Altin biriktirelim

Gunluk harcamalarimin tutarini yazacagim artik
Genelde ben alisveris yapiyorum
Esim yaparsa da miktarini sorup not edicem
Tele indirilen bir program oneriniz var mi bunun icin gjnluk harcamalari yazabilecegim?

Nisan ayi daha bitmedi ama bu ay icin tahmin ettigim rakamdan daha az birikim yaptim yani ongorup not etmistim
Ama tutmayacak sanirim
1 yillik plan yapmistim tutacak mi merak icindeyim
Planim martta basladi bu 2. Ayim bakalim kismet :)

Tele indirilen bir program oneriniz var mi bunun icin gjnluk harcamalari yazabilecegim?

Nisan ayi daha bitmedi ama bu ay icin tahmin ettigim rakamdan daha az birikim yaptim yani ongorup not etmistim
Ama tutmayacak sanirim
merhaba para yönetimi uygulamasını kullanıyorum yıllardır aşırı kullanışlı bence

Ucuz olanlar sadece dogumda giyip bi kac yikamada eskiyor. Pahali olan ise tas gibi daha sonrasinda da giyebiliuorsun. Ben de bir pahali bir ucuz almistim
BİM’e gidip geldim vardı ama dediğin gibi kötüydü
Daha önce sabahlıklı penye pijama takımları almıştım BİM’den çok kaliteliydi
Kaç yıl oldu hala ilk gün ki gibi
Keşke büyük bedenlerinide alsaymışım o zaman

Dün baktığımda çok kötüydü
2 yıkamada ağzı yüzü yamulacak bir tipti o yüzden almamıştım
Neyse sağlık olsun
Bulurum elbet bir şeyler

Günaydın kızlar
Hayırlı sabahlar
Hayırlı huzurlu cumalar

BİM’e 89 TLye önden düğmeli pijamalar gelmiş bugün.
Muhtemelen bitmiştir
Fakat belki duruyordur diye birazdan gidip bakacağım
Olursa hastanede giymek için almayı planlıyorum
Dünde önden düğmeli bir tane beğendim bir mağazada 355 TL dedi :KK57:
Almadan çıktım

Zulaya da 50 TL attım bugün
60 TL oldu toplamda :KK9:
Az daha biriksin hemen bankaya yatırıp döviz alacağım bebiş için
Önden düğmeliler rahat oluyor emzirmek için. Lohusa pijamasi olarak satılanlar nedense çok pahalı. Ben netten almıştım normal pijama onaltı kullandım. Ama beden olarak büyük al .
Zula bereketlenmis 😍. Bebiş çok şanslı doğmadan döviz hesabı var 😅

Siz böyle yazdıkçada benim gözüm korkuyor :KK70:
Hiç korkmasın gözün canim. Bebeğine ilk andan itibaren bir dil geliştir kendi aranda. Yani meme vereceksin diyelimki onunla konuş meme zamanı diye. Rutinler oluşturmaya çalış ama bu 3 aydan sonra daha mümkün oluyor tabi. Ilk 3 ay daha yorucu oluyor. Annen var yakınında sana yardımcı olur merak etme. Bebekler rutinleri sever. Ve stres yapma bebeğin hissedip huzursuz olur. Bırak ev dağınık kalsın sen yat uyu beni dinle ilgilen.

Ama tutmayacak sanirim
Her gün herşeye zam geliyor canim öngörmek çok zor bu ortamda. Faturalar neredeyse 1 lira bedeli kadar oldu. Mutfak masrafı çok daha fazla tutuyor.

Kizlar yayla corbasinin yanina ne yapabilirim aksam icin?
Bence etli ya da kıymalı bir sebze yemeği olabilir. Eğer bezelye yiyorsa çocuklar köfteli bezelye olabilir, kıymalı bamya olabilir 🤣 (ben yaptım diye demiyorum da yakisiyor). Benim aklıma bunlar geldi canim.

Yemekleri hallettim. Yayla çorbası yapamadım çünkü evde yumurta kalmamış terbiyesi için. Bende sebzeli mercimek çorbası yaptım. Çamaşır katlayıp yenisini astım. Minigim de uyanır birazdan . Bugün hava burda dune göre daha güzel belki öğlen çorbasını yetiştikten sonra dışarı çıkartırım.

Hayırlı cumalar sana da canim.
Bu hafta sonundan beklentim büyük 😅
Bizim şehir dışı iptal oldu
Esim izin alamadı.
Hafta sonu gezdir bizi dedim 🤣🤣
Ben de esimi dort gozle beklerdim haftasonu olsa da gezmeye ciksak diye :)
Bence etli ya da kıymalı bir sebze yemeği olabilir. Eğer bezelye yiyorsa çocuklar köfteli bezelye olabilir, kıymalı bamya olabilir 🤣 (ben yaptım diye demiyorum da yakisiyor). Benim aklıma bunlar geldi canim.
Evde bamya ve bezelye yok malesef ya bamyanin mevsimi degil di mi?

Önden düğmeliler rahat oluyor emzirmek için. Lohusa pijamasi olarak satılanlar nedense çok pahalı. Ben netten almıştım normal pijama onaltı kullandım. Ama beden olarak büyük al .
Zula bereketlenmis 😍. Bebiş çok şanslı doğmadan döviz hesabı var 😅
Hesabında henüz yalnızca 3.5 $ doları var :KK70:
Ama olsun bereketlenecek Allah’ın izniyle
Hiç korkmasın gözün canim. Bebeğine ilk andan itibaren bir dil geliştir kendi aranda. Yani meme vereceksin diyelimki onunla konuş meme zamanı diye. Rutinler oluşturmaya çalış ama bu 3 aydan sonra daha mümkün oluyor tabi. Ilk 3 ay daha yorucu oluyor. Annen var yakınında sana yardımcı olur merak etme. Bebekler rutinleri sever. Ve stres yapma bebeğin hissedip huzursuz olur. Bırak ev dağınık kalsın sen yat uyu beni dinle ilgilen.
En büyük şansım annem zaten
O yüzden içim rahat şükürler olsun 🤲

Ben de esimi dort gozle beklerdim haftasonu olsa da gezmeye ciksak diye :)

Evde bamya ve bezelye yok malesef ya bamyanin mevsimi degil di mi?
Evet bamya mevsimi henüz gelmedi. Ben yazın buzluğa koymustum. Yani evdekilerden ayarlayabilirsin tabi. Benim aklıma gelenler bunlardı. Evet ya çocuk küçük olunca eşleri bekliyoruz biseyler yapabilmek için 😅

Yemekleri hallettim. Yayla çorbası yapamadım çünkü evde yumurta kalmamış terbiyesi için. Bende sebzeli mercimek çorbası yaptım. Çamaşır katlayıp yenisini astım. Minigim de uyanır birazdan . Bugün hava burda dune göre daha güzel belki öğlen çorbasını yetiştikten sonra dışarı çıkartırım.
Yayla çorbasına yumurta koymuyorum ben, artıp ısıtınca tadını beğenmiyorum. Gerçi senin bebiş küçük dimi onun için daha besleyici olur.

Kızlar dün kuyumçuya gittim, 22 ayar bilezik baktım işçiliksiz, adamlar gram fiyatını 917 tl den hesaplıyor, biriniz bana haremaltını (websitesini) önermişti orada has altın 917 tl 22 ayar altın 850 tl mi ne öyle bir fiyattı, bu nasıl oluyor ya. Bilezikte sonuçta 22 ayar, e adamlar işçilik yok diyor, anlamadım 🤷🏻‍♀️
Kuyumçuyuda tanımıyorum, insan tereddüt ediyor acaba beni “kandırıyorlarmı” diye.

BİM’e gidip geldim vardı ama dediğin gibi kötüydü
Daha önce sabahlıklı penye pijama takımları almıştım BİM’den çok kaliteliydi
Kaç yıl oldu hala ilk gün ki gibi
Keşke büyük bedenlerinide alsaymışım o zaman

Dün baktığımda çok kötüydü
2 yıkamada ağzı yüzü yamulacak bir tipti o yüzden almamıştım
Neyse sağlık olsun
Bulurum elbet bir şeyler
Daha iyisini bulursun insallah
Boşuna cennet annelerin ayakları altında değil işte 🥰
🥰
Sağ ol canım. Tabi senin bir de ikiz olunca ×2 zor olmuştur herşey.
×4 falan😄
Evet bamya mevsimi henüz gelmedi. Ben yazın buzluğa koymustum. Yani evdekilerden ayarlayabilirsin tabi. Benim aklıma gelenler bunlardı. Evet ya çocuk küçük olunca eşleri bekliyoruz biseyler yapabilmek için 😅
Ben de yogurt corbasini yumurtasiz yapiyorum. Aynen eslerle daha iyi oluyor
Yayla çorbasına yumurta koymuyorum ben, artıp ısıtınca tadını beğenmiyorum. Gerçi senin bebiş küçük dimi onun için daha besleyici olur.

Kızlar dün kuyumçuya gittim, 22 ayar bilezik baktım işçiliksiz, adamlar gram fiyatını 917 tl den hesaplıyor, biriniz bana haremaltını (websitesini) önermişti orada has altın 917 tl 22 ayar altın 850 tl mi ne öyle bir fiyattı, bu nasıl oluyor ya. Bilezikte sonuçta 22 ayar, e adamlar işçilik yok diyor, anlamadım 🤷🏻‍♀️
Kuyumçuyuda tanımıyorum, insan tereddüt ediyor acaba beni “kandırıyorlarmı” diye.
Bana da fazla geldi

X