Altın biriktirmeye başlıyoruzz

İyi akşamlar güzel bayanlar
Kaç gündür sadece okuyorum yazamadım
Çok sevdiğim arkadaşım dizinden ameliyat oldu 1 gece hastanede yanında kaldım sonra evime getirdim 2 gecede bizde kaldı şimdi evine gitti. (bakacak kimsesi yok evinde ne yapacak onu düşünüyorum).
Hasta arkadaşlar çok geçmiş olsun.
Yani gelen arkadaşlar hoş geldiniz.
Borcunu bitirenler gözünüz aydın sizin kadar sevindim. Darısı bizlere
Altın dolar evine eşya alanlar hayırlı olsun.
Eşinden sevdiğinden uzak ve ayrı olanlar allah kavuştursun.
çok geçmiş olsun abla
Allah acil sifalar versin arkadasiniza

h
Gel gel :)
Öyle uzaktan bakmakla olmuyor birikim.. para harcarken bizleri hatırla akşam bunu aldığımı söyleyemem kızlara de :)
Bu arada günü 15 lira bilet parasıyla kapatıyorum.. en kısa zamanda baba-bank'ı ziyaret etmeliyim :KK45:
herkese iyi akşamlar kizlar
M mandalina ben akşam bu duyguyu yaşadım sanırım
flo da indirim vardı 2.urune %50 diye
u.s polo bir spor ayakkabı ve birde dolgu topuk sandalet aldım toplamda 160 tl odedim ve çıktım
sonra burayı düşündüm suçluluk hissettim
ama ihtiyaç dışı değil idi

Gözün aydın.sen 400 bekliyordun aradaki farkla bu alışverişleri yaparsın işte :KK66:
Sağoo cnm bende aynısını düşündüm :)

Kızlar iyi akşamlar herkese :KK24: nasılsınız bakalım gününüz nasıl geçti ben pert :confused: çok şükür bu haftayıda bitirdik :KK9:

Sağol canım benim sende hoşgeldin inan gözlerim aradı seni :KK54: iyi olmana sevindim sık dişini az kalmış bu hafta gündüz vardiyasına gitceksin galiba yanlış anlamadim demi canım :KK52:

Sempatiğim allah kolaylık versin masraf geldi mi üst üste geliyor hep canın sağolsun Hoppa
Amin cnm sağol :)
Kızlar, altın hesaplarınız hangi bankalarda? Ve memnun musunuz?
Ben iş bankasi kullanıyorum çok memnunum

İşte tam da bu canımı sıkıyor.

Allah tabi daha da var etsin, kimsenin malında gözüm yok ama, bizden daha az kazanan insanlar ev, araba, ev eşyası vs daha iyi koşullarda. Acaba bizde mi bir sıkıntı var diyorum.

Ama biz evlendiğimizden beri borç ödüyoruz. Bundan 3 ay öncesine kadar evlenme masraflarını ödüyorduk yine aylık 2700. Kredi çekip evlendik 60 bin tl. 35 ile araba aldık. 15 i ile de düğün.
Şimdi o bitti, çok şükür bir ev aldık onu ödüyoruz.
Duruma bakış açısına göre değişiyor :))
Diyorum ya zaten, canımı sıkan, aylık gelir miktarımız değil de, birikim yapamıyor oluşumuz.

Aslında yazıyorum. Eşimin aylık kendi bireysel gideri bin civarı. Benim maksimum 300 oluyor evdeyim çünkü. Oğlumun yaklaşık 800 oluyor. Bez, ıslak mendil, mama derken artıyor epey.

Hayat gerçekten çok zor. Allah herkesin nasibini ve gönlünü bol etsin inşallah :)
bebek kaç aylık
800 çok değilmi aylık sadece bebek için
Benim 2.5 aylık anne sütü ile besleniyor mama olayımız yok çok şükür
Süt oturana kadar ilk günler mama vermiştik çok zor geldi hazırla soğuk oldu sıcak oldu vs.
Bezleri sleepy den aldım . Pişik vs sorunumuz yok . Bundan sonrada olmaz inşallah
Bide ben aynı anda başka markalarda kullandım hep. Prima sleepy huggies ve premium care
Hepsindende memnun kaldım sızdırma pişik vs. Olmadı hiç

Duruma bakış açısına göre değişiyor :))

bebek kaç aylık
800 çok değilmi aylık sadece bebek için
Benim 2.5 aylık anne sütü ile besleniyor mama olayımız yok çok şükür
Süt oturana kadar ilk günler mama vermiştik çok zor geldi hazırla soğuk oldu sıcak oldu vs.
Bezleri sleepy den aldım . Pişik vs sorunumuz yok . Bundan sonrada olmaz inşallah
Bide ben aynı anda başka markalarda kullandım hep. Prima sleepy huggies ve premium care
Hepsindende memnun kaldım sızdırma pişik vs. Olmadı hiç

Canım bezi prima kullanıyorum. Netten alıyorum 174 lük paketler. 80-100 tl arasında değişiyor. Islak mendil olarak unibaby 12 li. O da 60-70 tl civarı. Mama da hipp combiotics kullanıyorum. Anne sütü ile beslenmedi maalesef. Onu da ucuz olduğu için netten alıyorum. Kutusu 30 tl. Ve ayda 8 tane gidiyor. 240 da o. 400 desek. 100 tl aylık eğitim seti var. 500 tl. Kaşık, kavanoz maması falan 100-200 civarı olabiliyor. Yani hiç birşey olmasa bile 500 kesin gidiyor.

Anne sütü olsaydı tabi bu yarı yarıya fark edecekti.

Canım bezi prima kullanıyorum. Netten alıyorum 174 lük paketler. 80-100 tl arasında değişiyor. Islak mendil olarak unibaby 12 li. O da 60-70 tl civarı. Mama da hipp combiotics kullanıyorum. Anne sütü ile beslenmedi maalesef. Onu da ucuz olduğu için netten alıyorum. Kutusu 30 tl. Ve ayda 8 tane gidiyor. 240 da o. 400 desek. 100 tl aylık eğitim seti var. 500 tl. Kaşık, kavanoz maması falan 100-200 civarı olabiliyor. Yani hiç birşey olmasa bile 500 kesin gidiyor.

Hah işte uni baby yeni doğan saf su pamuklu biz üretiyoruz onu.
Daha önceki gün 12 li sini yaptık :KK66:

Günaydın kızlar :KK200:
Mutlu hafta sonları. ..

Bugün çocuklarım istanbula halasına gidecekler 10 gün kadar... Daha şimdiden özledim...
Normalde kayınvalidem bakıyor o da tatile gidecek, annemle tatili çakıştı.
Öyle olunca görümcem ben alırım yegenlerimi hem onlara da değişiklik olur dedi...
Görümcem bakar da, ben hiç o kadar ayrı kalmadım onlardan Hele küçük oğlum çok düşkün bana :110:
Haftaya sabah vardiyasındayım cumartesi iş çıkışı bende atlar istanbula giderim diyorum kısmetse :KK55:

Noracım bende uni baby Yen'i doğan kullanıyorum devamında unu babynın hangisini önerirsin :KK45:
Canım devamında Uni baby Sensitive
Veya Uni baby kremli
Veya gene Uni baby naturel
3 ü de aynı kalitede ve pakette 56 adet mevcut
Genelde 3lü pakette satılıyor ve yerine göre 11 ile 15 arasında değişiyor fiyat ı.
Onu öneririm canım.

Günaydın kızlar :KK200:
Mutlu hafta sonları. ..

Bugün çocuklarım istanbula halasına gidecekler 10 gün kadar... Daha şimdiden özledim...
Normalde kayınvalidem bakıyor o da tatile gidecek, annemle tatili çakıştı.
Öyle olunca görümcem ben alırım yegenlerimi hem onlara da değişiklik olur dedi...
Görümcem bakar da, ben hiç o kadar ayrı kalmadım onlardan Hele küçük oğlum çok düşkün bana :110:
Haftaya sabah vardiyasındayım cumartesi iş çıkışı bende atlar istanbula giderim diyorum kısmetse :KK55:

Canım bende ilkkez 15 gün ayrı kaldım.
Merak etme alışırsın.çok özleniyor ama iyş bakacaklarını bilince insan vicdanen rahat oluyor.
Canım sende mi vardiyalı çalışıyor sun ve ne işinde çalışıyorsun

Canım devamında Uni baby Sensitive
Veya Uni baby kremli
Veya gene Uni baby naturel
3 ü de aynı kalitede ve pakette 56 adet mevcut
Genelde 3lü pakette satılıyor ve yerine göre 11 ile 15 arasında değişiyor fiyat ı.
Onu öneririm canım.
Sağol cnm :*

Günaydın kizlar
Hala marketten almam gereken eksikler var.

Çocuk icin hediye alamadım. Çıktığımda onu da halledeyim diyorum.

Dün 100 TLye 2.5 kg kıyma alıp hepsiyle köfte yapıp buzluğa attım. Çok uzun bir süre idare eder bizi.

Bu yüzden annemle birlikte ani bir karar verip derin dondurucu almaya karar verdik.
Önümüzdeki hafta içi çıkıp model beğeneceğim. Arçelikten alacağım.
Birikimden gidecek tabiki para.

Sağol canım. Amipli dizanteriymiş kuzum :KK43: çabucak geçer inşallah
Çok geçmiş olsun kuzuna cnm acil şifalar olsun...

Kızlar birşey soracağım.

Sizlerin aylık mutfak masraflarınız, faturalarınız ne kadar oluyor?

Biz ucu ucuna geçiniyoruz resmen. Tabi kasmıyoruz kendimizi ama bilmiyorum. Çok mu savurganız acaba :KK43:

Şuan ben ücretsiz izindeyim. Sadece eşimin maaşını kullanıyoruz. 2800 ev kredi ödememiz var. Buna en olarak 1400 daha sabit bir ödememiz var. Yani aslında aylık 4200 sabit bir ödememiz var.
Kredi kartımız da 2 binin altında gelmiyor :S faturasıdır şudur budur derken epey gider oluşuyor.

Bu durum benim canımı sıkıyor açıkçası :S
Günaydın cnm
Ödemeleriniz bana biraz yüksek geldi :olamaz:
Ay başında gelir gider tablosu yapabilirsin gereksiz harcamaları farkedersin.

Canım bende ilkkez 15 gün ayrı kaldım.
Merak etme alışırsın.çok özleniyor ama iyş bakacaklarını bilince insan vicdanen rahat oluyor.
Canım sende mi vardiyalı çalışıyor sun ve ne işinde çalışıyorsun
Şimdiden özledim valla 10 gün çok geliyor gözüme ama kimsenin planının da bozulmasını istemiyorum tabi.
Özel sektördeyim bende cnm çoğunlukla iki vardiya, ısıtıcı üretiliyor çok şükür benim işim çok ağır değil ve alıştım ekimde 14 yılı devireceğim :KK9: :sus: Allah kısmet ederse
Ne kadar çok olmuş....
Oysa ben birikim yapmayı son 1,5 yılda öğrendim :KK43:

X