar bile kullanabilirim. yeter ki o gelene kadar iyi oluyum.
canım sende dr git en azından danış belki hafif bi ilaç önerir senin için. sarı kantaronu sorarsın bağımlılık yapmazlar kullansan bile bunlar beyinde bitiyor merak etme.
diğer işe de hiç canını üzme. senden değerli bişi yok bu hayatta demi bitanem

aaa görmedim canımm. bi bakıyım.
canım doktora ggitsen iyi ıolucak sanki.

canım çok güzel yazmışsın yaa inanki güç geldi bana biliyomusun
demişsin yaa o kalabalıkta kendini dinleyemeyeceksin unutacaksın diye sahi öle olurmu

Tabiiki öyle olur canım evlilik falan derken zaten kalabalık biryere gelin gidiyorsun bir de evlenince yeni gelin gezmeleri misafirleri bitmez o kalabalıkta kargaşada kendini düşünmeye fırsatın olmaz bile hastalıkta uçar gider zaten. Hem eşin yanında olacak o sana sahip çıkar seni hiç yalnız bırakmaz korkma kendini önce Allaha sonra eşine emanet et.

Hem ben okudum birkaç yerde böyle içine huzursuzluk geldiği zaman '' amaaannn birşey olacağı yok boşuna vesvese yapıyorum nasıl olsa geçecek birazdan de '' kendi kendini telkin et. Benim annemde panik atak var çok atağında yanındaydım bu hastalık panik atağa göre daha iyi seviyede bu halimize de şükür. Panik atakta ölüm korkusu geliyor kalp çarpıntısı annem ölüyorum diye bağırıyordu anne birşey olmayacak birazdan geçecek diye diye ve tabiki ilaç kullanıyor atlattı panik atağı çok şükür hala ilaç kullanıyor ama dozu az tabi ve artık rahat hiç atağı olmuyor.

Herşey senin elinde unutma önce kendine güven ve şükret çok şükür sağlığımız yerinde aklımız başımızda Allah büyüktür bu sorunu da atlatıcaz inşallah.

Allah kavuştursun canım. benimkide askerden ocak ayında geldi.

kızlar şuna bi cevap nolursunuz çıkıcam bunaldım

Merhaba canım hangi ilacı kullanıyorsun ne zamandır kullanıyorsun çokmu kilo aldın :26:

canım ben 2 sene önce paxera kullanmaya başlamıştım 1 buçuk seneye yakın kullandım. ve baya kg aldım. zaten iştahım hep vardı ilaçta açtı iyice. dikkat etmedim de hiç.
spora başladım ilacı bıraktıktan sonra diyet yaptım ama veremedim. zaten ilacı bıraktıktan 6 ay sonra tekrar rahatsızlandım. şimdi bir aydır yine ilaç kullanmaya başladım.
sen kullanıyor musun ilaç

sağlıkçılar genelde rahat ediyorlarmış öyle duymuştum ben..umarım dağıtımdada iyi bi yere düşer:) canım sen ilacı direk bırakmışsın belki o yüzden geri dönmüştür..azaltarak bıraksaydın keşke..zaten antidepresanlarda genelde birden kesince ttekrar ediyor hastalık diye duymuştum..haftaya inşAllah gitmeyi düşünüyorum..gidersem hafif bi ilaç isticem..bakalım olmadı otla çöple devam edicez :) dediğin gibi herşey bizde bitiyor..diğeri içinde hiç sıkmıyorum artık canımı o kaybetti beni umarım geçici bi rahatlık değildir bendeki böyle devam eder...herşeyin başı sağlıkmış gerçekten..umarım kurtuluruz bir an önce şu psikolojiden:)

canım bence bunu üzerine giderek yenebilirsin. hani hasta olduğunu üşünüp dr dr gezip inanıyorsunya bişeyin oladığına. bundada öle bunun takıntı olduğuna kendini inandırman lazım ilaç kullanmıyorsun demi

Ben bugün gittim doktora ilk defa böyle bir rahatsızlığımın olduğunu öğrendim bana Losiram diye bir ilaç verdi. çizelgemde görüldüğü üzere ben kilo vermeye çalışıyorum doktora özellikle kilo aldırmasın dedim dedi 15 gün kullan gel iştahını açarsa değiştiririz dedi :26: ama ben şimdi üzüldüm neden tekrarladı ki 6 ay sonra

ilk ilaç kullanmaya başlama nedenin neydi çokmu kötü durumdaydın :44: Bir de ilaç kullanmaya başladığından ötürü pişmanmısın ??? Keşke hiç ilaç içmeseydim doğal yollarla atlatmaya çalışsaydım falan dedinmi kendine :44:

canım bencede psikologa başvur bunun için çünkü bu anksiyeteyle alakalı değil..çok farklı bi konu..insan güvensiz yaşayamaz ki sen en yakınıma bile güvenemiyorum demişsin..bu durumda kendini yer bitirirsin..bence mutlaka psikologa görün bence..bende tam tersi herkese güvenirim :) o yüzden çok darbe yemişimdir..biraz güvensizlik iyidir ama sendeki fazla sanırım birazcık..

fıstığım bu resimdeki güzel sen misin sen daha neler bulursun neler hiç merak etme. içinde dışında böle güzel olduktan sonra üzülmene hiç gerek yok.
o üzülsün işte. gecici olmasın hep iyi olcam de

benim tşk edrm canım sen güzel bakıosn o yüzden..hayırlısı olsun kuzum herşeyin..hakkımda demekki böylesi hayırlıymış diyorum..teselli ediyorum kendi kendime Allah kimseye başka dert vermesin neler kimler unutuluyor..sağlık olsun napalım önümüze bakıcaz artık

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…