Altın biriktirmeye başlıyoruzz

tobosolu_dulcinea benim de saate ihtiyacım var.. trendyoldan 70 liraya 2 tane saatler vardı ama güvenemedim almadım

Iyi yapmışsın canım ben görmedim dediklerini ama bikac yıl önce trendyoldan bende almıstım 3 tane saat hepsinin çok şık çok hoş görünümü vardı ancak ćabuk arızalandılar çok para vermedim ama yine de üzüldüm heveslenmiştim boşuna para vermemiş iyi yapmışsın canım şimdi bildiğim güvendiğim markalardan tercih yapıyorum aklımda FOSSIL marka bi saat var biraz pahalı ama şeytana uyarsam her an alabilirim

kızlaaarrrrrr, benim çok ilgimi çekti, paylaşmak istedim sizlerle ...IKEA nın sahibi kamprad'ın sıra dışı yaşam tarzı...

(IKEA'nın kurucusu Ingvar Kamprad, Bloomberg Indeksi'ne göre 41 milyar dolarlık servetiyle dünyanın en zengin insanlarından. ...)

.....IKEA'nın kurucusu kıyafet konusunda oldukça tutumlu. Bit pazarından, ikinci el kıyafetler alarak gardrobunun büyük bir kısmını oluşturuyor.

....Yıllardır aynı cüzdanı, saati kullanmaktan gocunmuyor. Bu tarz ürünlerin birer amaç değil araç olduğunu düşünerek gösterişini yapmayı anlamsız buluyor....

....Kamprad iş yemeğe gelince de Michelin yıldızlı ya da lüks restoranları bir kenara bırakarak IKEA restoranlarını tercih ediyor. Hatta sayıyla verilen tuz ve karabiberi de evine götürerek kullandığını söylüyor.

....Zenginlikte kendisiyle aşık atmayacak kişiler özel uçaklarda seyahat ederken Kamprad ucuz uçuş firmalarıyla ekonomi sınıfında işini halletmeyi seviyor. Bu alışkanlığını hep sürdürüyor.

...Araba konusunda aşırı mütevazı bir seçimi var. 1993 model steyşın vagon Volvo 240 marka otomobilini 20 yılı aşkın bir süredir kullanmaya devam ediyor. Araç ABD'deki ikinci el otomobil sitelerinde 3500-4 bin dolar gibi fiyatlarla satılıyor. Türkiye'de fazla bulunmasa da yine ikinci el sitelerde bu araca 14 bin lira civarında fiyat biçiliyor.

...Kamprad'ın ev tercihi de bir o kadar sade. Az vergi vermek için gittiği İsviçre'den 2014 yılında İsveç'e dönen iş adamı mobilyalarını 88 yaşında olmasına rağmen kendisi kurmuş.

...Ev için erzak alışverişini yaparken marketlerin indirim günlerini takip ediyor, kampanyalı malları tercih ediyor ve birkaç liralık da olsa avantaj sağlayan mağaza kartlarını hep kullanıyor.

...Kamprad'ın, eli çok sıkı olmasına rağmen, ifşa etmese de yoksullar için ciddi bağışlar yaptığı biliniyor.IKEA'nın kurucusunun bir de evlat edindiği kızı ve INGKA isminde hayır işleri yapan da bir kuruluşu var

not:Ikea’nın bugün dünya genelinde 340 adet mağazası var. Şehir merkezinden uzak, daha ucuz bölgelere mağaza açan Ikea 2016’nın ilk 8 ayında 39 milyar dolar ciroya ulaşmıştı.

(gerçi gelmişsin 90 yaşına, nedir bu kadar cimrilik diye de düşünmedim değil, ye gitsin be amca, bu saatten sonra....)
:)

bu arada takılardan yazışmışsınız, biz kadınlar konu takı olunca nasıl da hevesleniyoruz, ben de heves yaptım, zarif bir kolye ucum var pırlanta ve zümrüt taşlı fakat pek kullanmıyorum, onu kuyumcuya götürüp yüzük yaptırmayı planlıyorum uzun zamandır ama masraf olacak diye de acele etmiyordum, olmadı sizin bu alış furyasına katılarak ben de bi el atayım şu kolye ucuma...

Bende markalı bişi istiyorum da kıyamıyorum ya :) ama saatin ucuzu kendini belli ediyor valla.. sen uymazsın şeytana en az 3 gram alırsın o paraya :)

Arkasından mirasçıları çar çur edecek.. ben bu kadarına karşıyım okurken bile itici geldi.. tutumluluk ayrı cimrilik ayrı

Bende markalı bişi istiyorum da kıyamıyorum ya :) ama saatin ucuzu kendini belli ediyor valla.. sen uymazsın şeytana en az 3 gram alırsın o paraya :)

Sağol canım benim nasip bakalım belki saat değilde altın küpe alabilirim aklımda bi model var 220 tl civarı onu her an alabilirim

Sağol canım benim nasip bakalım belki saat değilde altın küpe alabilirim aklımda bi model var 220 tl civarı onu her an alabilirim
Canimmm sanırım senindi, çeyiz topigine denk geldim, söylemeden geçemeyeceğim, inanılmaz zevklisin, hepsi coook güzel, bayildim..huzurla, mutlulukla kullan inşallah...

3 3gunlukdunya yerleşebildi mi acaba yazlığına, merakla bekliyorum onun cicileri de..

Aaaaa çok sağol canım çok teşekkür ederim çok mutlu oldum rabbiim hiçbirimizin yuvasından mutluluğu huzuru bereketi eksik etmesin inşallah

Aaaaa çok sağol canım çok teşekkür ederim çok mutlu oldum rabbiim hiçbirimizin yuvasından mutluluğu huzuru bereketi eksik etmesin inşallah
aminn canim, gerçekten nefis parçalar secmissin maşallah....hemen araştırdım heves ettim ben de alayım diye

aminn canim, gerçekten nefis parçalar secmissin maşallah....hemen araştırdım heves ettim ben de alayım diye

Tabiki canım herşey bizim mutluluğumuz icin ne istersen kendini zora sokmadan alabilirsin bence ben evimi çok severim en mutlu olduğum yerdir sabah zor ayrılıyorum akşam işten gelinceye kadar çok özlemiş oluyorum haliyle evime bu kadar düskün olunca icindeki herşeyi özene özene sectim canım

İnşallah canım ben de öncelik sırası yaptım da takı kıyafet ihtiyacımdan sonra geliyor kızımdan vakit bulursam bi kıyafet alışverişini halledip takıya efor sarfedebilirim.belki aynı zamanda alırız anca

Ben epeydir kıyafet almıyorum canım. Sade yaşama geçiş kapsamında geçen yıl bütün kıyafetlerimi gözden geçirip eksiklerimi almış, giymediklerimin tamamını vermiştim. Az ama öz kıyafetim var şu an ve kullanmadığım bir çorap bile yok

Ay merak ettim şimdi. Bir bakayım ben de

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…