Altın takılarım kayboldu

Kapılar eğer anahtar ile kilitlenmemis ise kart ile çok kolay açılıyor ..

Polisin işi bu, gelir alır parmak izi..

Benim arabama bir trafik magandasi tekme attı, onun bile resmini çektiler, cm cm ölçüler...

İşte o kısmı biz yetişkinler zor çözeriz, çocuk milletinin yaratıcılığına erişmemiz imkansız. Kızım da boncuk takılarımla oynar, en son bir kolyemi mutfakta pek kullanmadığım bir termosun içinde buldum. Kapağını da kapatmış sıpa, deliller yok etmiş. Umarım kızınız aldıysa en azından evden dışarı çıkarmamıştır. Oyuncaklarını, yatağını, çekmecelerini, evde kurcalamayı en çok sevdiği yerleri aradınız mı? Kalorifer arkalarına, aralarına da bakın, kızım kendi tokalarını kalorifer peteklerinin deliklerine tıkıştırırdı bir ara. Çantaları varsa onlara bakın. Dolap, koltuk altları, fermuarlı (yastık, minder, oyuncak) her şeyin içine... Ya da kızınızı çaktırmadan konuşturmanın bir yolunu bulun. Hadi hazine arayalım diye bir oyun yapın ama önceden birkaç şey de siz saklayın ki, o almadıysa ve hiçbir şey bulamazsa hayal kırıklığına da uğramasın. Aldıysa belki gaza gelir, diğerlerini de bulur.

Çok teşekkür ederim, üşenmemiş yazmışsınız. Heryere bakmam lazım. Söylediğiniz şeyleri yapacağım.

Kızınız sakladiysa eğer hiç umulmadık yerde bulursunuz. Benim kızimda petek arkasına koltuk arasına yatağının içine saklayabilir. İyice hiç ummadiginiz yerlere bakın.

Bu arada haklısınız çocukların yaratıcılığına bizim ulaşmamız zor. Dün takılarımı bulamayınca kızıma sordum sen mi aldın diye. “Hayır annecim ben almadım, ama benden çıkarsa da söylim de birisi beni suçlamak için koymuştur.” dedi. Kim suçlayacaksa onu.
Kafaları zehir gibi nasıl başa çıkarız ilerde bilmiyorum. Güzel ahlak verip gerisini Allah’a bırakacağız galiba. Şimdilik oklar kızımı gösteriyor. Hakkımızda hayırlısı.

Kızınız sakladiysa eğer hiç umulmadık yerde bulursunuz. Benim kızimda petek arkasına koltuk arasına yatağının içine saklayabilir. İyice hiç ummadiginiz yerlere bakın.
Evet tüm yatakları kaldırıp çekmek lazım. İşin kötüsü bulana kadar temizlikçi de çağıramam. O bulur da alırsa diye.
Hata tamamen bende. O kadar orta yere koymamalıydım.

Evet tüm yatakları kaldırıp çekmek lazım. İşin kötüsü bulana kadar temizlikçi de çağıramam. O bulur da alırsa diye.
Hata tamamen bende. O kadar orta yere koymamalıydım.

Benim kızım bileziklerimi takip geziyordu. Onların erişemeyeceği yerlere koymak daha mantikli.

ah canim cok gecmis olsun insan cok uzulyor ben kelepcemi koydum yerde bulamamisdim bi kere deliye donmusdum ins bulursun canim,ya
Sağol canım inşallah bulurum. Bulamazsam da yapacak bişey yok.
Annemin aldığı manevi değeri yüksek yüzüğüm var, başka hiç biryerde bulup satın alamam. Alyansım, nişanda eşimin taktığı elmas yüzüğüm.

Herşeyde bir hikmet vardır diyorum. Vardır bu olayın bir sebebi.

Benim kızım bileziklerimi takip geziyordu. Onların erişemeyeceği yerlere koymak daha mantikli.
Aynen ulaşılamayacak yere koymalıydım. Hem küçük çocuğum var hem eve gelen çok kişi oluyor. Kimseyi zan altında bırakmamak lazım bu kızım da olsa.
Bu işte hatalı kişi benim.

Kızınız saklayıp yerini unutmuş olabilir. Benim kızım 3 yaşında. Bazen çekmeceleri açtığımda içinde alakasız şeyler bulurum. Genelde oyuncak vs olur. Salonda ev tipi semaverim duruyor. Onun içine ne bulursa doldurur. Daha küçükken babası eline eski bir telefon vermişti. O telefonu evin içinde haftalarca aradık. Bulamadık. En sonunda herhalde çöpe attı diye düşündük. Eve genel bir temizlik yaptırdığımda evin bir köşesinde bulmuştum o telefonu. Yani bana kızınız aldı kaybetti gibi geliyor o yüzden. Evi iyice arayın.

O zaman o almış olabilir

O takıların yakıştığı yani kızınızın beğendiği bir kıyafetiniz var mı

O kıyafeti giyip absürt takılar takın

Sonra da yakışmış mı diye sorun

Hatta onu da giydirin seveceği bir yere gideceğinizi -o nereyi severse artık-söyleyin

Sonra da ay yüzüğüm kolyem olsaydı çok şık olurdum böyle de gidilmezki deyip oturun

Onunla ilgilenmeyin

Belki gitmek için getirebilir o aldı ve yerini biliyorsa yerini bilmiyorsa ya da kaybettiğini düşünüyorsa da dökebilir şöyle oldu böyle oldu diye

Benim de evden yüzüğüm kaybolmuştu
o gün eve gelen arkadaşımda kuranlı imanlı güvendiğim bir arkadaşım
soramadım da tabi utancımdan
sonra kendisi söyledi bana çocuğu almış annesinin çantasına atmış yüzüğü
neyseki bulunduğuna sevinmiştim
inşallah sizinkilerde bulunur.

op
hırsız olan kişi kocan
bak göreceksin bekle

Çocuklardan biri almıştır sanırım. Kulakları delik değilse küpeleri almamıştır.

Bence kızın almış yoksa böyle bir cümle kurmazdı. :) evde çiçek vs varsa diplerine bakın, bir de yatağının içine, sevdiği eşyalara, çekmecelerine, hatta varsa onun takı kutusuna.

Üniversitedeyken bir gün arkadaşım okula geldi, telefonu yok. Noldu dedik, yegeni oynarken saklamış. 3-4 gün sonra bir çiçek saksısının dibinden iyice saklanmış vaziyette çıktı. :)

Ekleme: bir de çöplere bakın tabii mutlaka. Yüzük olmasa yutmuştur belki diyeceğim ama mümkün değil. (Kardeşim küçükken beğendiği düğmeleri yutardı, yutunca onunla kalacaklar falan sanıyordu sanırım)

Benim 2kızım varyürümeye başladıkları andan itibaren yatak odamı kurcalamak hoşlarına gider bi bakmışsın kokoş palyaço olmuşlar yani kızın almıştır gibi geliyo banada eve gelenler bile alcak olsa eşinin alyansını ve altın küpeleri de alır sonuçta hırsız da acıyıp kalanı bırakcak değil ya

Kızınla güzellikle konuş sana takı takalım süsleyelim ama benimkiler kayboldu üzüldüm takardık beraber falan de korkmasın unuttuysa da hatırlar zamanla
Odaları tek tek ara düzenle elbet çıkar biyerden

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…