Amh testi ne kadar güvenilir

Her gün yarım avakado yedim ben yani iki gün de 1 tane tüketmiş oldum yumurta rezervi içinde çok öneriliyormuş ayrıca bol bol yeşillik tükettim elimden geldiğince sağlıklı beslendim hep .
Ben Acıbadem hastanesinde tedavi gördüm doktor tedavi sürecim de Argifertil diye bir vitamin verdi sabah öğle akşam onu kullandım hep ama bunu mutlaka danışıp kullanın 😇 1 tane bile yumurta olsa Allah nasip ettiyse eğer oluyor. Arkadaşım benimle yaşıt oda tüp bebek yaptırdı yumurtaları çok kalitesizmiş var ama kalitesiz 20 tane toplandı 20 den sadece bir tanesi orta kaliteli oldu düşünün. Ve ona rağmen tuttu Şuan doğurdu kucağında ☺️ Umut her zaman var sizde böyle düşünün ikinci denemenizde mıtlaka olacaktır inşallah 🌸
Yaaa çok güzel çok sevindim arkadaşınız adına. Ben avokado ve yeşilliğe yükleneyim eşim içinde takviyelere yükleneyim ikinci tüp bebek öncesi. İki ay yeterli olur mu sizce ara vermek için bazen birgün beklemek bile istemiyorum ama hormonlar vs dinlenmek de gerekiyor . Dilerim gebe kalırım ve kaldığımda burada size müjde veririm 🥰

Tekrar yumurta toplama yapacak mısınız bilmiyorum eğer yapacaksanız Bu süreçte bol bol avakado muz tüketin çok iyi gelecektir bir zararı da yok . Birde transferde bebeğin tutunmasını yardımcı oluyormuş o süreçte de yiyin mıtlaka 🥰
Evet tekrar yapacağım elimdeki imkanlardan dolayı ikincisi yurtdışında olacak Türkiyede yapmayı çok isterdim ama ekonomik sebeplerden dolayı burada olamıyorum geçici olarak.

Yaaa çok güzel çok sevindim arkadaşınız adına. Ben avokado ve yeşilliğe yükleneyim eşim içinde takviyelere yükleneyim ikinci tüp bebek öncesi. İki ay yeterli olur mu sizce ara vermek için bazen birgün beklemek bile istemiyorum ama hormonlar vs dinlenmek de gerekiyor . Dilerim gebe kalırım ve kaldığımda burada size müjde veririm 🥰
Doktorunuz nasıl diyorsa öyle uygulayın hiç acele etmeyin bende gerçekten çok sabırsızdım ama vücudunuzu dinlendirin kendinizi hazırlayın en güzeli gerçekten🌺 inşallah güzel sonuçlarınızı bildirin beraber sevinelim 🧿🩷

Doktorunuz nasıl diyorsa öyle uygulayın hiç acele etmeyin bende gerçekten çok sabırsızdım ama vücudunuzu dinlendirin kendinizi hazırlayın en güzeli gerçekten🌺 inşallah güzel sonuçlarınızı bildirin beraber sevinelim 🧿🩷
Çok teşekkür ederim güzel önerileriniz için motive oldum ❤️ İnsallah size güzel haberler vereceğim 🥰

Yurt dışında daha uyguna mı oluyor acaba bu tür işlemler
Maalesef hayır . Katardayız bir senedir. Ozeller o kadar pahalı ki. Biz de devlete başvurduk çok güzel bir hastane ama devlet olmasına rağmen kendi vatandaşları dışındakilere ücretli pahalı değil çok . Ama maalesef 8 ay beklettiler sırada eylüle randevu verdiler . Ağustosta gideceğim duruma göre burası orası şartları zorlayacağım elimden gelenin en fazlasını yapmak istiyorum .

Maalesef hayır . Katardayız bir senedir. Ozeller o kadar pahalı ki. Biz de devlete başvurduk çok güzel bir hastane ama devlet olmasına rağmen kendi vatandaşları dışındakilere ücretli pahalı değil çok . Ama maalesef 8 ay beklettiler sırada eylüle randevu verdiler . Ağustosta gideceğim duruma göre burası orası şartları zorlayacağım elimden gelenin en fazlasını yapmak istiyorum .
İnşallah bu sefer ki uğraşınız pozitif sonuç ile sonuçlansın bi hamile olarak hamile duası ediyorum size Şuan da 😇 son denemeniz olsun bebeğinize kavuşun .🌸🥰

Ben otuz yaşında iken dış gebelik sonrası AMH baktırdım 0,35 çıktı doktor acil tüp bebeğe başla dedi ben umursamadım sonra 34 yaşında tüp bebeğe başlama kararı aldığımda ama takmadım stres yapmadım takviye kullanmadım 1 küsür çıktı şimdi hangisi yanlış bilemiyorum dokuz yumurta toplanmıştı benden

Kızlar acil bir şey sormam lazım. Tüp bebek başarısızlığı sonrası doktorumla konuşmaya gittim muayene oldum sağda bir solda bir yumurta vardı ikişer tane normalde benim dört beş yumurtam oluyor . Soramadım o an doktora acaba bu normal mi? Tüp bebekten sonra yumurta azalması falan oluyor mu? Amh zaten düşük bu beni korkuttu. Bir yumurtam büyümüş çatlasa eşinin sperm sayısı düşük olmasa hamile kalabilme ihtimalin olurdu dedi. Eşimin sayısı düşük olmasa da bu kadar az yumurta ile kalabilir miyim bilmiyorum. Tekrar tüp bebek yaptıracağım ama zararı oluyor mu korktum biraz

Bazen iğne dozları belirliyor her görünen folikül büyümüyor iğnelere tepki vermiyor yani benim fsh aralıkta 11 di 4 yumurta toplandı 1 blast oldu mayısta fsh kendiliğinden 8 düşmüştü 5 yumurta toplandı 4 blast kaldı. Fsh düşük olması yumurtaların büyümesine ve olgun olmasına neden oluyor o yüzden doktorlar başlamadan önce direk fsh bakıyor amh pek önem verilmiyor antral folikül değerleri onlar iiçin daha önemli. Birde ne yerseniz yiyin amh değeri değişmez labla ilgili belki değişik çıkmıştır ama ben istanbulda da yaptırdım 0,40 isviçrede se yaptırdım 0,40 çıktı 4 sene önce de opu da 5 yumurta çıkıyordu şimdide öyle pat diye yumurtalar bitmiyor rahat olun ama ne kadar erken o kadar genetik temiz embriyolar 🧿🍀

Adetiniz de herhangi bir degisiklik oluyor mu? Yani benim adetimin yoğunluğu azaldigi icin hemen bitecek gibi geliyor

Merhabalar memorialden memnun kaldınız mı ? Fiyatı nasıl ben bahcecide yaptırdım felaket ilgisiz bir klinik gitmek isteyen olursa asla tavsiye etmem sadece reklamları iyi
Merhabalar,şu an tedaviye devam ediyorum 13 ağustos transfer olacak.Ben çok memnun kaldım ilgi alaka kontrol çok iyi beni rahatsız eden hiç bir şey olmadı.Ben de geçen sene acı badem maslak gittim öyle yorucu ve zorlayıcı oldu ki tam.9 ay gittim gereksiz işlemler ve gidcrn 300 bin para.Beni depresyona soktular ve sonuç hüsran.Ben de acıbadem.maslak hastanesini kesinlikle tavsiye etmem.Saatlerce bekletiyorlar kisiye ozel.tedavi yok.Unlu bir yer deyip kanmayin benim gibi.11 haziranda tedaviye basladim memorilada 13 ağustos transfer olacak.Ins güzel haberler veririm size

Ciddi misiniz neden o kadar pahalı mı Acıbadem çok şaşırdım neden 9 ay beklettiler ve memorialdeki tedavinizde iki ay mı sürdü benim bahcecide 15 günde her şey halloldu aslında o kadar kısa süreli olması da normal değil detaylı bakmak lazım . İnsallah buraya hamile kaldık haberiyle gelirsiniz sizin için dua edeceğim . ❤️

Çok teşekkür ediyorum yanıtınız için. Beslenme konusunda çok sağlıklı beslenen biriyim. Bu hep böyleydi, çocukluğumdan beri sevdiğim şeyler hep sağlıklı şeyler. Amh testlerimin ekran görüntüsünü Paylaşmak istiyorum sizinle. X-Y-Z harfleriyle hastane isimlerini kodladım. Aynı hastanede 8 ay arayla verdigim kan testimde (Y hastanesi) 1.12 den 2.12 e yükseldi. Folikul sayımda ise bir artış söz konusu değil. Hayatımdaki tek fark stresi bitirmis olmamdı. Sadece strese bağlı olarak böylesi bir sonuç mümkün mü bilemiyorum. Amh değerim 2.03 çıktığı bu ayda, Eki Görüntüle 3440264 doktor solda hiç yumurta görmedi sadece sağda iki tane gördü. Ve test kanı verdiğim hastanede yapıldı, bir saat içinde sonuç çıktı.
Normal sağlıklı beslenme ile üreme sağlığını iyileştirmeye yönelik beslenme arasında farklılıklar var. İmkanınız varsa arkadaşlarıma katılıyorum tedaviye başlamadan önce kendinize üç dört ay vererek beslenme danışmanlığı alarak daha güzel ilerleyebilirsiniz

Normal sağlıklı beslenme ile üreme sağlığını iyileştirmeye yönelik beslenme arasında farklılıklar var. İmkanınız varsa arkadaşlarıma katılıyorum tedaviye başlamadan önce kendinize üç dört ay vererek beslenme danışmanlığı alarak daha güzel ilerleyebilirsiniz
Yorumunuz için teşekkür ederim, tedaviye başladım, opu oldu transfer için regl olmayı bekliyorum. 9 yumurtam toplandi, 5 embriyom var suan. Dedikleriniz de çok haklısınız. İnsallah bu tedaviyle başarıyı yakalarız olmazsa dediğiniz gibi yapacağım.

Yorumunuz için teşekkür ederim, tedaviye başladım, opu oldu transfer için regl olmayı bekliyorum. 9 yumurtam toplandi, 5 embriyom var suan. Dedikleriniz de çok haklısınız. İnsallah bu tedaviyle başarıyı yakalarız olmazsa dediğiniz gibi yapacağım.
Allah'ım rast getirsin sağlıkla huzurla mutlulukla evladinizi kucağınıza alirsiniz inşallah 🤲💐

Aynı duyguları paylaştığımız güzel yürekli, anne yürekli hanımlar;
Rabbim hepimize anne olmayı en güzel şekilde en tez vakitte nasip etsin diye dua ederek başlamak istiyorum merâmıma.
Amh değeriyle ilgili kafa karışıklığımı doktorlar gideremiyor maalesef. Yaşım 35. 2 sene önce gebelik oluşmuyor diye doktora gittim, ilk o zaman amh bakıldı ve 0.91 çıktı. Bu sonucu almadan önceki son 1 yılım, hayatım boyunca yaşadığım en üzüntülü ve stresli bir dönemdi. Hemen tüp bebeğe gitmemek için yumurta takibi klomen aşılama hsg gibi tedavi yöntemleri uygulandı fakat sadece hsg cekimi sonrasi kimyasal gebelik sonucunu alabildik. İlk amh sonucundan sonra vitamin takviyeleri kullanmaya başladım, ve yaklaşık 5 ay sonrasında amh 1.11 e yükseldi, fakat muayenede görünün folikul sayısı 4-5 civarı oluyordu. İlk amh ölçümünden tam bir sene sonrasında ise amh 2.12 yukseldi fakat yine görünün folikul sayısı 4-5.. tüp bebek denemesi yaptık sağlıklı 4 yumurtadan 2 embriyo oluştu ikisi de transfer edildi ama sonuç maalesef negatif. Şimdi bu ay adetliyken doktora gittim. Solda hiç yumurta görmedi sağda ise iki tane vardı sadece. Amh istedi tekrar 2.03 çıktı. Doktor canını sıkma bazı aylar folikul görünmez bazı aylar çok olur dedi. Ama ben anlamadım amh öyle çok da kötü denilecek bir seviyede olmamasına rağmen neden yumurta sayım bu kadar az. Tüp bebek için çok kararsızım, hem maddi hem manevi çok yıpratıcı bir süreç. Öğretmenim ve bulunduğum şehir de tüp bebek tedavisi yapan bir yer yok. Yaparsam ancak yaz tatilinde yapabilirim. Bu tatilde tüp bebek tedavisi konusunda bir türlü karar alamıyorum. Bir yanım tekrar dene diyor bir yanım akışına bırak diyor. Bana bu konuda değerli fikrini paylaşmak isteyen güzel kalpli anne adayları var mıdır 🙏🏻🙏🏻🙏🏻🌸🌸🌸
Merhaba bende sizle aynı durumdayım öğretmenim ne yapacağımı bilemiyorum

X