Altın biriktirmeye başlıyoruzz

Amin canım çok özledim mis kokulumu
Çocukken ki 8 senelik sgk m olsaydı evet az vardı ama şimdi totalde 5 senelik sgk ancak var
Yani 15 sene prim lazım ve de tabi yaşım 32
Yaş 58 vuruyor galiba bize.

Sağlık olsun canım ben işimi seviyorum
Islak mendil üretiyoruz
Çok temiz en azından
Ama bazen çok seri oluyoruz çok zorluyor
Bazende çok rahatız ama
Yinede işimi seviyorum
Özel sektör olmasına rağmen maaşım da iyi
Bazı aylar 1950 yi buluyor canım
Çok şükür demek lazım ne yapalım

Kızlar birşey soracağım.

Sizlerin aylık mutfak masraflarınız, faturalarınız ne kadar oluyor?

Biz ucu ucuna geçiniyoruz resmen. Tabi kasmıyoruz kendimizi ama bilmiyorum. Çok mu savurganız acaba

Şuan ben ücretsiz izindeyim. Sadece eşimin maaşını kullanıyoruz. 2800 ev kredi ödememiz var. Buna en olarak 1400 daha sabit bir ödememiz var. Yani aslında aylık 4200 sabit bir ödememiz var.
Kredi kartımız da 2 binin altında gelmiyor :S faturasıdır şudur budur derken epey gider oluşuyor.

Bu durum benim canımı sıkıyor açıkçası :S

Aynen canım çok şükür rabbim bereketinide verirse herşeye yeter ne güzel işinide seviyormuşsun çok şanslısın bu konuda maaşında gününde yatıyorsa çok iyi özel sektörün zorlukları çoktur yaş konusunda bende seninle aynıyım canım 58 i bekliycem ama belki günümü doldurunca bırakırım bakalım hayat ne göstericek

İyi akşamlar güzel bayanlar
Kaç gündür sadece okuyorum yazamadım
Çok sevdiğim arkadaşım dizinden ameliyat oldu 1 gece hastanede yanında kaldım sonra evime getirdim 2 gecede bizde kaldı şimdi evine gitti. (bakacak kimsesi yok evinde ne yapacak onu düşünüyorum).
Hasta arkadaşlar çok geçmiş olsun.
Yani gelen arkadaşlar hoş geldiniz.
Borcunu bitirenler gözünüz aydın sizin kadar sevindim. Darısı bizlere
Altın dolar evine eşya alanlar hayırlı olsun.
Eşinden sevdiğinden uzak ve ayrı olanlar allah kavuştursun.

Okadar ödeme tek maaşla yapılabiliyorsa hiç canınız sıkılmasın çok sanşlısınız bence ülkemizdeki maaşlar belli çünkü

Okadar ödeme tek maaşla yapılabiliyorsa hiç canınız sıkılmasın çok sanşlısınız bence ülkemizdeki maaşlar belli çünkü

İşte tam da bu canımı sıkıyor.

Allah tabi daha da var etsin, kimsenin malında gözüm yok ama, bizden daha az kazanan insanlar ev, araba, ev eşyası vs daha iyi koşullarda. Acaba bizde mi bir sıkıntı var diyorum.

Ama biz evlendiğimizden beri borç ödüyoruz. Bundan 3 ay öncesine kadar evlenme masraflarını ödüyorduk yine aylık 2700. Kredi çekip evlendik 60 bin tl. 35 ile araba aldık. 15 i ile de düğün.
Şimdi o bitti, çok şükür bir ev aldık onu ödüyoruz.

Bol harcamalı bi gün oldu
40 tl tüp hortum ve başlık değişti iyi oldu nezamandır tüp kokuyordu bu gibi işler ihmale gelmez
150 tl bez alındı . 2.5 aylık olduk ama pek azalma yok bez sayımızda bakalım nekadar gidecek
Bide 3 noya geçtik artık
Manav alışverişi yapıldı . Meyve sebze Bayağı bişeyler alındı dolap bomboştu. Nekadar tuttuğunu bilmiyorum ama Doğuda pazar yok manavlarda herşey çok pahalı . Tahminen 30 40 civarıdır
14 damacana su
Kumbaramızı açtık 335 civarı çıktı üzerine ekleme yapıp 400 tl olarak kredi kartına yatırıldı
Kumbarada 1.70 tl kalmıştı
2 tl de atarak tekrar başladık :))

Bezleri nerden alıyorsunuz? Ben netten alıyorum, daha uygun oluyor.

2 tl niz 2 bin ve fazlası olur inş :))

Valla canınız sıkılmasın.
Tahminen 7 8 bin alıyor eşiniz.
Bazen şükretmek lazım.
E tabi tutmak da lazım.
Gereksiz hiçbir şey almamak lazım.
Birşey alırken buna gerçekten ihtiyaç varmı diye düşünerek alın.(mutfak masrafını asla kısmam)
Giyim kozmetik Vs kastediyorum.
Ve tekrar yineliyorum bizim eşimle toplam maaşımız 3700 civarı.
Çok şükür diyelim, biz bile birikim yapabiliyor uz sizde isterseniz yapabilirsiniz
Gerekirse yazın kalem kalem

Diyorum ya zaten, canımı sıkan, aylık gelir miktarımız değil de, birikim yapamıyor oluşumuz.

Aslında yazıyorum. Eşimin aylık kendi bireysel gideri bin civarı. Benim maksimum 300 oluyor evdeyim çünkü. Oğlumun yaklaşık 800 oluyor. Bez, ıslak mendil, mama derken artıyor epey.

Hayat gerçekten çok zor. Allah herkesin nasibini ve gönlünü bol etsin inşallah :)

Araba almak istiyorum Bakalım bir gün nasip olursa inşallah
Önümüz bayram
Bugun aile dostumuz Kurban bakmaya gidecekti
İnşallah çok pahaşı değildir
Geçen sene 1600 vermiştik
1700 1800 ü geçmez inşallah
Aslında bize vacip değil bu sene
Geçen sene de değil di borçtan dolayı
Bu sene borç yok ama birikim de yok
Allahım kabul etsin bir sene kesememiştik çok çok üzülmüştüm ve içime oturmuştu
Dert et değil onu kasaptan da alırız
Ama o maneviyat farklı çok.
Allahım herkesin gönlüne göre versin

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…