Altın biriktirmeye başlıyoruzz

Hoş geldin canım. Geçmiş olsun inşallah dişleriniz ciddi problem açmaz.

Ben ınternet uzerınden almayı hıc beceremıyorum. Alıyorum, eğer ki bir an paraya ıhtıyacım varsa hemen bozduruyorum. Aynı şeyi kumbarada da yapıyorum. Resmen tırtıklayarak ıcını boşaltıyorum: ))

Ben fiziki altın (özellikle ata lirası) alarak buna çözüm buldum, bozdurması zor oluyor, alıp kenara atıyorum ve unutuyorum... Kumarabay atacagım bozukluklarla da uc dolar ıkı euro gibi artık ne kadar gelirse hemen dovıze cevırıyorum. Böylece tırtıklama ımkanım olmuyor. Boyle boyle 400 usd ve 100 euro yaptım...

Eşim içmiyor 7 sene önce bıraktı tütün denedim bi ara, ama icemedim, eşim de çok ağır kokuyor diye söylendi durdu..

Kart ben de kullanmıyorum, sadece altın alıyorum..yıllar önce bi uzman evinize peyniri, çocuğunuza sütü karttan alıyorsanız ekonominiz bitik demektir demişti, hiç unutmuyorum..yemin verdim açlıktan olsem kk dan 1 dilim ekmek almayacagim..kararlıyım bu sefer

bende geldim internet bankacılığı ile gram altın alıyorum..

kasa kiralamak mantıklı mı?

ama yine de savurgan hallerim var.. burada gaza geliriz hep beraber inşallah

Kızlar vende internet bankacılıginda altın ve döviz biriktiriyorum hem calınma derdi olmaz hem de kasa kiralama masrafi diye düsünüyorum. Maaşımı aldigım bankadan actırdım bana çok pratik geliyor. Ancak kumbara yapmıyorum bozuk tl biriktirmek yerine bakiyorum cantamda cuzdanda bozukluk var onlari harcıyorum onun yerine hesabımdan hemen 3-5 $ ne olursa alıyorum bende böyle böyle biriktirebiliyorum. hepimizin yöntemleri farklı ama amaçlari aynı birikim yapıp hayallerimizi gerçekleştirmek umarim bu yolda hepimiz birbirimize destek oluruz

Merhaba kızlar...
Ben de gelebilir miyim aranıza?
Ben de iki seneden beri tasarruf ve birikim yapmaya çalışıyorum...Her ay banka üzerinden 2 gr altın alıyorum ve her ay 2 çeyrek, bazen de elime geçen paralarla çeyrek yapıp kenara atıyorum...
Geçende kumbaramızı açtık ve çıkan paraları tümletip 3 çeyrek aldık mesela..bayramda çocukların harçlıklarıyla da bir çeyrek alıp onlar için kenara attım...böyle böyle artıyor, arttıkça da daha motive oluyor insan...
Altınlarımız bereketli olsun...
Takipteyim :)

Hoşgeldin, bereketli olsun inşallah birikimlerimiz

Merhaba kızlar
Çoğunuzu tanıyor gibiyim
Ben de kumbara yapmaya yeni başladım
Bu zamana kadar.biriktirdiğim altınları araba alırken eşime vermiştim şimdi tekrar altın almak için biriktiriyorum
Bir de ayda 500 tl lik girdigimiz 9 kisilik günümüz var
Kredimiz de var tabi malesef
Şu an 2 ceyregim var
250 lira kumbaramda var
Züğürt beni de kabul edin:)))

maşallah canım biz de araba almak istiyoruz konut kredisi ödüyoruz bir yandan o yüzden ancak çeyrek alabiliyorum alabilirsem bir de kumbaram var :) böyle böyle birşeylerimiz olacak inşallah :)

sinirliportakal sen diyince baktim sanirim evet 15 gunluk fark. Tabiki yeterli bir zam degil ama yinede insan gorunce seviniyor
aynen canım 5 ay önce streç film almıştık 13 tl den geçen gün baktım olmuş 20 tl bu tarz zamların yanında bizim zam kuş kadar da olsa şükür diyelim..

Hepiniz hoşgeldiniz arkadaşlar
Çok ama çok memnun oldum sizlerin katıldığına...
Herkesi alacak yer var topik sizlerin
Ben artık altın biriktirmeye karar verdiğim için açmaya karar verdim yalnız bırakmayın beni
Hep beraber olsun inşallah hepinizin birikimleri bereketli olsun..
Bende hepinizi az çok tanıyor gibiyim ne güzel... Ben sizlerden daha geç öğrendim tasarruflu olmayı,birikim yapmam gerektiğini...
Sizden öğrendim..
Umarım bundan sonra da hep birlikte devam ederiz..

Kızlar maalesef bizim şirket politikası Nisan ayında yılda 1 zam veriyor
Ve maalesef biz geçen Nisan da zam alamadık.kuruş zam yok.
Bahane sene si dolmayan alamıyor du
Ama senesi dolanlarda alamamış
Eski 8 10 senelik ler ve yenilerden bikaç kişi zam aldı.yani seçme verdiler zammı.

Biz çok üzüldük sonuç 3 vardiyalı 7 24 çalışan büyük bir firma ve Hiçç zam vermedi.
Öylede çok yoğun iş var ki,resmi tatillerde bile çalışıyor uz.
Zam için devletin verdiği Ocak ayını bekleyeceğiz.
Yani diyeceğim o ki,beterin de beteri var.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…