Altın mevzusu için tartıştık kocam dedi ki çocuk olmasa seni kesin boşardım. Ne yapmalı şimdi fikirleriniz lazım.

kırgın olmasını anlarım ama insan eşine kin güder mi. ben onun çocuklarının annesiyim bunu ona da söylüyorum kesinlikle kabul etmiyor kafasında bitirmiş beni ne dersem diyeyim bana iğrenç davranıyor. gerçekten üzgün ve pişmanım, eşime maddi konularda güvenim vardı tabi ama çevremin baskısında kaldım para geri gelmez çocuklara bir gelecek inşa edemeyiz diye korktum. savurgan biri değil parası kadar harcar genelde çok şükür öyle kötü bir ynaı yok. maalesef beni çevre baskısı bitirdi
Sizin altininizdan,paranizdan millete ne,kime ne?Evliliklerin çoğu dışarıdan gelen etkiler yüzünden bitiyor zaten.Eş demek iyi günde,kötü gönde yanında olan kişi demek.Eşiniz bu altınları car cur etmek için istememiş sizden ama siz onu başkalarına muhtaç etmişsiniz.Ben olsam,ben de affetmezdim.Hatalisiniz,kusura bakmayın.

Adam haklı. Demekki sen eşini hiç tanımamışsın verip vermeyeceğini bile bilmiyorsun.
Şimdi çevrendeki akıl verenler düzeltsinler aranızı.
Ne demek hangi erkek geri verir, niye vermesin? 30 yıllık evliyim daha 5 kuruş paramın üstüne yattığını görmedim
Güvenmediğiniz adamlarla evli kalmayın.

Canım eşin haklı kırılmakta ama sen de çocukların için vermek istememişsin.Ayrıca çok pişman olduğun belli.Eşin bunu bu kadar da uzatmamalı defalarca kez özür diliyorsun affetsin bence artık

Bu mesajı okutsun eşine kesin yumuşar

Eşiniz baştan sona haklı, hala gönlümü almadı falan yazmışsınız. İyi günde, kötü günde sözünü o kadar güzel söylemiş ki. Yani birikim yaptım diyorsunuz o adamın işleri iyi giderken yaptığınız birikimden bahsediyorsunuz ve o adam yine işleri için o altınları kullanmak istediğinde direniyorsunuz. Ne ki altın, para, pul? Gidip kumar oynamamış, sizden gizli kredi çekmemiş, kadınlarla yememiş işleri için istiyor. Benim durumum sıkışsa kocam kenardaki parası için kusura bakma veremem dese bir daha içim ona asla doğrulmaz ve evet belki çocuklar varsa zorunluluktan o deveyi güderim ama nereye kadar bilinmez. Bu benim çok ağrıma gidecek bir şey olurdu. Kardeş başka işte çıkarmış vermiş altınlarını :)

Ay bakmasaydım konuya keşke çok sinir oldum size. Adama da çok üzüldüm. Eşyalarını satacak kadar kötü bir duruma düşmüş, bir tekme de siz atmışsınız.

Ben olsam sizi boşardım. Eş kişisi bana destek olmak yerine, beni ele güne muhtaç ediyor. Ve sevdiğinizi de düşünmüyorum; yeniden para kazandığını görünce altınlarımın yolu kesilecek diye korktuğunuz için pişmansınız.

düğünden kalanlar, kendi aldıklarım ve eşimin aldıkları. her ay ikimiz de alıp koyuyorduk. bazen ağırlık onda bazen bende oluyordu. ortak birikim özetle
E yuh ortak birkimi mi adamdan sakındın. Adam haklı parayı vermemekten öte sen para yönetimini bilmezsin demek gibi olmuş. Adamın eşisiniz onun yerine birikimini saklayan koruyan annesi değil

Eşiniz haklı. Siz eşinize resmen güvenmemişsiniz daha beteri başkalarının aklına uymuşsunuz. Eşiniz parayı kendine istememiş sonuçta işleri düzeltip eve harcayacakmış. Duran altının nasıl faydası oldu ki size eviniz, eşiniz bu kadar dardayken? Bencilce davranmışsınız eşinizin yerinde ben olsam sizi silerdim. Üzgünüm ama gerçek bu. Belli ki eşinize nazaran annenizi kardeşinizi daha değerli görüyorsunuz

sanki esinmi degerli altinlarinmi daha degerli gibi olmus sende esini degilde altinlari secmissin esinin en ihtiyac duydugu zamanda sen degilde kizkardesi vermis elbette kizkardesinin degeri seninkinden fazladir bu durumda diye düsünüyorum elaleme akil danisanacagina kadar kalbine danissaydin neyse olan olmus pismanliginida göstermissin hani adam parayi car cur eder anlamaz batirir her isini haklsin derimde kendin söylüyorsun tutumludur vs diye kizmakta hakli ama altinlarinida vermeye mecburda degilsin lakin bu zor zamanda vermeyeceksen yardimci olamayacaksa o altinlar ne degeri varki varlik zamaninda

Konu sahibi senin işin bir çözümü var. Rest çekeceksin. Ben çocuklar için saklamıştım, senin durumunu anlamadım, hatalıyım evet ama bu kadar nefreti ve kini haketmiyorum dersi, bu tavrın devam edecekse yolları ayıralım dersin. Tek sıkıntı adam gaza gelip boşayabilir.

Evet erkekler asla vermiyor bence bende evlendiğimde her şeyimi bozdurdm.verdim.5 yıldır daha vermedi olsun canı sagolsun gene bana harcıyor sonuçta ev huzuru herşeyden önemli eşin haklı üzgünüm

Konu sahibi senin işin bir çözümü var. Rest çekeceksin. Ben çocuklar için saklamıştım, senin durumunu anlamadım, hatalıyım evet ama bu kadar nefreti ve kini haketmiyorum dersi, bu tavrın devam edecekse yolları ayıralım dersin. Tek sıkıntı adam gaza gelip boşayabilir.

Adam boşar. Bundan sonra kolay kolay birikimini de paylasmaz. Hakli da
Su anda konu sahibi dua etsin ki sadece isine gömülüyor

işte o durumda böyle düşünemedim. kocam iş konusunda çok hırslı birisi olduğu için bir risk alacak sandım. öyle hırslı birisi ki bir keresinde beni gece uyandırıp şöyle şöyle yatırsam böyle kazansam onu da böyle yapsam sence nasıl olurdu diye sormuşluğu var kaç kere yaptı bunu hemde, bir keresinde dediğime bakmayın. gerçekten kötü durumda mı yoksa risk mi alıyor diye ayırt etmek istedim. çevreme danıştım çevremde maalesef buradaki gibi düşünen, ne olursa olsun ver gitsin diyen tek tük kişi çıktı. ilk verecektim zaten ama hemen adım atmak istemedim. sonra vermedim, en son iş kendi kıyafetlerini satmaya gidince durumun önemini anlayıp vermek istedim ama ölsem de senden bir şey istemem dedi. şimdi ise yalnız kaldım ne yapacağımı bilmiyorum. buradan yine hırsa çıkıyoruz, işimi öyle büyütüyorum böyle büyüyorum çok seviyorum işimi, az daha senin yüzünden hepsi gidecekti falan diyor. hırsı ve kini birleşmiş adam beni düşman olarak görüyor artık evin içinde
Alırsa alsın başlarım altinina bu ne böyle şartlı sevmek

Şimdi de siz o çocukların geleceğini aldınız ellerinden. Mutsuz bir anne ve baba cıkardıniz ortaya. Bu yüzden boşanırsanız muhtemelen çocuklarınızda büyüyünce size düsman kesilebilir. Umarım kurtarırısınız. Verilebilicek bir tavsiye malesef yok.

X