Altın biriktirmeye başlıyoruzz

Zor cnm ya yarınki market alışverisi, pazar alışverisi ve su faturasi bu paradan ödenecek.

Benim kumbara açılmayan teneke kumbaralardan, açılanında biriktiremiyorum ben. Zevkli olmuyor sanki :KK48:

En küçügünden minik bir teneke kumbara daha alıp ağzını azıcık genişleteyim. Orada atarım içine

Birde kızlar ata altın kulpsuz oluyordu değilmi:sus:
Açılmayan kumbara güzel oluyor ne kadar oldu acaba diye hep bir merak oluyor :)
Ata altın kulpsuz oluyor cnm

Süpersin canım hoşgeldin..ben nutella kavanozu gibi kavanozu kaplayıp plastik kapağını deldim..cimriligimden kumbara da almadim :KK66: istediğin büyüklükte kesebiliyorsun.kapagi da koli bandıyla bantla..
Nutella kavanozu fikri süper bayıldım
Hem maliyetsiz yaratıcı...
Sen altın konusunda beni sollarsın cnm :)) :halay:

Günaydın kızlar
Hayırlı cumalar

Açılmayan kumbara güzel oluyor ne kadar oldu acaba diye hep bir merak oluyor :)
Ata altın kulpsuz oluyor cnm

Bnm simdiki açılmayan kumbaram 5 litrelik su bidonundan biraz kücük. Ne zaman dolar bilmiyorum. Ama bir aksilik cıkmazsa dolana kadar açmayı düşünmüyorum.

O zaman benim hedefimde ata altın olsun. Kumbaraya atması daha zevkli olur :KK9:

Nutella kavanozu fikri süper bayıldım
Hem maliyetsiz yaratıcı...
Sen altın konusunda beni sollarsın cnm :)) :halay:

Günaydın kızlar
Hayırlı cumalar

Bnm simdiki açılmayan kumbaram 5 litrelik su bidonundan biraz kücük. Ne zaman dolar bilmiyorum. Ama bir aksilik cıkmazsa dolana kadar açmayı düşünmüyorum.

O zaman benim hedefimde ata altın olsun. Kumbaraya atması daha zevkli olur :KK9:

Günaydın, hayırlı cumalar kizlarrr, bu sabah evde gözüme rulokat kutusu ilisti,metal kutu,ağzı plastik kapak.agzini japon ile yapıştırıp delecegim, bu daha iyi hem kaplama derdi de yok :KK66:

Sabahın köründe kalkıp girdim mutfağa, cook isim var, fırsat buldukça uğramaya çalışacağım..

Günaydın kızlar
Hayırlı cumalar

Günaydın Canım hayırlı cumalar
ben senin o kumbaranı çok merak ettim doğrusu foto atabilir misin
Ne zamandır biriktiriyorsun? O zaman hedef ayda bir ata mı oldu şimdi?

Günaydın, hayırlı cumalar kizlarrr, bu sabah evde gözüme rulokat kutusu ilisti,metal kutu,ağzı plastik kapak.agzini japon ile yapıştırıp delecegim, bu daha iyi hem kaplama derdi de yok :KK66:

Sabahın köründe kalkıp girdim mutfağa, cook isim var, fırsat buldukça uğramaya çalışacağım..
Günaydın Canım no_name_ no_name_ hayırlı cumalar olsun
Çok azimlisin karar vermek başarmanın yarısı iyi yoldasın cnm

Günaydın Canım hayırlı cumalar
ben senin o kumbaranı çok merak ettim doğrusu foto atabilir misin
Ne zamandır biriktiriyorsun? O zaman hedef ayda bir ata mı oldu şimdi?

Günaydın Canım no_name_ no_name_ hayırlı cumalar olsun
Çok azimlisin karar vermek başarmanın yarısı iyi yoldasın cnm
Saol tatlım inşallah Aralık'ta kumbaralar açıldığında yüzümüz güler :KK66:

günaydın hanımlar :) ben de kalın plastikten bir peynir kutusunu kumbara yaptım 1 buçuk ay önce içine 1 tl 5 tl ve ekstra para gelirse (kızıma harçlık, önceden verdiğim borç vs.) atıyoruz eşimle. hatta eşim elinde bozuk varsa bile bütünü bozduruyormuş benden daha fena yani :) neyse bu hızla gidersek belki kurban parası yaparız. çeyreği de maaşı alınca durumumuza bakarak alacağım inşallah. bu ay arabanın vergisi de var :KK43:

günaydın hanımlar :) ben de kalın plastikten bir peynir kutusunu kumbara yaptım 1 buçuk ay önce içine 1 tl 5 tl ve ekstra para gelirse (kızıma harçlık, önceden verdiğim borç vs.) atıyoruz eşimle. hatta eşim elinde bozuk varsa bile bütünü bozduruyormuş benden daha fena yani :) neyse bu hızla gidersek belki kurban parası yaparız. çeyreği de maaşı alınca durumumuza bakarak alacağım inşallah. bu ay arabanın vergisi de var :KK43:
Süper maşallah, bereketli olsun inşallah

Saol tatlım inşallah Aralık'ta kumbaralar açıldığında yüzümüz güler :KK66:
Ben dün hemen kumbara ayarladım siftahı attım 5 tl, sürekli madeni para attığımda tümletirken sorun yaşamıştım o yüzden ben hem bozuk hem kağıt para atacağım cnm
Günaydın hoşgeldin sinirliportakal sinirliportakal
Eşinin de senin gibi olması ne güzel benim tüm birikimimlerim kendi çabamla
Ben maaşı aldığım gibi hemen koşuyorum kuyumcuya atayı almaya kısmetse
Günaydın hayırlı sabahlar
Mavimli bende gelebilirmiyim hiç birikimim yok şuan ama :KK66:
nora2010 nora2010 merhaba hoşgeldin tabiki gel cnm kumbara ile ufak ufak başlıyoruz bir taraftan, Maaşları alınca da herkes kendi Hedefine göre çeyrek, gram, yarım, ata şeklinde planlarımız var.
Günaydın güzel kızlar hayırlı cumalar dilerim.
Günaydın durkan durkan hayırlı cumalar olsun...

Merhaba kızlar hepinize hayırlı cumalar :KK54: sevgili karamelli_turta karamelli_turta hayırlı olsun canım topigin benim kendi kendime hedeflediğim seyi aklımda olanı burada topige dönüştürmüssün tebrik ederim :super:
Yaklaşık 1 yıldır bu forumu takipteyim kızlar çogunuzu taniyorum diğer topiklerden hatta ara sıra yazıyorum bile ama bu yeni başlamış topiği görünce aklımdaki düsümceyle de uyuşunca katılmak istedim aranıza :KK52: hepinizin birikimi kazancı bol bereketli olsun ve inşallah hepiniz en kısa zamanda hedeflerinize ulaşırsınız:dua::KK68:
Benim hedefimse şimdilik yıl sonuna kadar 20 gr altın 750 $ yapmak suan sadece 5 gr altın ve 130 $ var ancak agustos ayında bitecek olan 750 tl lik bi kredimiz var ondan sonra her ay bu kadar parayı birikime ayırmak.yeni yıldan itibarende ayda 3 ata altını almayı hedefliyoruz. Bu şekilde yaklaşık 5 yıl biriktirme planımız var. 8 yıllık memurum arabamız dısında hiçbir yatırımımız yok evimuzin eşyasınız çeyizimizi hepsini sadece eşimle ikimiz aldık düğün yapmadık düğün borcumuz olmadı ama herhangi bir takımızda olmadı. nasipse bu birikimizle arsa ya da ev almak istiyoruz :KK68:
Tekrardan hepinizin birikimi bereketli olsun arkadaşlar hepimiz burda hedeflerimizi tutturduğumuzu hayallerimizi gerçekleştirdiğimizi birbirimizle paylaşırız inşallah :dua::dua::KK68::KK68:

ATTRAENTE ATTRAENTE seni de görmeyi çok isterim :KK54:Hoppa

Sen istersin de gelmem miiii =)))
Birikim için motivasyon lazım, ben hala ortlama ayda 550 TL civarında gidiyorum, ne kadar tutarsa altın hesabına
İki ay sonra bireysel emeklilik ödemelerim bitecek nasipse, oradan da 400 TL ilave yapmayı planlıyorum.
Bugün dişçiye gideceğim, bakalım ne iş açacak başıma oradan beklenmedik bir masraf çıkabilir diye düşünüyorum ama bakalım hayırlısı. Allah hepimizin kazancına bereket versin, şimdi yaz bereketli mevsim, kışlık hazırlıklar başlar yavaş yavaş, arttırıp, biriktirelim =))

Selam hanımlar
Yepisyeni bir Topik ile ben geldim
13 yıllık çalışma hayatımda ortalama son 1,5 yıldır gelecek için çocuklarım için birikim yapmaya başladım.
Biriktirmeyi bilmeyen bir kişiliktim ama öğrendim artık. Ben yaptıysam hepimiz yaparız diyorum çünkü çok savurgandım.Hiç acımıyorum artık eşime hiç güvenmiyorum zaten çünkü ona kalsa birikime gerek yok. Ama dünyanın binbir türlü hali var bence birikime çok gerek var.
her ay çeyrek ile başladım,iki tane güne girdim 2000 er tllik birini alınca iki tane ata altın aldım. Diğeri de agustos 5 inde alacağım inş.
Çocuklarıma verilen harçlıklar vs hepsini biriktiriyorum.
Artık agustostan itibaren ayda bir ata altın almayı hedef aldım.
Hadi bismillah.
Bir de banka kasası hala kiralamadım onu da düşünüyorum hala.
Gelin beraber biriktirelim...
hayırlı olsun canım topiğin bende sahalara eylül ayında dönüyorum
ama sabredemedim buralardayım bende
bende altın almayı düşünüyorum inşallah

Ben dün hemen kumbara ayarladım siftahı attım 5 tl, sürekli madeni para attığımda tümletirken sorun yaşamıştım o yüzden ben hem bozuk hem kağıt para atacağım cnm

Günaydın hoşgeldin sinirliportakal sinirliportakal
Eşinin de senin gibi olması ne güzel benim tüm birikimimlerim kendi çabamla
Ben maaşı aldığım gibi hemen koşuyorum kuyumcuya atayı almaya kısmetse

nora2010 nora2010 merhaba hoşgeldin tabiki gel cnm kumbara ile ufak ufak başlıyoruz bir taraftan, Maaşları alınca da herkes kendi Hedefine göre çeyrek, gram, yarım, ata şeklinde planlarımız var.

Günaydın durkan durkan hayırlı cumalar olsun...
Ben bozuklukları a 101 de tümlettim hatta teşekkür bile ettiler.

Az önce markete gittim geldim, ihtiyaç olmayan hiç bir şey almadım ama bı sürü para gitti, Allah yardımcımız olsun hayat çok pahalı :KK43:

Bi de benim kurtulamadığım sigara alışkanlığım var ki beni batırıyor :KK43: aylık 300-350 arası sigaraya veriyorum sadece :KK43:

Tütüne dönün, biz öyle yaptık eşimle ayda ortalama 750-800 TL kara geçtik
Kilosu 120 TL olan iyi tütünden, 750 gram alıyorum, bir aydan fazla yetiyor, tütün+makaron+ağızlık (plastik katran süzen ağızlıklardan kullanıyoruz) ayda 140 TL tutuyor ikimizin sigara masrafı. Üç yıl olacak neredeyse tütüne başlayalı, o sayede kart kullanmayı tamamen bıraktım, elimize kalan parayı mutfak masrafı yapıyorum, arttırdığım bile oluyor, deneyin derim , bıraksak en iyisi tabi ki ama madem bırakamıyoruz ne kadar az harcasak o kadar iyi

X