Altın biriktirmeye başlıyoruzz

hahahah bizimkiler de oğlan evlendirdiler sözde...hiç açmayayım ağzımı
neyseki düğüne karışmayan hiç bir şeye karışamaz, iyi oldu bi nevi, tavrımı koyabildim bende

Benim kv ler herşeyi kendileri yapıyor gibi davranıp herşeye karıştılar herşey onların önceden belirlediği yerden onların istediği gibi oldu
Şuan kiradayım ve bir an önce evim olsun da bu eşyalardan kurtulayım istiyorum .

oturduğum şehirden ev almam imkansız gibi . ben de hayallerimi yazlığımda uygularım diyordum ama o da olmuyor

Eşimin 10 bin eurosu vardı , benim de o kadarlıktan daha fazla altınım vardı , düğündekileri de ekler şehirdışından uyguna ev alıp kiraya verir kirasını biriktiririz diye konuşmuştuk düğün öncesi .

Meğer düğünden 5 gün önce tüm euroları almışlar
Hatta maaşı düğünden önceki gün yatmıştı o maaşı da o gün harcatmışlar , üstüne bir de kk borcu yapmışlar . Balayında maaşımla onların harcadığı kk borcunu ödemiştim

ahh ahhh aynılarını yaşadık inan canım bana, yine şanslılarmış biz gibi kadınlara denk gelmişler...ben çok naif ve duygusal biriyim ağzımı açıp tek bir şey diyemem, cazgırlık yapamam, olay büyümesin diye susarım hep...ama içim çok yandı, acıdı yıllarca...şimdi tamamen kaybettiler beni ve nasıl pişman olduklarını görüyorum ama iş işten geçti...

yahu nasıl tatlıyız biz yaa, birikim topiğini bile iki dakikada bdv ye çevirip kaynanaya bağlıyoruz, bayılıyorum biz kadınlara

canım yazlığını niye gönlünce döşeyemedin? nerede aldınız? hayırlı, uğurlu olsun, Allah ödeme gücü versin, sağlıkla huzurla oturun inşallah...

Aamiiinnn

Çünkü ben de yıllardır para biriktirmeyenlerdenim :)

Yazlığımı Bekarken biriktirdiklerim
Düğündekilerin bazıları ( bazılarını bozmuştuk )
Annem biraz hibe etti
Ve biraz da annemden borç alarak aldım

Eşyalar için hiç ayırmamıştım
Onları taksitle alıyorum
Aldıklarım severek aldığım şeyler
Hatta yıllar sonra açıp bakar bu günleri hatırlarım diye ona bir topik açmıştım
Bakıp linkini eklerim birazdan

Ama yaptırmak istediklerim vardı asma tavan , duvar kağıdı , poster , ahşap jaluzi perde gibi

Dün 1 yerde 1 odanın 1 duvarı için duvar kağıdı sordum 1.450 tl dedi . İşçiliği hariç

Asma tavana 2 bin fiyat verdiler

Jaluzi perdeye de sadece 1 cam için 1.500 ü geçer dediler . Derken bunlar istediğim gibi olamıyor haliyle

canım Allah gönlüne göre versin inşallah...işine karışmak istemem ama senede belki sadece 3 ay gideceğin bir yer için neden o kadar yatırım yaptın ki? ben de yazlık düşünüyorum ilk etapta fakat kiraya verip yeni bi ev almak için tamamen yatırımlık planlıyorum..Allah korusun yazlık evlere çok hırsız giriyor, genelde insanlar - çevremdekiler yani kullanılmış eski eşyalarını götürürler hep yazlıklarına..heves ettiğin için mi bu kadar önemsedin?

Amin
Esteğfirullah hepimiz fikir alışverişinde bulunuyoruz

Yukarıda yazdığım sebepten ötürü , hiç olmazsa burası gönlümce olsun dedim , ayrıca şuan kullandığım eşyaları kendi birikimimle aldığım sıfır eve götürmek istemedim , zaten amacım bunlardan kurtulmak , görmek dahi istemem ..

Hırsızlık olayını hiç düşünmedim .
Umarım hiç başıma gelmez
Çok üzülürüm
Eşyalarda çok emeğim var çünkü

Bir de ben biraz farklı düşünüyorum

Mutlu olacağım rahat hissedeceğim kaliteli eşyalarım olsun , yıllarca onları kullanayım , zırt pırt arıza çıkarıp değiştirmek zorunda kalmayayım diye düşünüyorum . Çünkü diyelim koltuk süngeri yamuldu , onu değiştirmek lazım , değiştirme fiyatı yeni alma fiyatına yakın olunca insan ee değiştireyim bari diye düşünüyor , sonra ona uygun halı perde tül derken bir yığın masraf çıkıyor

anladım canım, Allah korusun tabi ki, heves etmişsin almışsın, iyi günlerde huzurla sağlıkla oturun keyifle inşallah...ama yaşadığım şehirde de evim yok deyince aslında ilk yatırımı basamak olarak mı kullanmak gerekirdi acaba...100 -140 bin civarı yazlıklar var misal, siz kaça aldınız bilemiyorum ama, alıp aylık ya da 15 günlük kiraya vermeyi planlıyorum ben, yani ölü yatırım olmasın, kendini ödesin diye düşünüyorum..

önce benim de hayalim bi köy eviydi ama, sadece haftasonları gidip 2 domates ekip mangal yakacağım diye o yatırımı yapmaktansa yazlık alıp işleteyim hevesindeyim şuan...

topiğine hemen bakıyorum canım...

kızlar sizce eldeki tam altınları fark ödeyerek ataya mı çevirsem? karamelli_turta
Canım sen bilirsin de alınmış alınmıştır bence değiştirme
Değiştirirsen üstüne para eklemen gerekecek ama tüm birikimim ata olsun illa dersen senin tercihin
Benim yarım ve çeyrek altınım da var ama ataya çevirmiyorum bozdurunca zarar edeceğim biliyorum mutlaka yeri gelir onların.

Yeni gelenler hoşgeldiniz...
Bereketli olsun birikimleriniz

Ben nisanda referandum öncesi ata altını 1040a aldım ama olsun üzülmüyorum alınmış alınmıştır.
Ben altın birikimimi belki de 20 yıllık yapmaya başladım.
Sorun değil yani almaya devam edeceğim

Amin inşaAllah hepimiz hayırlısıyla hedeflerimize ulaşırız
Ben de o fiyatlara aldım geçen yıl betonarmeyken.

Yeni teslim edildi , daha eşyaları götürmedim .

ben memurum , eşimin maaşı benimkinden daha az , yıllarca biriktirsek ya da krediyle alsak ömür boyu ödesek anca alırız , ben de hiç o borcun altına giremem , bu kadarcık borç bile beni acaip gerdi , geceleri uykum kaçıyor .

Benim mantığım "varsa al , yoksa alma" dır .
Yani şimdiye kadar öyleydi , şimdi de bekarken biriktirdiklerimi bile harcamaya başlayınca para bağlansın diye aldım .. Almışken de zevkini çıkarmak istiyorum
İnşaAllah mutlulukla huzurla otururuz

yok canım yok, aynen sana katılıyorum alınmış alınmıştır..benim takıldığım konu acaba cumhuriyet fiyatına tam altın mı kakaladılar bana diye üzüldüm...ama değilmiş, aldığım dönem o fiyatmış, haklısın yoksa para harcanıp giderdi tıpkı yıllardır olduğu gibi..sadece çeyrekleri tama çevirme fikrim var, derli toplu tam dursun hepsi, bundan sonra da ata alırım artık ne yapayım...

Büyük çengelli iğneler oluyor tuhafiyelerde
Ben ona takmıştım , tamamı 1 iğnenin ucunda ..

o zaman haklısın tabiki, huzurla mutlulukla oturun, yaşadığınız şehirde de almak nasip olsun inşallah..Allah büyük, gün doğmadan neler doğar...

Bende nisan ayında acele ettim yüksekten aldım bekleseymişim olurmuş ama olsun.
Çeyrekler için bozdurmaktan korkuyorsan onları çevirebilirsin neden olmasın mantikli bence.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…