Panik atak mı ritim bozukluğu mu? Farklarını ve aynı sorunu yaşayanların anlatacaklarını öğrenmek istiyorum

Sizin sadece yemekten sonra mı oluyor ? Benim açken de oluyor bazen bi de insan böyle endişeli olur bi şeyden korkar kalbi öyle olur ya içim sıkılıyor
Benim de açken de oluyordu ama çok şükür atlattım oraları ben. Artık çok çok iyiyim yoğun anksiyete ya da panik atak hali hariç

Normal doğum mu yaptınız peki? Ritim bozukluğu ile ilgili bir tedavi gördünüz mü? Sizin sanırım hızlanıp tekrar yavaş atması gibi bi durumunuz yok
Benim gebeligim riskli Bi gebelikti ikizdi. Bu sebepten sezeryan oldum. Benim hizlanip tekrar normal hızında devam ediyordu son zamanlarda daha iyiyim.

Benim gebeligim riskli Bi gebelikti ikizdi. Bu sebepten sezeryan oldum. Benim hizlanip tekrar normal hızında devam ediyordu son zamanlarda daha iyiyim.
Epey farklı o zaman. Çünkü benim hızlanıyor sonra sakinleştiriyorum kendimi ama hala stresli huzursuz olduğumdan gümbür gümbür olmasa da hızlı atmaya devam ediyor. Sanırım benim panik atak ya da yoğun anksiyete atağı.Çok teşekkür ederim yardımınız ve verdiğiniz bilgiler için

Arkadaşlar merhaba. Bir süredir arada yaşadığım ve genelde gece yaşadığım bir şeyden bahsetmek istiyorum. Bir süredir psikolojik, bedensel problemler yaşıyorum. Bedensel problemlerimin çok şükür bi nedeni çıkmadı bir çoğu da geçti fakat taşikardi kaldı. Öncelikle sinüs taşikardisi var ben de onu söylemek istiyorum. Bir nedeni yok ama kalbim normalin üstünde atıyor ve bu benim normalim. Yaklaşık bir senedir ( bilmiyorum önceden de mi böyleydi yoksa ben artık kalp atışıma takım olduğum için mi dikkatimi çekiyor ) yemeklerden sonra nabzım artıyor. Muhtemelen hareketsizken dahi 90-100 arası oluyor en az. Bunun dışında bazen özellikle geceleri panik atak benzeri bir şey yaşıyorum. 1. Defasında yatarken yatak sallanıyor gibi geldi öyle uyandım. Ritmik bi sallanma değildi muhtemelen eşim ayağını hareket ettiriyordu ama ben birden bunu kalbim mi hızlı atıyor da hareket ediyor yatak diye korkarak açtım gözlerimi ve baktım biraz hızlı atıyor kalbim sonra korku aşırı panik midemde tuhaf heyecan hissi, titreme üşüme derken acilde buldum kendimi. Ekg de sorun görülmedi. Orda bi advil iğne yaptılar uyudum ama uyurken de kalbim çok yavaş atmıyordu öyle delice atmasa da. (Acile gittiğimde 140 falan atıyormuş)

Sonra başka bir seferinde yine yataktayken uyuyacakken kalbimi dinledim baktım sanki biraz olması gerekenden hızlı atıyordu derken hop birden yine bi panik geldi. Bu sefer eşim sakinleştirdi kulağıma bir şeyler anlattı falan derken ilgim dağıldı o gümbür gümbür atma durdu ama yine uyurken çok yavaş atmıyordu. Bu arada her seferinde sabah uyandığımda kalbin gayet güzel yavaş atıyor yani uykuya dalarken her ne kadar hala çok yavaş ve sakin atmıyorsa da uykuda ve uyanınca iyi oluyorum.

Başka bir seferde sigara içerken kolum uyuşuyor gibi düşünüp panik ettim kendimi, zaten midemde o tuhaf hissi hissedince tutamıyorum paniği. Midemi ovasım geliyo.

Sonra bir başka seferi de dün yaşadım. Dün gece 3 te uyurken biraz yemek yedim hiç de huyum değildir. Sonra uykum geldi koltukta uyumuşum bi uyandım sıçrayarak sanki nefes alamıyorum gibi uyandım ama baktım alıyorum nefes sorun yok. Yani sıçramam öyleydi sadece. Sonra başladı güm güm kalbim. Uyku sersemi önce sallamadım sonra baktım hala devam ediyor yine geldi bi korku bana. Hop yine güm güm sesini duyacağım kadar. Allahıma şükür muhtemelen kalbim normalde de çok yavaş atmadığından nefes darlığı olmuyor tolere ediyor sanırım, sonra titreme üşüme oluyor, kalbimin sesi duyacağım kadar hızlı atıyor, panik oluyorum, genelde midem de tuhaf huzursuz bi his oluyor, midemi ovasım geliyor. Ve şuan yeni hamileyim. Son atağımı hamileyken yaşadım ondan da çok korkuyorum.

Size sormak istiyorum bunu yaşayan var mı? Bu panik atak mı? Yoğun anksiyete mi? Ritim bozukluğu mu? Yoksa başka bir şey mi?

Özellikle hamileliğe zarar vermediği yönünde olumlu telkinlerinize ihtiyacım var.
Merhaba İzzet Güllü'yü dinlemenizi öneririm bende burada anksiyete ile ilgili yazılar okurken denk gelmiştim ismine araştırdım 1 yıldır takip ediyorum yazılarını çıktı alıp dolaba yapıştırdım kıtaplarını aldım telkinlerini yaparak atağımı giderdim bana 100 de 80 çok iyi geldi Allah ın izni ile sizde arastırın lütfen

Merhaba İzzet Güllü'yü dinlemenizi öneririm bende burada anksiyete ile ilgili yazılar okurken denk gelmiştim ismine araştırdım 1 yıldır takip ediyorum yazılarını çıktı alıp dolaba yapıştırdım kıtaplarını aldım telkinlerini yaparak atağımı giderdim bana 100 de 80 çok iyi geldi Allah ın izni ile sizde arastırın lütfen
İzzet Güllü’nün ekolü zaten çok işe yaradı bende. Bu sitede de bazı yerlerde önerdim İzzet Güllü’yü. Aslında yukarıda da yazdım. Anksiyeteyi umursamayarak unutarak görmezden gelerek aştım diye. Şuan düşünüyorum mesela o kadar hassasmış ki o zamanlar psikolojim. Her şeyden tetikleniyordum. Çok şükür artık çok iyiyim. Sadece işte bu bazen geceleri yaşadığım panik atak zorluyo. O da sanırım uyku sersemi çok iyi düşünemediğimden yakalıyo

İzzet Güllü’nün ekolü zaten çok işe yaradı bende. Bu sitede de bazı yerlerde önerdim İzzet Güllü’yü. Aslında yukarıda da yazdım. Anksiyeteyi umursamayarak unutarak görmezden gelerek aştım diye. Şuan düşünüyorum mesela o kadar hassasmış ki o zamanlar psikolojim. Her şeyden tetikleniyordum. Çok şükür artık çok iyiyim. Sadece işte bu bazen geceleri yaşadığım panik atak zorluyo. O da sanırım uyku sersemi çok iyi düşünemediğimden yakalıyo
evet bende bu gece nefessiz uyandım çarpıntı oldu baya hızlıydı nabzım korktum sağ ve sol omzum ağırlaşmıs uyuşmus gibiydi snra sağ baş parmağım uyuştu acile gittim ekg cektıler kalp ile ilgili değil dediler bu yaşadıklarım normal olamaz bilmiyorum check up yaptırmak istiyorum

Çok gittim kardiyolojiye çok şükür sinüs taşikardisi dışında bir şey çıkmadı ama ritim bozukluğu ancak çarpıntı anında yakalandığı için korkuyorum yakalanmadı mı diye. Siz de nabız birden hızla atıp birden normale mi dönüyor peki? Benim mesela hızlanıyor gümbür gümbür hali 10 dakika falan sürüyo ben kendimi sakinleştirmeye çalışıyorum sonra o deli atar hali yavaşlıyo ama yine de hızlı atıyo birden normale dönmüyor. Hep gece yaşadığım için sabah uyandığımda normale döndüğünü görüyorum
Bende aynı durumdayım benimde bir kaç kere 200 ü aştı ilaç kullanıyorum ama hala çarpıntı var .Bazı manevralar var onları yapıyprum .ıkınmak ense ve yüzü soğuk suyla yıkamak öksürmek gibi

Bende aynı durumdayım benimde bir kaç kere 200 ü aştı ilaç kullanıyorum ama hala çarpıntı var .Bazı manevralar var onları yapıyprum .ıkınmak ense ve yüzü soğuk suyla yıkamak öksürmek gibi
Panik atak nabzı 200 e kadar çıkarmaz demişti bir doktor. Başka bir sorun olmasın?

Merhabalar. Ben de uzun sure nabiz dinleneme ,saglik anksiyetesi,panik atak ve carpinti ile uğrastim. Çok zor bir durum. Sinüs tasikardisi ve ekstrasistoller için ilac kullaniyorum daha iyiyim ama ekstra atimlar olunca panik oluyorum hala...

Merhabalar. Ben de uzun sure nabiz dinleneme ,saglik anksiyetesi,panik atak ve carpinti ile uğrastim. Çok zor bir durum. Sinüs tasikardisi ve ekstrasistoller için ilac kullaniyorum daha iyiyim ama ekstra atimlar olunca panik oluyorum hala...
Aynı durum bende de oldu. Sağlık anksiyetesi başlamadan önce var mıydı bu problemler.

Ben de ablasyon oldum o yüzden ona benzettim 200 üzeri nabız artışını. Hiç erteleme. Sürekli ne zaman geleceğini beklemek daha yorucu. Allah sifani versin

X