Altın biriktirmeye başlıyoruzz

Ben de aynı şeyi kuyumcuya sormuştum
Aynı olduklarını söylemişti

Cumhuriyet ve tam arasındaki farka gelince ;

Cumhuriyet Altını (Ata Altın)
Cumhuriyet altını veya diğer bir adıyla ata altın T. C. Darphanesi tarafından basılmaktadır. Cumhuriyet altınının bir yüzünde ''Türkiye Cumhuriyeti'' yazılıdır. Ayrıca; Türkiye Cumhuriyeti 'nin kuruluş tarihi olan 1923 ve bunların altında da altının basım tarihi bulunmaktadır. Diğer tarafında ise; ''Hakimiyet Milletindir'' yazmakta, Atatürk resmi ve bunların altında da ''Ankara'' yazısı yer almaktadır.
Cumhuriyet Altını (Ata Altın) Fiziki Özellikleri
  • Cumhuriyet altını 22 Ayardır.
  • Cumhuriyet altını yani ata altın 7,216 Gram ağırlığındadır.
  • Ata altının çapı 22 mm 'dir.
Tam Altın
Cumhuriyet Altınında olduğu gibi Tam Altın da T.C. Darphanesi tarafından basılmaktadır. Tam altının ön yüzünde ''Türkiye Cumhuriyeti'' ve altının basıldığı tarih yer almaktadır. Diğer tarafında ise; Mustafa Kemal Atatürk'ün resmi ve bu resmin çevresinde yıldız ve nakışlı süslemelerden oluşan kenar çerçevesi bulunmaktadır.
Tam Altın Fiziki Özellikleri
  • Tam altın 22 ayardır.
  • Tam altının ağırlığı 7,016 Gram 'dır.
  • Tam altının çapı 30 mm ölçüsündedir.
Cumhuriyet Altını ile Tam Altın Arasında Ne Gibi Farklar Var
  • Tam altının çapı, Cumhuriyet altınının çapından daha büyüktür.
  • Cumhuriyet altınının kalınlığı ve ağırlığı ise tam altınınkinden daha fazladır.
  • Her iki altın türünün de üzerlerindeki desen ve yazılarda birbirinden farklılıklar bulunmaktadır.

Eklentiler

• image.jpeg
    41,2 KB · Görüntüleme: 94
Günaydın kızlar herkese mutlu huzurlu bereketli bir gün diliyorum hepinizie

Çok teşekkür ederim canım
Kostebekpasta doğumgünün kutlu olsun canım sağlıklı huzurlu mutlu bol helal kazançlı bereketli bir ömrün olsun

Günaydın cnm bugün sempatik_kiz ın Doğum günü tatlım iyiki doğdun sempatıgım nice mutlu yaşlara ömrün boyunca bütün duaların gerçek olsun İnşaAllah

3 3gunlukdunya demekki 149 tane tam altın biriktirirsek bir külçe altınımız mı olcak süper hedefi yükselltim kızlar 1 külçe altın biriktircem benim amcamın hanımı tam 80 tane tam altın 10 tane yarım ve 20 tanede çeyrek biriktirmiş geçenlerde hepsını satıp borçsuz müstakil ev aldılar

Niye güzel yaşlara cnm,Allahım gönlünunden geçeni kabul etsin :))

Günaydın cnm bugün sempatik_kiz ın Doğum günü tatlım iyiki doğdun sempatıgım nice mutlu yaşlara ömrün boyunca bütün duaların gerçek olsun İnşaAllah

Ayyyyy karıstırmıs mıyım canım yanlış etiketlemişim ayılamamısım demek ki yazarken
sempatik_kiz doğum günün kutlu olsun canım yanlıs etiketlemişim kusura bakma lütfen nice mutlu senelere hayırlı saģlıklı huzurlu bereketin neşenin mutluluğun yuvandan eksik olmadığı uzuuuuun bir ömür dilerim tatlım

günaydın canlarrrrr, altındaşlar, herkes iyidir umarım

@mandaliina canım çok, çok geçmiş olsun, dikkat et kendine..sanırım geçen sene de ufak bi kaza geçirmiştin yanlış hatırlamıyorsam, nazar falan mı var üstünde? kurşun falan döktür..ben inanırım böyle şeylere...

sempatik_kiz canııııım, nice mutlu,huzurlu,sağlıklı, keyifli, upuzuuuun yıllar dilerim...iyi ki doğmuşsun

tamam canım dikkat edeyim, ben fark almazlar diye tahmin ediyordum, gidince sonucu yazacağım size...

çok saolun kızlar, hala başına geçip açamadım hesabı, maaş hesabıymış benimki..şöyleki, bi şirkette ortaklığım var, sigortamı yatırıyorlar ve bi miktar banka hesabıma kalanı elden alıyorum...dolayısı ile maaş hesabı imiş...

maşallah yengen ne kadar istikrarlıymış, darısı başımıza inşallah...

tobosolu_dulcinea canım bilezik şık ve güzel bence, hem aile hatırası olur, düşünme al derim...

karamelli_turta canım günaydınnnnn

3 3gunlukdunya hoşgeldin tekrar canım...

herkese günaydın güzellerrrr

Bunlarda benim birikimim kızlar size motivasyon olsun biri oglumun ceyrekleriyleriyle yaptım birini de gün param Doğum param birikim toparlayıp öyle yaptım (kalın olan 34 inçe olan 26 gr )

Allah güzel günlerde kullanmayı nasip etsin. Daha da artırsın :))

Herkese günaydın. Bol birikimli günler olsun :)))

Günaydınlarr, kredi kartı aidatı hiç ödemeyenlerdenim bende. ekstrede görünce hemen ararım ya bonus ya para olarak eklerler hesaba. Eskiden böyle bişi yoktu babamdan hatırlıyorum, sürekli öderlerdi.
Dün 20 TL pazara verdim. Herşeyin kilosu 1,5 Tl civarıydı ortalama. Ama patates çok pahalıydı 3 kilosu 10 TL. Bana çok geldi yani..

Çok güzelmiş çok beğendim. Altın takmakla hiç aram yok ama böyle ince şık birşey takılabilir. Fiyatı taklaşık ne kadardır acaba..

Zulam 870 tl oldu kızlar tam altına yetmıyo neyse buna da şükür Damla'ya damlaya göl olcak alcam o tam altını

Bunlarda benim birikimim kızlar size motivasyon olsun biri oglumun ceyrekleriyleriyle yaptım birini de gün param Doğum param birikim toparlayıp öyle yaptım (kalın olan 34 inçe olan 26 gr )

maşallah canımm, bol bereketli olsun inşallah, darısı başımıza

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…