Hırsızlık

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Keşke evde gizli kamera var cuma gelip kayıtları inceleyecek şirket falan gibi birseyler deseydiniz belki de renk verirdi.
Şöyle bu sürekli gelen kişi daha önce tanımadığı biriyle gelmişti o kişi gelince de değerli saatim kaybolmustu.Bir şey yapamadım o da biliyor gizli kamera olmadığını. Çalındığına emin olsamda zan yapmayayım diye büyütmedim.Bu olay üzerine de takıların yerine çok dikkat ediyordum farklı yere koymadım; ama aptal gibi saklamamaya devam ettim .
En çok da kendi aptallığa kızıyorum hala ellerim titriyor.😔
Ona sadece kapının önünde kamera olduğunu yarın aramadan sonra polisle giren çıkanların kaydına bakacağımı söyledim.

Şöyle bu sürekli gelen kişi daha önce tanımadığı biriyle gelmişti o kişi gelince de değerli saatim kaybolmustu.Bir şey yapamadım o da biliyor gizli kamera olmadığını. Çalındığına emin olsamda zan yapmayayım diye büyütmedim.Bu olay üzerine de takıların yerine çok dikkat ediyordum farklı yere koymadım; ama aptal gibi saklamamaya devam ettim .
En çok da kendi aptallığa kızıyorum hala ellerim titriyor.😔
Ona sadece kapının önünde kamera olduğunu yarın aramadan sonra polisle giren çıkanların kaydına bakacağımı söyledim.
E kadın belkı yol yapıyor işye. Farklı biriyle gelıyor kaybolunca da "suc benim değil". Geleni tanımıyor mu sanki?hem saatten somra neden ısrarla bu kadın?

E kadın belkı yol yapıyor işye. Farklı biriyle gelıyor kaybolunca da "suc benim değil". Geleni tanımıyor mu sanki?hem saatten somra neden ısrarla bu kadın?
Üç yıldır bana geliyor diğer geldikleri kişilere kefildi. Saatin kaybolduğu gün geldiği kişiye kefil olmadığını bir arkadaşının onunla geleceğini o hasta olduğu için yeğenini gönderdiğini o gün söylemişti. Ben değerli eşyalarımı saklamıştım çantam da saatim kalmış aklıma geldiğinde baktım saati bulamadım. Bunun üzerine uzun süre çağırmadım ama kimseyi bulamadığım için ve güvendiğim için tekrar çağırmaya devam ettim 😢

eve onlardan baska giren cikan yoksa maalesef onlar almis gibi duruyor, ispat edemezsiniz ve alacak kadar gozunu karartanda geri getirmez zaten.
Esiniz almis olabilir mi
kaybolan takılar eşimin hediyesiydi. kaybolduğunu duyduğundan beri hediyesine iyi sahip çıkmadığımı düşündüğü için konuşmuyor benimle.

Bilemedim, evden çalınan altınların çok büyük bir kısmı evde yaşayan insanlar tarafından calinirmis,bunu duymuştum ama.
benim mahallemde de bir altın hirsızlıgi olayı olmuştu,sonradan hane halkından birinin çaldığı ortaya çıkmıştı.
Hatta yanlış hatırlamıyorsam KKda da vardı böyle bir konu,onun da sonunda eşinin aldığı ortaya çıkmıştı.
Yani bilemedim,o kadınlar da olabilir ama eşin de olabilir.
Keşke parmak izi analiz etmenin bir yolu olsaydı eşin ve senden başka üçüncü bir kişi dokunmuş mu diye

esinizin hediyesi olmasi almasina engel değil, sucunu bastirmak icin bile konusmuyor olabilir.
Öyle biri değil. Bu forumda çok absürt eş durumlarıyla karşılaştığınız için şüphelenmenizi anlıyorum ama bu dediğiniz şey çok çok büyük alçaklık.Yapacak biri asla değil. Kendisi bana yazdığı mektubu kaybettiğimde de aynı tepkiyi vermişti. Maalesef bu tip konularda genel tavrı bu benim üzülmeme hiç bakmıyor, olayı kişisel algılıyor.

Öyle biri değil. Bu forumda çok absürt eş durumlarıyla karşılaştığınız için şüphelenmenizi anlıyorum ama bu dediğiniz şey çok çok büyük alçaklık.Yapacak biri asla değil. Kendisi bana yazdığı mektubu kaybettiğimde de aynı tepkiyi vermişti. Maalesef bu tip konularda genel tavrı bu benim üzülmeme hiç bakmıyor, olayı kişisel algılıyor.
Evet bu forumda cok absurt kisilerle karşılaştığımiz doğru.
Degerli takilarinizi nasil olurda saklamaz, yaniniza almazsiniz anlamiyorum mesela, gelenler sanki babanizin kizi.
ne diyelim olan olmus.

E oha yani. Saatiniz çalınmış yine saklamamışsınız. Kusura bakmayın ama “gel al” der gibi olmuş sizinki. Ekonominin hali belli, gelenler de ihtiyaç sahibi oluyor genelde. Güveniyorum da güveniyorum demişsiniz ama diğer gelenler hep değişiyormuş hepsine nasıl güveniyorsunuz? Sürekli kişilerin değişmesine güvenerek asıl gelen kadın da almış olabilir. Suçun büyüğü sizin valla. Olay göz hakkına girmiş artık :KK70:

Takılarınızı nasil ortada birakirsiniz. Gözünüzle görmeden kimseyi itham da edemezsiniz, yazmişlar gerçi esiniz de almiş olabilir gelen kişiler de almiş olabilir. Bu saatten sonra kendileri getirmezse birsey yapamazsınız. Takılarınızı ortada bıraktıgınıza göre yenisini alabilecek güçtesiniz demektir yoksa benim gibi gram altini bile yanınızda gezdirirdiniz temizlikçi geldiğinde 😂 Allah beterinden korusun ne denir bundan sonra dikkatli olun.

Üç yıldır bana geliyor diğer geldikleri kişilere kefildi. Saatin kaybolduğu gün geldiği kişiye kefil olmadığını bir arkadaşının onunla geleceğini o hasta olduğu için yeğenini gönderdiğini o gün söylemişti. Ben değerli eşyalarımı saklamıştım çantam da saatim kalmış aklıma geldiğinde baktım saati bulamadım. Bunun üzerine uzun süre çağırmadım ama kimseyi bulamadığım için ve güvendiğim için tekrar çağırmaya devam ettim 😢
O zaman sizde de kabahat var. Başınıza gelmiş daha önce. Kefildim kefil değildim, kimin zor durumda kalınca ne yapacağını bilemezsiniz. Yukarıda da söylenmiş eşiniz bile almış olabilir. Maddi olarak sıkıştıysa yada borsaya yatıracağım diye alıp yenisini koyarım diye düşünebilir. Tabi ki eşinizi tanımıyoruz. Ama evin içinden alan kişi bunu hırsızlık olarak görmüyor, nasıl olsa bizim sadece haberi yok en kısa sürede yerine koyarım diye düşünüyor. Yani benim kanaatim böyle. Belki o kadınların suçu bile yoktur nasıl üzülmüştür evlere temizliğe gidiyor diye hırsız damgası yiyebiliyor. Empati yapınca gerçekten çok moral bozucu. Diğer taraftan, sizin saklamamanız onlar gittikten sonra kontrol etmemeniz büyük bir hata.

Evet bu forumda cok absurt kisilerle karşılaştığımiz doğru.
Degerli takilarinizi nasil olurda saklamaz, yaniniza almazsiniz anlamiyorum mesela, gelenler sanki babanizin kizi.
ne diyelim olan olmus.
Valla çok haklısınız suçun büyüğü bende.
O zaman sizde de kabahat var. Başınıza gelmiş daha önce. Kefildim kefil değildim, kimin zor durumda kalınca ne yapacağını bilemezsiniz. Yukarıda da söylenmiş eşiniz bile almış olabilir. Maddi olarak sıkıştıysa yada borsaya yatıracağım diye alıp yenisini koyarım diye düşünebilir. Tabi ki eşinizi tanımıyoruz. Ama evin içinden alan kişi bunu hırsızlık olarak görmüyor, nasıl olsa bizim sadece haberi yok en kısa sürede yerine koyarım diye düşünüyor. Yani benim kanaatim böyle. Belki o kadınların suçu bile yoktur nasıl üzülmüştür evlere temizliğe gidiyor diye hırsız damgası yiyebiliyor. Empati yapınca gerçekten çok moral bozucu. Diğer taraftan, sizin saklamamanız onlar gittikten sonra kontrol etmemeniz büyük bir hata.
Maddi sıkıntısı yok hiç ihtiyacı da yok kaldı ki hepsini kendi heyecanla daha yeni aldı 😢pırlantaların değeri çok büyüktü satınca da çok Değer kaybedecek şeyler. Geriye de yerine koyulabilecek birsey de değil daha taksitleri duruyor 😢

Geçmiş olsun. Cana geleceğine mala gelsin. Bı dua var tavsiyem mutlaka okuyun gelecek
Geçmiş olsun. Cana geleceğine mala gelsin.
Ellezine kale lehümün nasü innen nase kad cemeu leküm fahşevhüm fe zadehüm imana ve kalu hasbünellahü ve ni'mel vekil" Kaybolan eşyası olan kişiler bu duayı 7 defa okumalı ardından, 450 defa "Hasbünellahü ve ni'mel vekil" zikretmelidir.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X