Altın biriktirmeye başlıyoruzz

Malzemeleri yıkayıp kavanoza koyuyorum,
Mesela 5 kiloluk kavanoz için bir sürahiye
1,5 su bardağı sirke
5-6 tane limon tuzu
1 su bardağından bir parmak eksik kalın tuz koyuyorum ,üzerine dolduracak kadar su koyuyorum karıştırıp malzemelerin üstünü dolduruyorum. Ağzını da çok sıkı kapatıp akmadığından emin oluyorum ve turşum güzel oluyor Allah'ın izni ile
1 hafta sonra açıp tuzunu kontrol ediyorum tuzu azsa atıyorum . Eğer az olursa veya kapaktan hava alırsa salatalıklar yumuşuyor

Eve t cnm benim ki bı haftadır gecmeyen grip oglusta burun alıntısı ve ateş var rabbim kuzucuklarımıza şifa versin msf2407 cnö size de çok geçmiş olsun şifa dileyen herkesten Allah razı olsun
Sağolasın kuzum tekrar geçmiş olsun allahım tez zamanda şifa versin canım inşallah sana da yavrunada
Çok sağol canım.

Küçük şehir gibisi yok :)) büyük şehirleri sevmiyorum ben. Gideceğim yer en fazla 15 dk sürmeli :))))) ama şehir imkânları da iyi olmalı :)

Sen neden dr a gittin? Hasta mısın?
Sende çok sağol canım benim hasta değilim kuzumda son 5-6 aydır reglim geçikir oldu özellikle de sonuncusu 8 gün sondan üçüncüsü 1 hafta gecikmişti bu da bende biraz korku yarattı bunun icin gittim canım sıkıntı oluşturcak bişey var mı diye birde bebekde düsünuyoruz bakalım onun icinde konuştuk. Ultrasona aldı yumurtalıklarıma ve rahmime baktı çok çok şükur temizmiş folik asit ve omega 3 takviyesi yazdı ayrıyetten nolur nolmaz diyerek smear testi yaptırdım ve adet dönemimin 3.günü tekrar gidicem bu kez kan testi yaptırıcam şimdilik çok şükür merak edilcek bisey yok kuzum siz nasıl oldunuz bakim canım yavrun nasıl daha iyidir inşallah

Aynen canım bende aşağı yukarı bu şekilde yapıyorum turşuyu bazen maydonoz ve sarımsak da koyuyorum ama tuz konusuna da katılıyorum az tuzlu olunca ve hava alınca turşu sebzelerı çok yumuşak hatta cıvık oluyor

İyi yapmışsın canım kontrole gitmekle. Birşey çıkmamış olmasına da sevindim :)

Bugün oğluş daha iyi, gece sabaha kadar 39 derece ateşten aşağı düşmedi ama gündüz 37 lere indi şükür. Fakat hiç keyfi yok. Hep ağlamaklı.

Babannesi ve dedesi ile de arası pek yok. Hiç gitmiyor onlara. Hep benim kucağımda. Onlarla gördükçe iyice vantuz gibi yapışıyor. Çok huzursuz kısaca

İnşallah eve döndüğümüzde daha iyi olacak.

Sağol sorduğun için canım

karamelli_turta canım çok teşekkür ederim. Ben de buradaki iyi yürekli insanları özlüyorum.
Seni de çok takdir ediyor ve örnek alıyorum.
Yalnızca maddi değil manevi birikimler de yaptık burada zamanında.
Şu an oğlumla anılar biriktiriyorum. İnişler çıkışlar zor zamanlar da geçiriyoruz bazen ama şükredecek o kadar çok şey var ki manevi birikim dönemindeyim.

Ara ara yazmaya çalışırım. Sevgiyle kalın hepiniz. :)

Selamlar
Okuyamadım geçmişi hiç.
Biz tatilden döndük evimize. Kızım grip oldu, burnu akıp duruyor. Bir de pişik olmuş, acısından yürüyemiyor bile.
İştahı da az. Şimdi mamasını içirip uyuttum. İnşallah toparlar. Onu böyle gördükçe içim parçalanıyor.
Havuzda üşüttük diye vicdan azabı çekiyorum.

Sağol canım aldım ss inşallah yapıcam.
Bu sene tek yapmak istiyorum öğrenmek için Allah'ın izniyle bakalım olucak mı. :))

Ne demek canım benim asıl ben teşekkür ederim gerçekten çok merak ettim 39 derece ates ne demek yazik ufacık canı var o kuzucuğun cok şükür daha iyi olmaniza sevindim canım az daha sabredin evinize varınca unutur gecersiniz inşallah şimdiki sıkıntıları stresi çocukla çok zor tahmin edebiliyorum ben bu yaşta yadırgıyorum rahat edemiyorum kendi evim dısında hiçbir yerde kaldı ki çocuklar için adaptasyon çok daha zor olmalı eminim

tobosolu_dulcinea bende maydanoz u kavanozun ağızına koyuyorum canım
sarımsaksız da hiç yapmadım
Aynen canım bende o şekilde yapıyorum henüz turşularımı kurmadım ama onu da 1 haftaya yapıcam hatta daha önce yaptın mı canım yağlı biber turşusu denemek istiyorum bu yıl ilk kez bakalım nasıl olucak

Iyi geceler kızlar
Maşallah o kadar çok konuşmuşsunuz ki oku oku bitiremedim.

Yeni arkadaşlar gelmiş sanırım, onlara bir hoşgeldiniz diyelim
Altın alanlarada Allah bereket versin inşallah

Günleri minimum harcama ile kapatmaya çalışıyorum.
Derin dondurucuyu aldım fakat doldurmak henüz kısmet olmadı
Bu hafta kışlık hazırlıklarına başlayacağım.
Bugün karnıyarık icin 1.5 kg patlıcan kızartıp buzluğa attım.
Yarım kilo ıspanak vardı. Soğanla soteleyip buzluğa attım.
Evde 1 kg kadar dolmalık biber var onu dolma yapmak icin temizleyip buzluğa atarım

Elimde 300 euro kadar metal euro vardı. Onların 50 eurosunu bir akraba vasıtasıyla tümletip kumbaraya attım.

Kuzenimin doğum günü varmış hafta içi. Gereksiz hediyeler almak yerine 20 euroda ona verdim. En azından annesi bir ihtiyacını karşılar

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…