Altın biriktirmeye başlıyoruzz

Kizlar ben zam gelir diye yağ WC kağıdı havlu kağıt deterjan sampuan vb. Şeyler stokldim. Kısmet olursa 10 aya yakın yeter. Bazıları kargoda henüz gelmedi.
Kuru stoklamam havalar ısınacak...
Onceden de hep stok yapardık
Benimkiler de azaldı kontrol edip yerine koymam lazım.
Asmın sizin araç da bizimki gibi arıza üzerine ariza veriyor
Her sıkıntısında eşim değiştireceğim seni diyor arabaya ama.mumkun değil tâbi şu an o da biliyor

Selamlar, monoton hayatimiza azicik renk geldi gecen hafta, sabah milli egitimden mesaj geldi, civarda ayi gorulmus okullari gec baslattilar, ayinin gittiginden emin olduktan sonra. Haftasonu camasir ve yemek isiyle gecti, cok temizlik yapmadim, uzerinden gectim. Pazartesi tatildi bizde, 1 saat uzakliktaki bir sahil kasabasini gunubirlik gezip geldik.

Burada emeklilik sistemi Turkiye`deki BES gibi, maasindan senin belirledigin bir oranda kesinti oluyor ve genelde sirket de bir miktar katkida bulunuyor. Benim sirketim katkida bulunmuyordu onceden, bu ay yeni sisteme gectik, maasin yuzde 3 u kadar katki saglayacak calisanlarina.

Esimin kardesi ve esi seneye yaz basi tatile gelecekler bir iki haftaligina yanimiza, kardesinin vizesi var, eltimin bavurmasi lazim, en yakin Mart`a varmis randevu ama yetisir diye dusunuyoruz. Yaz sonu da biz Turkiye`ye gitmeyi dusunuyoruz. Bu yaz uzak bir yere tatil planimiz yok.

Vize başvuruları o kadar yoğun mu ya

Canim sorma üc kez geri götürdük. Bukezde tuaf bir ses var. Biz kesin kararliyiz gelecek günlerde alcaz.
Tek sartim 10000km den fazla olmuyacek. Model markayi özelliklerini esime biraktim. Bizim arabaya 8-9 bin verceklermis. 20bin annemden borc alcaz, 13binde kredi.
Krediye 4 yil boyunca 300€ ödüyecez. Annemkinide aylik 500€ kenara atmayi planliyorum. Elimizde aylik fazla kalmiyacak ama umarim yeni araba bizi uzun süre sorunsuz götürür.

Selam kizlar
Su anda gündemde işçilerin maaşı var çoğu ilkokul mezunu bu ay 23 bin maas aldılar. İş bile yaptıramazsın kimisine
Ben 16 yıllık memurum gorevde yukselmesem maaşım 13bindi. Su an 15 bin
Herkes işçilere cephe aldı insallah temmuzda iyi zam verirler uzman olmayan öğretmen maaşı 12binde. Resmen okuyanı calisani eziyorlar

Ooooo biz daha yurt içi gezemezken
Iyi tatiller fıstık
Bana cikileta getir

Bu arada ben 6 aylık hedefimi tutturdum.
Bakalim kalan 6 aylık hedefi tutturabilecekmiyim

Bu ara mide ve bagirsaklarimdan rahatsızım gecmedi bir türlü 3 ay oldu. Ilac verildi yeniden. gecmezse bayramdan sonra endeskopi ve kolonoskopi yapilacak hayirlisi bakalim. Saglik olsun

Öncelikle böyle düşünmenize çok üzüldüm. Ben de sağlık bakanlığına bağlı bir hastanede sürekli işçi kadrosundayım.. Memurların neden bu kadar işçilerin maaşlarına taktıklarına inanamıyorum . Bende sekreter olarak çalışıyorum.. Ve bu ay daha yeni zam geldi ve aldığım maaş 19000.. Sizler maalesef algılara kapılıp gidiyorsunuz.. Maalesef algıcılık yapıyor çoğu memur.. Hakkınızı bizlerden değil devletten sendikalarınızdan arayın Lütfen.. Bizler de okumuş hatta kpss lere girmiş insanlarız.. Memurların sürekli bunu söyleyip bizleri küçümsemelerinden inanın yorulduk.. Bizler geçen temmuz ayından beri aynı maaşa çalıştık taki bu aya kadar.. Hiç bir memurun sesi çıkmıyordu tabi .. Ne zaman hakkımız olanı almaya başladık herkes bize cephe aldı.. Sizlerde bu ay zam alacaksınız. Allah herkesin gönlüne göre versin. Ve devlet sizlere de güzel bir zam verecek söylenen o.. Neden hala işçinin maaşında herkesin gözü. Rabbim herkesin gönlüne göre versin.. Herkes bu ülkede insanca yaşamaya layık.. Memurda hakkı neyse alsın.. Bizlerin kimsenin kazancında gözümüz yok.. Umarım zam aldığınızda sizlerin de artık gözleri işçilerin maaşlarında olmaz inşallah..Bir adaletsizlik varsa hakkınızı bizim maaşlarımıZdan değil devletimizden bekleyin..Hastanede personel olarak çalışan insanlarda evet ilkokul mezunu olan var.. Ama inanın onlarda aldıkları parayı sonuna kadar hakediyorlar.. Hasta taşıma, Temizlik olsun ve tüm pis işleri yapıyorlar.. İstisnalar elbette vardır. ama onlar için herkesi aynı kefeye koyamayız.. Tıpkı çalışan çalışmak istemeye çalışmayan memurlar olduğu kadar..
Bu arada sizin yazılarınızı zevkle takip ederdim.. İnanın bu yazınız beni çok üzdü

İşçi maaşı 23 bin mi nasıl yani bunlar ne iş yapıyor?

Geçmiş olsn

İşçi maaşı 23 bin mi nasıl yani bunlar ne iş yapıyor?
Yalan.. ALgı tamamen . İşin içinde olan biri olarak.. 23000 dediğiniz içinde kesin mesai vardiya vardır.. Bizler bu ay 19000 küsür maaş aldık..Tamamen memurların algısı maalesef.. Ötekileştiriliyoruz farkında değiller..

Zaten bu gidişle amir maaşı memur maaşına, memur maaşı işçi maaşına, işçi maaşı asgari ücrete yakın olacak. Sonuç olarak herkes asgari ücret civarı maaş alcak.

Kimin ne kadar aldığında gözüm yok keşke herkes kazansın iyi yasasin Zaten bunun muhatabı işçiler değil devlet. Ben burda kötü birsey söylediğimi düşünmüyorum neden öyle alındınız. Tabiki istisnalar var ben gözümün onundekilerden bahsediyorum ilkokul mezunu olupta kadrolu ise girip iş begendiremedigimiz işçi arkadaslardan. Ve 11 bin alan hizmetli koşuyor malesef herseye. Burdaki adaletsizlikten bahsediyorum.
Ayrıca 23 bin maaşı gözümle gördüm yalan borcumda yok kimseye. Tediye ve ikramiyeleri hariç. Bana da giysi yardımı diye 40tl verdiler sagolsunlar
Ve de evet 2 sınava mülakata girip ancak bu maasi alıyorsam benim bu adaletsizlikten bahsetmem hakkim degilmi ve tekrar ediyorum bunun sorumlusu devlet

Tabiki haklısınız burada bir suçlu varsa bu dengesizliği yapan devlettir sorumlusu da odur. .Ama bu ekonomik şartlarda ve enflasyonda gerçekten de artık ne 15000 ne 25000 bile birşey değil .. Rabbim herKesin yardımcısı olsun... Ve gerçektende dediğim gibi çalışan işini hakkıyla yapan herkes de aldığı ücret helali hoş olsun.. Umarım bu dengesizliklerde bir an önce son bulur. İş barışı olur..

Su an yoksulluk sınırı 33binden fazla
Fiziksel ve ruhsal saglikla yaşamak için 35 40 bin vermeleri lazım en az onu da kaldıracak devlet bütçesi yok.
Ben kendim bir şekilde geciniyorum düzenli maaşım var evim arabam var ama daha zor durumdaki insanlar için endişeleniyorum ne yer ne içer bu insanlar kiralar almis başını gidiyor market pazar desen yanıyor ve de çocuklarım için coook endişeleniyorum. Anksiyetem tavan yaptı artık. Rabbim sonumuzu hayr etsin

Amin ..Aynı düşüncelerdeyim bendeBende inanın ki kendimizi geçtim çocuklarımız iiin endişeleniyorum.Ve gerçekten de zor durumda kirada olanlara daha düşük maaş tek maaşla geçinmeye çalışan insanlarımıza inanın ki çok üzülüyorumElimizden bişi gelmiyor maalesefSadece dua edip bir an önce bu kötü günleri geride bırakıp daha refah seviyede yaşayabileceğimize günlerin gelmesi dileğiyle

Mesele işcinin maaş meblağsi değil..mesele memura yeterince verilmemesi ..yoksa öğretmenler gerçekten az alıyor ve yeri geliyor şu deprem sürecinde de bizzat gördük en çok öğretmenler maddi manevi yardımda bulundu.. sınıfında bir maddiyati sorunlu öğrenci mi var hemen çevresinden kendinden para biriktirip iaşe ile nakdi yardımlarla.gercek kişilere en iyi ulasabilenler onlar.
İşçiler elbette hepimiz bir nevi isciyiz ama yokluktan gelen kesim kesinlikle vermeye imtina ediyor haklı olarak çünkü belkide en zor zamanları onlar çekmiş yaşamışlardır kiymetide en iyi bilen kesimdir .yani gercektne memurun maaşı çok az özellikle okuma eğitim yükselme açısından bakınca. Ama surasida bir okadar önemli artık bakanliklarda işçi mi bakiyorsun insanlar.iki.universite bitirmiş ve işçi kadrosunda.o.yuzden yükselme okuma bunlarda.olcut değil kendi nazarımda. Herkesin yarınını tedirginliğe düşmeden yaşayacağı meblaglari maaşları olsun inşallah

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…