Altın biriktirmeye başlıyoruzz

Herkese güzel bir hafta sonu diliyorum
Masraflar bitmiyor, fiyatlar katlanıyor derken herkeste bir geçim gailesi var. Hayattan zevk almayı bırak hayatta kalma seviyesine geriledik ülkece. Keşke tek sorunumuz maddiyat olsa ama çok daha karanlık yıllar var önümüzde. Biz canimizla uğraşırken başımıza öyle çoraplar örülüyor ki komplo teorisyenleri bile hayal edemez. Kasımdan itibaren iyice ayyuka çıkacak,covid hikayesi başlangıçtı,asıl konuya şimdi geliyoruz.

Bende de gelecek kaygisi başladı.kendim için değil cocuklarim için endişeleniyorum.onceden maaşımın artaniyla ne ayakkabı alsam ne elbise alsam diye düşünürken şimdi artani nasıl değerlendireceğim diye düşünüyorum

Ben de de gelecek kaygısı var her şekilde maddi ve manevi yönden her şey daha kötüleşecek diye... Öyle şeyler aklıma geliyor ki bazen kafam patlıyor düşünmekten...Yine covid dalgası muhabbeti başladı... oncekindr ruh sağlığımızı kaybettik zaten. Çevremdeki herkes mutsuz huzrsuz tatminsiz öfkeli ve niceleri...

Yarın sabah kalan 2parca kilimide yikayacagim... Belki gaza gelip perde de mi yikasam diyorum. Havalar serinlesin pencereler açık yine aynı olur boşver diyor bir tarafım da...
Yarın börek kereviz ve biber dolması yapacağım. Bozulmadan onları pisrmem gerekli...

Bir arkadasim başka işe başladı terfi etti. Ona fincan hediyesi aldım. Klasik hediye oldu ama ne yapayım aklıma bir şey gelmedi başka...

Bu sefer kapanma ihtimali olmaz olamaz. Olursa hepten ülkenin köküne kibrit suyu dökülmüş olur.
Tatlu 1 gram altınimi aldım.onumuzdeki ay hem kredi kartımın ödemesi az olacağı için hem de kırtasiye kitap kıyafet masrafı olmayacağı için bir de çeyrek altın alayım diyorum.bes e de dokunumayayim.bu ay benim açımdan zor oldu

Hayirli olsun altınların canim

Selam kizlar,

birikimleriniz bereketli olsun, aldiklarinizida iyi günlerde kullanin.
Izinden döndügpmüzden beri hep mesayi yaptim. Büsürü doktor randevularim var, onlara kullancam. Ama cidden yoruldum.
Birikimin B sini bile agzimiza alamiyoruz. O berbat izin bizi eksilere soktu, onu kapatalim derken, esim ekimde yine türkyeye gitcek. Annesi anju olcak. 500€ bilete verdik, ordada kesin 1000€ harcar.
Iki gün evdeydi bu hafta hastaydi diye, yarinda yagmur yagcak diye calismiyacaklar. Tamda ihtiyacimiz varken
11ci ayda prim alcam, umarim onu kenara ata biliriz. Daha annemden aldigimiz borc var, onu biriktirmegede baslamaliyiz.
Ay sonuna kadar evdekilerle yemek yapip, sadece taze gidalari almayi olanliyorum. Umarim olur.
Haftasonuda kizin kiyafetlerini secmem gerekiyor. Neyi var neyi yok bileyimde kislik ihtiyaclarinida hal edeyim.

Selamlar, pazartesi burada okullar tatil, aslinda oglumun okul cikisi gittigi diger okul acik ama ben de izin alicam pazartesi anne-ogul gunu yapmak istiyorum. Parka, sinemaya falan gideriz birlikte.
Havalar serinledi buralarda, ince pikeden battaniyeye gectik, yakinda yorganlar cikar.
Su siralar buranin emeklilik sistemini cozmeye calisiyorum, Turkiye`ye gore karisik baya, bir cesit emeklilikte, yatirdigin paranin vergisini simdi oduyorsun sonra ilerde odemiyorsun, diger bir cesidinde simdi odemiyorsun ilerde emekli olunca parayi cekerken oduyorsun, degisik degisik seyler, videolar falan izliyorum ogreniyorum. Bende suan vergisini odemedigim emeklilik hesabindan var, digerini de bu hafta actim, haftaya oraya yillik limiti yatirmak istiyorum, ilerde insallah getirisiyle birlikte vergisiz kullanabilecegim. Nasil olsa doneriz diye hic ilgilenmemistim ama madem kaliciyiz ileriyi dusunmek gerekiyor.
Bir iki sene sonra emekliligin bir benzeri olan ama cocuklarin egitimi icin olan yatirima baslamamiz lazim, devlet vergi muafiyeti sagliyor, ayda 100-200 yavas yavas biriktirmek lazim.

Selam kizlar
En sevdiğim gün cuma yine çabucak geldi
Yarin sabah pazara çıkarım sonra anneme gecerim.. Pazar da temizlik yaparim. Böyle biter haftasonu. insallah dinlenebilirm
Okul açıldı Oglan yine hastalandı bogazla başlayıp gribe cevirdi. Balli sarımsakli kür denedim 1 gunde iyileşti masallah. Bağışıklığı düşük Ona omega hapı ve d3k2 aldım haftaya gelir herhalde.
Cocuklarin eksikleri halloldu baya bi kac kitap alınacak forma kirtasiye tamam bot alinacak. Kabanlari var. Oglana gecen yıl indirimden kislik sweat ve esofman'alti depolamistim. Yeter şimdilik. Kizda beğendiğini aldırıyor gecen defactoda bir pantolona 700tl verdim içime oturdu. Kolay beğenmiyor beğendiğine hemen alınsın istiyor. Netten bakalim desemde dinlemedi 4 taksit yaptirdim artık. Maviye bakicaz sweat istedi diğer markalarla ayni fiyat olmus zaten. Neyse bugünümüze de şükür. Maaşı alalı 1 hafta oldu ama bende 2bin kadar para kaldı ay sonu nasıl gelcek bakalim

Annesinin yanında birileri yokmu asmin. Ordan buraya anjiyo için gelinirmiymis. Benim kv hafta sonu beynine pıhtı attı. Hem kan sulandirici kullandığı için hemde erken müdahale edildiği için çabuk iyileşti konyaya gitti anjiyo oldu ama kayibbabam götürdü 1 saatlik yol yani oğlu bile gitmedi sizinkiler biraz abartıyor sanki o kadar giderinizin içinde buna gerek varmı bilemedim

Aklın yolu bir
Senin kv ye de çok geçmiş olsun. Allah yatırıp size muhtaç etmesin. Sevilmeyen insana bakmak eziyet gerçekten. Hiç de düşünmezler ne olacağım diye.

Allah kolaylık versin.
Her ülkenin kağıt kürek işleri farklı oluyor. Bizim sistem biraz daha pratik.
Biz de çocuklara eğitim birikimi yaptık,fiyatlar 4 e katlanınca 4 yıllık birikim 2 senede eridi maalesef . Önümüzü göremiyoruz mevcut durumda.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…