Amh testi ne kadar güvenilir

Merhaba Pgt oldu mu embriyonuza

Merhabalar Amh değeri vitamin ilaç tedavilerle değişebiliyor mu? Ben bir tüp bebek tedavisi yaptım negatif maalesef . Eşimin sperm sayısı da düşük. Amh ilk tetkikte 0.44 sonra 0.8 sonra 0.48 çıktı tüp bebek doktorum birinin yanlış olduğunu Amh asla yükselmeyeceğini söyledi . Benim de 0.48 folikuller 4 veya 5 görünüyor değişiyormuş her ay ama sizin o Amh göre nasıl öyle az yumurta çıkmış tüp bebekte anlamadım. Eğer o kadar yükseldiyse doğal yoldan hamile kalma şansınızın olması lazım eşiniz de sorun yoksa . Ben de tekrar tüp bebek yapmak istemiyorum ama yaşım 34 ve hiç zaman kaybetmek istemiyorum Allah bir an önce kucağınıza bir bebek almayı nasip etsin

Ben ilk amh testi yaptirdigimda 0.44 çıktı dünyam başıma yıkıldı tabi doktor sadece tüp bebeğe yönlendirdi. O zamanlar beslenmem, kan değerlerim çok kötüydü sonra ben hemen çeki düzen verdim kendime çok iyi beslendim avakado yedim sürekli amh 0.84 e yükseldi sonra baktirmadim daha geçen ay da kendiliğimden gebe kaldım doğal yolla

Ciddi misin maşallah çok sevindim sizin adınıza . Sağlıkla kucağınıza alın inşallah .Bana da her gittiğim doktor tüp bebek dedi maalesef. Sonradan eşimin sperm sayısını öğrendim sizce eşimden dolayı normal yolla kalma şansım düşük mü? Amh dışındaki tüm hormonlarım çok güzel. Ama zihnim bana üç buçuk senedir doğal yoldan olmadıysa daha olmaz beklemek diyor . Sizin kaç sene sonra gebelik oldu. Mesajınız beni umutlandırdı teşekkür ederim

Merhabalar memorialden memnun kaldınız mı ? Fiyatı nasıl ben bahcecide yaptırdım felaket ilgisiz bir klinik gitmek isteyen olursa asla tavsiye etmem sadece reklamları iyi

Merhabalar memorialden memnun kaldınız mı ? Fiyatı nasıl ben bahcecide yaptırdım felaket ilgisiz bir klinik gitmek isteyen olursa asla tavsiye etmem sadece reklamları iyi
Bazen iğne dozları belirliyor her görünen folikül büyümüyor iğnelere tepki vermiyor yani benim fsh aralıkta 11 di 4 yumurta toplandı 1 blast oldu mayısta fsh kendiliğinden 8 düşmüştü 5 yumurta toplandı 4 blast kaldı. Fsh düşük olması yumurtaların büyümesine ve olgun olmasına neden oluyor o yüzden doktorlar başlamadan önce direk fsh bakıyor amh pek önem verilmiyor antral folikül değerleri onlar iiçin daha önemli. Birde ne yerseniz yiyin amh değeri değişmez labla ilgili belki değişik çıkmıştır ama ben istanbulda da yaptırdım 0,40 isviçrede se yaptırdım 0,40 çıktı 4 sene önce de opu da 5 yumurta çıkıyordu şimdide öyle pat diye yumurtalar bitmiyor rahat olun ama ne kadar erken o kadar genetik temiz embriyolar

Sonuç aldınız mı umarım her şey istediğiniz gibi olur. Benim fsh değerim çok çok iyi ona rağmen az yumurta çıkması ya da büyümesi beni çok sasırtıyor. Öyle ki bende sadece iki yumurta büyümüştü transfer zamanı üç tane topladı doktor beş tane vardı dedi ama ikisini alamadım . Bu durum ne ile alakalı bilmiyroum. Yaşım 34 zamanla yarışıyor gibi hissediyorum eşimin sperm sayısı önce 11 milyon sonra da 6 milyon çıktı. Acaba normal yolla olmamam ondan mı diye düşündüm sonradan. Çok Zor bir süreç bunu yaşayan tek ben değilim biliyorum tek diyebileceğim Allah isteyen herkese anneliği tattırsın hayırlı bir şekilde o negatifi görmek öyle zor ki

Benim gebelik hemen oldu çok şükür birkaç denemeye ama yaşım 28 idi ve eşimde sperm problemi yoktu o yüzden inanın birsey diyemicegim yönlendirme yapmakta istemiyorum beslenme çok önemli amh için onu biliyorum benim avakado hergun yediğim ay ben hamile kaldım tabi nasip kısmet bu işler

Merhaba,amh kadındaki yumurta rezervini gösteren kandaki hormon değeridir. Ama bunu tek başına yorumlamak yanlış olur çünkü yanında FSH ve lh hatta e2 yi bakıp değerlendirmek gerekir. Ve tabi ki ultrasonda görülen foliküller aslında en net bilgiyi vermektedir. Doktorunuz dediği doğru bazı aylar folikül daha fazla görülüp bazı aylar daha az görülebilir. 2 sene önce 5.08 amh ile 11 folikül gözlenmişti,bu sene 4.55 amh ile 15-16 folikül gözlendi adetin 2. Günü. Bir de amh değeri maalsef yıldan yıla azalma eğilimi gösteren bir hormondur. Dalgalanmalar labaratuvar farkından kaynaklı olabilir. O yüzden bu tarz tahlilleri aynı yerde yaptırmak sonucu değerlendirme açısından önemlidir. Bir de folikül sayısından ziyade bunların kalitesi de önemlidir. İnanın size bir kaliteli sperm ve bir kaliteli yumurta yetecektir. Lütfen umudunuzu yitirmeyin,olumlu düşünün ve gerçekten işinde uzman bir doktor ile yolunuza devam edin. Şansınız bol olsun umarım güzel haberleri alırsınız

Eşlerde keçi boynuzu pekmezi işe yarıyor bi araştırın isterseniz hatta bazı doktorlar öneriyor benim acıbadem maslakta embriyom oluşmuyordu Şişli memorial geçtim Semra hoca yüksek dozdan embriyolar bu hale gelmiş dedi ve az dozla tedaviye başladı 5 yumurtanın 4 tanesi iyi ve orta kalite olmak üzere blast oldu ben 39 yaşındayım 4 sene öncede 5 yumurta çıkıyordu stres yapmayın yumurtalar aydan aya değişiyor gerçekten ama önemli olan stressiz sürece başlamak ben 5 kere opu oldum hepsinde gergindim son tedavide hiç aklıma bile getirmedim gezdim alışveriş yaptım beni mutlu eden şeyleri yaptım belkide tesadüf bilemem ama stres vucüda kortizol hormonu salgılıyor galiba. O yüzden size tek tavsiyem kaygısız stressiz başlayın tedaviye ve hiç araştırmayın kendinizi doktora bırakın ve bence türkiyede bu işi en iyi yapan yer Şişli memorial hem laborantları iyi hemde doktorlar sizle bire bir ilgileniyor

benimde amh'ım 1 senede sürekli yükseldi. Doktorum da şaşırdı. Yumurta rezervlerim de çok iyi ama bunlar tek başına yeterli değil malesef, yaş da 40 olunca beklemeden tüp bebeğe koştuk.

Evet onu duydum. Zaten takviyeleri deneyeceğiz . Stresle baş etme konusunda yardım almam lazım . Çünkü çok stresli bir süreç. Maalesef geçici olarak Katarda yaşıyorum burda bahcecide denedim şimdi Katarda deneyip denememe konusunda kararsızım memorial duydum öneriniz için teşekkür ederim. Fiyatlar çok yüksek değilse orayı denemek isterim.

Bu arada sizin gebelik gerçekleşti mi? Umarım bir an önce hayalinize kavuşursunuz

Bu arada sizin gebelik gerçekleşti mi? Umarım bir an önce hayalinize kavuşursunuz
Memorial daha uygun geldi bana daha az iğne ilaç kullandım iğneler tedavi kadar pahalı hayır transfer olmadım henüz hepimize nasip eder hayırlı evlatlar inş

İnşallah mesajımı okursunuz da derdinize az da olsa derman olur söylediklerim.
26 yaşındayım.
Evlendikten 6 ay sonra doktora gittik gebelik için genel kontrol ve 5 aydır denedik pozitif sonuç göremedik diye..
Doktor bir kaç hormon testi istedi yaptık içinde AMH testi de mevcuttu.
AMH sonucum 0.89 çıktı . Doktor yaşına göre çok çok az ama gebeliğe engel değil dedi 3-4 ay vitamin takviyesi vererek tekrar denemeye devam edin eğer gene sonuç olmazsa rahim filmi çektirin dedi.
Tabi ben morel bozukluğu ve stresle olacak şeyi de belki de stresle yapamadık aylarca denedik hem eşim hem ben stresli süreçler geçirdik menopoza girme korkusu beni bitirdi..
Ailemde erken menepoz öyküsü de yok.
5 ay sonra başka bir doktora gittik olmuyor diye oda aynı testi yaptı ve bu sefer sonucum 0.59 çıktı . Görünce maf oldum inanın bunu yaşamayan anlamaz bulaşık makinesini dizerken bile ağlıyordum bu yaşta nasıl olur diye..
Gittiğimiz doktor Ovıtrella çatlatma iğnesi ile denemek istedi iki ay da bu şekilde denedik ama bu stres ve zorunluluk bizi daha da sıkıntıya soktu ve o iğnenin içinde ki bi etkenden dolayı tiroidlerim düştü ve graves hastalığı başlangıcı yaşadım halen ilaç kullanıyorum ne yazık ki …..
Çok uzattım kusura bakmayın
Ve sonunda tüp bebek merkezinin yoluna koyulduk sonuç olarak 1 yıl gebelik elde edemedik .
Sonuç olarak eşimin biraz sperm haraketliliğinde azlık kanaatine verildi ama gebeliğe engel bi durum değilmiş doğal olarak .
Yumurta toplama işlemine geçildi doktor sende iki üç kez yapabiliriz bu işlemi amh çok düşük dedi .
Operasyondan sonra 23 Tane yumurtam çıktı ve 14 tanesi döllendi . Neredeyse çoğu AA Kalite yumurta idi . Doktorun dediği tek şey Laboratuvar hatasına uğraşmışsın senin Amh böyle olması mümkün değil kesinlikle hatalı işlem dedi.
Şuan şükürler olsun gebeyim ve tüp bebek ile gebeyim.
Sonuç olarak hangi sebepten bilemiyorum ama gebelik elde edemedik şükürler olsun bu günleri de gördüm isteyen herkese nasip etsin Allahım.
Ama sonuç olarak şunu söylemek istiyorum size AMH testi yaptırmak yerine gidip ultrason ile rezervinize baktırın bu test çoğu hastanede yanlış sonuç veriyor benim hep yanlış sonuç verdi ve en güzel zamanlarımı zehire çevirdi.
O yüzden ben inanmıyorum.
İnancınızı kaybetmeyin bu mesajı okuyan herkese Allahım sağlıklı sıhhatli evlatlar nasip etsin..

Sizin adınıza o kadar sevindim ki. İnsallah sağlıkla alırsınız kucağınıza. O kadar zor bir süreç ki üç buçuk senedir nefes alamıyorum gibi. Ve ben 30 yaşındayken Amh sonucumu öğrendim yeni evliydim sizin yasınız çok küçükmüş bu Amh için ama sanırım Amh yaşa bağlı bir şey değil . Ultrasyonda benim dört en fazla beş folikul göründü Amh ile doğru orantılı dendi ama bende de bir ara 0.44 bir ara 0.8 çıktı tüp bebek doktorum 0.8 olan yalnıstır Amh değişmez dedi. Benden üç yumurta toplandı sizinki gibi ardışık yapılacaktı ama benim zamanım yoktu buna. Sizden 23 yumurta toplandıysa Amh düşük olması nasıl mümkün oluyor anlamadım ve bu testlerin hatalı olması da düşük diyorlar . Muhtemelen hatalı ama . Benim eşimin dna hasarı var sayı da dusuk tüp bebek yaptırdığım doktora söyledim bana ilaç kullandıysa geçmiştir diyor yahu baksana birdaha test istesene. Embriyom tutmadı su an aklımda deli sorular dna hasarından mı yumurta sperm kalitesizliği mi o kadar övdükleri bahcecide yaptırdım bir de

Canınızı sıkmayın
Pozitifi gördükten sonra tüm sıkıntılarınızı unutacaksınız. Bol bol avakado tüketin yumurta toplama öncesi her gün avakado tükettim diyebilirim size.
Eşinizden kaynaklı da olabilir bu durum bence..
Çünkü doktorum 0.001 bile olsa hamilelik olabilir yumurta olduğu sürece her zaman olur demişti bana bende öyle olduğunu düşünüyorum.
Benim eşimde de sperm haraketlilik sorunu vardı bende açıkçası strese ve bu duruma bağladım sonrasında.

Çok teşekkür ederim umut oldunuz bana. Çünkü zaman uzayınca da ister istemez acaba anne olamayacak mıyım kaderimde yok mu diye korkular sardı beni. Ben avokado alayım her gün birtane yesem yeterli olur mu? Bir de takviye olarak önerebileceginiz bir seyler var mı

Her gün yarım avakado yedim ben yani iki gün de 1 tane tüketmiş oldum yumurta rezervi içinde çok öneriliyormuş ayrıca bol bol yeşillik tükettim elimden geldiğince sağlıklı beslendim hep .
Ben Acıbadem hastanesinde tedavi gördüm doktor tedavi sürecim de Argifertil diye bir vitamin verdi sabah öğle akşam onu kullandım hep ama bunu mutlaka danışıp kullanın 1 tane bile yumurta olsa Allah nasip ettiyse eğer oluyor. Arkadaşım benimle yaşıt oda tüp bebek yaptırdı yumurtaları çok kalitesizmiş var ama kalitesiz 20 tane toplandı 20 den sadece bir tanesi orta kaliteli oldu düşünün. Ve ona rağmen tuttu Şuan doğurdu kucağında Umut her zaman var sizde böyle düşünün ikinci denemenizde mıtlaka olacaktır inşallah

Tekrar yumurta toplama yapacak mısınız bilmiyorum eğer yapacaksanız Bu süreçte bol bol avakado muz tüketin çok iyi gelecektir bir zararı da yok . Birde transferde bebeğin tutunmasını yardımcı oluyormuş o süreçte de yiyin mıtlaka

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…