Altın biriktirmeye başlıyoruzz

Günaydın canlar :KK200:
Mutlu Pazarlar hepinize...
Bugün de kahvaltı edip alışverişe çıkacağız büyük oğlum ile.
Ortabir yani 5.sınıflar da uyum haftası olarak yarın okula başlayacak forması için beden yoktu onları alacağız, çanta alacağız. Biraz harcamalı birgün olacak yine bu ay böyle geçer artık sağlık olsun.. Herşey onlar için zaten.. Çok da heyecanlı yeni okulu yeni öğretmenleri ve arkadaşları için..

Benim birikim bu ay hak getire sadece çocukların bayram paralarını koydum bir köşeye 510 tl kadar kendi maaşımdan hiç ayıramadım henüz duruma göre bakacağım.. Şu okul olayları düzene girsin de...

Günaydın kızlar :KK54:
Akşam acılı sosumu yaptım .
Az önce de patlıcan dildim kurutma için ,
5 kavanoz dA domates biberle kavurup konserve yaptım türlü yemeği için .
Vallahi yoruldum :cry:

Birikim de zulaya +50 den başka kuruşum yok :işsiz:

karamelli_turta karamelli_turta evlarlarımızın canı sağolsun yaparsın öbür aylar inşallah canım .
Çocuklar büyüyünce birikim imkanı daha zor oluyor sanırım .

Son düzenleme:

karamelli_turta karamelli_turta evlarlarımızın canı sağolsun yaparsın öbür aylar inşallah canım .
Ellerine sağlık canım rica etsem acılı sosu nasıl yapıyorsun tarifini verirmisin? Daha önce hiç yapmamıştım hep hediye olarak geldi kolaysa bu yıl kendim yapmak istiyorum.

Günaydın Canım Allah agız tadıyla yemeyi nasip etsin inşallah.... Kışlıklar yorucu oluyor ama yemesi de güzel oluyor...
Zulana da para atmışsın bereketli olsun...
Çocukluklar büyüyünce masraf artıyor canım gerçi benim oğlanlarım devlet okulunda özel okula göndermeye gücümüz yetmez zaten..

Günaydın kızlar altınları için kasa kiralayanınız var mı ? Yıllık ücretler hangi bankada ne kadar bilgilendirir misiniz ?
Bende uzun zamandır bekliyorum kasa olsun istiyorum.. Evde korkuyorum cnm bir ara ziraat içime sinmişti 275 depozito, 275 yıllık ücreti idi..

Eşimden gizli para biriktirmem gerektirdiğini dün gece bi kez daha anladım .. yıllardır eşimin çalıştığını ailesı aldı hala da alıyorlar eşimde seve seve veriyo .. araba alma düşüncemiz var oda babasının üzerine olacakmışşşş ! Kavga kıyamet tartıştık bundan sonra bir kuruşumu söylemeyecegim :sinirli:

Eşimden gizli para biriktirmem gerektirdiğini dün gece bi kez daha anladım .. yıllardır eşimin çalıştığını ailesı aldı hala da alıyorlar eşimde seve seve veriyo .. araba alma düşüncemiz var oda babasının üzerine olacakmışşşş ! Kavga kıyamet tartıştık bundan sonra bir kuruşumu söylemeyecegim :sinirli:
Kocalarımız nasıl bu kadar saf ve kör olabiliyor anlamıyorum...
Kv ler benimkinden de istese verir ne kadar yanlış bana göre.. Ben kadın halimle yıllardır çalışıyorum ne için evime destek olmak için.
Kostebekpasta Kostebekpasta biz de son 1,5 yıla kadar hiç birikim yapmadık. Hep dile getirdim birikime ayıralım diye hiç yanaşmadı istemedi. Öyleyse o zaman ben tek başıma başlarım birikim yapmaya dedim ve ilk yıl 8,5 tl lik birikim yaptım. Bu yıl hedefim 12 bin. Bakalım son 4 ay var daha ama gayet iyi gidiyor.
Biz kadınlar çok yufka yürekliyiz yapmamalıyız dünyanın binbir türlü hali var ve başımızA ne gelir bilmiyoruz.
Ben birikim yaptığımı eşim biliyor ama isterse eğer vermeyeceğimi de biliyor.
Onlar çocuklarımın payı dedim.
Kimse göz koymasın.
Ne kadar altın var onu zaten bilmiyor.
Benim kafam böyle çok rahat,sana da tavsiye ederim cnm

Kocalarımız nasıl bu kadar saf ve kör olabiliyor anlamıyorum...
Kv ler benimkinden de istese verir ne kadar yanlış bana göre.. Ben kadın halimle yıllardır çalışıyorum ne için evime destek olmak için.
Kostebekpasta Kostebekpasta biz de son 1,5 yıla kadar hiç birikim yapmadık. Hep dile getirdim birikime ayıralım diye hiç yanaşmadı istemedi. Öyleyse o zaman ben tek başıma başlarım birikim yapmaya dedim ve ilk yıl 8,5 tl lik birikim yaptım. Bu yıl hedefim 12 bin. Bakalım son 4 ay var daha ama gayet iyi gidiyor.
Biz kadınlar çok yufka yürekliyiz yapmamalıyız dünyanın binbir türlü hali var ve başımızA ne gelir bilmiyoruz.
Ben birikim yaptığımı eşim biliyor ama isterse eğer vermeyeceğimi de biliyor.
Onlar çocuklarımın payı dedim.
Kimse göz koymasın.
Ne kadar altın var onu zaten bilmiyor.
Benim kafam böyle çok rahat,sana da tavsiye ederim cnm

Alamaz çünkü anahtar kasa sahibinde kalıyor ve siz olmadan kasayı banka kimseye açtırmaz.
Altınlarını bozdurma Kostebekpasta Kostebekpasta
Aynen cnm benim eşimde yanaşmıyor sanki biz aile değilmişiz gibi varsa yoksa ailesine . Çeyreklerimden haberi Yok ama bilezıklerimi de vermicem . Bunu apaçık şekilde dile getirdim . Kimse boşanmak için evlenmiyor ama ilerde boşanırsak Emin'im ki eşimin ailesi bi çöp vermez ki zaten eşimin üstüne bi çöp Yok . Oğlum ile kendim için yapacam artık . Sende en iyisini yapmışsın . Masallah hüz l birikmiş cnm . Ben şuan ücretsiz izinde olduğum için o kadar yapamam ama ne yaparsam kar bundan sonra hepsi zulaya .

Aynen cnm benim eşimde yanaşmıyor sanki biz aile değilmişiz gibi varsa yoksa ailesine . Çeyreklerimden haberi Yok ama bilezıklerimi de vermicem . Bunu apaçık şekilde dile getirdim . Kimse boşanmak için evlenmiyor ama ilerde boşanırsak Emin'im ki eşimin ailesi bi çöp vermez ki zaten eşimin üstüne bi çöp Yok . Oğlum ile kendim için yapacam artık . Sende en iyisini yapmışsın . Masallah hüz l birikmiş cnm . Ben şuan ücretsiz izinde olduğum için o kadar yapamam ama ne yaparsam kar bundan sonra hepsi zulaya .
Seni çok iyi anlıyorum.
Benim eşim de bu konuda seninkiyle aynı çünkü.
Kimse boşanmak için evlenmedi zaten ama ileriyi düşünüp kadın olduğumuzun bilincine varıp biraz bencil olmak gerektiğini ben geç de olsa farkına vardım.

Merhabalar herkese.
Ben de yebi gordum bu topigi. Benimde birikim hesabim var kendime gore arada yatiriyorum para.harcliklarimdan falan biriktiriyorum. Esimin haberi yok tabiki.

5.700 tl gibi bisey oldu. Bende altin mi alsam acaba diyorum. Bi de altınları esimden saklamak biraz daha zor olur sanki gibi geliyor. Ama bende fiziki altin seviyorum. Ne onerirsiniz bana.

durkan durkan
Canım 3 kilo kadar salçalık domatesin yarısını minik minik doğradım
Yarısını rendeledim
Sonra 20 tane sivri biberi doğradım
İçine bütün cin biberler attım
Yarım bağ maydanoz doğradım,
2 baş sarımsak soydum dövdüm.
1 su bardağı sirke
Damak Tadına göre tuz (ama az olmayacak yoksa çürür)
Hepsini karıştırdım kavanozlara koydum
Kapaklarını kaynattım kapatıp dolaba koydum .
Yapılışını annemden görüyordum ama ilk defa kendim yaptım.
İnşallah güzel olur.

(Acı seviyorsan yeşil biberlerin tatlıysa birazda acı biber doğrayabilirsin
Domatesin yarısını niye rendeledin ya da doğradın dersen ben tam rende olunca salça gibi oluyor diye tamamen kendi fikrime göre doğradım biraz dişe gelsin diye )

durkan durkan
Canım 3 kilo kadar salçalık domatesin yarısını minik minik doğradım
Yarısını rendeledim
Sonra 20 tane sivri biberi doğradım
İçine bütün cin biberler attım
Yarım bağ maydanoz doğradım,
2 baş sarımsak soydum dövdüm.
1 su bardağı sirke
Damak Tadına göre tuz (ama az olmayacak yoksa çürür)
Hepsini karıştırdım kavanozlara koydum
Kapaklarını kaynattım kapatıp dolaba koydum .
Yapılışını annemden görüyordum ama ilk defa kendim yaptım.
İnşallah güzel olur.

(Acı seviyorsan yeşil biberlerin tatlıysa birazda acı biber doğrayabilirsin
Domatesin yarısını niye rendeledin ya da doğradın dersen ben tam rende olunca salça gibi oluyor diye tamamen kendi fikrime göre doğradım biraz dişe gelsin diye )
Eminim güzel olmuştur
Çok sağol canım allah razı olsun. Ellerine sağlık afiyet şifa olsun şimdiden. Acı seviyorum evde acı biber yok alıp yapacağım inşallah. Yapılışı kolaymış.

X