Altın biriktirmeye başlıyoruzz

Sene 2006 canım...
Altın tavan yapmıştı düğünüme bir ay kala
Çeyrek 35 ten 50 ye fırlamıştı... Sen düşün yani..

Öyle düşünmüyor o ama...
Hediyeleşmek sünnettendir kendime yakıştıramıyorum diyor...

Kızlar herkesin tercihi, tarzı düşüncesi kendine...
Yorum yaparken karşımızdakinin kırılıp kırılmayacağını düşünerek yorum yapalım lütfen.

İnsan insana her vakit lazım oluyor canım takdir ettim seni...
İnce ruhlu bir kadınsın sen hediye vermeyi bende çok severim, sürpriz yapmayı da..

Sen çok kibar bir hanfendisin zaten..
Çağırılan yere gitmek gerekir bende her yere gitmeye çalışıyorum.
Eli boş gitmek yakışık almaz zaten..
İnsan insana her daim lazım değil mi...

zaman zaman denk gelip okuyorum yazışmalarınızı..siz çok zarif bir kadınsınız,(buradan sonrasını kimse yanlış anlamasın ben de kendi düşüncemi dile getiriyorum herkes gibi...)
benim de çocuğum yok ve olmayacak da..istemiyoruz..
2 tane evim, 3 sene önce sıfır alınmış lüks bir arabam var ve hala musluk altından vana kısıp faturayı düşürüp 3.evi almaya çalışıyorum..bunları yaparken de hayatımı yaşamaya devam ediyorum...

çocuğa bırakılacak diye ev alınmaz, insan yaşamını garanti altına almak için yatırım yapar, Allah ömür verirse yaşlılıkta kimseye muhtaç olmamak için yatırım yapar...çocuğumuz yok diye evleri mi satalım :))))
Allah kimselere acısını göstermesin, kimin önce gideceği belli olmayan bir yaşamda, yarının ne getireceğini bilmediğimiz kaderimizde çok da büyük büyük laflar etmeme taraftarıyım...

karamelli_turta canım daldım ama topiğine, bi kusur ettiysem affola :)))

son olarak da, Rabbim herkesin gönlüne göre versin...

sana katılıyorum canım. herşey çocuk için değil. allah kimseyi düşürmesin ama insanın başına ne geleceğini bir allah bilir. bunun hastalığı var, yaşlılığı var.. ilerde kimseye muhtaç olmamak lazım.

durkan seni de nacizane takdir ettim canım karşılık beklemeden yaptığın ince davranışlar için.

Inanin en dogrusunu yapiyorsunuz.
Benim cok yakinlarima zamaninda cok iyi hediyeler yapamadim ama her anlarinda yanlarinda oldum bayramda bos gitmedim dogumgunu hastalik atlamadim ben dugun zamanimda el ustunde tutuldum demekkki mutlu etmisim dedim mutlu etmek guzeldir cok guzeldir

Önce kendimizi düşünmeliyiz, yarın başımızA ne geleceği belli mi?
Bugün sağlıklıysak yaşlılığımızda ne durumda olacağız?
Gelecek kaygısı yok mu?
Ve insanlar dilediği gibi yaşayamaz mı, biz ne zaman bu kadar katı yürekli olduk hiç anlamadım.
Empati yapmayı öğrenmedik mi?
Ya da karşımızdakine şunu desem tanımasam da kırılır diye düşünmeden konuşmak sevap mı? Doğru muu?

Allah hepimizin gönlüne göre versin...
Mutluluklar kapınızda olsun canlar...
damla cikolata hoşgeldin canım...

aynen katılıyorum kardeşim, her kelimene...

çok doğru canım...
amin hepimize sağlık mutluluk ve huzur versin allah.

Hediyeleşmeyi ben de çok severim. Bir yere giderken eli boş gitmemek çok güzel bir davranış, ben de o yüzden çok takdir ettim seni.
Hem de dediğiniz gibi görgü kuralı zaten.

Geçenlerde eşimin bir arkadaşı ile eşi bulunduğum şehire geldi. Evlendik, çocuğumuz oldu ilk kez evimize geldiler. Yemek yaptım.
Ev hediyesi, bebek hediyesi en azından bir tulumba tatlısı getirebilirlerdi, çok yadırgadım.

Onun getireceğine muhtaç değilim ama bu adaptır.

Tabi ki yatırım gene de yapılmalı, ama kendini aşırı da zora sokmadan. Bir kere ilk mesajımda belirttiğim gibi acil durum parası olmalı muhakkak diye düşünüyorum. Her an 1 liraya bile muhtaç olabiliriz Allah korusun.

Ama benim demek istediğim biraz da keyfimize göre yaşamamız gerektiği.

Yatırım, birikim, tasarruf çok önemli şeyler kesinlikle. Ama hiç bir şey kendi keyfimizden de önemli değil.

Nitekim Allah hepimize sağlık huzur versin, gerisi önemli değil. Bunu çok candan bir şekilde söylüyorum

Anladım canım da.
Hani benim değilde teyzesi olarak annemin takması daha uygun düşer diye düşündüm ben.
Şimdi yüzüğü ben, altını annem takıcak.
Yüzük daha ağır ya annemin takması daha uygun olur diye düşünüyorum.
Ama annem sen yüzüğü takmış ben altını takayım dedi.
Bizim burada da işler aynı dediğin gibi olur ki bende kimsenin hakkı kalmasını istemem.
Teşekkür ederim canım. :))

Bir de ben illa adımızı yazıyorum ne getirdiğim bilinsin.. Tavsiye ederim insan ne takıldığını göremeyebiliyor...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…