Altın biriktirmeye başlıyoruzz

kızlar size bi sorum olucak kirada oturanlar ev almak için napıyosunuz paramı biriktiriyosunuz yoksa kredimi çekmeyi mi düşünüyosunuz ?
biz kirada 1 yıl kadar oturduk o arada aylık birimizin maaşına yakın kenara attık düğün takılarını da bozdurduk sonra kp de biraz yardım etti peşinat yaptık kredi çektik ve evimize geçtik.
ama kp yardım etmeseydi de alırdık da kredimiz biraz daha fazla olurdu..para çok zor birikiyor ya biz biriktirirken aksatabiliyorduk ama kredi öderken öyle bir lüks yok maalesef :)

kızlar size bi sorum olucak kirada oturanlar ev almak için napıyosunuz paramı biriktiriyosunuz yoksa kredimi çekmeyi mi düşünüyosunuz ?

Ben de iki sene içerisinde peşinat biriktirmeyi planlıyoruz. Kenarda biraz paramız var, üstüne ne kadar ekleyebilirsek gerisini kredi ile tamamlayacağız. Kredi olmadan o parayı asla biriktiremem zaten.

Bizler memur insanlarız ve bir ev parasını ancak emekliliğe kadar biriktirip, ikramiyeyi de ekleyip alabiliriz :)

O yüzden kredi kullanarak ev aldık. Düğün altınlarını ve bir miktar biriken parayı peşinat yapıp, kalanını kredi kullandık.

Kredi cekmeyi dusunsem bile belli bir pesinat olmasi lazim zaten... belli bir pesinat yaptiktan sonra ev arastirmaya baalarim o surede de tqbi birikime tam gaz devam...

Yüzük değerinde birşey götürmen gerekiyor. Çocuğu olduğunda da çeyrek takarsın

Geçmiş olsun canım. Döndüler mi? Şimdi nasıl?
Aslında biz annemle şöyle konuşmuştuk.
Annem dedi ki kızıma gelen altınları ben öderim dedi yani torununa.
Düğünde o altın takıp teyzemin borcunu ödücek.
Bende yüzük takıcam.
Doğumundada annem ben takarım altını dedi.
Teşekkür ederim.
Kafam karıştı.

Gündüz uykularımız sıkıntılı canım ya.
Pek uyumaz.
Çok düzensiz.
Ek gıdaya başladık sürekli ıkındı.
Sıkıntılıydı yani.

Gündüz uykularımız sıkıntılı canım ya.
Pek uyumaz.
Çok düzensiz.
Ek gıdaya başladık sürekli ıkındı.
Sıkıntılıydı yani.
Uyku ile ilgili yazıları oku canm ya da beşik gibi birşey edinin belki sallayarak uyursa uyku süresi uzar. Kızım öğlen bıraksan 1 saat anca uyur annem başında sallıyor sürekli 3 saat kadar uyuyabiliyor artık

7 ay 7 günlük canım.
Diş çıkartıyor 4 tane birden o yüzden sıkıntılı ilk dişleri daha.
Sallanır beşiği var , park beşiği var.
Ayaklarımda sallıyorum.
Basında durursan uyuyor bırakırsan uyuyor ama kısa uykuları var.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…