Altın biriktirmeye başlıyoruzz

Yıllık kıra be depozito ne kadar acaba

Çok iyi yapmışsın cnm saklayabilirim dersen altın uzun vadede kar getirir .. ama saklayamazsan gram altın alman daha mantıklı gibi . Bende eşimden saklayamam diye kasa kiralicam

Kostebekpasta
karamelli_turta
eşleriniz hakkında her dediğinize katılıyorum . Aynı model den bir tane de bende var .çocuklarım olana kadar ne paralar biriktirdim ama hepsini eşime verdim .

Çocuklarım olduktan sonra yanlış yaptığımı anladım . Durumu var ki herkese dağıtıyor o zaman bendeki iki kuruşa ihtiyacı yoktur politikasını benimsedim,
Çocuklarım için, iyi gün için kötü gün için biriktirmeye başladım. market pazar alışverişi faturalar hepsini kendi yapıyor ama bana da harçlık bırakıyor.hiç harcamıyorum harcandı sayıyor direk zulaya koyuyorum.

Hatta o kadar çığrından çıktım ki ,zorunlu ihtiyaç olmayan hiç birşey almıyorum altın param olsun diye .kıyafet veya züccaciye alışverişini çok yapıyordum eskiden.

Bence onlarında akılları birgün başlarına gelecek ama iş işten geçmiş olacak.çünkü ben öyle verip te karşılığında bir Allah razı olsun diyeni hiç görmedim . İşte geçtiği o gün çıkarıp önüne koyacağım o zaman da bana teşekkür edecek .

Son düzenleme:
Ayrıca ona da bunları söylüyorum biraz biraz anladı alıyor altın .her aldığında bunlar Yok gibi devam et hayatına diyorum istersin vermem diyorum .o kadar alışmışki inanmıyor vermeyeceğime
Ama yanılıyor

Birde dün bi sürpriz yaptı bana benim adıma bes başlatmış senenin başında
her ay 150 tl yatırıyormuş şaşırdım ve çok sevindim . Başının Eti'ni yemek işe yaradı baya

Kostebekpasta mihir konusu geçince hakkımı helal ederim demiştin yanlış hatırlamıyorsam.
Taktirlik bir durum aynı bende sen gibi düşünüyorum hatta ediyorum dA ama böyle de yapıyorlar ya aileye ya da başka birine işte o zaman bende kayış kopuyor. Ben nereleri düşünüyorum zorlamayım diye o neler yapıyor diye . Sık sık hatırlatıyorum 15 bin lira borcun var bak altın artmadan al diyorum

Son düzenleme:
Çok iyi yapıyorsun cnm ama kimse kusura bakmasın asla ve asla önüne koyacağımı sanmıyorum ilerde çocuklarıma veririm onlara harcarım yine de ona vermem benim dilim öyle bi yandı ki beş kuruşsuz gezse 5 kuruş vermem . Kime veriyosa paralarını ondan istesin .

Valla doğru söyledin bende vermiycem

Harikasın maşallah canım takdir ettim seni.
Sende bendensin çok seviyorum eşimi ama birikim konusunda hemfikir değiliz.
Bendeki birikimleri istese de vermeyeceğimi anladı benimki.
Har vurup harman savuruyor bende mi öyle yapayım?
Ben çocuklarım ve kendim için biriktiriyorum küsmece gücenmece yok.
Birgün çıkış parası alırsam da onu da vermeyeceğim.
Ben çok mu bencil oldum kızlar

Araba alırken 12 bilezik bozdurmuştum geri yaptıramadık sonra.
Arabayı da her türlü kullanıp bileziklerimi yaptırma gereği duymayınca kızmıştım.
Arabayı satarken 12 adet bilezik paramı geri istiyorum dedim, eli mahkum o bileziklerin parasını bana verdii. Parayı aldım çarçur mu ettim hayır. Birikime attım tl olarak. Eğer o bilezik parasını istemrseydim o milyarlarca parayı harcayacak yer bulacaktı.
Ve bana yine birşey kalmayacaktı.

Valla doğru söyledin bende vermiycem
Bebeğim yokken 10 bin lira kadar para vermiştim haberi yoktu paradan .. ailesinden kurban parası istedi onlar vermedi çıkardım ben bütün zulam verdim ama elin oğluna yaranılır mı tabi ki yaranılmaz hala illede aılem diyo ve hala parasını veriyo .. bana da büyük bi ders oldu

Oh çok iyi yapmışsın cnm

Aynen bende sana katılıyorum canım. Bende evimizi alırken 9 bileziğimi verdim.
Sonra takmayı seviyorum diye 2 tane almıştı ihtiyaç oldu 40 gr lıktı onlarıda verdim,çocuklara takılan 20 çeyrekle.
Harçlıklarımı biriktirip verdiklerim ennn az 10 milyar olmuştur.
Mihir hiç ortada Yok.ama gel gör ki ne vermeden ne gereksiz alınan şeylerden vazgeçiyor. Allah gerek etmesin kaza bela hastalık dışında hiç vermeyi düşünmüyorum.onu çok seviyorum ama bu huyunu hiç sevmiyorum . Kendide sevmiyor ama alışmış bir kere

Selam kızlar :)
Okuyorum eşlerinizle olan yazdıklarınızı ve çözüm düşünüyordum kendimizi düşündüm ve aklıma evliliğimizin ilk kurban bayramı geldi. O zaman yaptığım bir hareketle eşimin ailesine para vermesini engelleyip ortak hareket etmeyi sağladım sanırım. Olay şöyle oldu: giderken kararlaştırdık eşim yeğenine 100 tl verecek ben de kardeşime başka da ufaklık yok zaten ailede. Önce verdik böyle sonra eşim yeğeni elini öpünce çıkardı bi 100 tl daha verdi ana ben şok gittim kardeşime ertesi gün 100 tl daha verdim eşime de söyledim ay bi düşündü 400 tl harçlık vermişiz birşey de diyemedi bana sonra her zaman yeğenine harçlık bile verecek olsa bana sorar ya da verirse bana kardeşine de harçlık ver diye tembihler şimdi de hesabımız ortaktır birikim ve harcamalarımızı sürekli beraber yaparız

Yıllık kıra be depozito ne kadar acaba

Bizden bu sene 340 çektiler kasa kirası olarak

Kızlar
Şimdi ben tatildeb geldim, ev bir dağınık bir pis anlatamam. Temizlikçi abla salı günü gelecek ama ben evi bir süpürmeliyim.

Bir de dağılmış ki sormayın.

Bir şey sorcam. Sizde de mağaza poşedi biriktirme alışkanlığı var mı? Nasıl kurtulurum bu alışkanlıktan?

Şurası komple poşet. O kahverengi poşedin içi hep poşet, bir de kağıt olan çantalar var orda bir sürü

elenaferrante bende de vardı bu huy gözlerimi kapattım hiç düşünmeden elimden çıkardım birine verdim atılacağı attım . Bi da da saklamadım.şimdi evde 3 tane vardır .sizde şimdi aniden yerinizden kalkın küçük orta büyük boy 3-4 tane ayırıp gerisini kapıya koyun ya da çöpe atın aniden yapmazsanız bu dA işe yarar belki bu dA gerekir diye hepsi geri kalıyor

sinirliportakal valla tebrik ederim de senin eşin anlayışlıymış canım
bu olay benle eşim arasında yaşansa verelim nolurki harcamayacağımız parayı neden kazanıyoruz der
Aslında genel olarak öyle düşünüyoruz canım biz de ama karşılıklı olur biliyor bunu. Bir de diyorum evimizi arabamızı alalım ondan sonra tabiki fazla miktarı paylaşırız ailemizle onlar da iyi olsun o da araba almak için hevesli olduğu için birşey demiyor şuanda yani kızlar hepiniz haklısınız ben yeri geliyor 3-4 kuruşun hesabını yapıyorsam ailesinden birileri zevk-i Sefa yapsın diye eşim para verse paralarım onu

Çok ihtiyacı olan birine verdiğini hiç görmedim İnan'ın öyle olsa tabiki eş dost anne babaya yardım edilir tamamen insanlıktan çıkmadıkta hepsi maaşını idare edince borç almaya gerek duymayacak insanlar ..söylüyorum ama nafile. Bende harçlık miktarını arttırmakla, hergün bırakmasını söylemekle falan yol buldum işte napıyım

Niye babasının üzerine olucak ki anlamadım ben

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…