Altin biriktirelim

Hayırlı akşamlar kızlar
Birikim konusunda pek bir şey yapamıyorum şuan
Doğuma az kaldıkça masraflarımız çok arttı.
Biraz sıkışık durumdayız
Ama tasarrufa tam gaz devam

Bugün kredi kartının asgarisini yatırdım 6000 TL.
Ardından hemen kartın limitini 35.000 TL’den 30.000 TL’ ye düşürdüm
Azalttığım borçları bile birikimden sayıyorum artık
Bu şekilde 3-4 aya tamamıyla kapatacağım bu kartı Allah’ın izniyle.

Kumbarayada 10 TL attım
Allah bereket versin
Kartin limiti ne kadar cokmus. Allah bereket versin canim

Kartin limiti ne kadar cokmus. Allah bereket versin canim
Amin cnm sağol
Tek kredi kartım var
Ne olur ne olmaz diye onu da yüksek limitli tutuyordum
Hastalık var, sağlık var yada taksitle büyük parça bir şey alırım dursun kenarda diyordum

Ama eşimin kartlarda yüksek limitli olunca hemen kapatmaya karar verdim

Hayırlı akşamlar kızlar
Birikim konusunda pek bir şey yapamıyorum şuan
Doğuma az kaldıkça masraflarımız çok arttı.
Biraz sıkışık durumdayız
Ama tasarrufa tam gaz devam

Bugün kredi kartının asgarisini yatırdım 6000 TL.
Ardından hemen kartın limitini 35.000 TL’den 30.000 TL’ ye düşürdüm
Azalttığım borçları bile birikimden sayıyorum artık
Bu şekilde 3-4 aya tamamıyla kapatacağım bu kartı Allah’ın izniyle.

Kumbarayada 10 TL attım
Allah bereket versin
Doğum gerçekten masraflı bir süreç. Bir de heran herşey olabiliyor o yüzden hazırlıklı olmakta maddi manevi fayda var. Benim 2. Çocuğum olmasına rağmen yine de masraflı oldu. Büyük kalemlerin hepsi 1. Ciden kalmıştı. Kredi kartının limiti baya yüksekmiş. Ama sen tasarruflu, akilli kızsın kalkarsın altından eain çok şanslı.

Merhabalar
L Labratory off en zor zamanlari Allah kolaylik versin canim
Bugun cocuklari biraktim
Gec yattigim icin biraz yorgundum
Gelince dinlendim 1 saat kadar
Kalkip mercimek corba koydum
Temiz bulasiklari yerlestirdim kirlileri dizdim
Mutfagi topladim
Cocuklarin odasini topladim
Camasirlari makineye attim
Salonu toplayip supurdum isim bitince ise geldim
Sağ ol canım gerçekten çok yorucu bu dönemi minigimin. Bit de üstüne hastalandım. Boğazım yanıyor, burnum tıkanıyor ve sürekli hapşırıyorum. Geçen gece minigi emzirirken uyuyakalmışım yanında üşüttüm sanirim. Inşallah ona geçirmeden atlatabilirim. Ne güzel bir sürü iş yapmissin ise gidene kadar. Kocaman bir maşallah sana.

Alerjik bir durum değil bizimkisi.
3.5 yaşında ve doğduğundan beri nefes alış verişi hep hırıltılı. O zaman çocuk doktoruna sormuştum geni eti falan mı var diye yok demişlerdi ama KBB ye götürmek aklıma gelmemişti. Hep uykuda nefes alış zor oluyordu. Kreşe başladı sürekli hastalık doktor kontroller derken o zaman da geniz eti var demişti doktor. Biz de KBB ye götürdük ameliyat şart bayağı büyük dedi. Bizde dikkatli bakınca boğazının yarısı kapalı görebiliyorduk. Hemen ameliyat için randevu aldık be yaptırdık. Çıkan et parçasını gördük baş parmağımın yarısından büyük. Doktor bile bayağı büyüktü dedi.
Cok geçmiş olsun çocuk rahatladıysa ne mutlu. Sende artık rahat uyursun geceleri. Tikanmaz en azından.

Gunaydin kizlar
Sabah 305 gram kiyma aldim 47 tl tuttu:KK57::KK57:
Burada da kıymanın kilosu 140 tl olmus 😱. Ben bir de markette kıvırcığı 25 lira görünce şok oldum. Bir salata yapmak 100 lira tutuyor. Kıvırcığı 25, domates 35, salatalık 20, soğan 5 lira burada.

Selam bu.aralar gelemiyorum cunkusu minigim hiç yerinde durmuyor. Gözüm hep üstünde. O uyuyunca yemek işini hallediyorum. Robota da evi süpürüyorum o arada. Zaten minik adamda uyanıyor 🤣. Böyle yazınca da baya hiç iş yapmıyormuş gibi oldum 🤣🤣

Doğum gerçekten masraflı bir süreç. Bir de heran herşey olabiliyor o yüzden hazırlıklı olmakta maddi manevi fayda var. Benim 2. Çocuğum olmasına rağmen yine de masraflı oldu. Büyük kalemlerin hepsi 1. Ciden kalmıştı. Kredi kartının limiti baya yüksekmiş. Ama sen tasarruflu, akilli kızsın kalkarsın altından eain çok şanslı.
Allah razı olsun bizde de büyük kalemlerin bir çoğunu görümcem veriyor.
O çocukları büyüttü ama herşeyini saklamış.
Kullanırmısın diye sordu.
Kullanmaz mıyım hiç dedim. Hemen atladım 🙈

Sağ ol canım gerçekten çok yorucu bu dönemi minigimin. Bit de üstüne hastalandım. Boğazım yanıyor, burnum tıkanıyor ve sürekli hapşırıyorum. Geçen gece minigi emzirirken uyuyakalmışım yanında üşüttüm sanirim. Inşallah ona geçirmeden atlatabilirim. Ne güzel bir sürü iş yapmissin ise gidene kadar. Kocaman bir maşallah sana.
Rabbim Şafi isminin hürmetine acil şifalar versin cnm 🤲

Allah razı olsun bizde de büyük kalemlerin bir çoğunu görümcem veriyor.
O çocukları büyüttü ama herşeyini saklamış.
Kullanırmısın diye sordu.
Kullanmaz mıyım hiç dedim. Hemen atladım 🙈

Rabbim Şafi isminin hürmetine acil şifalar versin cnm 🤲
Ne güzel iyiki saklamış sizin işinizi görür. Sağ ol canım. Çocukla hastalık çok zor oluyor.

Günaydın 🖐. Minigimi tekrar uydurmayı başardım ama benim uykum kaçtı 😅. O uyusun da erken kalkınca tüm düzeni bozuluyor daha fena oluyor benim için. Çocuklar rutinleri bozulunca çok huysuz oluyorlar çünkü. Bugün yemek yapmak lazım. Aklımda kıymalı bamya, barbunya ve yayla çorbası var. Tek çeşit olunca yetmiyor nedense doymuyormuş gibi oluyor. Bamya ve barbunya buzluktan. Artık bahar geldi yavaştan buzluğa bitireyim diyorum. Zaten bunlarda son kalanlar sanirim. Iyiki buzluk var.

Günaydın kızlar
Hayırlı sabahlar
Hayırlı huzurlu cumalar

BİM’e 89 TLye önden düğmeli pijamalar gelmiş bugün.
Muhtemelen bitmiştir
Fakat belki duruyordur diye birazdan gidip bakacağım
Olursa hastanede giymek için almayı planlıyorum
Dünde önden düğmeli bir tane beğendim bir mağazada 355 TL dedi :KK57:
Almadan çıktım

Zulaya da 50 TL attım bugün
60 TL oldu toplamda :KK9:
Az daha biriksin hemen bankaya yatırıp döviz alacağım bebiş için

Günaydın 🖐. Minigimi tekrar uydurmayı başardım ama benim uykum kaçtı 😅. O uyusun da erken kalkınca tüm düzeni bozuluyor daha fena oluyor benim için. Çocuklar rutinleri bozulunca çok huysuz oluyorlar çünkü. Bugün yemek yapmak lazım. Aklımda kıymalı bamya, barbunya ve yayla çorbası var. Tek çeşit olunca yetmiyor nedense doymuyormuş gibi oluyor. Bamya ve barbunya buzluktan. Artık bahar geldi yavaştan buzluğa bitireyim diyorum. Zaten bunlarda son kalanlar sanirim. Iyiki buzluk var.
Sen yazdikca benim de o donemlerim aklima geliyor ayyy diyorum ne zordu. Allah kolaylik versin canim😬

Günaydın kızlar
Hayırlı sabahlar
Hayırlı huzurlu cumalar

BİM’e 89 TLye önden düğmeli pijamalar gelmiş bugün.
Muhtemelen bitmiştir
Fakat belki duruyordur diye birazdan gidip bakacağım
Olursa hastanede giymek için almayı planlıyorum
Dünde önden düğmeli bir tane beğendim bir mağazada 355 TL dedi :KK57:
Almadan çıktım

Zulaya da 50 TL attım bugün
60 TL oldu toplamda :KK9:
Az daha biriksin hemen bankaya yatırıp döviz alacağım bebiş için
Ucuz olanlar sadece dogumda giyip bi kac yikamada eskiyor. Pahali olan ise tas gibi daha sonrasinda da giyebiliuorsun. Ben de bir pahali bir ucuz almistim

X