Altın biriktirmeye başlıyoruzz

İyi yapmışsın canım. Çiçek zaten çöpe gidiyor kocalarımız bizi düşünüyorlar alıyorlar ama biz onların hevesini kursağında bırakıyoruz. Ama herşey birikim için mübahtır

ay ne kadar zor karışık işler, resmen bir mucize, Rabbim ol derse oluyor gerisi aslında biyolojik sistem :) sorunsuz gebe kalamayanlarda var mesela ne kdar uğrasırsak ugrasalım nasip, bakalım benım hep hamıle kaldıgımda akıntım agrım oldu, bu ay ne olcak görcez. daha once bı kere ovulasyn takıbı yapmıstım. hamıle kalamamıstım 19. gun pık gormustum onda. sonra hıc yapmadım 3 kere kadlm ama bu ay erken geldı adetm ondan tekrar yapmak ıstedm. ki iyiki yapmısım 16.da pık yaptı. inşallah guzel haberler verırım, hala hafıf agrım var sankı catlama agrısı gbı bende hısederm cnku ama tabı pık bıttı gıttı artk yınede bı ıhtımal denıyorum. eşim çok istiyo benimde o konuda bır sıkıntım var . uzuluyorum çok

Kızlar benim bir fikrim var

Benim en çok zorlandığım plansız kaldığım ve boşa para harcadıgım konu akşam yemeği, genedle evde yeriz dısarıda haftada 1 belki.

ama yinede düzensiz oluyor.Yada plansız olduğu içiçn mutlaka markete falan gıtmek gerekıyor her gırdıgınde gereksız baska seylerde alıyorsun market parası artıyor sureklı.

Ben dıyorum kı her pazartesi haftalık yemek lıstesı yapalım paylasalım fıkır olur, haftalık topluca alısverıs ımkanı olur daha az para harcanır. belkı bunu yapanlar vardır aranızda ama ben yapamıyorum. gaza gelırım gelırız yaparız ne dersınız :))

ay çok iyi olur ya. ben de hergün yemek düşünmekten sıkılıyorum. ben varım:)

ay çok iyi olur ya. ben de hergün yemek düşünmekten sıkılıyorum. ben varım:)

vallahi ben yapıyorum bunu kızlar son 1-2 aydır...bir gün 1 paket nane almak için markete gidip gereksiz 50-60 tl harcadığımı görünce yeter dedim artık, her gün markete gitmyiyorum, hatta son 1 aydır falan sadece haftada 1 belirlediğim menü için alışverişimi yapıp hafta içi onun dışına asla çıkmıyorum ve markete gitmiyorum..ben varım

peki kızlar, yemeklerinizi o güne yetecek kadar mı yapıyorsunuz, ertesi güne kalıyor mu?
genelde yetecek kadar yapmaya çalışsam da bazen elim kaçıyor ya da eşim geliyor ben tok geldim diyebiliyor, o zaman kalıyor ertesi güne

takma kafana canım bu mevzuları, Rabbim öğrenmeyi de nasip etmesin kimseye zaten..sen bana bakma, o kadar çok şey yaşayınca olumsuz, mecbur öğreniyorsun bu mevzuları...Olur elbet, hiç sıkma canını...

bravo vallahi. çok güzel taktik. tamam menü paylaşalım bundan sonra. haftada 1 gün gidecem markete senin gibi. tabi acil ekstra bişey çıkmazsa

genelde yetecek kadar yapmaya çalışsam da bazen elim kaçıyor ya da eşim geliyor ben tok geldim diyebiliyor, o zaman kalıyor ertesi güne
ben de fazla yapabiliyorum. ertesi güne kalınca yanına bişeyler hazırlıyorum, pilav gibi.
mesela dünden mantar yemeği kaldı biraz, yanına yoğurtlu kabak yaptım. bugünün yemeği çıkmış oldu

kumbara yapan yok mu hiç aranızda? ben az önce 4 lira attım. hergün benim ve eşimin cüzdanında ne kadar bozuk varsa atıyorum. bakııın bu da kumbaram:

ne kadann otantik diğmi:) hobi mlz satan yerden ham halde alıp spreyle beyaza boyadık. eşim de açamayalım diye üstüne çivi çaktı:))

bravo vallahi. çok güzel taktik. tamam menü paylaşalım bundan sonra. haftada 1 gün gidecem markete senin gibi. tabi acil ekstra bişey çıkmazsa
vallahi misafir gelmeyecekse, acil bir şey de çıksa gitmiyorum markete, misal menüde cacık var, evde salatalık kalmamış, gitmiyorum cacık yerine ayran yapıyorum bol köpüklü gibi..çünkü o salatalık için gittiğimde 50 tl gidiyor, mutlaka gidiyor,illaki evde eksik bir şey olduğunu hatırlıyorum ve indirim rafında görüyorum..gitmiyorum ben artık hafta içi...

ay sen baya baya bu işi çözmüşsün:)

ben de fazla yapabiliyorum. ertesi güne kalınca yanına bişeyler hazırlıyorum, pilav gibi.
mesela dünden mantar yemeği kaldı biraz, yanına yoğurtlu kabak yaptım. bugünün yemeği çıkmış oldu
süpper, afiyet olsun tatlım..ben de evde ne varsa ekleyiveriyorum hemen anlık...

Soğan kurunun tarifini alabilir miyim.. Benimki de gecikiyor hrp
canım gogıldan ibrahim saraçoğlu soğan kürü deyince çıkıyor..ben kahverengi 1 adet soğanı 1 bardak suda haşlıyorum, suyu soğuyunca içiyorum..bunu sabah akşam taze yapıp içiyorum...

pek güzelmiş kumbaran, bol bol dolsun taşsın inşallah

ay sen baya baya bu işi çözmüşsün:)
ben mutfağa ve yeme içmeye inanılmaz para harcıyordum, son 2 aydır kendime geldim..her gün markete gidip en az 50 tl, ama her gün harcıyordum.. mesela kese yoğurdunu ayran ile sulandırıyordum, tüm makarna tavuk yemeklerime krema koyuyordum, bulgur pilavına kıyma, nohut vs koyuyordum(çok lezzetli oluyor ama)yani abartı bi yemek yapma alışkanlığım ve abartı malzeme kullanma huyum vardı,yemekler çok lezzetli oluyordu fakat maliyetler çok yüksek olmaya başladı... bi baktım önüne geçemiyorum,hem kilo alıyoruz hem de inanılmaz masraf oluyor, bi anda silkelendim tüm eski alışkanlıklarımı attım kenara...şu an süpper gidiyor çok şükür...

ay canım krema zaten , masraf kapısıi, o huyumu bende azalttım

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…