Altın biriktirmeye başlıyoruzz

Selamlar, bayadir gelemedim buraya sanirim en son iki ay once yazdim. Hepiniz iyisinizdir insallah. Biz Tukiye`ye gittik geldik, cok cok guzel gecti, 5 gun Antalya harici geri kalan kismi ikiye bolduk benim ailem ve esimin ailesi arasinda farkli sehirler olunca. Her zamanki gibi kavusunca sevindik, ayrilirken agladik. Cocuklar da guzel vakit gecirdi, tatilde aqua parktan cikmadilar, kuzenleriyle de cok guzel anlastilar. Kimse hasta da olmadi, o kadar bavulla sag salim geldik. Iki tarafin da ailesi etrafimizda dondu yedirip icirmek icin, ozellikle annelerimiz kendilerini paraladi. Arkadaslarla gorusecek cok vakit kalmadi ama yinede iki arkadasimizla gorusebildik.
Maddi olarak yorucuydu, esimin komisyon almayan kredi kartini gectigi yerlerde kullandik, birikmis kiramizi kardesim cekip getirdi, nakit olarak onu harcadik, ben durmadan cantamdan tomar tomar para cikardim hep harcama modunda olunca, para algim da yok oldu, 500 dedigim 1000, 1000 tutar dedigim 500 tuttu. Toplamda kaba hesaba gore 350 bin liraya maloldu bize bu 3 haftalik tatil, yarisi zaten ucak biletleri zaten ama degerdi.
Toplam 8 buyuk bavul, 4 carry-on la donduk, kendime birkac parca kiyafet aldim, esim de az birsey aldi ama ozellikle cocuklarin 1 senelik kiyafet alisverisini yaptim, nevresim takimi, havlu gibi evin ihtiyaclarini aldim. Annelerimiz eriste, salca, pestil, pekmez, kurutulmus taze fasulye, madimak bir suru sey hazirlamisti, onlari getirdik. Sanirim 5-6 kilo baklava aldik, bir kismi hediyelik, bir kismini kendimiz icin buzluga attik.

Okullar acildi, oglum 4. sinif, kizim da anaokuluna basladi, biz isten cikana kadar da ozel bir okulda etute kaliyorlar. Oglani haftasonu gidecegi 2 saatlik Matematik kursuna yazdirdim, temelleri saglam olsun diye. Ben universite yillarimda cok ozel ders verdim, iyi de anlattigima inaniyorum ama buranin sistemi farkli bir de kendi cocugun olunca seni dinlemiyor ben de kurs ise yarar diye dusundum, ilk donemin odemesini toplu yaptim.
Yuzme kursuna devam etseler mi karar veremedim, ben istiyorum aslinda, oglan ogrendi ama pekistirir, kiz da ogrenirdi ama havalar sogudu havuzun suyu da soguk geliyor, yeteri kadar isitmiyorlar sanki.
Kizim artik devlet okuluna basladigi icin, kres parasi odemiyoruz, o miktari ev kredisine ara odeme olarak kullanmayi dusunuyoruz, bir faydasi olur.
Artik Turkiye tatili bittigine gore, harcama modundan tasarruf moduna gecmek istiyorum, cok acildik biraz toparlayalim. Kendi adima bu seneki ekonomik hedeflerimi tutturdum, darisi yeni hedeflere.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…