Anksiyete + Panik Atak anında yardım almak isteyenler

sizdede oluyormu bilmiyorum gelecekten umutsuzluk duyuyorum herşey kötü olacakmış sanki altından kalkamayacakmısım gibi ..evlensem sorumlulugum artacak sanki baş edemeyecekmişim elime yüzüme bulaştıracakmısım gibi geliyor zaman zaman bu düşünceler yüzünden özgüvenimi kaybediyorum böyle olunca mutlu olan kişileri kendilerine cok güvenen insanları kıskanıyorum sonra kendime kızıyorum nasıl böyle hissederim diye...ne bileyim coğu zamn üstesinden gelsemde bazen bu düşünce his neyse beni ve beynimı mesgül ediyor cok mutsuzum bu durumdan psikatriye gitmek istiyorum daha doğrudu psikoloğa çünkü konuşma ihtiyacı duyuyorum birileriyle ilaç kullanmak istemiyorum..içinizde benim gibi hissedenler varsa yazarsa sevinirim

Mbr tatm duzelms olmana cok evindim..keske bend normale donebilsem..tatlim tedavi surecinden biraz bahsedermisin
.nasil bi yol izledin..az anlarsn cok sevinrim.senden ilham almak istiyorum.
Bi de ben izmirdeyim..izmirli anksiyete panik atak vb.illet hstalik magduuu
Arkadaslarla tnismak istiyorum.birbirimize detek olalim.;( ;(

bende evlilyim ve ilaç kullanıyorum ilerde elbet bebek olcak ama dusunuyorum ben nasıl çocuk dogracm diye yıllardır ilaç kullnıyorum bıraktıgım zaman cok kotu oluyorum esımın tayınınden dolayı dogudayım merkezde dil ilçe bilmiyorum nasıl olack bunu yaşayan yalnız sen dilsin

bende anksiyete ve obsesif var

hamilelikte kullanılabilen ilaçlar var merak etmeyin. bende 4 ay önce doğum yaptım ve hamileyken hem anksiyete hemde depresyonum artmıştı. ilk hamile kaldığımı öğrenince aniden ilaçlarımı kesmek zorunda kaldım çünkü hamilelikte kullanabileceğim ilaç değildi. ilk 3 ay dişimi sıktım ve daha sonra kadın doğumcum ve pskiyatrimin onayıyla başka ilaca başladım. yeterli doz ve ilaç değildi ama idare ettim. doğumdan önce bıraktım 4 ay ilaçsız durdum ama anksiyete ve depresyonum arttı 15 gün önce tekrar başladım ilaçlarıma şu an etki etmesini bekliyorum. bi şekilde hamilelik geçiyo korkmayın. hormonlar değiştiği için bazı hamileliklerde hiç hastalık kalmıyo bile. belkide bu hormonal değşiklikler sizde iyi yönde olucak bilemessinizki.

evet ben varım. önceden sadece anksiyetem vardı. iç sıkıntısı bunaltı nöbetleri gelir bikaç gün yoklar sonra normal hayatıma devam ederdim. ama şu an 24 saat yaşamaktayım. depresyon hepsinden berbat. çünkü anksiyeteyle mücadele etme gücü bile kalmıyo insanın. bende başladım ilaca inş. iyi gelir çok bunaltım var.

inşallah öyle olur çünkü ben çok zor günler geçirdim herşeyin hayırlısı

Merhaba arkadaşlar,
Bende panik atak, anksiyete hastasıyım ve 29 haftalık hamileyim. Sizlerle paylaşmak istedim. Çünkü biliyorum ki paylaştıkça rahatlayacağıma inanıyorum.
Yaklaşık 2 yıldır panik atak hastasıyım doktorun teşhisine göre ama benim ki değişik bir tür sanırım bende kalp krizi geçirecekmişim hissi olmuyor, çarpıntı olmuyor. Sanırım bende anksiyete had safhada... Kötü bir şeyler olacakmış hissi, bayılacağım, çıldıracağım, kendimi kaybedeceğim, hastaneye yetişemeyeceğim hissi, genel mutsuzluk, umutsuzluk, evde tek başıma kalamama, karanlık görme vs. vs...
Başta da belirttiğim gibi hamileliğimin 29. haftasındayım, 5 haftalıkken öğrendim hamile olduğumu ve ilacı o an bıraktım, aklınıza gelebilecek bu illetle ilgili tüm ilaçları kullandım zamanında, hala cüzdanımda Xanax taşıyorum, son çarem diyorum ona :) Ama hamileliğim boyunca ağrı kesici dahil tek bir ilaç kullanmadım, psikiyatr, psikolog doktora da gitmedim, gün aşırı fenalaşıp acillere giden ben hamileliğim boyunca 1 kere bile gebelik kontrollerim hariç hastaneye gitmedim. Bu illeti yendim mi? Bilmiyorum bence sanırım hayır... Neler yaşadığımı, nasıl başettiğimi bir ben biliyorum ama bildiğim daha doğrusu öğrendiğim bir şey var ki o da bu illet öldürmüyor, süründürüyor. Çok ağladım, çok isyan ettim, çok dua ettim, çok korktum ki hala korkuyorum ama biliyorum ki geçiyor. Etrafımdakiler beni tebrik ediyorlar hamile kalmaya iyi cesaret ettiğimi söylüyorlar. İyileştiğimi söylüyorlar... Eskiye göre iyiyim çünkü öğrendim artık bununla yaşamayı... Göğüs boşluğumda hep bir sıkıntıyla yaşamayı, en mutlu olmam gereken anlarda bile aklıma gelen kötü düşüncelerle yaşamayı, her an ölecekmiş hissiyle yaşamayı, kapkaranlık bir dünyada yaşamayı öğrendim evet... Bu iyileşmekse ben iyileştim.
Bir bebeğim olacak, umudum, herşeyim, yaşama sebebim olacak. Korkuyorum ona layık bir anne olamamaktan, bu sıkıntılarımı ona yansıtıp onun hayatını karartmaktan... Belki bencillik yapıyorum bir bebek dünyaya getirerek bilmiyorum...
Korkuyorum, aklımda doğumla ilgili en korkunç senaryolar var, ya nefesim kesilirse, ya doğum esnasında deprem olursa, ya kanım durmazsa falan filan bir çuval vesvese... Her şeyde olduğu gibi hep vesvese, ihtimallerin hep en kötüsü aklımda... Oysa ki ölümden öte köy yok, onu da biliyorum...
Yaşadıklarımı özet şeklinde paylaşmak istedim. Benim gibi olanların paylaştıklarını okumayı seviyorum, cesaret alıyorum, yalnız değilim diyorum...

merhabalar.bende 3 yıldır panik atak hastasıyım.bende sizin gibi onunla yaşamaya alıştım.yaklaşık 1.5 yıldır ilaç kullanmıyorum.bende çocuk istiyorum fakat hep erteliyorum.hamilelikte kötü olursam bebek etkilenirse diye kendimi yiyip bitiriyorum.benimde çarpıntım falan yok fakat kalabalıkta başım dönüyor sanki bayılma hissi geliyor,vücdumu çok sıkıyorum bütün kaslarım ağrıyor,mutsuzum,umutsuzum,hayattan çalışmaktan zevk almıyorum.sanki hayatta hiçbir amacım kalmadı.allaha şükür beni çok seven ve destek olan bir eşim var.siz cesaret edip hamile kalmışsınız.ben onu bile yapamıyorum

Eğer çocuğunuz olmasını istiyorsanız bi cesaret deneyin, Allah yardım eder, bu öldürmeyip süründüren hastalık yüzünden anne olma şerefinden mahrum kalmayın. Evet çok zor ama öyle yada böyle geçiyor aylar, geçecek... Ne güzel eşinizde destek size, benim eşimde Allah ondan bin kere razı olsun hep destek bana, güç kaynağım o benim ve bu hastalıkta ve özellikle hamilelikte eşin desteği çok önemli...
Zaman geçiyor, yaş geçiyor. Ben 31 yaşındayım daha fazla bekleyemezdim. Allah isteyen herkese nasip etsin ve de hepimize şifa versin.

aynı sorunlardan ben de çok çektim hamileyken, dünyanın sonu geldi ben artık bittim diye düşünüyordum, birinin önerisiyle doktora gittim konuşarak tedavi gördüm, allah razı olsun kendisinden çok memnun kaldım, şimdi hayta yeniden doğmuş gibiyim, çok mutluyum.

Nereye gitsem, ne yapsam bilmiyorum. İçim daralıyor, kendimi kaybedeceğim, bütün felaketler beni bulacak gibi geliyor. Bebeğim içimde kıpır kıpır, o kıpırtılar bile dehşet veriyor. Allah'ım yardım et lütfen çok yoruldum artık çok... İçimden bağıra bağıra ağlamak geliyor, çare de değil ki ağlamak. O kadar özeniyorum ki ruh sağlığı yerinde olan insanlara bende onlar gibi olmak istiyorum. Biliyorum ne dertleri var insanların ama ateş düştüğü yeri yakıyor bu da benim derdim.

2007 yılından beri anksiyete sorunu yaşıyorum daha önce de söylemiştim nasıl da bir anda girdi hayatıma, hayat ışığım, enerjim hepsini aldı götürdü. İnsan önce kendisinin doktoru olmalı dedim, araya üni girdi geçer dedim, kafamı dağıtmaya çalıştım ama yok, yok! Ne yaptıysam anlık, geçici oldu saplantı resmen bu düşünceler, diyorlar ki düşünme elimde olsa? Ben düşünmüyorum ki o düşünceler beni buluyor..

Hele ki annemin vefatından sonra, ben bu korkuları taşırken içimde böyle bir şey yok olmaz, vermez Allah bana benim kaldıramayacağımı bilir dedim, inanmak istemedim. Özellikle yalnız kaldığımda, her gece başımı yastığa koyduğumda ölecek miyim? Nasıl öleceğim acaba? Ölüm nasıl bişey? Şimdi ölürsem, veya yarın.. Babamı kontrol etmeler, sanki böyle herşey yolunda giderken birden kötü bişey olacakmış hissi kaplıyor içimi, sevdiklerime birşey olacak korkusu, tek başına araba kullanmaya cesaret edip ufak bir kaza atlatıp gülerek hatırlayan ben şimdi bırakın direksiyona oturmayı, başkalarının kullandığı arabaya bile binemiyorum, ya da yüreğim ağzımda yolculuk yapıyorum. Desteksiz olmayacak bu iş, eskisi gibi olmak istiyorum madem hayat devam ediyor herkes gibi yaşamak istiyorum.

Bende de aynı sorun var senle aynı seyleri yasiyor gibiyiz.bende 25 haftalik hamileyim.ama düsünmemeye çalısıyorum

canım hıcbırsey yapammak ıstemıyorum aglama krızlerım oluyoo bır anda oldu bır adnda bunalıyorum gece uyuyyamıyorum dönup duuruyorum aglıyorum artık herseye korkar oldumm ve nasıl bır halsızlık yorgun süreklı uyuma ıstegıı mıdede bır gegırme ıstegı bulantı yemke yemk ıstemıyorumm daha bırsuru belırtılerıı sureklı dua edıyorum aallhı m yardım et dıee ögleden sonra doktra gıtcekk nedıcek cok merak edıormm ne olr yardımmm edınn neyapmmmam lazım

Aynısını yaşadım ne zor olduğunu biliyorum
namaz kılın tek çaresi bu.
ve bir daha yaşamayacaksınız inşallah (bana dua edersiniz geçince )
kılıp da yaşayan var ise daha dikkatli ve huşu içinde kılmaya özen gösterin

Son düzenleme:
Banada yardim edin bebfim 4aylik ilav kullanamiym uykum var surekli ypfgunum canin hisey istemiyo ensem agriyo bogazim agriyo yutkunamiyrm sikayetleer cok

Merhaba arkadaşlar ben de anksiyeteden muzdarip biri olarak yazmak istedim. Ben telkinin tam aksine artık iyi veya kötü hiçbir cevap vermiyorum o an gelince bi şeye sığınmıyorum uzaklaştırmaya uğraşmıyorum bu başlarda zor olsa da zamanla beyi n ciddiye almamaya başlıyor ve kaygılar sorular azalarak bitiyor ben böyle başediyorum bunu bi sayfada görmüştüm umarim yardimci olur

Bende de var ,fakat antidepresan ilacı da içmedim içemedim,İstemedim.Allah bana yardım eder diyerek kendimi kontrol altına sokmaya çalışıyorum.kıskAnçlık krizlerim var ,onları bile tüm fikitleri uzaklaştırmayd çalışıyorum kendimden.lütfen o damgayı kendinize vurup yaşamayın

Canim ilacsz cok denedim olmadi hamilelik gecrdim ilacsz yazin iyiym bisry yok kisin vok kotu oluyrm bide surekli hastalk ariym kendimde kendimi oyle hissedym oramda buramda hep bisey ariyom hele bilgisagrda arastrnca daha kotu oluym kansermym oylemym boylemiym yoruldm artk ya relaks olmk istyrm bisey dusunmk istemyrm ya dedigim gibi boynumn yanlari agriyo sabh onla kalkym aksam onla yatym bide boynumda lenf bezem var korkuym ya

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…