Altın mevzusu için tartıştık kocam dedi ki çocuk olmasa seni kesin boşardım. Ne yapmalı şimdi fikirleriniz lazım.

hakkaten ben de onu anlamadım ya. kocan kıyafetlerini satacak sen kutuda altın okşayacaksın. empati yapamadım

İşte kim olursa olsun sürekli bu kadar değer verirsen bu kadar mücevher yaparsan eline verirsen böyle şımarır tepene çıkar. Siz zannetiniz kocam zaten beni çok seviyor bir sürü mücevher yapıyor beni asla bırakamaz. Kocanız size bağımlı sandınız. Yok çocukmuş vs hepsi hikaye. Bu kadar aşık adama eziyet etsem de beni hayatta bırakamaz diye düşündünüz. Kimseyi çok sevdiğini belli etmeyeceksin. Mecbur sanıp eziyet ediyorlar. Ama şunu bilin kimse vazgeçilmez değil.

Eşiniz gerçekten haklı. En azından bir kısmını verip bir kısmını tutsaydınız. Adam en zor zamanında eşinden destek görmeyrcekse kaç yazar. İş bu. Adam tatilde ezelim paraları dememiş ki. Boğazınızdan iki lokma daha geçsin, daha iyi evlerde oturabilelim diye işini yapmaya çalışmış.

Ben bu yüzden boşanan birini tanıyorum Kendi işini kurmuştu adam, birkaç yıl sonra işleri dara girdi. O sırada çok kavga etmişler seninle mi uğraşıcam diyip karısını koydu kapı önüne hem de ikiz çocukları vardı. Kendi işini götürmek böyle zengin olsan da ara sıra dara girdiğin anlar oluyor sonra toparlanıyor. Destek olmayacaklar evlenmesin.

Teyzem ve eşi arasında çok eskiden böyle bir mevzu olmuş. Eşi iş kurmak istemiş, teyzemden altınlarını istemiş, teyzem vermemiş, adamın ablası vermiş altınlarını, onlarla iş kurdu ve çok zengin oldu. Boşanmadılar ama eşi ablasının üstüne çok mal mülk yaptı tabi, o bana altınlarını vermişti diye, haklıydı da.

Oda cocuklarinizin babasi. Esimin isi bozulsa ve para lazim olsa verirdim. Lüks harcama (mesela araba yükseltme) icin bende vermezdim. Esiniz kötü gününde baskalarin lafina baktiginizi gördü. Bu isim batsa baskasinin lafi ile beni terk eder diye düsünüyordur. Bu güven kirikliligi kolay kolay tamir edemezsiniz. Sahsen bende inanmam.pisman olmaniz isleri düzeldikten sonra cünkü hicbirsey ifade etmiyor. Evlilik danismanina gitmeyi teklif edin.

Bu durum öyle aman yapmış bir hata, herkes melek mi diye mazur görülecek bir şey değil. Güvene ciddi darbe vurmuş. Bir anlık yapılan bir hata da değil; bir süre yalnız bırakılan, eşya satacak halde iken bile görülmeyen biri var; ne zaman toparlamış adam o zaman hatalı hatasını anlamış. Konu sahibi kendini halen de hatalı görmüyor içten içe, sonuçları ile karşılaştığı için kabul etmek zorunda kalmış.

Eşiniz çok haklı bu evlilik kolay kolay toplanmaz gibime geliyor. Ben olsam sizin gibi biriyle evli kalmaya tahammül edemezdim. Kapı kapı sormaya nasıl utanmadınız, evinizi mahreminizi hemen herkese nasıl açabiliyosunuz borcu var altın vereyim mi bilmem ne diye kocanızı insanların gözünde ne hale sokmuşsunuz. Çok bencilsiniz insan zor günde belli olur eğer batsaydı çoktan ayrılırdınız altınlarınızla ve iyiki vermedim derdiniz eminim. Eş olmak ne demek bilmediğinizi bunca sene sonra görmüs adam yazık gercekten

İş kurma konusunda ben de eşime verdim.
Sonuç ?
Battı.
Şimdi ise ben ona söylüyorum.

Olay düğün altınları değil ki. Adam ortak birikim olarak da sürekli alıp ekleme yapıyormuş. Bu çok rezil bir şey bence. Şurada bir kadın, bırakın iş durumunu, ortak birikimimizden para almak istiyorum ama vermiyor deseydi çoğu kişi boşan derdi. Siz kendi güvenceniz olan değil ortak güvenceniz olan paraya el koymuşsunuz. Çok hayal kırıklığına uğratıcı. En azından bir kısmını verebilirdiniz ne olur ne olmaz bir kısmı kalsın deseydiniz ne bileyim. Yaptığınız şeyin sorumluluğunu da alım bence, sizin zaten gönlünüz yokmuş şimdi etrafı bahane etmeyin.

Ha eşinize gelirsek o da çocukları bahane ediyor. Boşanmak isteseydi boşanırdı diye düşünüyorum. Ama evliliğinizin dikiş tutması zor bu durumda. İyilikte kötülükte bir olmadığınız ortada. Güven zedelenmiş. Hakkınızda hayırlısı olsun inşaallah

zaten konuda yazdığım gibi başta vermeye niyetlendim ama ya geri gelmezse diye korktum. çevremin baskısında kalınca resmen bağnazca vermemeyi savundum.
Eşiniz çok haklı malesef siz hayatı paylasiyorsunuz vermese ne olur yani altınları geri güveni zedelenmiş size zor durumda olduğunu söylemiş kardeşinden altınlarını almış siz yine vermemissiniz annenizi çevrenizi değil kendi aklınızı kullanmalısınız neticede altinlarda eşinizle sizin evlilik birliğinde ben olsam affetmem ama eşiniz inşallah affeder

Eşiniz haklı ben çok soğurdum böyle durumda... İyi günde kötü günde demiyor muyuz.. Eşim dese verir misin altınları gelmeyeceğini bilsem yine de veririm..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…