Altın biriktirmeye başlıyoruzz

Hayırlı sabahlar kızlar
Bizim bugun itibariyle ev bocumuz tamamen bitti
Bankayı şubatta kapatmıştık
Elden de 10 bin vardı ancak bitti.

Para benim hesapta birikiyor eşim maaşını çekme dursun diyor onunki ile geçiriyoruz

Ama altın almamı da istemiyor para olarak biriksin diyor
Tl değer kaybediyor bi türlü anşattıramadım adama.
Her ay ben ata falan alamam da
2 gram falan ancak altın alabilirim
İstemiyor çünkü.
Dediğim gibi maaşıma zam gelmedi
Şimdi kesintiler de başladı bakalim çok düşmez inşallah. 30nda alıyoruz.

Eşimin fabrikada yangın çıkmış dün
Baya zarar varmış
Adam cimrilikten 3 4 binlik sigorta yı yaptırmıyor
Zarar belkide 100 bin
6 ayda bir eşimlere 50 tl zam veriyor şuan onu da vermez.3 4 ay sonra verir o da geçnişi vermiyor örnek Temmuz zamlı ise taa ekimden veriyor ve o heri kalan 3 ay yanıyor.
İçerde mesaileri vardı baya bi süre onları da vermez zaten maaşlarımız düşük
İkimizin toplamı 3600 3700 işte ;(

nora2010 bu ne güzel haber böyle... Borçlarınızın bitmesine çok sevindim rahat nefes alınıyor kk kredi yada baska borç bitince.
Sen yine de şanslısın eşin birikimi seviyor demek ki. Bereketli olsun cnm

Bende özel şirkette çalışıyorum maaş ikramiye içinde hali 2.100 mesai olduğunda 2400 e kadar çıkabiliyor
Bu zamanda kadınlar da çalışmalı..

Canım ben eşimden çok razıyım
Çok tutumlu
Alkol sigara Vs içmiyor
Ayakkabı alırken bile bana soruyor Vs vs
Öyle eve harcar çarçur etmez
Başka borcumuz yok çok şükür
10 15 senedir k kartı kullanıyor uz hiç aşmayız kendi limitimizi
Düzenli de öder aklı gider faiz e bırakmaz hiç
Şimdiki hedefimiz
Bakıcı parası ve eşimin maaşla geçinmek
Geri kalan benim maaşla araba parası birikltirmek
Kredi çekmek istemiyoruz
Şöförlüğü de olmadığı için 25 30 binlik bişey görür işimizi.

Canım bencede kadın çalışmalı.
Benimde maaşım ikramiyeler içinde 1800
31 olan aylarda ve mesai varsa 1900 ü biraz geçiyor
Ama bu ay kesinti de olacak ya ne olur ne alırım hiç fikrim yok
Bugun 15 Temmuz ve çalışma var düşün çok yoğun bir işyeri
1 Mayıs hariç bütün resmi tatillerde çalışıyor uz biz.
Ama zamma geldimi yok işte uyuzlar

Bencede katılıyorum kesinlikle .. benim eşim evlendiğimiz ilk zamanlar calışmamam için çok baskı yaptı her defasında resti cektim 3500 e yakın maaş alıyorum ( izinliylen kesiliyo şuan raporluyum ) kamuda calışıyorum kim istemez ki böyle işi buda buldu bunuyo .. neyseki bişey demiyo artık

tobosolu_dulcinea maaşın bereketli olsun gün benim günüm diyorsun :)

Ayyy çok sağol canım çok sempatik msj ın sabah sabah beni iyi güldürdün allahta seni güldürsün
2 tane kredimiz var toplamda 1450 tl aylık ödemeli nasipse önümüzdeki ay 750 tl lik olanı bitiyor olucak asıl bu biterse daha çok mutlu olcam inşallah

Kredi bitince o para insanın Eline kalıyor ya süper yani geçmiş olsun biten kredine

Sizin krediler ne kredisi tobos

Ihtiyaç canım evlenirken ikimizin ailesinden de hicbir destek almadik hatta biz eşimle tanıstıgımızda ikimizde ailelerimizin evi icin kredi cekmisiz onu ödüyoduk sonra eşimin kredisi bitti sevgiliyken araba aldik onun icin kredi cekti gecen kasimda bitti cok sükür sonrada evimizin eşyalarini alirken kredi kartları şişti onları temizlemek icin ihtiyaç kredisi cekmiştik 12 ser ay vadeli agustosta 750 tl bitiyo kalan 700 de ocakta kısmetse biticek ondan sonra tam gaz birikim inşallah bundan sonra ev ya da arsa alma hayalimiz var allahım bütün dileyenlere hayirlısiyla başını sokacağı bi ev nasip etsin

Kredi bitince o para insanın Eline kalıyor ya süper yani geçmiş olsun biten kredine
Sağol canım insallah daha bitmedi ama son 1 taksiti kaldı simdiden ona seviniyorum eşimle anlaştık nasipse o kredi bitsede biz bitmemiş gibi davranıp birikime atıcaz insallah o kadar tutarı altın yapıp

Inşallah Kostebekpasta cım senin ne kadar var canım kredinin bitmesine

nora2010 sizi de tebrik ederim canım ne güzel ev borcunuz bitmiş çok güzel bi haber

Son düzenleme:
Bi yandan kahvaltı hazırlıyorum
Çok katılamıyorum canım
Çokkk teşekkür ederim evet çok şükür bugunleri de gördük

8.5 sene kirada oturduktan sonra 2.5 sene önce evimizi aldık
4 senelikti borç 16 ayda banka bitti
21 ayda ise toplamını bitirdik

Allahım olmayana da versin
Ben çok çektim kimse sıkıntı çeksin istemiyorum
Bizde evlenirken kuruş yardımcı olmadıkimse
Hatta düğün parasında gelinlik damatlık parasını geri istediler
Salonu kendimiz ödedik Vs vs
Boşver kendi emeğinle alınan hep daha kutsal gelmiştir bana ve
Kimse karışma hakkını bulamıyorum böyle
Çok öpüyorum

Afiyet bal olsun canım öncelikle ayrıca içten samimi msj ın içinde çok teşekkurler kesinlikle aynı fikirdeyim canım eşimle biz birbirimize yeteriz diyoruz çok şükür ikimizde calısıyoruz allah hastalık sağlık problemi vermesin yeter gerisi halloluyor canım rabbim sizede evinizde güle güle mutlulukla oturmayı nasip etsin inşallah kendi emeginle kazanılan herşey hem daha tatlı hem daha bereketli oluyor dilerim hicbirimizin yuvasından bereket huzur eksik olmasin

Ne güzel Canım evinizi alıp çarçabuk ödemesini bile bitirmişsiniz Allah güle güle oturmayı nasip etsin güzel günlerde...

Ahh o kaynanalar bu kadar mı tesadüf olur hepimizin kaynanası pinti imiş sanırım yanlış mı anladım?
Maddi destek sıfır
Sorsan ki oğlumu evlendirdim der
Tüm borçları bize kakaladı
Zamanında milyarlarca borç ödedim
Aslında o yüzden aşk evliliği de yapsak gözümüzü açmalıymışız diyorum.
Hiç olmazsa henuz evlenmeyenlere bu tavsiyeyi verebilirim
Geçen bir arkadaşım arkadaşı duydum ki nişanda tanesi en az 20 grdan 10 bilezik, bir tane 5 i bir arada, 1 tane de beş taş istemiş helal olsun diyorum
Pinti insanlardan istesinler ne de olsa sonra tüm borçları yeni evli çifte yıkmayı biliyorlar.

Aminnnn Canım ....

Günaydınlar olsun. ..

tobosolu_dulcinea benimki ev kredisi cnm 3 senesi bitti sayılır daha 3 senesi daha var
Hayırlısiyla inşallah o da biter canım bence en zor kısmını atlatmışsınız krediler ilk zamanlar daha zor geliyo sonra maaslar arttikca o tutar biraz azalıyomuş gibi oluyor ya da bana oyle geliyo eviniz hayırlı uğurlu olsun canım rabbim güle güle hep mutlulukla oturmayı nasip etsin

Kostebekpasta kredinin yarısı bitmiş bile Canım ne güzel...
Bende ilerde yatırımlık ev alsam mı diye düşünüyorum ne kadar mantikli olur bilemiyorum..
Onun yerine altın ve nakit olarak mı kalsa diyorum...
Arada öyle kafam gidiyor geliyor...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…