Anksiyete + Panik Atak anında yardım almak isteyenler

Merhaba, oncelikle herkese cok gecmis olsun. Bende yaygin anksiyete bozuklugu var ama panik atakla da karisik biraz. 4 yil once basladi. Her onune gelen ilac yazip gonderdi turlu turlu ilaclar denendi ama hic tam iyi olamadim. Temmuzdan beri ilac kullanmiyorum suan sadece terapiste gidiyorum ve ilacsiz atlaticam ins. Yan etkileri cok kotuydu ilaclarin ayrica kalici cozum olmuyordu. Sikintim beni yakinlarim kimse anlamio. Beyninde yenmeye calis hersey senin elinde dedikerinde bana hersey daha agir gelio. Hizli giden arabada otururken, bir avm ye girdigimde, sinemada toplu tasitlarda ,ofiste calisirken cok yogun sikinti atak hali kesik kesik ve hizli nefes alma ve istemsiz karnimi nefesle ittirmelere oluyor. Hayat kalitem dustu. Birtek bende oluyor sanki bu bedensel belirtiler gibi. Ne yapicam nasil gecicek artik sabrim kalmadi (

Mrblar 2013 yilinda panik atak hastalaigi gecirdim ilac kullandim ama yarida biraktim neyseki tam iyilestim derkn tekrar korkularm basladi bisi olcakmis korkusu bide olum korkusu cok var bunu nasil atlaticaz acaba tamam bisi yok diyorum nes dkka sonra gene oluyorum nasil atlicZ ne yapmamz gerek acaaba?aydinlatirmisiniz beni

Kizlar bende esimde panik arak olduğunu düşünüyorum gündüzleri kendi içinde ne düşünüyor nasıl hissediyor bilmiyorum ama gece hiç uyuyamiyoruz 20 dk ya 1 saate bir uyaniyo yataktan firliyo ta kapıya cikiyo ya pencereye boguluyom diyo bazen kalbim duracak diyo ölüyorum diyo çok kötü bir şey çok üzülüyorum ama doktora da gitmiyo yaşamımızı çok etkiliyo o öyle olunca bende korkuyorum napicam bilmiyorum

Atak hali geldigi zaman ne yapmak gerek onerileri olan var mi? Bnm mesela solugum kesilio gibi oluyo zor konususuyorum bi yandan sicak basmasi ve vucudumda istemsiz seyirmeler oluyor kontrol edemiyorum kendimi :s

siz korktuğunuzu ona belli etmeyin gayet sakin ve güven verecek şekilde konuşun davranın...panik atak sırasında ona güven verin siz sakin olursanız o da zamanla sakinleşir ,konuşup rahatlar.ben de zaman zaman yaşadığım için biliyorum.karşımızda güveneceğimiz birilerini istiyoruz o anlarda...belki hayatında bir şeyler yolunda gitmiyordur,ya da bir şeyden korkuyordur.sizle konuşmasını sağlayın baskı yapmadan,siz rahat olursanız onun için daha iyi olur.çünkü karşıdaki de paniklerse,panik atak hastaları daha da korkar ve o kişiden uzaklaşabilir.güven vermeniz çok önemli..

Atak hali geldigi zaman ne yapmak gerek onerileri olan var mi? Bnm mesela solugum kesilio gibi oluyo zor konususuyorum bi yandan sicak basmasi ve vucudumda istemsiz seyirmeler oluyor kontrol edemiyorum kendimi :s
kendim de panik atak yaşarım hayatımda bir şeyler yolunda gitmeyince...burundan nefes alın verin yavaş yavaş,kendi kendine telkin çok önemliymiş bu arada.bir de dr demişti,beyin hayatınızda bir şeyler yolunda gitmeyince vucudun her hangi bir kısmında yalancı sinyal verirmiş.yani beyin o duygudan uzaklaşmak için bu oyunu oynarmış.açıkcası benim sorunum kendimi işe yaramaz ve hayatımda çıkmazda hissettiğim ve güven duygum sarsıldığında ya da sevdiğim birinin öleceği korkusu yüzünden başlıyor.içimize attıkça bir yerimizde bir şey varmış gibi belirtiler veriyoruz.konuştukça,güvendiğimiz insanlarla zaman geçirmekle yavaş yavaş geçiyor.panik atağımı sakladıkça daha çok geriliyorum bu yüzden konuşup rahatlamak daha iyi diye düşünüyorum.umarım hepimiz bu yaramaz oyundan kurtuluruz:)

Cok tskler mmm35. Bn de atak sirasinda yavas ve burundan nefes almaya calistim bugun ama yapamadim
Bu arada nette okudum tere otu sinir sistemine iyi gliyormus. Aksamlari tere otu ve ispanagi 2 bardak suda brz haslayip suyunu icin diyorlar. Yapan oldumu hic acaba? Ispanak da demir icerdiginden ve bu tip rahatzligi vucuttaki demir eksikligi tetikledgnden dolayi mantikli geldi..

ben sabah maydanoz ıspanak ve akşam ıspanak tere kürünü yeni duydum biraz araştırdım.birçok kişi bu hastalıktan kurtulmuş.tere bulur bulmaz deneyeceğim:) çok derin almayın nefesi diyor burundan alıp verin diyorlar ben araştırıp buraya yazarım sonra.bu arada ben şuan ilaç kullanmıyorum kendimi telkinle tedavi etmeye uğraşıyorum.ama açıkçası altında yatan sebebi bulup yok etmek istiyorum. emdr den çok fayda sağlayan kişiler olmuş.ona gitmek istiyorum.bir de yürüyüşlere başlayacağım.sporun çok faydası varmış.mesela kendi başıma alışverişe çıkmayalı çok oldu bunları yapıcam.kendi başıma cafelere gidip oturucam.iş bakıcam ki inan iş başvurusu yapmaya bile korkuyorum ya çağırmazlarsa diye ya da diyelim işe başladım başaramazsam diye:) en yakın zamanda iş başvurusu yapıcam.ya da bir kursa yazılıcam. özgüven bu hastalıkta çok önemli.yavaş yavaş bunları yapmaya başlarsak bence herşeyi atlatıcaz:)

eşimdede oluyor malesef ,kaynımın nişanlsı 20 günde kanserden vefat etti hiçbirşeyi olmayan gencecik kız teşhis konar konmaz bunlar yaşandı...eşimde o sıra kaynımlaydı hiç yanlız bırakmadı daha sonra gidip çek up yaptırdı ve o gün den sonra tesadüfen beyindeki hipofiz bezinde kist görüldü böylelikle bu sinsi rahatsızlıkla boğuşmaya başladık....ilk başlarda ameliyattan olduğunu sandık tesadüfen atak sırasında tansiyonu yüksek ölçtük ve sandıkki tansiyon hastası meğersem bu illetmiş.bu teşhis baştan beri konsaydı bir şey değişirmiydi bilmem ama 1 aydır ilaç kullanıyor...umarım iyileşir ama ben araştırıp yardımcı olmak istiyorum tıpkı sizin gibi....elimizden birşey gelmiyor malesef ...RABBİM cümle hastalara şifa versin İNŞALLAH geçecektir....

Kızlar atağınız geldiğinde nasıl oluyor. Ne hissediyorsunuz durumnz nasıl oluyor o an anlatrmısnz

Belli bi zamandan sinra carpinti falan olmuyo sadece olum korkudu geliyo devamli aklina bole olan varmi acaba bastan agri sizi yapiodu simdi sadece olum korkusu dusuncessi var mi bole yasayan

Kizlar ben de yeni antidepresana basladim basim donuyor yer altimdan kayar gibi oluyor antidepresanin yan etkisi mi bu ? Dayanamiyorum artik eski halimi istiyorum

Kizlar ben de yeni antidepresana basladim basim donuyor yer altimdan kayar gibi oluyor antidepresanin yan etkisi mi bu ? Dayanamiyorum artik eski halimi istiyorum
merhaba.ben 3 aydır çok hafif bi antidepresan kullanıyordum.ilk 2 ay çok işe yaradı ama üçüncü ay etkisini görmüyordum sanki.doktor farklı bi antidepresana geçti dozu 15 mg çıkardı.1 haftadır yeni antidepresanı kullanıyorum.inanılmaz başım dönüyor ama sadece sabahları.hatta 3 gün önce sabah uyandığımda hafif başım döndü önemsemedim wc gittim,tam wc kapısından girdim öyle bi düştümki anlatamam.tansiyonum 8/4 çıktı.bide yatakta sağa sola dönerken inanılmaz başım dönüyor.eğer antidepresandan dolayıysa yasadığımız 15 güne kadar geçermiş.geçmezse sizde doktora gidin

Tesekkur ederim. Umarim gecer. Size de gecmis olsun.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…