Altın biriktirmeye başlıyoruzz

Hayırlı olsun iyi günlerde güle güle oturursun inşallah evinde. Allah ödeme kolaylığı versin.
çok teşekkürler darısı tüm isteyenlere inşallah ..

3 sene önce aldım cnm .. Konya'dan aldım sıfır daire 3+1 dükkan üstü 1. Kat cnm şimdi ederi 160 bin ödediğim faizi geri almış gibi oldum :)

Canım sana yüzük geldi diye illa yüzük takmak zorunda değilsin. Yüzüğe eş değer miktarda altın takarsın.

Şöyle örnek vereyim. Eşimin kuzeni, oğluma doğumda künye taktı. Daha sonra kuyumcuya götürüp değerini sordum. 400-500 civarıydı. Ve bende karşılığında, onun çocuğuna yarım Altın taktım.

İyi yapmışsın canım. Allah ağız tadıyla oturmayı nasip etsin.

durkan Canım, yaptığın kesinlikle çok doğru bir davranış.

Biz de ailemizde böyle gördük. Bir yere asla eli boş gidilmez. Hiçbir şey olmasa, bir dondurma, meyve, içecek vb alırım.

Benim en büyük teyzem hiç evlenmemiş. Çocuğu falan yok dolayısıyla. Ama herkesin iyi gününde, kötü gününde hediyesiyle, ikramıyla en başta o bulunur.

Herkes de ona Allah seni cennet hatunu etsin diye dua eder. Bu bile herşeye bedel.

Birşeyleri, bu dünyada, karşılık beklemeden yapabilmek çok büyük bir erdem.

Allah hepimizi cömert insanlardan eylesin.

Aaa ben de Konya'dayım. Tekrar hayırlı olsun. Sağlıkla oturun canım.

Amin Canım...

Amin canım allah razı olsun.

Iyi geceler kızlar
Bugün kuzenimin doğum günü vardı. Teyzem bir cafede kutladı. Daha doğrusu şu pahalı olan kahvecilerden birinde kutladı.

Ona çok yük olmamak adına annem ve ben kendi içtiklerimizi ödedik. 25 TL oraya verdim. Daha önce hiç gitmemiştim. Hiç birşeyimde eksilmedi yani

Onlar ne biçim fiyatlar yaa.Bundan sonrada gitmeyi düşünmüyorum şahsen

Bugün hiç ama hiç beklemediğim bir yerden para geldi.
Üstelik euro Hemde 60 euro Hemen attım tabi kumbaraya
tr_lelli bileziğe yaklaştığımı artık bende hissediyorum.

Birde teyzem bir güne girmiş. 15 günde bir 50 TL. Sanırım 15 kişi civarıymışız.
O gazla varmısın dedi. Varım dedim. Pazar günü ilk ödemeyi yapacağım.

Aslında güne girmeme hiç gerek yok. Çünkü kumbara sayesinde birikimyapabiliyorum.
Ama bir kere tamam demis buldum. Allah bereket versin inşallah

Yarın pazardan toplu bir alışveriş yapıp kışlık hazırlıklarımı artık yapmak istiyorum.
Pazar parasını kenara koydum bile.
Insallah kısmet olurda yapabilirim

durkan işte seni bu yüzden seviyorum. Ben yapı olarak seninle aynı olduğumuzu düşünüyorum.
Bende hic bir yere eli boş gitmemeye çalışırım. Uygun fiyatlı birseyler buldugumda eve alırım. Bana hediye gelirse ve bende fazla varsa hic açmadan kenara koyarım ki bende birine götürebileyim.

Ben evimdende hiç kimseyi boş göndermeyi sevmem. Evde ufak tefek ne varsa veririm.
Özellikle çocuklara verilecekler hep ayrıdır evimizde. Her çocuk evimizden çıkarken gene gelicem der ve güler. O mutluluk benim için pahabiçilemez.
Ben annemden böyle gördüm böyle devam ediyorum.Rabbim nasip ederde bir çocuğum olursa onada bunları aşılamak istiyorum

Sağol canım arkadaşım. Allah gönlüne göre versin.
Kışlık hazırlamak zevkli oluyor. Yazın karınca gibi çalışınca, kışın paşa gibi yeniyor. Şimdiden kolay gelsin sana. Ellerine sağlık, allah sevdiklerinle birlikte yedirip içirsin inşallah. Bereketi içinde olsun.

Amin cnm sağol

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…