Anksiyete + Panik Atak anında yardım almak isteyenler

anksiyete bozukluğu :KK43: panik atak 2 kez yaşadım korkulardan dolayı.anksiyete çok zorluyor beni.sürekli korku korku korku :KK43:
Ben de oyleyim seni cok iyi anliyorum. basta anksiyete vardi simdi bir aydir panik atak bas gosterdi. Kalbimin sesinden ders calisamaz olmustum. Simdiyse cokuntu gibiyim bu ilaclari kullanmak da istemiyorum. Gecer mi bunlar eski gunlerimi ozledim.

Ben de oyleyim seni cok iyi anliyorum. basta anksiyete vardi simdi bir aydir panik atak bas gosterdi. Kalbimin sesinden ders calisamaz olmustum. Simdiyse cokuntu gibiyim bu ilaclari kullanmak da istemiyorum. Gecer mi bunlar eski gunlerimi ozledim.
benim %70 azaldı.ilk günler deliriyordum sanki.sürekli iç sesim korkutuyordu beni.herşeyin en kötüsünü düşünüyordum.korkularım üzerime geliyordu.doktor düşünceler geldiğinde kaçma bırak gelsin düşün dedi.ilk zamanlar çok zor geldi bunu yapmak.şimdi korkular gelince kasmıyorum kendimi.yavas yavas geçiyor.ilaçlarını sakın bırakma.onlar senin daha mantıklı düşünmeni sağlıyor.nefes egzersizi yap canım.bide şunu unutma,beynimiz bizi değil biz beynimizi yönetiyoruz.elini kalbine koy gözlerini kapat ve "mutluyum,sağlıklıyım,hiç bi sorunum yok bunlar sadece bir kaygı" de..ben böyle yaparak %70 iyileştim.tam geçmedi ama geçecek inanıyorum

benim %70 azaldı.ilk günler deliriyordum sanki.sürekli iç sesim korkutuyordu beni.herşeyin en kötüsünü düşünüyordum.korkularım üzerime geliyordu.doktor düşünceler geldiğinde kaçma bırak gelsin düşün dedi.ilk zamanlar çok zor geldi bunu yapmak.şimdi korkular gelince kasmıyorum kendimi.yavas yavas geçiyor.ilaçlarını sakın bırakma.onlar senin daha mantıklı düşünmeni sağlıyor.nefes egzersizi yap canım.bide şunu unutma,beynimiz bizi değil biz beynimizi yönetiyoruz.elini kalbine koy gözlerini kapat ve "mutluyum,sağlıklıyım,hiç bi sorunum yok bunlar sadece bir kaygı" de..ben böyle yaparak %70 iyileştim.tam geçmedi ama geçecek inanıyorum

Insallah benim de gecer hayatim yoluna girer tavsiyelerin icin tesekkur ederim deneyecegim.

Dışarıya çıktığımda hep bi korku oluyo ya insan içinde bayılırsam kötü olursam diye.ben kendimi yanlış şartlandırdım içmesemde yanımda xanax bulunduruyorum o beni rahatlatıyor.bişey hissedersem ilaç içerim düşüncesiyle çıkıyorum dışarı.bikere kendimi denemek için yanıma almadan anneme gittim..kafamdan bi sn atamadım korkuları ya olursa ya olursa diye..çok kötü duygular hissediyo insan ve engel olamıyo.çok zor.

Dışarıya çıktığımda hep bi korku oluyo ya insan içinde bayılırsam kötü olursam diye.ben kendimi yanlış şartlandırdım içmesemde yanımda xanax bulunduruyorum o beni rahatlatıyor.bişey hissedersem ilaç içerim düşüncesiyle çıkıyorum dışarı.bikere kendimi denemek için yanıma almadan anneme gittim..kafamdan bi sn atamadım korkuları ya olursa ya olursa diye..çok kötü duygular hissediyo insan ve engel olamıyo.çok zor.
Anksiyete boyle bi sey iste

arkadaşlar panik atak telkinle başedilebiliyor bir müddet sonra..yani hastalığı tanıdıktan sonra..ben yıllarca yaşadım sonra hastalığın adı kondu,tanıdım tabiki..araştırdım..beynin bir oyunu yanlış bir sinyal olduğunu öğrenince kendime telkin vererek yendim..bahsettiğiniz şeyler beklenti atağı..yani tekrar olurmu diye endişe duyarken aslında panik atağı hiç unutmamış ve nöbetleri çağırmış oluyoruz..bu hastalığın en iyi tedavilerinden biriside kişinin kendini dinlememesi..kendizi dinledikçe ataklara yeniliyorsunuz..atak gedliğinde başka bir şey düşünmeye çalışın..ortam değiştirin düşünce değiştirin..inanın başedilioyr..

ben 12 haftalık hamileyim allahın izni ile..ilk haftalarımda anormal nöbetler geçiriyordum..sonra psikiyatriye gittim anlattım ve öğrendiğim şu idi..normalde panik atakla başedebiliyorsunuz,lakin anksiyete bozukluğu sizi yoruyor dedi doktor hanım..nitekimde doğru idi..asıl şikayetim aslında panik atak ta değildi çünkü onla başdebiliyordum..ancak anksiyete ona göre başdedilmesi daha güç sanırım..ben hamilelikte bunu anladım..allah kimseciklere vermesin..şimdi daha iyiyim hafta arttıkça hormonlar düzene giriyor..allah beterinden saklasın..hepinize geçmiş olsun canlarım...
Slm

merhaba arkadaşlar 2-3 aydır sıkıntım var 20 gün önce psikiyatriye gittim ancak doktor 5 dakika bile dinlemedi beni sıkıntılarımdan bahsedemeden prozac şurup verdi sabah akşam 1 er ölçek al bu rahatlatır dedi gönderdi. 20 gündür kullanıyorum ama hastalığımın ne olduğunu bile bilmiyorum ve hiçbir faydasını görmedim. sıkıntılarımdan bahsedersem belki bana yardımcı olabilirsiniz çok çaresiz hissediyorum kendimi. genellikle atak şeklinde değil gün içinde devamlı huzursuz ve kaygılı hissediyorum kendimi sanki kalbim deli gibi atıyor sanıyorum nabzıma bakıyorum 90-100 lerde çok fazla değil yani ama içim kıpır kıpır nefes alamıyorum gibi geliyor sanki nefesimi tutuyorum gibi oluyor derin nefes alma ihtiyacı hissediyorum. beynim uyuşmuş gibi oluyor düşünemiyorum kafamın içi sanki bulanık çevremdeki hiçbirşey net değil ben dünyanın içindemiyim yaşıyormuyum farkında değilim. dışarıdayken evde olmak istiyorum insanlardan bunalıyorum evdeykende duvarlar boğuyor nefes alamıyorum. sadece ailemin ve eşimin yanındayken gün içinde rahat oluyorum. kendimi bıraktım çocuğumla evimle ve eşimle ilgilenemiyorum canım hiçbirşey yapmak istemiyor çünkü devamlı telaşlı gibi içim huzursuz ve rahatsızım tarifte çok zorlanıyorum. başka bir psikiyatristemi görünsem ne yapsam varmı benle aynı durumları yaşamış olan?
Bende tam anlamıyla bunları yaşıyorum çok uzun zaman olmuş ama yazmak istedim umarım atlatmışsındır

Bende tam anlamıyla bunları yaşıyorum çok uzun zaman olmuş ama yazmak istedim umarım atlatmışsındır
Evet bende ilk böyle başladı çok üzgünüm inş ilerlemeden geçer panik atak ta yabancılaşma deniyor herşeye dünyaya yaşadığın yere kendine yabancılaşıyorsun yaşamak tuhaf geliyor insan olmak daha ileri boyutu sonra ben çok derine daldım sorular ile başedemeyince atak yşadım çok zor

Evet bende ilk böyle başladı çok üzgünüm inş ilerlemeden geçer panik atak ta yabancılaşma deniyor herşeye dünyaya yaşadığın yere kendine yabancılaşıyorsun yaşamak tuhaf geliyor insan olmak daha ileri boyutu sonra ben çok derine daldım sorular ile başedemeyince atak yşadım çok zor
Sende ne zaman başladı ilaç falan kullanıyormusun peki

5. Ayda oldu şuan 9 a girdim bende yatıyorum sürekli senin kaç ay
Canım sen hamilesin galiba bende hamileydim 5 aylıkken erken doğum oldu Haziran'da ve bu olaydan sonra anksiyete oldum Ağustos başı falandı 2 ay selectra kullandım bıraktım ilk günler çok kötüydüm hergün acildeydim Şimdilerde daha iyiyim ama işte aklım hep dolu bide işte sanki burda değilmişim hissi gitmiyor aklımdan
Sen hamile olduğun içinmi yatıyorsun

Canım sen hamilesin galiba bende hamileydim 5 aylıkken erken doğum oldu Haziran'da ve bu olaydan sonra anksiyete oldum Ağustos başı falandı 2 ay selectra kullandım bıraktım ilk günler çok kötüydüm hergün acildeydim Şimdilerde daha iyiyim ama işte aklım hep dolu bide işte sanki burda değilmişim hissi gitmiyor aklımdan
Sen hamile olduğun içinmi yatıyorsun
Sen hamile degil msn evet ben hamileyim hamileyken yaşadım bu hastalığı ilk defa sende yabancılaşma yaşıyorsun ama erken dogum mu oldu senin ben anlamadım

Sen hamile degil msn evet ben hamileyim hamileyken yaşadım bu hastalığı ilk defa sende yabancılaşma yaşıyorsun ama erken dogum mu oldu senin ben anlamadım
Tatlım ben hamile değilim
Düşük yaptım bebek beş aylıktı daha doğrusu sancım geldi suyum geldi erken doğum oldu ödü yani bebek sürekli kanamam vardı zaten ve hep yatıyordum ben bu olaydan sonra anksiyete oldum
Evet yabancılaşma bende oluyor yalnız değilsin

Tatlım ben hamile değilim
Düşük yaptım bebek beş aylıktı daha doğrusu sancım geldi suyum geldi erken doğum oldu ödü yani bebek sürekli kanamam vardı zaten ve hep yatıyordum ben bu olaydan sonra anksiyete oldum
Evet yabancılaşma bende oluyor yalnız değilsin
Doktor tramva sonrası anksiyete bozukluğu dedi

Ben bu yabancılaşmadan sonra maalesef çok derine daldım varoluş amacımız ile ilgili dine çok girdim saçma sapan sorular sormaya başladım neden niçin şimdi çok korkuyorum hayat anlamsız geliyor sana da üzüldüm
Bende aynıyım canım dualarım var hergün okuyorum teşbih çekiyorum namaz kılmayı öğrenmeye çalışıyorum

X