Altın takılarım kayboldu

Roasanayma

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
25 Şubat 2014
899
1.705
merhaba arkadaşlar. Olayı anlatabildiğim kadar detaylı anlatayım. Dünden beri işin içinden çıkamadım. Benim takılarımın hepsi altın, gümüş yatak odamda aynalı konsolun önünde durur. Ayrı ayrı kutularda yüzüklerim, kolyelerim ve küpelerim. Bir başka kutuda da eşimin yüzükleri durur. Ben en son Perşembe sabahı yüzük kutumdan bi yüzük taktım işe gittim akşam kutuya koydum. Taaa ki dün( pazar ) akşama kadar hiç bakmadım. Dün akşam bi baktım benim altın yüzüklerim, bi altın kolyem ve bilekliğim yok ama Gümüş yüzük ve kolyelerin hepsi ve gümüş altın farketmez tüm küpelerim duruyor. Ayrıca eşimin altın alyansı da ayrı kutuda duruyor. Yüzüklerim kıymetliydi ikisi elmastı. Kolyem de elmastı.
Şimdi iki ihtimal var kafamızda;
1. Beş yaşındaki kızım hepsini aldı ve sakladı. Tabii sorduk yok diyor. Evi aradık henüz bulamadık.
2. Eve biz yokken hırsız girdi. Ama sadece benim takılarımı aldı gitti. Ev hiç dağılmamış, çekmeceler karışmamış ve salondaki tablet duruyor. Kapıda zorlama falan yok, ev dağılmamış bu yüzden polis çağırmadık.

Perşembeden pazara evimize dışardan iki kişi geldi. Onları asla suçlayamam. Hiç bir kanıtım yok çünkü. İftiradan ve hakka girmekten çok korkarım. Haksız yere birini suçlamaktansa manevi değeri de olsa gitsin takılarım önemli değil. O yüzden yukardaki iki ihtimal dışındaki ihtimalleri göz ardı ediyorum.

Sizce altın takılarıma ne oldu? Evde biyere kızım sakladıysa nasıl bulabiliriz? Hırsız girme ihtimali çok mantıksız geliyor bana, sizce de öyle mi?

Hırsızın birazını alıp birazını size bırakması gibi bir insafı olacağını sanmıyorum.
Kızınızla oyun oynayın, oyun sırasında öğrenmeye bakın...
Mesela bebeği misafirliğe gidecek olsun, ah şimdi kolyeleri küpeleri taksaydık, süsleseydik,
Sende varsa getirir misin? Gibi bir kurgu deneyebilirsiniz.
Ama yaşı çok da küçük degil. Söylemeliydi saklasaydı...
gelen misafirlerin yatak odanıza girme durumu oldu mu kş hiç?

Günaydın.
Geçmiş olsun.
Kızınızın huyunu bilemem öyle saklama,gizleme vs.
Nasıl uzanacak ve düzgünce alıp götürüp saklayacak bilemedim.
Bence hırsızlık gibi duruyor.
Tabii kızım almıştır diye düşünmek istiyorum sanırım. Bu düşünce beni rahatlatıyor.

Ya kızınız bir yere koydu ya da takıp bir yerde unuttu

Ya da o iki kişi

Hırsız ihtimali yok

Ben de küçükken annemin Reşat altınlı bir kolyesini saklamışım ona kızıp bir daha bulunamadı

Hatta annem taşınırken büyük gardrop altından vs çıkar diye umdu ama oradan da çıkmadı

Kızımdan bişeyler öğrenmeye çalışayım. Teşekkürler.
Misafirlerden birinin yatak odasına girmediğini biliyorum, öbürünü bilmiyorum. O da çocuk zaten. Bişey yapama o konuda maalesef.

Bizim oglan 2 yasindayken evde 500 lira paramiz kayboldu. Aradik taradik yok. Cekmece de cuzdanimin icindeydi diyo esim ama ne cekmece de ne cuzdan da para yoktu.
Bizim oglan o ara kurcaliyo her yeri tabi. Bide eski cuzdanlara bakiyim o da cekmece de bi baktik ki eski cuzdanin icerisin de 500 tl :)
Muhtemelen bizim oglan parayi cikardi bakti cuzdanlari karistirdi biz odaya girince panikledi eski cuzdana koydu :) bebegin dikkatini cektiyse onlari almis saklamis olabilir.

Eve hırsız girme ihtimali bana da çok mantıklı gelmiyor. Ama belli olmaz.

Kızım sakladıysa nasıl bulabilirim acaba????

Ne güzel siz hemen bulmuşsunuz. Biz aradık bulamadık maalesef...

Eve hırsız girme ihtimali bana da çok mantıklı gelmiyor. Ama belli olmaz.

Kızım sakladıysa nasıl bulabilirim acaba????

Öbür gelen de çocuk dediniz kız mı

Kızınız hediye etmeyi sever mi

Al senin olsun vs demiş olabilir mi

Taşlı görünce böyle cicili bicili çocuklar sever

Hatta annesi anlar mı takılardan yani onları Elmas değil de imitasyon sanır mı

eğer hırsız girmişse baya sağukkanlıymış, panik yapmadan sadece değerlileri alıp çıkmış hem de gözü tok :) ne güzel hırsız ahahah.

kızınız olabilir fazla tepki verdiyseniz kızmanızdan korkmuştur. biraz alakasız olacak ama eşinizin ailesiyle aranız nasıl? altın, para, pul mevzusunda?

Hırsız değildir o. Hırsız seçici davranmaz, ne bulduysa alır, hatta gümüşleri de alır, onunla mı uğraşacak beyaz altın mı, gümüş mü diye seçecek. Çaldıktan sonra ayırırım diye düşünür bence.

Kızınız daha önce böyle bir şey yaptı mı? Oyun oynamak için almış, kaybetmiş, sonra da söylemeye korkmuş olabilir mi? Onu rahatlatarak ama sorgular gibi asla değil konuştunuz mu?

Eve gelen o iki kişi kim? Elinizde onları suçlamak için hiçbir kanıt yoktur elbette, nasıl bir kanıt olabilir zaten. Bu onların suçsuzluğunu göstermez. Polis çağırsanız, kutudan parmak izi alırlardı. Herhalde eldivenle çalmayı düşünecek kadar organize olmamıştır kimse.

Ay tövbe ya. işte misafirliğe gidince asla başka odalara girmeyeceksin böyle zan altında kalıyorsunuz.
hırsız giremez. o kadar hırsızlık yapmaya gelip yüzüğü alıp gidecek mi evi talan eder.
bence bu çocuk işi. klozete atmış bile olabilir.
ama yine de çocuğa rüşvet teklif edebilirsiniz. benim yüzüğümü kim bulursa onu sinemaya, zıpzıpa binmete götüreceğim gibilerinden.

Evet o çocuk da kız. Annesiyle birlikte gelmedi, yalnızdı bize gelince. Şu an annesinin de haberi var. Bulsa kesin geri verecek birisi annesi.
Eve hırsız girme ihtimali çok yok gibi değil mi?

Zaten tuvalet masasının üzerinde kutularda demissiniz altınlar için, hirsizin etrafı dagitmasina gerek yok...

Ayrica hırsız buyuk parçaları alıp küçük parçaları bırakıp hırsızlık ihtimalini göz ardı etmenizi istemiş olabilir..

Polis cagirin parmak izi alsın

Evet maalesef kızımın böyle huyları var. Ama şimdiye kadar evin içinden bişey saklamamıştı. Hep anneannesi veya teyzesinin evinden beğendiği kıymetsiz şeyleri aldı. Bi senedir onu da bıraktı. Ara ara yüzüklerimle oynardı. Ben oynama derdim.
Evde nerelere bakmak lazım ki??

Hata tamamen bende aslında. El altında tutmamam, hiç olmazsa kolay bi yere saklamam gerekirmiş. Böylece kimse zan altında kalmazdı.

bence kiziniz oyun oynamak icin alip sonra kaybetmis olabilir . benim kardesimde kolyemi alip parkta kaybetmisti

Haklısınız dün çağırmalıydık polis. Parmak izi çıkar mı kolayca, bizim polis uğraşır mı bilemedik. Kapıda zorlama yok diyip ilgilenmezler dedik.
Enteresan olan eşimin altın alyansı aynanın önünde duruyor, benim altın küpelerim duruyor. Yüzük ve kolyeler yok.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…