Anksiyete + Panik Atak anında yardım almak isteyenler

haklısın canım bendede o illet var 2004 evde otururken oldu gece 11 sularıydı sigara içiyodum ben o gün çok içmişim streste var tabi o aralar kafamı çok takıyodum bazı şeylere :gitme:çünkü bebegimi kaybetmiştim 23 haftalık dogdu oglum ilk bebegimdi o benim çok yalvardım ama para etmedimafoldumben yaşatamadılar subatın 2 annanami kaybettim eyvahedigeldismile martın 6 bebegimi kaybettim doktor tatile yolladı beni yıkılmamı sen hesap et o sene babamlara memelekete gittim ama pisikolojim çokbozuk aglıyorum durup durup babacıgım dayanamadı aglamama beni çagırdı yanına balkona oturttu dediki bak kızım neden üzülüyosun allahın bi bildigi var dedi dedim baba biliyorum ama canım çok acıyo bildigin gibi degil dedim aglamaya başladım tabi garibim
teselli etmeye çalıştı sen itikatli birisin dedi sen böyle aglıyosun ama rabbine isyan etme dedi allah kulunu denermiş bakalım kulum benimi daha çok seviyo yoksa yarattıgım varlıgımı dermiş yapma dedi çok üzülüyorum dedi o sene 1 ay kadar kaldım memelekette ama ruh gibiyim yemekten içmekten kesildim sonra dedeim baban haklı rabbinin bildigi var allah orda sana şefaatçi eder dedim allahıma şükürler olsun dedim kendi kendime çünkü rabbim beni vesile etti melegimi aldı yanına biliyorum o şimdi cennettemafoldumben ben eve geldim 10 gün oldu olmadı memeleketten haber geldi babacıgım felç geçirmiş :gitme: sag tarafı tutmadı benim babamın istanbula geldiler hemen kaynanamlardaydım haber gelince ablam dedi ayaktamısın oturuyomusun ayaktayım dedim otursan iyi olur dedi babam deyince içimden bi parça gitti babam iyi ama hastaneye kaldırdık dedi felç geçirmiş eşim konuştu benle konuşmadı babam
demiş dayanama verme demiş eşimemafoldumben evime geldim aradım hastaneyi konustuk dedim babacım neden peltek konussyosun oda dediki dişlerimi çıkardim ondan dedi istanbula geldiler ablam dediki babamı görünce sakın üzülme dedi belli etme dedi amcamlar eve getirdi arabasıyla merdivenleri çıktılar babacıgımı görünce o kadar üzüldümki üzüntümden dudaklarımı o kadar sıkmısımki kanadı çünkü amcam babacıgımı belinden tutup çıkarıyodu o benim babammıydı dag gibi adam ne hale gelmişti beni görünce dayanamadı çok agladı annem kızım dudagın kanıyo neden dedi babam a belli etmicanya dedim dudagım yara dedim babam gözümün önünde dayanamadım sag tarafı tutmayan bi adam çocuga nasıl bakarsın aynı öyle baktım babacıgıma hep içimden şünü dedim allahım eski haline gelsin benim gibi yasayan varsa anlar beni sonra teyzem öldü peşine babannem sonra düşüne düşüne ne olcek evde yanlız kaldıgım bi anda kalbime bıçak saplanmaya başladı nefes alamadınm eşimi aradım yetiş koş ben kalp krizi geçiriyorum dedim garimin hastaneye zor attı beni acile götürdü ekg çektiler hemen sedyeye koyum yogun bakıma götürdüler beni eşim ne oluyo demeye kalmadı hasta çok kötü bekleyin burda dedi makinalara bagladılar damar açtılar agrılarım çogaldı basıma 1 gece yogum bakımda kaldımeyvahedigeldismile allahım ne korku o be dedim yolun sonuna geldi dedim içimdeki ses öglen
2 suları gibi eşimi yanıma aldılar beni çıkardılar eşim doktora dediydi neyi var diye aşiri stresten üzüntüden kalp sıpazmı geçirmişim dedi doktor bu yasta ne stres dedi doktor sen böyle yaparsan öteki tarafa gidersin dedi eyvahedigeldismile hastalıgımla o gün tanıştım ben içimden atamıyorum o korkuyu 6 senedir çekiyom bu illeti benim gibiler anlar beni ne çektigimi doktora gidince hap veriyo uyusuyo insanın havatı kötü oluyo neler yapmadıkıler bizimkiler derlerya aglarsa anam aglar gerisi yalan aglar diye :gitme: kurşununmu döktürmedim hocalaramı gitmedim ilaçmı içmedim olmuyo olmayacak dedim kendi kendime bu illetten kurtulmanın tek yolu var oda allaha sıgınmak namaza daha iyice sarıldım bol bol tespih çektim hastalıgım üstüme her yerde gelir ve ben hep derimki rabbim ben seni peygamberimizi çok seviyorum sende beni sev beni tek bırakma dedegimde rabbim içime bi ferahlık veriyodu namaz kılın arkadaslar tespihlerle hayata döndün ben inanaın en iyi ilaç bakın görüm o zaman gidiyo hastalık illeti babacıdımı 5 tembusta kaybettim ben içim çok acıyo rahmetli benim bebegim olmadıgındamn anneme demiş kızıma tüp bebek yaptıralım demiş çünkü ablam 7 sene sonra evlendi çosugu var onun yok diye çok kahır etmiş duyunca çok üzüldüm kalp krizinden kaybettim babacıgımı allah rahmet eylesin nur içinde yatsın babanızın kıymetini bilin arkadaslar benimki benimiçin çok mukaddesti :a015: 7 senedir düsükten sonra olmadı anne olamıyorum anlıcagınız hep hasta hemde kısır oldum kaynanamın gözünde beni istemiyo kadım size sorarım ben ne yapayım kafayı yemeyimde he:gitme:eşime dediki geçen telefonda kulaklarımla duydum allah sana sabır versin oglum dedi onun gibi bir,ni çektigin için dedi eşimde kızdıklava: kafanızı şişirdim kusura bakmayın vallahı yazınca rahatladım heolumunekankayizsmile

Son düzenleme:
of sormayın bende de var.anksiyete ile birlikte.çocuklarım var 2 tane onlarla dışarı çıkamıyorum.yua bana birşey olursa kalp krizi geçirirsem birden düşersem biri alır onları bir daha bulamam.evde olursa kriz durumu küçük oğlum ağlamaktan patlar.yani yalnız kalma fobisi çıktı bendede sürekli biri olsun yanımda bana bişe olursa çocuklara baksın istiyorum.emziriyorum ilaç alamıyorum.telkin işini de beceremiyorum.beni yeniyo bu h astalık.şimdi de kalpp e beyin eklendi.az başım ağrısın beyin kanaması geçiriyorum zannediyorum.hayatım kabusa döndü.

çocuklarım ile yaşamanın tadını çıkaramıyorum en güzel günlerim elimden uçup gidiyo tutamıyorum.ağlamaktan bi hal ol dum.

üstelik eşim başta olmak üzere kimseye anlatamıyorum artık.kimse anlamıyo artı kızmaya başladılar açıkça söylemeselerde bıktık senden diyolar anlışyorum b akışlarından.kafayı yemek üzereyim.oğluma kıyamıyorum yoksa emzirmeyi kesip ilaç alıcam birde sigarayı bıraktım.yok yok benim halim çok kötü yaaaaaaaaaaaaaaa

allahtan benim eşim benle kaynanam inanmadı bana hastayım diye geçenlerde eşime dedi kulaklarımla duydum allah sana sabır versin dedi çok agırıma gitti insan ekmegine kan dograrmı bizim gibi hastalar anca bacım bizi anlar bi laf varya uzak davulun sesi huş gelirmiş bizimkide o hesap kaynanam eşime demişki karının hiç bişeyi yok numara yapıyo demiş sözde ben dikkat ilgi çekmem için yapıyomusum allahınızı severseniz bu hastalıgın umarasımı olur be beni gören allah onu görmüyomu bende beddua aetmiyom ama allah onu bildigi gibi yapsın kız kadın bi panik atagım diye elinde gelse kocamdan boşatacak ah elime bir verseler dövecem dua etsin eşimin annesiklava: artık gidip gelmiyorum o kadar allah hepimize yardım etsin ne deyim :enbuyukkk:

canım çok üzüldüm ya allah sabır versin sana.okuyunca ağladım inan ki tutamadım.allah rahmet eylesin sevdiklerine de.

canım çok üzüldüm ya allah sabır versin sana.okuyunca ağladım inan ki tutamadım.allah rahmet eylesin sevdiklerine de.

doslar sag olsun bacım allah razı olsun ben hasta olmuyunda kim olsun ama ben bu illeti namzla basarıyorum geçenlerde kalbim agrıdı yine yogun bakımda yattım gene babacıgıma çok üzülmüştüm aglamaktan içim dişima cıktı eşim dedi yapma üzülme bak gene fena olcan dedi ama adamın dedigi çıktı olan gene oldu vallahı kalp atısımı durduramadım doktorlardan allah razı olsun çok ilgilendiler kaynanamı çagırdı eşim gelsin baksın diye anne gel numara yapan gelinine bak demiş bi baktım o geldi basıma acılden bi yere yatarken baska odaya aldılar baktıkı makinalar baglı üstüme kalp atışlarım 120 üstünde suratını bi görmeniz lazımdı hastaneden çıktık eve geldik eşim yatırdı beni levabaya kalktıgımda baktım konusuyolar dedi eşim anne nasıl güzel numara yapıyomu beyendinmi senin için yaptı karım dedi utanmıyosun yüzüme öyle diyosun dedi 24 saat ben yanındayım hemen hemen neden numara yapsın dedi zaten evlenmemizi istemedin artık karımı üzme dedi üzersen karşinda beni bulursun dedi yazık be dedi hiç demiyosun dedi bu kıza çektirdiklerin o na yaptıkların yüzünden bu halde dedi kalktı gitti evimden eşime dedim neden annende olsa kırmasaydın ben onu allaha havale ettim dedim ama olsun yeter artık sana ettiklerine dayanamıyorum artıkmafoldumben araya mesafe koydu artık eşimolumunekankayizsmile artık seni kimse üzemem dedi ben varken artık allah ondan razı olsun :asigim:

canım yazdıklarını okurken çok üzüldüm.Babana Allah rahmet eylesin.İnşallah bebeğin olur,Allahtan ümit kesilmez,sen istemeye devam et.Panik ataklara gelince ,ben de çok çektim bu illetten,hala da oluyo ara sıra ama hafif şiddette.bol bol dua etmek lazım ,şifayı verecek Allah tabi ilaçları da düzenli almak gerekiyo ve stresten uzak durmak,her şeyi kafaya takmamak.sigara içmemek,çünkü sigara tetikliyor hastalığı.bitki çayları içebilirsin,ada çayı,papatya...normal siyah çay,kahve içmemelisin.Allah hepimizin yardımcısı olsun...iyi bak kendine...opuyorumnanaktan

offf kızlar varya bu hastalığa ilk yakalandığımda kaç kere otobüsün önünden öğüre öğüre eve kaçtığımı biliyom ne kötü günlerdi yaaa bağıra bağıra ağlamalar ,lavaboya koşturmalar ,nefes alamıyom diye gece 3 kere acile gitmeler ıyyy 2003 yılı berbattı .o günleri nasıl anlattım doktorun deidklerini nasıl yaptım bilmiyorum 3 gece hastanedede kaldım. etraftan kaç kişi bunun bieyi yok numara yapıyo dedi ama şimdi gelin görün kendileride aynı durumdalar benimle ee düşmez kalkmaz bir allah demişler.7 yıl bitti dile kolay ama hastalıktan sonra huyum değişti ya baktım gördüm olmuyo neler yapamdımki kozmetiğe vurdum kendimisempatiksalakcinni ayrııca çok patavatsız oldum eraftakilerin hakkından anca böyle gelebildim kusura bakmasınlar artık öle karşıdan bakınca numara yapıyo bu derlerse alırlar benden babayı lülülülülülü kimse başına gelmeden anlamıyo şimdi ahhh sen neler çekmişin biz sana inanmamıştık şimdi bizde aynı olduk her doktora para harcıyozzz diyolarrrr oh diyom içimden valla kaydirigubbakcemile3 çok kötüyüm ya :dance:

herkese Allah sabır versin.yalancı,numara yapıyor,hastalık hastası...bu sözleri ben de çok duydum bakışlarında da çok gördüm insanların.ama gerçekten çok zor.şu güzel günlerin ziyan olması daha da üzüyor beni.umarım en kısa zamanda kurtuluruz

ilacım bitmişti bugün yine doktora gittim.ama başka bir devlet hastanesine.güvenebileceğim ve dilediğimde rahatça randevu alabileceğim bir yer olsun istedim.doktorlar gerçekten çok tatlıydı.içten ve samimiydiler.aaa anlatsın ilacını veriyim de gitsin havası yoktu.anlamadıklarında pardon tekrar edebilir miyiz? yani şöyle mi oldu? sürekli sorularla açıklamalarla geçti zamanımız.psikiyatri olmasına rağmen de baya konuştuk.panik atak + okb tanısı kondu.ilaç yazdılar.artık bırakmam.2 ay ilaç kullanıp ben iyiyim diye ilaçlarımı bıraktım çünkü hep.içimi döktüm tamamen.her şeyi anlattım.boşlukları da dr. hanımın sorularıyla doldurduk.gerçekten problemimin keşfedildiğini hissettim.depresyon değildi kesinlikle.ataklarım ve takıntılarım vardı benim.biraz umutlandım sanki.umarım tüm hastalar en kısa zamanda kurtulur.gerçekten çok zor.hastalığın iyisi tabi ki olmaz ama fiziksel bi hastalıkta en kötü ihtimalle sorun çıkaran bölgeyi alırlar.ama psikolojinin ameliyatı yok.beyin o kadar karmaşık ki.her şey ince bir çizgi.Allah kimseye böyle bir hastalık vermesin

amin cnm amin hangi hastane burası uzak değilse bende gidetyim ya bende şu oluyo son zamanlarda bizim eve gelen bi ufaklık var utu yaparken çocuk azıcık yaklaşsa durrr diye bağrıyuorum sanki çocuk yanacak:S

ben 2 bucuk aydır hamileyim ve yaklasık 10 gündür panik atak hastasıyım.dayanamıyorum aglıyorum uyuyamıyorum ne yapmam gerekiyor ilaçta yok bebek için zararlı bana yardım etmek isteyen arkadaslar varmı aranızda şimdiden tşkkler...

bende de var anksiyete mslff
atlattım sandım atak gecirmedim uzun süre
yurttaki arkadaslarımn desteğiyle içime atmıyodum hiç bi problemimi
kızdıgımda bagırıp üzüldüğümde aglayıp rahatlayabiliyodum ama şimdi eve gelince ruh halime vucudum tepki veremiyo yine basladı carpıntılarım bas dönmelerim uyuşmalarım mide bulantılarım
işin kötüsü bana destek olması gerekirken erkek arkadasım sıkıldım bu hastalık muhabbetinden kendin yapıosun gbi bi tavır takınıyo acıklamaya calışsamda anlamıyo...
ilaç almak istemiyorum tekrarr

9 senedir var bu hastalık. ılk nöbetim yurtta arkadaşımın yanında gelmişti tabi o zaman ne olduğunu bilmiyorduk... Çok kötü olmuştum yaa..

Nöbet anı çok zor. ıçin sıkışıyor, nefes alamıyorsun bir müddet, göğsünde sırtında müthiş bir ağrı, nefes almak istesen ciğerlerin sökülüyormuş gibi nasıl bir ağrı tabi nefes alamadığın için kızarmaya başlıyorsun. Ben nöbetimde göğsüme kadar kızarıyorum... Sonra yavaş yavaş geçiyor..

Birkez eski iş yerimde nöbet gelmişti en korktuğmu şey toplum içinde olması çünkü insanlar başına toplanıyor ,panik oluyorlar. Rezil olmuştum resmen hele sonra psikoloijkmiş psikolojikmiş demeleri yok mu iyice deliriyorum...

Ben çok stresli olduğum, daha da çok içime attığıım, cevap veremediğim lafın altında kaldığım zamanlar, biriktirdiğimde oluyor. Eeee herkese cevap mı vericem bazen susmak zorunda kalıyorsun...

Artık tedavi olmak istiyorum çünkü toplum içinde geliyor ve en korktuğum şey.

Psikiyatriste mi gitmek gerekiyor bunun için.. Psikiyatr da bağkur-emekli sandığı karşılamıyor galiba cebinden veriyorsun...

Son düzenleme:
devlet hastanelerinde psikiyatrlara gidebilirsiniz.ssk vs karşılıyor tabii ki.yoksa çok pahalı seanslar gerçekten:S o krizler insanı bitiriyor.bazen sıkılmadığım halde her an gelecek,daralcam ya olursa korkusu geriyor beni ağlama krizlerine giriyorum.doğru .çoğu zaman ççevrenizdeki insanlar anlamıyor sizi.ailem uzun süre hastalık hastasısın amaann herkese zaman zaman olan terleme az can sıkıntısını abartıyosun dediler.erkek arkadaşım da sıkılmaya başladı hissediyorum belki o da inanmıyor.ama şöyle düşünmeye başladım.önemli olan benim.o atak anında yaşadığımı ben bilirim.onlar inanmıyor diye ataklarım azalmadı veya daha az can sıkıcı da olmadı.yine ben çekiyorum.dolayısıyla tedavi olcam ve 3 senedir devam eden bu illet bitecek.hayatımın geri kalanını kurtaracağım.ben haydarpaşa numune hastanesine gitmeye başladım.psikiyatr ama 1 saatten fazla konuşmuşuzdur.cidden çok ilgililer.istanbuldaki arkadaşlar gidin derim.

bu arada fgn hamilesin ve bebiş için zararlı gerçekten ilaçlar ama bizim bir akraba da hamileyken ilaç kullanmıştı.doktora gidersen hamilelikte kullanılan ilaçlar verebilir.ama madem daha 10 gün olmuş hayatına yerleşmemiş ki umarım hiç yerleşmez bizim gibi yılların geçmez.kitapçılara falan git.oralarda cdler var.subliminal mesaj denen bir olay var.belki bilirsiniz.sen sadece müzik dinliyorsun.insan kulağının duyabileceği frekansın altında mesajlar yerleştiriliyor.sen o telkinleri duymuyorsun ama o mesaj direkt bilinçaltına gidiyor.dolayısıyla çok çok daha etkili.mesela ben doğa sesleri dinliyordum ama içindeki telkinler "depresyon dünde kaldı,kendime güveniyorum vs". idi.ya da kişisel gelişim cdleri var onlar yardımcı olabilir.yoga yapabilirsin yine cdleri var anlatıcı.ben önceden böyle şeyleri denedim keşke bırakmasaydım.gerçekten çok iyi geldi o zamanlar.bi dene derim.en azından git bebişine alışveri yap.birlikte parkta gezdiğinizi düşün.en önemlisi içinde hisset.o orda çünkü.hadi bebiş anneye yardım et biraz

söylediklerin için çok tşkr ederim bugün düne göre daha iyiyim ve rahatım yarın memleketime gidecem arkadaslarımı ailemi görecem belki su 10 günüde rahat bi şekilde atlatırımda 3 ayıda doldurabilirim. 3. cü aydan sonra baya kesilir daha rahatlarsın diyorlar çevremdekiler inşallah dedikleri gibidirler.sanırım bebeğin heyecanıda benı tetikliyor cisiyetini öğrenmedik gelişimi derken nasıl olacak nasıl bitecek derken buda beni baya heyecanlandırıyor:)dediklerinide yapacam memleket dönüşü inş. orda yakalanmam işte bu beni korkutuyor....

hiç onu düşünme.evet yolda biraz stresli oluyor insan.ben elazığa gitmiştim.hem de ilaç kullanmıyordum.ev bağımlılığıma rağmen gittim.bir mezraya hem de.Allah korusun hastaneye gitmek gerekse 2 saat sürer o da araç bulabilirsen.ama çok özlemiştim gittim.çok güzel geçti zaman.ara sıra sıkıntılar oluyor ama o da sürekli atak beklemekten.uzun süredir görmediğin insanlar,yerler iyi gelecektir ama sana.tecrübeliyim.çünkü orada sana sadece sağlıklı olduğun günleri hatırlatacak hatıralar var.umarım tatilin çok iyi geçer.bizim de yeni bebişimiz oldu.ablam doğum yaptı.stresini anlayabiliyorum.ben sadece teyze olduğum halde bazen benim mideme bile kramplar giriyordu.ama doğum yapıp bebişi kucağına aldığında hepsi uçup gidecek.bak bu da tecrübeyle sabittir

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…