Altın biriktirmeye başlıyoruzz

Maşallah canım allah daha çok versin hayırlısiyla hem senin için hemde çocukların için ne güzel paranın emeğinin kiymetini bilmişsin
çok sağol canım ama
amin demek gelmiyor içimden
kalp kırıklıklarım var canım tamir edilemeyen...
Canım üzüldüm inanki inşallah bigün gećer iyileşir o kırıklar yaralar yoksa çok zor geçer hayat
Şimdi okudum ben de, neyse ki ölümünden sonra kızı çatır çatır yemiş paraları, içim soğudu vallahi
Al benden de o kadar canım ya ne olcaktı ne demeye ömrüne yazık ettiyse o cimrilikle
Kızlar çok şükür çocuk iyi hamdolsun.
Evdeler şuan.
Bizde kahvaltı ya gittik misafirlerimizi uğurladık, eve geldim dinleniyorum birazdan işe gideceğim.
Çok şukür canım çok sevindim allaha şükür bak sabah boşu boşuna kendine o kadar stres yaptın sıkıntı ettin çok şükür ki herşey normale dönmeye başlamış

yani. para amaç değil araçtır.
tabiki.
neden biriktiyorum? Çocuklarım ilerde daha bir eğitim alsınlar diye. Hayatımız bugünkü olduğu gibi olmayabilir ölüm var hastalık var elimizde 3-5 kuruş olursa en azından kimselere el açmayız tamah etmeyiz.
O yüzden kendimi sıkmadan yaşamı etkilemeyecek şekilde birikim yapmaya çalışıyorum yıllardır.
çocuğuma bırakacak 2. bir evim olmayabilir ama ona güzel yaşanmış bir hayat ve anılar benim için ön planda.
onlara da öğretiyorum tasarrufu. bir kumbaramız var ona büyük küçük elimize geçen her kuruşu koymalarını söylüyorum. bir bakmışız çok istedikleri bir şeyi alacak kadar para birikmiş. bu onları çok mutlu ediyor

Teşekkür ederim canım.

Bir günaydın deyip kaçtık. Epeyi konuşmuşsunuz kizlar yaa oku oku bitiremedim.
Yeni arkadaşlar gelmiş. Tek tek alıntılayamadım. Hepsine hoşgeldiniz diyorum

Marketten ufak tefek bir kac eksik aldım 25 TL tuttu. Başka harcamam olmadi.

Akşam üstüne doğru derin dondurucu icin bir kaç mağazadan fiyat ve model bakacagım. Bakalim bütceme göre neler var.

Bende kapandıgımdan beri sacımı kendim kesiyorum. Büyük bir külfetten kurtulmuş oldum. Birde ben ay kestiririm saçımı. Düzenli kesim yapıldığında saç dahada hızlı uzuyor.
Burdada 45 TL kesim. Keşke daha önce kendim kesseymişim. Ben saçım islakken kafamı eğip bir kerede kesiyorum. Bu şekilde hiç düzeltme yapmama gerek kalmiyor.

harika bir annesin. hem ev araba gibi temel ihtiyaçları almışsın, hem birikim yapmaya çalışıyorsun, hem de çocuklarını güzel yetiştiriyorsun. maşallah. allah acılarını göstermesin canım hep mutlu olun.

hiiç el becerim yoktur benim. öyle ki saçımı toplarken bile zorlanırım. bravo vallahi

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…