Altın biriktirmeye başlıyoruzz

altın takı ben de hiç takmıyorum, sevemedim altını takı olarak bi türlü...ama bu devirde de dikkatli takmak lazım Allah muhafaza...hırsızlar sosyal medyadan bile takip ediyorlarmış, öyle facede, insta da düğüne gidip fotolar çekiliyoruz ya altınlarla, takılarla, onları bile takip ediyorlarmış :KK43: Allah korusun , devir kötü, çoook dikkatli olmak gerek

3 3gunlukdunya demekki 149 tane tam altın biriktirirsek bir külçe altınımız mı olcak süper :KK54: hedefi yükselltim kızlar 1 külçe altın biriktircem :KK53: benim amcamın hanımı tam 80 tane tam altın 10 tane yarım ve 20 tanede çeyrek biriktirmiş geçenlerde hepsını satıp borçsuz müstakil ev aldılar :oha:

Bunlar bir külçeden fire vererek elde edilen miktarlar ..

Bu arada hepsi bir müstakil ev aldı mı , yoksa ekstra para da eklediler mi ?

sempatik_kiz sempatik_kiz nice yaşlara canım bu yaşın sana daimi mutluluk getirsin inşallah :)
Amazing_Queen Amazing_Queen ben de dün pazara gittim patates 1 tl ye de vardı 3 tl ye de 3 tl olanlar lays patatesi gibiydi :)

Aynen öyleydi benim aldıklarımda. Afyon patatesiydi galiba. 1 TL ye ufak vardı, yumurta kadar onlardan almadım valla. Patates çok severim ben her şeyin yanına yakıştırırım, patates çok gidiyor ondan bizde.

Bir de kuyumcuda pazarlık yaptığınızı okudum, ben hiç pazarlık yapılabileceğini düşünmemiştim. Sanki herşeyin fiyatı belli o gün ki fiyatı neyse ondan mecbur satılır yada alınır diye düşünüyordum. İşim düşerse bende pazarlık yapacağım artık.

Aynen öyleydi benim aldıklarımda. Afyon patatesiydi galiba. 1 TL ye ufak vardı, yumurta kadar onlardan almadım valla. Patates çok severim ben her şeyin yanına yakıştırırım, patates çok gidiyor ondan bizde.

Bir de kuyumcuda pazarlık yaptığınızı okudum, ben hiç pazarlık yapılabileceğini düşünmemiştim. Sanki herşeyin fiyatı belli o gün ki fiyatı neyse ondan mecbur satılır yada alınır diye düşünüyordum. İşim düşerse bende pazarlık yapacağım artık.
aynen ben de öyle zanneder asla pazarlık yapmazdım, ama indirim yapıyorlar, bizzat şahit oldum, bazen toplu para ile gidip 2 tane ya da 3 tane alacağım o zaman ne olur diyorum..nisanda tam altın 980 tl iken, 3-4 yer gezdim ve 950 tl den aldım, sanırım 3 adet almıştım, 90 tl kar ettim...

gezmek gerekiyor girdim bir kaç yere ikisi 980 dedi, biri 970 olur dedi, 950 duyunca aldım geçtim...

Bunlarda benim birikimim kızlar size motivasyon olsun biri oglumun ceyrekleriyleriyle yaptım birini de gün param Doğum param birikim toparlayıp öyle yaptım (kalın olan 34 inçe olan 26 gr )

Güzelmiş güle güle kullanın
Bunların ismi ne ?

Ben de oğlumun doğduğundan beri harçlıkları , kumbara , çeyrek ne varsa hepsini onun için ayrıca biriktiriyordum
Aralık ın sonunda hepsini verip bir tane 3 lü burma bilezik aldım , o zamandan beri de gelen harçlıklarını hep harcadık :KK43:
Yazlığımın eşyalarını halledince inşaAllah eklerim ..

Günaydın..dün kumbaraya para atmaya başladım hayırlısıyla.
Benim arkadaşımda kuyumcuda çok pazarlık eder. Ama ben öyle çok çok altın almadım hiç,o yüzdende denemedim hiç. Zaten bahsettiğim arkadaşım benim idolüm para konusunda. Cüzdanında 1 lirası kalsın onu bile dövize çevirir harcanmasın diye :)
sempatik_kiz sempatik_kiz nice güzel yaşlar diliyorum. Hayırlı,güzel nice yıllara..

Benim arkadaşımda kuyumcuda çok pazarlık eder. Ama ben öyle çok çok altın almadım hiç,o yüzdende denemedim hiç. Zaten bahsettiğim arkadaşım benim idolüm para konusunda. Cüzdanında 1 lirası kalsın onu bile dövize çevirir harcanmasın diye :)
sempatik_kiz sempatik_kiz nice güzel yaşlar diliyorum. Hayırlı,güzel nice yıllara..
işe yarıyor ama pazarlık, çok çok almaya da gerek yok aslında..
süpermiş arkadaşın bu arada :KK66:

Bunların ismi ne ?

Ben de oğlumun doğduğundan beri harçlıkları , kumbara , çeyrek ne varsa hepsini onun için ayrıca biriktiriyordum
Aralık ın sonunda hepsini verip bir tane 3 lü burma bilezik aldım , o zamandan beri de gelen harçlıklarını hep harcadık :KK43:
İnşallah cnm .. bunlar 2li Adana burması diye gecıyo

iyi yapıyormuş arkadaşınız yoksa o para harcanıp gidiyor boşyere. Benim oturduğum semtte evime yakın kuyumcu yok, yoksa bende hemen kalan parayı çevirrdim altına. Hesaptan gram alınca da ihtiyacım olunca bozuyorum hemen.

Arkadasına imrendim cnm .. benimde hesapta 162 tl var dur bende onu altına çevirim hemen

aynen ben de öyle zanneder asla pazarlık yapmazdım, ama indirim yapıyorlar, bizzat şahit oldum, bazen toplu para ile gidip 2 tane ya da 3 tane alacağım o zaman ne olur diyorum..nisanda tam altın 980 tl iken, 3-4 yer gezdim ve 950 tl den aldım, sanırım 3 adet almıştım, 90 tl kar ettim...

gezmek gerekiyor girdim bir kaç yere ikisi 980 dedi, biri 970 olur dedi, 950 duyunca aldım geçtim...

Benim oturduğum mahallede kuyumcu yok malesef hiç, ondan bende hep netten altın hesabına alıyordum ama ihtiyacım olunca,param bitince bozduruyorum. Benimde gram çeyrek elden almam lazım artık.

sempatik_kiz sempatik_kiz doğum günün kutlu olsun geç oldu ama: (

Herkese günaydın, yazdıklarınızı okuyorum, çok motive ediyor beni...
Dün bozuklukları biriktirmiştim, 45 lira olmuş, harcayacak gibi oldum, baktım gidecek hemen dolar yaptırdım. Yoksa harcanaktı.

Gönlüm hep altından yana ama elimdeki ufak tefek bozuklukları da dövize çevirmezsem gider korkusu ile çeviriyorum: )

Herkese bereketli, bol rahmetli gün diliyorum...

günaydın canlarrrrr, altındaşlar, herkes iyidir umarım :KK66:

@mandaliina canım çok, çok geçmiş olsun, dikkat et kendine..sanırım geçen sene de ufak bi kaza geçirmiştin yanlış hatırlamıyorsam, nazar falan mı var üstünde? kurşun falan döktür..ben inanırım böyle şeylere...:KK57::KK57:

sempatik_kiz sempatik_kiz canııııım, nice mutlu,huzurlu,sağlıklı, keyifli, upuzuuuun yıllar dilerim...iyi ki doğmuşsun:KK36::KK36::KK36:

tamam canım dikkat edeyim, ben fark almazlar diye tahmin ediyordum, gidince sonucu yazacağım size...

çok saolun kızlar, hala başına geçip açamadım hesabı, maaş hesabıymış benimki..şöyleki, bi şirkette ortaklığım var, sigortamı yatırıyorlar ve bi miktar banka hesabıma kalanı elden alıyorum...dolayısı ile maaş hesabı imiş...

maşallah yengen ne kadar istikrarlıymış, darısı başımıza inşallah...

tobosolu_dulcinea tobosolu_dulcinea canım bilezik şık ve güzel bence, hem aile hatırası olur, düşünme al derim...

karamelli_turta karamelli_turta canım günaydınnnnn :KK66:

3 3gunlukdunya hoşgeldin tekrar canım...

herkese günaydın güzellerrrr :KK66:

Çok teşekkür ederim canım motivasyonun için alıcam çok büyük ihtimal sadece zamanına karar veremedim henüz ağustosta mı alsam eylülde mi diyorum kendi kendime:KK16:

Bunlarda benim birikimim kızlar size motivasyon olsun biri oglumun ceyrekleriyleriyle yaptım birini de gün param Doğum param birikim toparlayıp öyle yaptım (kalın olan 34 inçe olan 26 gr )

Canım hayırlı olsun bileziklerin güle güle kullan bereketlu olsun büyüsun daha cok olsun :KK9:

Çok güzelmiş çok beğendim. Altın takmakla hiç aram yok ama böyle ince şık birşey takılabilir. Fiyatı taklaşık ne kadardır acaba..

Aynen canım bende pek altın takı kullanmazdım ama heves etmeye başladim artık ya yaş aldıkça kadınların böyle genel bi durumu var ya da altının önemini yeni yeni kavrıyorum :KK48: bu arada yaklaşık 8.5 gr canım bu bilezik 1200 tl :KK52: ben bu modeli beğenmiştim zaten sonra bi yerde bi kızin kollarinda gördüm çok şık çok zarif model 2 tane kesin alicam belki bi 3. Bile olabilir hem takı amaçlı hemde ilerde çocuklarıma anne yadigarı olur inşallah :KK68:

Çok teşekkür ederim canım motivasyonun için alıcam çok büyük ihtimal sadece zamanına karar veremedim henüz ağustosta mı alsam eylülde mi diyorum kendi kendime:KK16:

Canım hayırlı olsun bileziklerin güle güle kullan bereketlu olsun büyüsun daha cok olsun :KK9:

Aynen canım bende pek altın takı kullanmazdım ama heves etmeye başladim artık ya yaş aldıkça kadınların böyle genel bi durumu var ya da altının önemini yeni yeni kavrıyorum :KK48: bu arada yaklaşık 8.5 gr canım bu bilezik 1200 tl :KK52: ben bu modeli beğenmiştim zaten sonra bi yerde bi kızin kollarinda gördüm çok şık çok zarif model 2 tane kesin alicam belki bi 3. Bile olabilir hem takı amaçlı hemde ilerde çocuklarıma anne yadigarı olur inşallah :KK68:
hep destek tam destek :KK66: motivasyon için buradayız tatlımmm :)
senin için en uygun zamanı kolla derim ben, bi de sonbaharda biraz daha düşüyor sanki altın fiyatları düğünler bitmiş, talep azalmış olduğu için galiba..altın fiyatlarını takip etmek gerek

hep destek tam destek :KK66: motivasyon için buradayız tatlımmm :)
senin için en uygun zamanı kolla derim ben, bi de sonbaharda biraz daha düşüyor sanki altın fiyatları düğünler bitmiş, talep azalmış olduğu için galiba..altın fiyatlarını takip etmek gerek
Çok teşekkür ederim aynen canım bu forumu takip etmeye başladığımdan beri nerdeyse hergüm altın ve döviz kurlarına bakıyorum işim gereğide kullanıyoruz bu hesapları ancak bizim kurum komisyon vs aldıgından piyasayı net yansıtmiyor :KK43:
Şuan altın epey düsmüsken almak istiyorum açıkcası yükselmesinden korkuyorum ama dediğinde çok mantıklı hatta dün mü ne okumuştum merkez bankası yılsonu $/tl kurunu aşağı çekmiş demek ki piyasada iyimserlik hakim altınında düşme ihtimalı var :KK52::KK66:
Bu arada kızlar bişey sormak istiyorum bu ata altınlarının kulplusu oluyor mu hiç bu konuda bilgisin olanınız var mı arkadaşlar :KK25: ben kısa bi araştırma yaptım ancak sonuca ulaşamadım :KK43:

Doğum günün kutlu olsun sempatik_kiz sempatik_kiz

Günaydın kızlar yağmurlu bir çorlu sabahından mutlu sabahlar.... Geceden beri çok yağdı mübarek...
sempatik_kiz sempatik_kiz Canım doğum günün kutlu olsun :hamarat:dur ben sana bir sürpriz pasta yapayım.
Nice sağlıklı uzun yıllara :KK60: :KK200:

Günaydın cnm bugün sempatik_kiz sempatik_kiz ın Doğum günü tatlım iyiki doğdun sempatıgım nice mutlu yaşlara ömrün boyunca bütün duaların gerçek olsun İnşaAllah :KK50:

Niye güzel yaşlara cnm,Allahım gönlünunden geçeni kabul etsin :))

Ayyyyy karıstırmıs mıyım canım :KK48: yanlış etiketlemişim ayılamamısım demek ki yazarken :oops:
sempatik_kiz sempatik_kiz doğum günün kutlu olsun canım yanlıs etiketlemişim kusura bakma lütfen nice mutlu senelere hayırlı saģlıklı huzurlu bereketin neşenin mutluluğun yuvandan eksik olmadığı uzuuuuun bir ömür dilerim tatlım :KK52::KK36::KK9::KK50:

günaydın canlarrrrr, altındaşlar, herkes iyidir umarım :KK66:

@mandaliina canım çok, çok geçmiş olsun, dikkat et kendine..sanırım geçen sene de ufak bi kaza geçirmiştin yanlış hatırlamıyorsam, nazar falan mı var üstünde? kurşun falan döktür..ben inanırım böyle şeylere...:KK57::KK57:

sempatik_kiz sempatik_kiz canııııım, nice mutlu,huzurlu,sağlıklı, keyifli, upuzuuuun yıllar dilerim...iyi ki doğmuşsun:KK36::KK36::KK36:

tamam canım dikkat edeyim, ben fark almazlar diye tahmin ediyordum, gidince sonucu yazacağım size...

çok saolun kızlar, hala başına geçip açamadım hesabı, maaş hesabıymış benimki..şöyleki, bi şirkette ortaklığım var, sigortamı yatırıyorlar ve bi miktar banka hesabıma kalanı elden alıyorum...dolayısı ile maaş hesabı imiş...

maşallah yengen ne kadar istikrarlıymış, darısı başımıza inşallah...

tobosolu_dulcinea tobosolu_dulcinea canım bilezik şık ve güzel bence, hem aile hatırası olur, düşünme al derim...

karamelli_turta karamelli_turta canım günaydınnnnn :KK66:

3 3gunlukdunya hoşgeldin tekrar canım...

herkese günaydın güzellerrrr :KK66:

sempatik_kiz sempatik_kiz nice yaşlara canım bu yaşın sana daimi mutluluk getirsin inşallah :)
Amazing_Queen Amazing_Queen ben de dün pazara gittim patates 1 tl ye de vardı 3 tl ye de 3 tl olanlar lays patatesi gibiydi :)

sempatik_kiz sempatik_kiz doğum günün kutlu olsun geç oldu ama: (

Herkese günaydın, yazdıklarınızı okuyorum, çok motive ediyor beni...
Dün bozuklukları biriktirmiştim, 45 lira olmuş, harcayacak gibi oldum, baktım gidecek hemen dolar yaptırdım. Yoksa harcanaktı.

Gönlüm hep altından yana ama elimdeki ufak tefek bozuklukları da dövize çevirmezsem gider korkusu ile çeviriyorum: )

Herkese bereketli, bol rahmetli gün diliyorum...
Hepiniz ne güzel dileklerde bulunmuşsunuz. Çok teşekkür ederim kızlar. Allah hepimize sevdiklerimizle birlikte güzel bir ömür nasip etsin inşallah

3 3gunlukdunya demekki 149 tane tam altın biriktirirsek bir külçe altınımız mı olcak süper :KK54: hedefi yükselltim kızlar 1 külçe altın biriktircem :KK53: benim amcamın hanımı tam 80 tane tam altın 10 tane yarım ve 20 tanede çeyrek biriktirmiş geçenlerde hepsını satıp borçsuz müstakil ev aldılar :oha:

100 ata altın denilebilir harika iş yapmışlar mutlaka değerlenir o ev cnm... Örnek olsun bizlere
Hayırlı olsun cnm harcanıp gidecegine alman iyi olmuş... 34 gr da 26 gr da az değil cnm ne kadara aldın?
Bunların ismi ne ?

Bereketli olsun ciciler... Hep devamı gelsin inş

X