Altın takılarım kayboldu

merhaba arkadaşlar. Olayı anlatabildiğim kadar detaylı anlatayım. Dünden beri işin içinden çıkamadım. Benim takılarımın hepsi altın, gümüş yatak odamda aynalı konsolun önünde durur. Ayrı ayrı kutularda yüzüklerim, kolyelerim ve küpelerim. Bir başka kutuda da eşimin yüzükleri durur. Ben en son Perşembe sabahı yüzük kutumdan bi yüzük taktım işe gittim akşam kutuya koydum. Taaa ki dün( pazar ) akşama kadar hiç bakmadım. Dün akşam bi baktım benim altın yüzüklerim, bi altın kolyem ve bilekliğim yok ama Gümüş yüzük ve kolyelerin hepsi ve gümüş altın farketmez tüm küpelerim duruyor. Ayrıca eşimin altın alyansı da ayrı kutuda duruyor. Yüzüklerim kıymetliydi ikisi elmastı. Kolyem de elmastı.
Şimdi iki ihtimal var kafamızda;
1. Beş yaşındaki kızım hepsini aldı ve sakladı. Tabii sorduk yok diyor. Evi aradık henüz bulamadık.
2. Eve biz yokken hırsız girdi. Ama sadece benim takılarımı aldı gitti. Ev hiç dağılmamış, çekmeceler karışmamış ve salondaki tablet duruyor. Kapıda zorlama falan yok, ev dağılmamış bu yüzden polis çağırmadık.

Perşembeden pazara evimize dışardan iki kişi geldi. Onları asla suçlayamam. Hiç bir kanıtım yok çünkü. İftiradan ve hakka girmekten çok korkarım. Haksız yere birini suçlamaktansa manevi değeri de olsa gitsin takılarım önemli değil. O yüzden yukardaki iki ihtimal dışındaki ihtimalleri göz ardı ediyorum.

Sizce altın takılarıma ne oldu? Evde biyere kızım sakladıysa nasıl bulabiliriz? Hırsız girme ihtimali çok mantıksız geliyor bana, sizce de öyle mi?
Kızınızla saklama.oyunu oynayın. Eline bir 'taki verin ve saklamasını isteyin. O saklarken de çaktırmadan nereye saklandığına bakın.

Bende bir kackez kızımın ulaşacağı biryere koymustm kasla goz arasinda bi baktm altinlar darma duman herbirini biryerde buldm ve kupesini alms dağıtmış benden korkusundanda ben yapmadım dedi durdu ve koltuk altinda buldk cok sukur o bana ders oldu hep yuksek yerlere biraktm simdide yok zaten altin derttmis ya
Ben daha almam zaten böyle takı falan. Soğudum bu olaydan sonra. Dertsiz başa dertmiş hakkaten.
İnşallah benimkini de kızım almıştır.

Bence çocuk alsa hepsini alir takar ortada gezerdi süslemek gibi düşünebilirdi. Ya da illa ki evin içinde bulunur çocuk camdan atmadiysa... Diğer ihtimal eşin... O değerli olanları almış olabilir çocuk nasıl değerli değersiz ayrımı yapacak. Almışken hepsini alir takar bebegine takar oynar bir iki tanesi de bulunurdu

Kızınız olduğunu düşünmüyorum. Zira neden pahalı olanları seçsin ki?

Yabanci biri olduğunu da düşünmüyorum. Sadece sizin pahalı ziynetler gittiğine göre.

Bunu bilen birisi yapmıştır.

Yanlış anlama ama eve giren çıkan biri yoksa bu eşiniz bile olabilir. Bir keresinde bunu yapan bir kocayı duymuştum.

Eşim yaptıysa çıkar ortaya. Genelde vicdan azabı duyar, kendisi itiraf eder hatalarını. Bir de takıntılıdır, batıl inançları vardır falan, hassastır daha düzgün bir ifadeyle. Yapsa itiraf eder.
Ama ben ona ne yaparım onu hiç bilemiyorum. Allah yaşatmasın böylesi bir durumu.

ben kucukken kızınız yasindayken annemin kiymetli bi fincanini kirmisim annem farketmesin diye de tuvalete atmisim tabiki annem anlamış
ben hatırlamıyorum sacma ama atmis olabilir yakalanma korkusuyla

birde bundan bi kac sene once tek tasimi kaybettim aradik taradik yok artk umudumu kaybettim, tasinmadan önce etrafi toplarken kose koltugun acilan yerinde buldum, elle dusmesi o kadar zorki ama düsmus işte cocugum yoktu o zamanlar

bide bizim koltugumuz vardi kucukken kenarindan icine dusen şeyi alt astarina kadar inerdi

ben de esyalarimi genelde yatagin altinda saklardim ama en alta degil yatakla profil arasına, hatta ranza başlığını cikarip icine koyduğum seyler bile olmustu profiller cubuk halindeydi o cubuklarin takildigi yerlerde bosluk vardi oralara da saklardim

Hırsız ihtimalini iyice eledim. Halılarım beyaz ve ayakkabı izi falan yok. Galoşla girmediyse hırsız değildir. Üstelik hemen aynı yerde başka kutuda duran eşimin altın alyansı duruyor.
O zaman evinize gelenlerden biri almış olabilir. Hırsız olsa zaten seçerek almaz ki. Ne bulsa doldurur gider. Alan kişi farketmezsiniz diye seçerek almış belliki.

Dedektor edinemez misiniz?
Altin evde bi yerlerdeyse dedektorle bulursunuz.
Evde bu sekilde bulamazsaniz o zaman birileri aldi.

Benim asla yapmaz dediğim eş kişisi tüm düğün takılarımı gözümün önünde çaldı götürdü görmesem bende ihtimal vermeyebilirdim.eşinize dahi güvenmeyin bence acı tecrübeme dayanarak o almıştır gibi geldi malesef ilk aklıma.benim çevremde önceden kocasının aldığını ve çok sonradan ortaya çıktığını gördüğüm duyduğum yakınlarımda oldu

X