Anksiyete + Panik Atak anında yardım almak isteyenler

Size de çok geçmiş olsun...

Ben hiç söylemiyorum bu hastalığımı çünkü dediğiniz gibi dalgaya alınıyor..Ama bir taraftan da çok korkuyorum ya yine olursa yani sırf bunun sıkıntısındna olacak... Nöbet geldiğinde millet görüyor hanyayı konyayı ama dediğiniz gibi üff çok evham yapıyorsun, çok kafaya takıyorsun gibi abuk abuk cümleler...

Ben baştan ciddiye almamıştım ama birgün tvde unun altında ciddi travmalar olabilceğini, hafife alınacak birşey olmadığını vs şeyler söylemişti doktor dedim kurtulayım bu hastalıktan çünkü sosyal hayatımı mahvediyor...

Ben psikatriyi karşılamıyor,cepten veriliyor diye gitmek istemiyordum dediğiniz gibi seansı en az 50tl..

ınşallah psikiyatr ilaç verip göndermez beni. Dinler beni çünkü artık kendi kendime halledemeğim sorunlarım var. Artık kendi kendimin doktoru olamıyorum Gideyim bakiim ne yapacak...

Son düzenleme:
smgrl gözünüz aydın Allah analı babalı büyütsün çok sevindim:) ayrıca güzel dileklerin içinde tekrar tşkr ederim.Allah ilerde sanada nasip etsin insallah güzel bi evlilik hastalıksız sağlıklı güzelde bi bebek:) dönüşümde tekrar görüsürüz inş. kendinize iyi bakın..

brsnz inşallah iyi bir psikiyatrla karşılaşırsın da etkili bi tedaviye başlarsın.gerçekten kurtulmak istemen gerçekten çok iyi :)

fgn sana da iyi tatiller iyi eğlenceler :)

Bende panik atak tedavisi gördüm dönem dönem. ılaçla çok çok iyiyim ilacı bıraktıktan 4-5 ay sonra tekrarlıyor. Aslında başta panik atak olarak başladı ama şimdi atak şeklinde değilde çok daha uzun sürelerle beni yoruyor. En çok sıkıntımda nefes darlığı. Nezaman isterse geliyor ve devamlı nefes darlığı çekiyorum. Yemek yerken bile beni bunaltıyor nefes alamayıp yemeyi bırakabiliyorum. Nefes açlığı veya astımlıymışım gibi tıkanıklık yaşıyorum. Tüm testler yapılıyor solunum testi falan birşey çıkmıyor. Kalbe gidiyorum birşey çıkmıyor ama görseniz sanki gerçekten hastayım. Bu bazen 1 ay sürüyor ve kendi kendinede geçiyor. Ama geldiği zaman hayat benim için çekilmez oluyor. Şu an nefes açıcı kullanıyorum hiçbir faydası yok. Çok çaresiz hissediyorum, sinirliyim ve bu durumumla dalga geçeni bir kaşık suda boğabilirim. Benim gibi bu durumu atak olarak değilde uzun yaşayan arkadaşlar varmı merak ettim. Hepimize geçmiş olsun.

sana 7 seneden beri bu işin içindeyim desem :)ben işi bayılmaya kadar götürdüm.adım lisedeyken psikolojik deliye çıkmıştı ilaç kullanıyorum diye ilk yakalandığım zaman gecede 3 kere acile gittiğimi hatırlarım nefes alamıyorum ben çabuk hastaneye yetiştirin diye .aayrıca sana bişey diyimmi benimlede dalga geçtiler ama şu an onlarda benimle aynı drumdalar :) kalbe gittim göğüs damara bile gittim cillop gibi kalbin diyo ilk zaanlarda inanmıyodum yalan atıyo doktor diyodum sonra zamanala alışmaya başladım benim en çok ağlama şiddetli mide bulantısı baş dönmesi şeklinde oluyo arada bi hoppp bayılıyorum :) artık ilaçlar en iyi kankam lülülülülülü ialçalrı bırakmaya yada dozunu en aşağı çektiğimizde kendimi hep acilde buldum sempatiksalakcinni o yüzden kulllanmaya devam napayım kullanmayınca okuldan kalıyorum evde camdan bile bakmıyorum :çok üzgünüm: en iyisi böyleeee

tuleme selam
senin probemlemin bende de var.panik atak şeklinde kısa süreli sıkıntı yaşadığım da oluyo ama bir hafta 10 gün komalık gibi kaldığım da oluyor.değişiyor yani.dalga geçen insanları takmayın.ben de tıkanma çok yok ama baş dönmesi hissizlik aşırı bulantı çarpıntı ve terleme oluyo.çoğu insan amaann herkese oluyo abartı diyor.ama o an yaşadığımı bi ben bilirim.o yüzden siz de umursamayın evet insan kırılıyor ama yapacak bir şey yok...

Tuleme,şu anda olduğu gibi aşırı kalp çarpıntılarım oluyo...ve miğde bulantısı....çok zor bişey
Sadece yedi ay hap kullandım bırakdım..irademle yenicem ben bunu..kendi kendimizin terapisti olalım inşaallah..sevgilerimle

Aslında etrafada pek hissettirmemeye çalışıyorum. Zaten aman şu rahatsız olmasın aman bu farketmesin diye diye içimize ata ata bu hale gelmedikmi. Geçenlerde bir gece çok sıkıştırdı nefes darlığı gece boyunca ayaktaydım ama herhalde ogün ölmediysem hiç ölmem diyorum. Bu sıkıntıyı yaşarkende aman eşim hissetmesin, çocuğum duymasın diye kendimi yedim. Onlar mışıl mışıl uyurken ben neler çektim. Böylede pis bir huyum var maalesef. Ben çekerim ama son noktaya kadar etrafıma hissettirmem. ılaçlar aslında hayatı hakkaten çok güzel yapıyor. Şu an belkide başlamam lazım ama onuda acizlik gibi görüyorum ve inat ediyorum. Kendi irademle halletmek istiyorum. Bol bol dua ediyorum. Allahım inşallah kabul etsin ve hepimizi kurtarsın arkadaşlar...

insanın memleketi gibisi yok yaaa:) ama ben şimdiden çok özledim ailemi tuleme bego ve burcuduru geçmiş olsun arkadaslar Allah hepimizin yardımcısı olsun.

benimde panik atak sorunum var aniden hiç ummadığım zamanlarda birden kriz geliyo doktora gittim ilaçta kullanıyorum çok zor bi hastalık üstelik daha 22 yaşındayım çok zor baş ediyorum..dilerim herkes için bi şifa bulunur ...

arkadaşlar
bi yorum yapın ne olur.yarın arkadaşlarla adaya gitcez.bi tanesinin evi var kalalım diyoruz.yalnız malum vapura yetişmek için erken kalkmamız gerek.sorun şu ki ben ilk atağımı sabah arkadaşlarla piknik için hazırlanırken yaşadım.yine bir gezi ve erken bir saat korkuyorum açıkçası...

korkma hiç birşey olmadan atlatacaksın bu geziyi ben öyle hissediyorum.havalar ısınmaya basladığında aynısı banada oluyor 5 senedir bu böyle bendede 5 sene sonunda ilk defa bu sene havalar ısınınca oldu. ama atlattım sende bunu atlatacaksın ki ben inanıyorum sanada çok iyi gelecek bu gezinti sadece rahat ol...... iyi eğlenceler inşallah benım dediğim gibi olurda çok iyi gelir sana arkadaşların. bana ailem 10 numara iyi geldi.

insanın aynı şeyleri yaşayan insanlarla konuşması güzel olsa gerek...

yaygın anksiyete rahatsızlığı yaşıyorum...Allahım kimseye vermesin...kafamda kuruyorum bir çok şeyi sonra üzülüp oturup ağlıyorum...bir gün Allahım korusun eşimi ölüyor...bir gün annem ...bir gün babam ...bir gün abim ...vs vs...yolculuğa çıkmalarını istemiyorum...bir yere gitmelerini istemiyorum...eşim askeri persnl...servisle gidip geliyor...bu aralar da ona taktım yine...arabayla gönderiyorum zorla...kafayı bozacam...

evegelince görmeniz lazım...sürekli sarılıyorum.öpüyorum.ne derse yapmaya çalişiyorum..sanki son günü evde geçirdiği..normal değilim gerçekten

hep mi huzursuz olur insan...hiç mutlu bir an yaşayamıyorum...ya şöyle olursa ya böyle olursa diye..

merhaba bendede o illet var 7 senedir ben im kalbim rahatsızlandı evde tek başımayken sigaradan ve aşırı stresten dedi doktor 1 gece yogun bakımda kaldım kalbime bıçak saplandı çok fenaydı hemde çok allah kimseye vermesin bu hastalıgı eşimi aradım adam zor attı hastaneye acile gittik ordan hemen yogun bakıma aldılar acil bir gece yattım kolumdan damar açtılar makinalara bagladılar o bir gece oldu bana bir ömür sabah eşim doktorun yanına gitmiş sormuş durumumu garibim çıldırmış dışarda ne oldu diye kimsede çıt yok tabi sabah gördü beni ondan sonra başladı olay bende evde tek kalamadım o korkuyla heryere götürdüler beni kurşudökmekten tutunda hocaya kadar ordan tutunda pisikologa kadar kalbime bakıldı herşeyler yapıldı ah anacıgım babacıgım beni,m için çok çırpındılar vallahi eşimin annesi bana inanmadı eşime bıorak onu o numara yapıyo onun bip şeyi yok sapasaglam demiş ben bunu başkalarından duydum atagımın başlıca sebepleri yeni evlendim ittiler üstümüze borçları bocalan dur kimin umrunda borçlar biiti az kaldı annanemi kaybettim şubatta marta bebegimi erken dogumdan kaybettim agustosta babacım felç geçirdi kasımda babannem öldü ocaktada teyzem öldü anlıcagınız hepsi peş peşe oldu ah ben heler çektim bir bilseniz kolay kolay bu hastalıga yakalanmak kolay degil millete desen sen kafandan yapıyosun yapma diyolar ah bilmiyolarki benim gibi hastalar neler çekiyo allah hepimizin yardımcısı olsun hiç bişeye yanmıyorumda eşimin annesi yüzüme haykırdı numara yapma diye çok agırıma gittimafoldumben yüzünü gördükçe bakasım gelmiyo çok aglattı beni kayınvalidem ve eltim eltimin çocugu oldu benim yok hep bebegi bana karşı kullanıyodu ah ne deyim ben ona bilmem hep ben varken bebekten konusuyodu şöyle böyle kaynanama dedim anne gıcıklıgınanı yapıyo ben çok üzülüyorum ama dedim adım kıskanca çıktı öyle deyincemafoldumben bir gün kaynatam emekli oldu dedim baba artıl gelinlere bir bilerzik yaparsın dedim şakayla eltim okadar kişinin içinde demezmi sana niye alsın hakettinmi bakıyım dedi bak ben hamileyim sen degil alırsa bana alır ben hakkettim dedimafoldumben bebgini bir kere bile almadım sevmedim çünkü çok agırıma gidiyo artık bazı şeyler boşverdim gelip deyip deyip duruyodu yok kaynanam bunu aldı yok kaynanam filan maksat beni kıskandırıcak ah neler çektim onun yüzündende oldum bu hastalıgı bide kaynanam yettiler canıma kaynanamlara gitiik birgün allahın işi işte ben bir nöbet geçiriyim onun gözünün önünde kadın çok korktu beni görünce eşim yanımda demezmi kadının yüzüne bak anne ne güzel numara yapıyo gelinin dedi bak bak iyi bak ona onu bu hale siz getirdiniz hep ezdiniz dedi beni giydirdi eve getirdi annesi arkasından çok yalvardı oglum diye nafile şimdi kadın benden özür diledi nerde özürünü kabul edicam dedim yüzüne eltimle kaynanamın yüzüne evden çıkmadan bana inanmayanı allaha havale ediyorum benden beş beter olsun dilerim rabbimdednde göriyim dedim artık fazla sıkı fıkı degiliz onlarla ha bu arada hamile kaldım ben çok şükür rabbime 7 sene sonra kendiliginden rabbime çok şüküğr hastalıgımada gelince namzla tespihlerle bide rabbime daha çok yöneldim çok şükür eskisinden daha iyiyim allah herkeze şifa versin kafanızı şişirdim biraz uzun oldu ama rahatladım be ohhhh

hepinize geçmiş olsun arkadaşlar.ben gece anneme dedim ki annecim ben sizden izin aldım ama gitmeyeceğim.neden dedi durumu anlattım böyle böyle korkuyorum.sen ne kadar takıntılısın hiç bi şeyin yok...sonra astı suratını oturdu.arayı düzeltmek için sevimlilik yapayım dedim.annecim kızdın mı falan dedim.kızdım tabi ne kadar saçma konuşuyosun saplantılısın vs. dedi.ben de şaka yaptım gitcem tabi falan dedim.ama içime bi korku geldi oturdu.ben sabah kalkıp nasıl giderim.kesin kilitlencem yine diye.ama çok şükür kalktım hazırlandım ve çıktım evden.sıkıntı tabi vardı ama anksiyete sıkıntısı değil,ya olursa korkusu.gittik denize de girdik yemek de yedik gezdik.gece çok da rahat uyudum.ertesi sabah çok erken bi saatte erkek arkadaşımın ameliyatı için hastaneye bile gittim.çok şükür.bi problem çıkmadı.her günümüz sağlıklı,huzurlu,mutlu geçsin.Allah ruhumuza da bedenimize de sağlık versin :)

arkadaşlar sanırım bu hastalığı baya yendim :) arada sadece bi sıkıntı geliyor daralıyorum kalp atışlarım hızlanıyor ama kısa sürüyor.bebişim hayata sıkı tutundu benıde sıkıca tuttu:) Allah herkesin yardımcısı olsun ve herkesin bebişini kucağına almayı nasip etsin.

Canım aynı sorunlar bende de var. Hem de anlattıklarının aynısı. Eşimin yanımdan bir an bile ayrılmasını istemiyorum. Bazen ona bakınca aklıma saçma sapan şeyler geliyor, içim acıyor, ağlamaya başlıyorum. Çok korkuyorum.
Benim yaşadığım sıkıntı, hayatımı resmen kabusa çeviriyor. Yaklaşık 2 yıldır yaşadığım bir sorun bu. Bu sorunun adı sevdiklerimi kaybetme, onların öleceğini düşünme ve her an kötü bir haber alacakmışım düşüncesi. Bu korku beni mahvediyor. Hayatım kabusa döndü. Sanki kötü bir şey olacakmış gibi geliyor. Bir de bu sorunun boyutları var. Mesela sanki mutsuz insanların olduğu bir ortama girdiğimde bu korkular daha da çabuk gerçekleşecekmiş gibi geliyor. Sürekli böyle bir olay olduğunda ne yapacağımı düşünüyorum. Hatta kendi kafamda intihar senaryoları kuruyorum. Tüm bunların saçma olduğunu biliyorum ama böyle düşünmekten kendimi alıkoyamıyorum. Evliyim ve şu an hamileyim. Eşimi çok seviyorum. Örneğin ona bir şey olacakmış gibi düşünüyorum hep. Ve bu korku beni yiyip bitiriyor. Artık bunları düşünmekten hayattan zevk alamaz hale geldim. Geçmişe baktığımda bu sorunun kaynağını da bulamıyorum. Böyle bir şey yaşamadım, yani sevdiğim birini kaybetmedim daha önce. Buna kaynak olacak bir şey yaşadığımı düşünmüyorum. Mutlaka bir kaynağı vardır. Ama ne olduğunu bilmiyorum. Daha önce psikiyatriste gittim. Ancak bir şey değişmedi. Şu an gitsem de bir şey olmaz sanırım. Çünkü hamile olduğum için ilaç da kullanamam. Bu arada 27 yaşındayım. Malatya'da yaşıyorum. Son derece sosyal bir hayatım var. Gazetecilik mezunuyum. Son derece mutlu olduğum bir yaşamım var. Ama bu sorun her şeyi mahvediyor. Acaba mutlu olmaktan mı korkuyorum?
Acaba hipnoz vb. bir yöntemle bu sorundan tamamen kurtulabilir miyim? Bu hipnoterapistler var, acaba işe yarar mı? Bilen var mı aranızda? Lütfen bana bir yol gösterin... Lütfen...
Şimdiden cevabınız için teşekkür ederim.

fgn_27 senin adına çok sevindim.oh oh maşallah.ben de bayağı düzeldim.büyük sıkıntılarım yok.dışarı çıkarken veya sevdiğim insanların yanına bile giderken o panik anı beni bitirirdi.bi de üzülürdüm insanlar sevdikleriyle birlikte olmak ister ben yolda heyecandan tıkanıyorum diye.Allah bozmasın şu an çok mutluyum ama yok böyle şikayetlerim.zaten çok değişiktir iyi veya kötü heyecana gelemeyen ben,şu anki erkek arkadaşımla hiç problem yaşamadım görüşmelerde,onu bi yabancı gibi görüp yanında ya fena olursam demedim yanında çok güvende ve rahatım.umarım böyle devam eder,umarım herkesin güzel haberlerini alırız.sen de bebişin gelişimini bize bildir :):)

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…