Altın biriktirmeye başlıyoruzz

Teyze canim.
Yüzük düğünümde.
Çeyrek bebeğime.
Bence annene de altın takmak yakışır cnm... Sen çeyrek tak annen yüzük veya tam tersi...

Bu işler sizin ailede nasıl oluyor bilmiyorum...
Benim düğünümde dayım bilezik taktı, yengem çeyrek çocukları da az miktar para.
Dayımın oğlunun düğününde annem bilezik, babam çeyrek taktı. Ve bende evli olduğum için çeyrek taktım.
Aynı Dayımın eşi yengem doğumda yine çeyrek taktı bebeğime, annem ve bende onlarınki doğduğunda çeyrek taktık ayrı ayrı...

Biraz karışık mı yazdım canım anlatabildim mi?

kızlar size bi sorum olucak kirada oturanlar ev almak için napıyosunuz paramı biriktiriyosunuz yoksa kredimi çekmeyi mi düşünüyosunuz ?
Canım ben önceden hiç para biriktiremezdim .. ev almak içinde elinde bi miktar peşinat olması lazım tabi .. baktım birikmiyor 20 bin kredi cektım krediyi öderken üstüne 10 daha biriktirdim elimde oldu 30 kredi de bitti .. alacağım evi buldum .. bankadan da 100 cektım ve 130 a aldım evimi 30 binde faiz ödemek zorunda kaldım ama olsun çok şükür şimdi 70 bini kaldı ödemeye devam .. sonuçta bi ev sahibi oldum 25 yaşımdayım çok şükür .. çoğu kişi için bu yasta ev Şahibi olmak hayal

Ben genelde ne takıldıysa yapmaya çalışıyorum.. Mahçup olmak istemem..
Dikkat etmek lazım da zaten fikrimce..
Ben gidip çeyrek altın götürdüysem bana 20 tl getirse bozulurum...
Ben ne geldiyse onu götürürüm ne eksik ne fazla .. bi arkadaş 50 tl getirdi oğluma sonra onların kızı oldu eşim ben 50 takmaya utanırım demeye başladı .. ver ben takarım dedim ve 50 verdim

Kızlar benim çocuğum yok, ben düğün, doğum, ev hediyesi..... gibi olarak bir çok kişiye gittim ve gitmeye devam ediyorum. Yakınlık derecesine göre altın, hediye, para veriyorum. (Komşu, akraba, arkadaş.)
Eşim bazanda bana kızıyor biz niye gidiyoruz ne gerek var mesela diyor..
Kimisi hastalandığımızda geçmiş olsuna geldi,
Kimi vaktinde düğünümde bulundu hiç hediye falan getirmedi
Ama ben boş gitmeyi kendime yakıştıramıyorum. Bir misafirliğe falan giderken bile en azından bir seccade, bir lif, havlu gibi şeyler götürürüm.
Hediyeleşmek sünnettir diye.

Hayırlı olsun iyi günlerde güle güle oturursun inşallah evinde. Allah ödeme kolaylığı versin.

Ben genelde ne takıldıysa yapmaya çalışıyorum.. Mahçup olmak istemem..
Dikkat etmek lazım da zaten fikrimce..
Ben gidip çeyrek altın götürdüysem bana 20 tl getirse bozulurum...
Orası öyle tabi de benim düğün vakti çeyrek 145 tl ydi şimdi 245 . Aslında hak olarak gram götürülmesi gerek ama onun dA adı gram işte

Ben ne geldiyse onu götürürüm ne eksik ne fazla .. bi arkadaş 50 tl getirdi oğluma sonra onların kızı oldu eşim ben 50 takmaya utanırım demeye başladı .. ver ben takarım dedim ve 50 verdim
Valla aynı muhabbet benle eşim arasında oldu ve bende sizin gibi yaptım
Böylesinin de doğru olduğunu düşünüyorum

durkan
Allah gönlünüze göre versin inşallah ne güzel

Orası öyle tabi de benim düğün vakti çeyrek 145 tl ydi şimdi 245 . Aslında hak olarak gram götürülmesi gerek ama onun dA adı gram işte
Ama canım öyle düşünürsek benim düğünümde çeyrek 50 tl idi şimdi 240.
Ama o zamanki asgari ücret de ona göreydi. bana bilezik veya tam altın takan o zamanlar şimdi ben az versem olmaz bence..

Ama o zamanki asgari ücret de ona göreydi. bana bilezik veya tam altın takan o zamanlar şimdi ben az versem olmaz bence..
Tabi canım dediğime bakma bende herkese hakkını götürüyorum. Benim kisi hayaller hayatlar

Rabbim huzurla mutlulukla oturmak nasip etsin canım. 130 çok uygun ev için. Nerde yaşıyorsun. Ne zaman aldın. Çok merak ettim.

Aynen ben de götürürüm. En az 50 veririm. O da çok samimi olmadıklarım. Ama benim.bebeğim olduğu zaman gelenlere şok oldum yaa. Ozensiz basit. Hani hediyesinde değilim de insan şunu getirirken utanır dedim. Şunu getireceğine 1 lt sut alsaydı puding yapardık dediklerim oldu sen düşün. 3.5 culardaki şu damacanaya benzer şişelerden gelir mi Allah aşkına.

Ama o zamanki asgari ücret de ona göreydi. bilezik veya tam altın takan o zamanlar şimdi ben az versem olmaz bence..
Sene 2007 mi.. Nice mutlu yıllara canım inşallah

Şimdi söylediklerimi sakın yanlış anlama.

Benim çocuğum olmasa, ve hiç olmayacağını bilsem, ev falan almaya kasmam, araba alırım, gezerim tozarım, istediğiö evde kirada otururum.
Biraz acil durum parası atarım kenara ama sonuçta ev bırakacağım çocuğum olmazsa arkamda parayı mezara mı götüreceğim diyerek keyfime bakarım.

O yüzden giderken altın taksan da olur, saba gelmese de olur.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…