Altın takılarım kayboldu

Böyle bir olay bizimde basimiza geldi evdeki bütün teknolojik aletler telefonlarımızda dahil yok olmuşlardı kapıda pencerede zorlanma olmayınca polis sadece parmak izi taraması yapmak istiyor onuda kabul etmediğiniz zaman males birşey yapamıyorlar. Bizim ki tanıdık cikti. Umarim sizin kini kızınız saklamıştır.. :/

Herkes çocuğunuzun alabileceği ihtimali üzerinde durmuş ama çocuk alsa mesela gümüşleri niye bıraksın? veya bi gümüş bi altın değilde niye değerli olanların hepsi? Ben mi yanlış anladım.. Mesela bütün altın-gümüş kolyeleri almamış? Bilemedim bence bir hırsızlık söz konusu. Çocuk almış olsa hepsini aynı yere saklar mıydı bilemedim ayrıca şöyle bir düşününce hepsi bir arada olsa bulmanız daha kolay olurdu. Tek tek oraya buraya saklamış olsa da illa denk gelirdiniz. Sherlock poine oldum saygılar

Tanıdığımız bir teyze vardı bu teyze bir gün misafirliğe gitmiş namaz kılacağını söylemiş ev sahibi de yatak odasına geç demiş kadın namazı kılmış çıkmış odadan bir süre sonra ev sahibi bakmış altınları yok tabi o teyzenin üstüne kaldı suç herkes o almış falan dedi sonra ev sahibi öğrenmiş ki kocasının borcu varmış karısından habersiz alıp satmış ve oraya yatırmış parayı olan teyzeye oldu çöktü psikolojisi bozuldu ve kimseyle konuşmuyor. Eşiniz almış olabilir mi ? Tabi kızınız da olabilir küçük çocuk sonuçta elmas olduğu için gösterişli duruyordur

Benim de ablamın evine hırsız girdi altınlar vardı.Hırsız nası olduysa kapıyı bile zorlamadan eliyle koymuş gibi sadece altınları alıp başka tek bi çekmeceyi dahi açmadan çıkıp gitmiş tabi asla bulunamadı.

İşte bu yüzden kimsenin evinde boş bir odaya girmek istemem,hele ev sahibi olmadan

Bende bir kackez kızımın ulaşacağı biryere koymustm kasla goz arasinda bi baktm altinlar darma duman herbirini biryerde buldm ve kupesini alms dağıtmış benden korkusundanda ben yapmadım dedi durdu ve koltuk altinda buldk cok sukur o bana ders oldu hep yuksek yerlere biraktm simdide yok zaten altin derttmis ya

Hirsiz girdiyse tanidik biri olmali ki heryeri dahitmadan altinlari bulmus olmali... kizinizin el cantalarina bakin :) benim yegenimde benim rujlarimi hep süs el cantasina saklardi

Bence çocuk alsa hepsini alir takar ortada gezerdi süslemek gibi düşünebilirdi. Ya da illa ki evin içinde bulunur çocuk camdan atmadiysa... Diğer ihtimal eşin... O değerli olanları almış olabilir çocuk nasıl değerli değersiz ayrımı yapacak. Almışken hepsini alir takar bebegine takar oynar bir iki tanesi de bulunurdu

Kızınız olduğunu düşünmüyorum. Zira neden pahalı olanları seçsin ki?

Yabanci biri olduğunu da düşünmüyorum. Sadece sizin pahalı ziynetler gittiğine göre.

Bunu bilen birisi yapmıştır.

Yanlış anlama ama eve giren çıkan biri yoksa bu eşiniz bile olabilir. Bir keresinde bunu yapan bir kocayı duymuştum.

5 yasindaki cocuk alsa saklasa sordugunizda soyler ve sakladigi yeri hatirlar bebek degil artik kocaman cocuk olmus

Merhaba bir gelişme oldu mu merak ettim

Kızınıza Onun sevdiği bir yere gitmeye karar verdiğinizi söyleyin kaybolan takılarınızdan için de “ şu küpem/yüzüğüm/kolyem nerdeyse onu takıp gideceğim “ deyin o hevesle eğer sakladıysa getirir bence diyorum naçizane

Dediğinizi yaptım ama bir sonuç alamadım maalesef.....

Yok canım hiç bir gelişme maalesef. Kızımın odasını aradık bulamadık. Bi yerden geri gelecek bana diye düşünüyorum. Hepsi helal kazançla alınan şeyler. Ama nasıl olacak bilmiyorum.
Bundan üç sene önce taşınırken bir torba altını koyduğum yerde tamamen unutmuşum. kınamayın nasıl unuttun diye öyle unutkan da değilimdir, herşeyim planlıdır. Neyse taşınırken bu torba adamlardan birinin eline geçiyor ve olduğu gibi eşimin eline veriyorlar. Onlar döndüyse bunlar da döner umudundayım.

Eşimin bozdurma ihtimali hiç aklıma gelmemişti. Şayet yaptıysa tam bir aptallık yapmış demektir. İçinde kendisinin aldığı takılar var. Zamanında o kadar para verdiği şeyleri yok pahasına satmaya kalkmaz herhalde. O kadar saf olamaz. Tabii aklında başka bir planı yoksa.
Konu öyle hassas ki... ben kimseye söylemiyorum. Bi tek kayınvalidem ve eve gelen diğer çocuğun annesi biliyor. Kendi aileme söylemedim henüz.

Bence kızınız saklamamıştır.
5 yaşında diyorsunuz,küçük olsa anlarım ama.
Birde nasıl bilipte sadece değerlilerini saklayacak ki çocuk. O olsa albenili olanlardan altın/gümüş farketmeksizin seçerdi diye düşünüyorum.
Bence evinize girip çıkan biri aldı ve muhtemelen fazla takınız olduğu için farketmeyeceğinizi düşündü.
Hırsız olsa niye bıraksın ki bir kısmını yada niye seçerek alsın? Toplar hepsini giderdi.

Yazık teyzeye, hayattan soğumuştur belki de. Bi de hassas bi yapısı varsa tam bir yıkım.
Bizim evde olan diğer çocuk da ergenlik çağında, kimse onu suçlamasın diye onun adını dahi geçirmiyorum. Allah korusun o yaşta bir çocuğa hayatı boyunca unutmayacağı bir olay olsun istemem.

Hırsız ihtimalini iyice eledim. Halılarım beyaz ve ayakkabı izi falan yok. Galoşla girmediyse hırsız değildir. Üstelik hemen aynı yerde başka kutuda duran eşimin altın alyansı duruyor.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…