Hırsızlık

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Merhabalar yıllardır burayı takip ederim maalesef bu gece konu açmak nasipmiş. Bana iki yıldır haftada bir temizliğe düzenli iki kişi geliyor bir abla sabit yanında diğer gelen değişiyor güvendiğim için takılarım sabit yerinde duruyor;gelenlerden saklamıyorum.Pırlanta bilekliğim ve yüzüğümü ince bir kutuda saklıyordum. Altın iki bilekliğim var onları da takı kutumun içinde saklıyordum. Takı kutumda iki bilezik, birkaç çeyrek altın ve gümüş takılar vardı, bilezikler dışındakiler değeri büyük olan şeyler değil anlayacağınız. İki haftadır bunlara hiç bakmadım küçük bebeğim var hasta olduğu içinde evden de hiç çıkmadım. Sitede yaşıyorum güvenliği olan bir site öyle elini kolunu sallayan siteye giremiyor. Bu akşam bunların bulunduğu yerde düzenleme yapıyordum baktım ki pırlantaların olduğu kutu yok kontrol ettiğimde iki bileziği de göremedim. Her yere baktım çıkmadı maalesef.ellerim şuan titrerken bu satırları yazıyorum maddi değerleri de manevi değerleri de büyüktü benim için.Olay örgüsü noktalama işaretleri karıştı kusuruma bakmayın. Buraya yazarsam belkş yol gösteren olur ne yapabilirim ? Bilgisi olan var mı? Gelen kişiler güvendiğim insanlar ama başka seçenek gelmiyor aklıma evime onlardan başka ne gelen oldu ne ben çıktım, alan kişi çok rahat almış çeyreklere dokunmamış hırsız girse böyle alıp çıkamaz. Söyledim gelen kişinin birine yarın arayalım çıkar belki evden dedi bulunmazsa ki yerinde yok polis çağırmayı düşünüyorum ama polis birsey yapabilir mi ?
geçmiş olsun, giden geri gelmiyor malesef, arkadaşımın da buna benzer şekilde tüm altınları çalındı, polise de gittiler ama bir sonuç alamadılar :KK43:

Emin olmadan kimseyi zan altında bırakmayı bence. Eğer onlar almadiysa onlar içinde çok kötü bir durum. Buradaki çoğu kişi iş yerinde patronu onu hırsızlıkla suçlasa şüphelense dahi çok üzülür burulur. Eşinizle aranız nasıl maddi sıkıntılar var mı? Maddi sıkıntı varsa satma ihtimali olur mu? Eve başka kimsenin girmediğine emin misiniz? Komşu, arkadaş vs.

Çok üzüldüm değerli eşyalarınızı saklayın bu devirde kimse kimseye güvenemiyor temizlik şirketinden birileri ile anlaşın
İnşallah bir yerden çıkar eşinize söyleyin saklamayın sonra sizin aranız da gerginlik çıkar karı koca arasında gizli saklı olmaz
Hepimiz insanız hata yapabiliriz hayat bu keşke başınıza hiç gelmeseydi
Kendimi sizin yerinize koydum gerçekten üzüldüm ben ne yapardım bilmiyorum ama ortalığı ayağa kaldırırdım
Polise verin evlerinde arama yapılsın
Bir daha almayın evinize o insanların hiç birini

Çok sağolun 😢 eşyalarımın yerini değiştirmeyi çok sever panik olduğum için değiştirdin mi diye sordum . O da eşine söyleme yarın ararsak belki çıkar dedi .Sonrada ortalıktaydı hırsız almıştır belki dedi. Tek umudum almışlarsa yarın bulmuş gibi ortaya çıkartma ihtimalleri
Eğer takılarınızın fotoğrafları varsa civar kuyumculara gidip fotoğrafları gösterin. Tespit edebilirsiniz. Bulursanız eğer kamera görüntüsünden kim olduğunu anlarsınız

Şöyle bu sürekli gelen kişi daha önce tanımadığı biriyle gelmişti o kişi gelince de değerli saatim kaybolmustu.Bir şey yapamadım o da biliyor gizli kamera olmadığını. Çalındığına emin olsamda zan yapmayayım diye büyütmedim.Bu olay üzerine de takıların yerine çok dikkat ediyordum farklı yere koymadım; ama aptal gibi saklamamaya devam ettim .
En çok da kendi aptallığa kızıyorum hala ellerim titriyor.😔
Ona sadece kapının önünde kamera olduğunu yarın aramadan sonra polisle giren çıkanların kaydına bakacağımı söyledim.
Siz ciddi misiniz? Bunun bir versiyonunu yaşamışsınız ve önlem almamış bu kişi ile devam etmişsiniz.

O da saat ile sorun olmadığını görünce güven kazanmaya devam edip işleri büyütmüş.

Hadi tek seferde olsa cidden şanssızlık diyecektim ama siz resmen göz yumussunuz. Nedir bu temizlikçi sevdası bu insanlarda ben anlamıyorum ki. İki gün oturun yapın yani. Eve tanımadığınız insanlar sokup bir de çalınan saate göz yummaktan daha mı önemli ya üç saatlik keyfiniz? Valla hata sizde. Hala daha onları boşa kaybetmek istemiyorum diyorsunuz ya pess. Siz devam edin böyle kalan ne varsa üçüncü kez onları da götürsünler de rahat edin.

öncelikle çok geçmiş olsun çok üzüldüm

bazı yorumlara gelincede cidden şunu diyesi geliyor insanının
Hırsızın hiç mi suçu yok ?
Tek seferlik olay olsa tabii ki hırsız suçlu.

İkinci defa olmasına göz yumuluyorsa durum farklıdır. Yaşanılan şey tabii ki çok üzücü ama eşi olsam ve ilk böyle bir olay olup bunu göz ardı ettiğini öğrenseydim ben eşime kızardım. Kaldı ki hala daha onları kaybetmek istemiyorum diyor. Eve giren çıkan yoksa bu zan altında bırakmak olmuyor artık tam tersine göz yummak oluyor.

Merhabalar yıllardır burayı takip ederim maalesef bu gece konu açmak nasipmiş. Bana iki yıldır haftada bir temizliğe düzenli iki kişi geliyor bir abla sabit yanında diğer gelen değişiyor güvendiğim için takılarım sabit yerinde duruyor;gelenlerden saklamıyorum.Pırlanta bilekliğim ve yüzüğümü ince bir kutuda saklıyordum. Altın iki bilekliğim var onları da takı kutumun içinde saklıyordum. Takı kutumda iki bilezik, birkaç çeyrek altın ve gümüş takılar vardı, bilezikler dışındakiler değeri büyük olan şeyler değil anlayacağınız. İki haftadır bunlara hiç bakmadım küçük bebeğim var hasta olduğu içinde evden de hiç çıkmadım. Sitede yaşıyorum güvenliği olan bir site öyle elini kolunu sallayan siteye giremiyor. Bu akşam bunların bulunduğu yerde düzenleme yapıyordum baktım ki pırlantaların olduğu kutu yok kontrol ettiğimde iki bileziği de göremedim. Her yere baktım çıkmadı maalesef.ellerim şuan titrerken bu satırları yazıyorum maddi değerleri de manevi değerleri de büyüktü benim için.Olay örgüsü noktalama işaretleri karıştı kusuruma bakmayın. Buraya yazarsam belkş yol gösteren olur ne yapabilirim ? Bilgisi olan var mı? Gelen kişiler güvendiğim insanlar ama başka seçenek gelmiyor aklıma evime onlardan başka ne gelen oldu ne ben çıktım, alan kişi çok rahat almış çeyreklere dokunmamış hırsız girse böyle alıp çıkamaz. Söyledim gelen kişinin birine yarın arayalım çıkar belki evden dedi bulunmazsa ki yerinde yok polis çağırmayı düşünüyorum ama polis birsey yapabilir mi ?
Bence büyük olanlar ortada yoksa başka bir yere koymuşsunuz dur. Alacak kişi kucuklerden alır göze batmasın diye büyüklerden almaz. Eşiniz varsa belki o almıştır sonuçta para edecek ürünler . Çanta içlerine bakın.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X